» »

Program za NAS backup

Program za NAS backup

chavlji ::

Kater client program na PCju/Macu uporabljate za izdelavo backupa pomembnih podatkov (dokumentov, fotografij, projektov,...)?

Imam Synology 212J. In naprej sem poskusil z njihovim Cloud stationom, ki se je izkazal za zelo nezanesljivega.

Zdaj uporabljam Easeus Todo Backup free. Je precej lightweight in ima točno take nastavitve, kot jih od basic backup programa pričakuješ.
Moti me, da mora cel backup naredit v šusu (ne zna pavzirat), sicer je kao backup failed in čaka na naslednji schedule. Imam 350 GB podatkov in te hoče backupirat 15ur! Sploh ne bi bil problem, če bi to delal v ozadju, ko je pač računalnik prižgan. Vendar to ne bo šlo, ker gre vsakič od začetka. Zdaj moram backup task razbijat na manjše kose, ki se backupirajo izmenično, kar pomeni veliko kolobocijo in posledično več prostora za zaplete.

Preizkusil sem tudi Veeam backup free, pa sem ga hitro opustil.

1. Ne pusti backupirat removable USB diskov (vse pomembne fajle imam na WD passport prenosnem HDD).
2. Za destination lahko izberem zgolj local folder ali samba share. To ni ok, ker backup folderja zaradi crypto virusov ne bom sharal (read/write) direkt preko winsow.

Če obstaja kak dober plačljiv za domačo uporabo do 30€, sem ga tudi pripravljen kupit.

A_A ::

allway sync zastonj

black ice ::

Rdiff-backup in RTFM.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Windows backup in restore - prosim za pomoč

Oddelek: Operacijski sistemi
202018 (880) BorutK-73
»

Kloniran disk "večji" od originala

Oddelek: Pomoč in nasveti
141598 (1067) broken/link
»

Backup SW za Windows okolje

Oddelek: Programska oprema
353240 (2350)          
»

NAS in crypto virusi

Oddelek: Pomoč in nasveti
274930 (4028) black ice
»

Je virtualizacija rešitev?

Oddelek: Operacijski sistemi
284282 (3438) peko_deko

Več podobnih tem