» »

Vox Launcher - your... everything

Vox Launcher - your... everything

Jst ::

Torej...

Pritisneš Alt-Space, se prikaže okno z eno vrstico, kamor lahko pišeš.


Recimo, da hočeš zagnati nek program, vpišeš ime. enter.

Ali pa google search "g slo-tech" enter. Ali pa wiki, maps, translate, gmail...

Uporablja everything service, tako da lahko iščeš datoteke po disku v trenutku.

Ko se postaviš na zadetek, ga lahko zaženeš ali pa z shift+enter prikličeš kontekstualni meni (ali pa desni klik.)

Na voljo je polno komand in pluginov. Ima tudi različne teme in je zelo konfigurabilen.


---

Po nekaj ur za računalnikom danes si mislim: Kako nisem nikoli kdaj prej naletel na tole zadevo?!?!!

Zame? Zakon zadeva! Minimalistična, zelo uporabna, miši ne rabiš toliko premikati...

http://www.getwox.com/
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

max00slo ::

Nevem, se mi zdi da ima to windows 10 intergrirano, ko pritisneš tipko Start. Že windows 7 je imel nekaj podobnega za indeksirano iskanje in zagon aplikacij...

Drugače pa fajn, ja.
Si non confectus, non reficiat.

Jst ::

Start nima searcha, takšnega, kot ga ima "Everything". Ko iščeš se lahko "malo zmotiš" in bo našlo - fuzzy matching. Iz Start ne moreš izkati po wiki, reddit, wolframalpha,...

Zame je zadeva tako simpl in refreshing, obenem pa tako vsemogočna, da sem res vesel, da sem našel tale Vox, ker sem bolj "tipkovnica" človek in mi bo tale launcher prišel prav vsepovsod, na vseh računalnikih.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

sajmon ::

Sem slučajno našel ta program pred časom. Osebno mi je zelo uporaben, predvsem v kombinaciji z pluginom switcheroo, oz. link do samostojnega programa S tem lahko enostavno in hitro preklapljam pred odprtimi programi samo s tipkovnico. Obstja alt + tab kombinacija, vendar pri več odprtih programih zna bit alt + tab preklaplanje nerodno.

Drugi uporaben plugin je volume. Pa še kakšen bi se našel.

Glede everything, zadnja verzija Total Commanderja omogoča, da se uporablja za iskanje Everyhing search engine.

jype ::

Skoraj vsako sodobno namizje ima nekaj podobnega. Prvič sem to videl kot "Quicksilver" na OS X leta 2003.

Zdaj uporabljam KDEjev Krunner, ki je podobno zmogljiv.

Miha9888 ::

sem zloadal:) Malo sem se poigral, deluje super:) Morda veš še za kakšne funkcije (razen "g" za google) ali pa kateri plugini so uporabni? ker to zadevico mislim uporabljati

sajmon ::

Miha9888 je izjavil:

sem zloadal:) Malo sem se poigral, deluje super:) Morda veš še za kakšne funkcije (razen "g" za google) ali pa kateri plugini so uporabni? ker to zadevico mislim uporabljati


Poglej znotraj programa (zavihek settings), katere plugine imaš nameščene in kako se jih aktivira.

Miha9888 ::

sem iskal, pa ne najdem teh nastavitev, tudi ce kliknem na program ne

THXMASTER ::

Raw ::

I am what I am and I do what I can

Jst ::

Fora je, da je Vox totalno prilagodljiv. Dobro je iti čez Usage. Pobere ti 10 minut, potem pogledaš plugine, ki so inštalirani, kaj omogočajo in kateri so še na voljo in čez pol ure si happy new user.

Neverjetno kako enostavno se dela s tem in kako uporabna je zadeva.

Na KDEju obstaja podobna zadeva, ampak do pred kratkim nisem za Windows zasledil nič tako dobrega.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

sajmon ::

Miha9888 je izjavil:

sem iskal, pa ne najdem teh nastavitev, tudi ce kliknem na program ne


Desni klik na ikono v trayu -> settings



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Firefox čedalje bolje obvlada zavihke (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Brskalniki
5415825 (12624) pegasus
»

Opera najhitrejša (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Brskalniki
10421260 (18162) Dragi
»

Najboljši rss/xml reader

Oddelek: Programska oprema
262236 (1833) Yeznick

IE Plugin problemi

Oddelek: Omrežja in internet
12852 (777) RacaClone
»

ICQ ali Messenger ?

Oddelek: Omrežja in internet
91688 (1561) ahac

Več podobnih tem