» »

Število dni dopusta

Število dni dopusta

xardas ::

Sem pred podpisom pogodbe za nedoločen čas (trenutno sem zaposlen za določen čas) v kateri je navedeno, da mi pripada 20 dni dopusta. Pogodba se sklicuje na Kolektivno pogodbo za obrt in podjetništvo. V 39. členu sem zasledil, da mi, glede na to da imam 7. stopnjo izobrazbe, pripada še en dan dopusta, torej bi moralo v pogodbi pisati 21 dni. Preden to omenim delodajalcu bi Vas prosil za potrditev, ker si to lahko napačno tolmačim.

Hvala že v naprej.
  • spremenilo: xardas ()

telexdell ::

Običajno je pomembno, na kakšnem delovnem mestu si in ne katero stopnji izobrazbe imaš. Lahko le z dokončano srednjo šolo delaš na mestu, kjer se zahteva 7. stopnja in obratno. Če delovno mesto na katerem delaš zahteva 7. stopnjo potem ti dodaten dan pripada, drugače pa je to stvar dogovora. Torej te naj ne bo strah postaviti vprašanja delodajalcu. Boljše, da te delodajalec pet minut "grdo" gleda, kot pa da te tisti dan dopusta "žre" leta in leta.
Precej je treba vedeti, preden opaziš, kako malo veš.

MadMicka ::

Saj je vseeno. Pač podpišeš pogodbo in potem, ko koristiš dopust, če delovno mesto spada v VII. tarifni razred, zahtevaš še tisti dan dopusta. Velja bolj ugodno določilo za delavca.

Horejšio ::

Btw v Avstriji, katera nam je menda vzor, imajo uzakonjeno minimalno 25 dni rednega letnega dopusta: List of minimum annual leave by country @ Wikipedia

Če si s Kitajske ali pa še huje iz Marshallovih otokov, si pečen :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Horejšio ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Obračun nadur v službi

Oddelek: Loža
478369 (5335) solatko
»

Ali mi pripada dodaten dan dopusta?

Oddelek: Loža
61079 (665) GupeM
»

Izobrazba v pogodbi

Oddelek: Loža
213448 (2305) Yohan del Sud
»

Dopust pri 1 mesečni redni zaposlitvi za polni del. čas

Oddelek: Loža
234939 (3239) Longinus
»

Prijava na delovno mesto in stopnja izobrazbe

Oddelek: Loža
91931 (1490) MadMicka

Več podobnih tem