» »

Mount & Blade II: Bannerlord

Mount & Blade II: Bannerlord

«
1
2

oo7 ::



Platform - Microsoft Windows
Genre - Action role-playing game
Mode - Single-player, multiplayer


The game is set 200 years before Mount & Blade: Warband. It takes place during the decline of the Calradian Empire and the formation of the Kingdoms that appear in the previous games. The Calradian Empire and its downfall are analogous to the Roman Empire's fall and the formation of the early Middle Eastern, North African, and European kingdoms. The armor, weapons and architecture will draw inspiration from 600 to 1100 A.D. Furthermore, there are many different vassals which serve the Kingdom the way they do.


Factions
Bannerlord will include at least six major factions, each composed of competing clans with their own goals, as well as minor warband factions like mercenaries. The Northern, Western, and Southern Empire factions use a balance of heavy cavalry, spearmen, and archers. The Vlandians are a feudal kingdom specializing in heavy cavalry tactics. The Sturgians of the northern forests specialize in axe and sword equipped infantry. The Aserai of the southern desert are adept at both cavalry and infantry tactics. The Khuzait of the eastern steppe specialize in ranged cavalry. The Battanians of the central woodlands specialize in ambushes with archers from the trees.


Mount & Blade II: Bannerlord Gamescom 2016 Siege Defence Gameplay


Mount & Blade II: Bannerlord E3 2016 Siege Gameplay Extended

Macketina ::

Kot hardcore igralec Warbanda je to spil ki ga najtezje cakam. Siege zgleda epski! Vazno da ohranijo tezavnost + zajebanost MP... po tem spilu so ti razni Skyrimi in Witcherji kot Duplo proti Technics.

Bo pa po moje se trajalo da izide - tista zaprta alfa/beta ki naj bi bila baje konec leta je premaknjena.

oo7 ::

Jaz nisem igral prvega dela pa me samo zanima kakšen je kaj single player?

Izi ::

V bistvi gre že za 3 del. Ampak tale tretji ima v imenu številko 2 zato ker je bil drugi del mišljen kot samostojna razširitev prvega dela za katerega nisi potreboval predhodnika.

Leta 2007 - Mount & Blade
Leta 2010 - Mount & Blade: Warband
Leta 2017 - Mount & Blade II: Bannerlord

Izi ::

oo7 je izjavil:

Jaz nisem igral prvega dela pa me samo zanima kakšen je kaj single player?

Za ljubitelje običajnih fantazijskih RPGjev tole ni. Meni ni bilo všeč.
V bistvu je to strategija z veliko RPG elementi. Magije ni. Si vodja, na konju, manjše vojske. Ko pride do boja jahaš naokoli skušaš dajati nekaj ukazov svoji skupini, malo mahaš po sovražnikih in vse je bolj kot ne odvisno od sreče in od števila tvoje vojske.
Premikanje leseno, grafika iz 90ih let, ...

Osebno menim, da je tole v prvi vrsti namenjeno ljubiteljem strategij.

oo7 ::

Izi je izjavil:

oo7 je izjavil:

Jaz nisem igral prvega dela pa me samo zanima kakšen je kaj single player?

Za ljubitelje običajnih fantazijskih RPGjev tole ni. Meni ni bilo všeč.
V bistvu je to strategija z veliko RPG elementi. Magije ni. Si vodja, na konju, manjše vojske. Ko pride do boja jahaš naokoli skušaš dajati nekaj ukazov svoji skupini, malo mahaš po sovražnikih in vse je bolj kot ne odvisno od sreče in od števila tvoje vojske.
Premikanje leseno, grafika iz 90ih let, ...

Osebno menim, da je tole v prvi vrsti namenjeno ljubiteljem strategij.



No saj povsod pa res ne rabi biti magija.

Zanima me koliko je kaj zgodbe in če se lahko premikaš kjer koli po mapi npr kot pri Skyrimu glede na to, da je RPG.

Izi ::

oo7 je izjavil:

Zanima me koliko je kaj zgodbe in če se lahko premikaš kjer koli po mapi npr kot pri Skyrimu glede na to, da je RPG.
Verjetno me bo kakšen ljubitelj preklel za te besede, ampak ta igra ima s Skyrimom toliko veze kot Tetris >:D

Mount & Blade: Warband
 Potovanje po mapi. Tisti konjenik prikazuje celotno našo vojsko. Lahko tudi več 100 vojakov.

Potovanje po mapi. Tisti konjenik prikazuje celotno našo vojsko. Lahko tudi več 100 vojakov.


 Zgodba

Zgodba


 RPG

RPG


 Ko se začne boj se pogled preklopi in lahko upravljaš svojo vojsko

Ko se začne boj se pogled preklopi in lahko upravljaš svojo vojsko

Smurf ::

Jaz bi rekel, da je blizje total waru (samo, da delas iz vidika 1 osebe namesto z vsevidne bozje pozicije. Tako v boju lahko ostalim dajes samo ukaze, kupujes samo v mestih kjer dejansko si, itd.) kot skyrimu. Zame eden bolj genialnih spilov, ki sicer ni izpiljen (kar je logicno, glede na stevilo developerjev prvega dela) z zelo mocnim modding communityem (zagotovo so tudi modi z magijo ;P).

oo7 ::

Evo sem našel še en gameplay

Berserker ::

Smisel igre je, da začneš kot nula in se povzpneš do vladarja celotne dežele, vmes imaš nekaj questov, lahk pomagaš nekomu na prestol, postaneš lord z lastnim gradom in tlačani.

Skratka M&B je ena najboljših srednjeveških iger in zelo popularna med modding community. Pravzaprav je biser med vsemi generičnimi srednjeveškimi fantazijskimi rpg igrami.

Sssaga ::

Preach, brother!

Guzzy ::

Kot zanimivost: modov imaš ogromno, primeri: star wars(mislim da je bil samo v prvem delu), časi napoleona, game of thrones(tudi mapa). V glavnem, če želiš res uživat v igri se splača potegnit dol mode.
Obstaja tudi mod razširitev base-game, ki igro kar izpili.

Macketina ::

Izi je izjavil:


Leta 2007 - Mount & Blade
Leta 2010 - Mount & Blade: Warband
Leta 2017 - Mount & Blade II: Bannerlord


V bistvu je Mount&Bladov se vec - Fire & Sword, Napoleonic Wars, Viking Conquest...

Za SP ima najvec zgodbe Viking Conquest, ki je bil sicer na zacetku buggy as hell, zdej so ga pa popatchal.
Modding community je pa naredil od Middle Earth do swasta - Japan, Warhammer, true zgodovino EU, itd...

Engine je zastarel, zal, ravno zato tako nujno cakam Bannerlord.

Strategija pa... mnjah... stratesko vodis vojsko po zemljevidu, ampak boj je real-time, ucna krivulja je hudo strma (imas pa dolocene settinge da je lazje), fizika je precej advance (stun scita/orozja pri dolocenih tezjih orozjih, ce nimas dovolj dobrega scita - meri se v milisekundah, ampak je opazen in v MP pomemben, hitreje se premikas z lazjim oklepom, vsako orozje ima reach/speed, dober footwork je nujen).
Tako da "lahko" ukazujes svoji vojski, ampak prej ali slej bos moral prijeti za orozje tudi sam in takrat je to velik korak od Withcer/Skyrim tipa mahanja z mecem...

sesobebo ::

Izi je izjavil:

... Leta 2007 - Mount & Blade ...


jeebus. a bo res ze 10 let od prvega M&B? O:

orbika ::

Super. Mogoče pa si bom to igro le omislil.

Upam, da bo imel tudi enoigralski peskovniški način, ki ga lahko kadarkoli in neodvisno igraš (pri spletne igranju si vseeno vezan na določene zadeve).
Ko mesečno ali še manj manj igraš lahko le nekaj ur, pol prekleto dobro premisliš, v kaj boš vložil svoj čas.

oo7 ::

Na Steamu Mount & Blade: Warband User reviews:

RECENT: Overwhelmingly Positive (4,894 reviews)
OVERALL: Overwhelmingly Positive (47,809 reviews)

Berserker ::

sesobebo je izjavil:

Izi je izjavil:

... Leta 2007 - Mount & Blade ...


jeebus. a bo res ze 10 let od prvega M&B? O:


Igra je še starejša.

Spomnim se, da sem igral eno verzijo tam nekje 2004.

Mislim da je bila tista verzija še na Joker natlačenki.

Wiki potrjuje mojo tezo.

Čeprav so igro kasneje izboljšavali, mi je bilo vedno žal za tisto verzijo, ker so bili turnirji precej boljše narejeni, na mapi si imel še več frakcij, recimo dark knights brotherhood, japonske Ronine, potem celo strelno orožje.


orbika je izjavil:

Super. Mogoče pa si bom to igro le omislil.

Upam, da bo imel tudi enoigralski peskovniški način, ki ga lahko kadarkoli in neodvisno igraš (pri spletne igranju si vseeno vezan na določene zadeve).
Ko mesečno ali še manj manj igraš lahko le nekaj ur, pol prekleto dobro premisliš, v kaj boš vložil svoj čas.



Sej to je glavni del igre.

Multiplayer je omejen na pvp.

oo7 ::

Mount & Blade 2: Bannerlord creators give update on development progress

http://www.pcgamer.com/mount-blade-2-ba...

oo7 ::

Mount & Blade 2: Bannerlord teases its gorgeous Calradian Empire in new screens








Še več slik: http://www.pcgamer.com/mount-blade-2-ba...

oo7 ::

Mount & Blade II: Bannerlord E3 2017 Cavalry Sergeant Gameplay



Mount & Blade II: Bannerlord E3 2017 Horse Archer Sergeant Gameplay

rezator ::

Se vedno ni točnega datuma izida igre?
Some people feel the rain. Others just get wet.

oo7 ::

rezator je izjavil:

Se vedno ni točnega datuma izida igre?


Ne še.

oo7 ::

Mount & Blade II: Bannerlord Gamescom 2017 Captain Mode

oo7 ::

Mount & Blade II: Bannerlord Captain Mode - Khuzait vs Empire

sentiš ::

Kot kaže nas bo polovica poginila, predno bo igra izšla.

oo7 ::

Mount & Blade II: Bannerlord - Gamescom 2018 Campaign Teaser

ziga1990 ::

Mene pa zanima ali še kdo čaka na to, ker trenutno se iz dolgčasa zabavam z mount and blade warband?
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

Guzzy ::

Jst, spremljam vsake tolko njihov blog, kjer dajejo kar informativne updejte, se splača prebrat. Igra bo awesome, sam upam da pride ven največ 1 leto po tem ko se mi penzija začne.
Blog

https://www.taleworlds.com/en/Games/Ban...
Tukaj opisujejo sistem za kriminal - glede na to kaka kriminalna dejanja počneš, ste sistem (imaš Crime Rating) spremlja in svet se primerno odziva nate.

Če si kriminalec, se pričakuje, da nekako plačaš za svoja dejanja. Lahko prideš to te točke, da ti ne pustijo v določena mesta ali vasi ker si tam outlaw.
Če si vazal, lahko uporabiš svoj političen vpliv da si s tem pomagaš, ampak obstaja možnost da te bodo prijateljski lordi gledali drugače. Če si king, te lahko boli, ampak si tle itak sam sebi škoduješ, pa izgubljaš čast pri svojih lordih.
Lahko se tudi izogneš kaznim s podkupovanjem in našemljanjem :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Guzzy ()

Furbo ::

Jaz tudi čakam Bannerlode.. pa čakam da srbi dokončajo Underrail: Expedition.. samo čakam.. :)
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

ziga1990 ::

Guzzy je izjavil:

Jst, spremljam vsake tolko njihov blog, kjer dajejo kar informativne updejte, se splača prebrat. Igra bo awesome, sam upam da pride ven največ 1 leto po tem ko se mi penzija začne.
Blog

https://www.taleworlds.com/en/Games/Ban...
Tukaj opisujejo sistem za kriminal - glede na to kaka kriminalna dejanja počneš, ste sistem (imaš Crime Rating) spremlja in svet se primerno odziva nate.

Če si kriminalec, se pričakuje, da nekako plačaš za svoja dejanja. Lahko prideš to te točke, da ti ne pustijo v določena mesta ali vasi ker si tam outlaw.
Če si vazal, lahko uporabiš svoj političen vpliv da si s tem pomagaš, ampak obstaja možnost da te bodo prijateljski lordi gledali drugače. Če si king, te lahko boli, ampak si tle itak sam sebi škoduješ, pa izgubljaš čast pri svojih lordih.
Lahko se tudi izogneš kaznim s podkupovanjem in našemljanjem :)



Saj jaz tudi njihove bloge berem samo zame kriminal ni najraje poveljujem svoji vojski in sem zvest kralju res pa,da imam zelo krvave roke ponavadi>:D
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

oo7 ::

Mount & Blade 2: Bannerlord's closed beta is underway

https://www.pcgamer.com/mount-and-blade...

oo7 ::

Mount and Blade II: Bannerlord Multiplayer Class System Detailed by TaleWorlds

https://wccftech.com/mount-and-blade-ii...

oo7 ::

Bannerlord Beta Skirmish Gameplay

oo7 ::

Mount & Blade II: Bannerlord Steam Early Access marec 2020.

Mount & Blade II: Bannerlord Early Access Announcement

oo7 ::

Mount & Blade II: Bannerlord Early Access 31 marca 2020.

Igra je v izdelavi že od leta 2010.

oo7 ::

Mount and Blade II Bannerlord: Siege Battle

oo7 ::

30 marca Early Access za igro Mount & Blade II: Bannerlord


Steam - https://store.steampowered.com/app/2615...

oo7 ::

Od danes naprej je igra Mount & Blade II Bannerlord na voljo na Steamu.

Mount & Blade II Bannerlord - Early Access Announcement

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: oo7 ()

subby ::

31GB downloada na steamu, nameščen čez 60.

oo7 ::

Kot kaže se igra prodaja zelo dobro.

#Bannerlord has over 145,000 concurrent players right now. It took 100 minutes to reach 100,000. +1250 reviews on Steam, 88% of them positive, in just 3 hours.

All these numbers make already @Mount_and_Blade II: Bannerlord the biggest launch in Steam in 2020.

Furbo ::

Jaz sem ga tudi že nabavil. Sicer ga še nisem zagnal, ampak tudi če samo doplačam za zabavo s prejšnjimi bo ok.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

oo7 ::

In kakšna je igra že igra kdo ?

ziga1990 ::

oo7 je izjavil:

In kakšna je igra že igra kdo ?


meni je dobra samo malo preveč UI zakompliciran se ga bom navadil
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

subby ::

Dobrih 30 ur gameplaya mam za sabo pa nisem še nič dosegel.
Mnogo težji je od warbanda. Melee nemogoče solirat večje skupine. Jaz sem začel z vsemi nastavitvami na realistic pa sem moral močno zmanjšat težavnost.
Levelanje skillov je počasno, še posebej non-combat zadev.

Siege je fejst izboljšan. Postavljaš siege weapne, vojska se ne gužva na lestvi, enemy prevrača lestve, refill puščic na obzidju...
Sem komaj včeraj zvečer prvi grad zavzel, ampak zgleda management kar ok. Zgradbe majo več levelov za upgrejdat, milita se samodejno recruita... bom danes videl, kaj vse je še novga.

Ena fakcija na hitro dominira cel kontinent pa je pol težko kej prot njim nardit, če še nimaš svoje fakcije.
Je pa peace dost lažje nardit, če imaš le dovolj dnarja. To lahko s katerimkol faction memberjem, ne rabiš kralja iskat po mapi.
Glupa fora sicer, ko sem naredil piece, je šel enemy skor takoj nazaj v vojno z mano. Domnevam da zato, ker je kakšna moja karavana bila takrat še v fajtu z enim od njihovih in po končanem fajtu, sem bil avtomatsko kršitelj miru...

UI za upgrade unitsov je lesen. Je pa kul, da pri upgrejdanju iz pehote v mounted rabiš konje.

Inventory ni popoln, je pa dost boljš narjen kot pa pri enki. Weight limit se veča s številom vojakov ter konjev v inventoriju. Za equipanje companionov ne rabiš z vsakim posebej govort, ampak se to dela v inventory screenu.
Dobra oprema je zelo redka. Do zdaj sem od top tier našel samo dva loka pa en crossbow. Kul bi blo, če bi smithy podpiral tudi craftanje armorja, ne pa samo melee orožja.

Companioni majo dost novih funkcij. Če jih zgubiš v zgubljeni bitki, se jih lažje najde, ker ti v clan meniju piše, kje se nahajao oz. kam potujejo. Omejen si, kolk jih lahko imaš, ampak z renownom dobivaš clan level, s katerim se ti veča companion limit. Maš jih lahko pri sebi, določiš jim še role(surgeon, scout, quartermaster, engineer), lahko vodjo svoj party ali pa v mestih nardiš karavane, ki ti bojo generirale pasiven income in jih vodi eden od tvojih companionov.


Overall je dost kul novosti, ampak tud dost stvari iz prejšnje igre pogrešam.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: subby ()

Sssaga ::

M&B je napram Skyrimu to, kar je rFactor napram NFS-ju ali pa kar je ARMA napram COD-u.

Vse sicer zelo dobre igre, da ne bo pomote.

Igral sicer le original pred desetletjem, ko sem imel na bojišču po 300 vojakov (sistem je sfolgal več, a je igralni pogon pogrnil in se ustavil); standard je bilo max 100 enot, če me spomin ne vara, pa sem potegnil mode/tweake. Takrat ravno prešel z A64 na i7 sistem.

ziga1990 ::

v 80% bitk jaz zgubim zavest ampak vojska še vedno zmga
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

ziga1990 ::

no fantje kere enote uporabljate in ali ste sami ali zvesti kraljestvu?
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

subby ::

Jaz sem svoje kraljestvo naredil, kot se spodobi. Trenutno najmočnejšim mal zavzemam, tako da se balance nardi med fakcijami.
Enot je pa ful preveč pa se nisem še zavzel, da bi pogruntal keri so najboljši. Če se le da, delam mounted verzije vsega, tko da field battle dominirajo.

ziga1990 ::

Razvijalci se trenutno trudijo rešit ˝snowballing˝ problem ampak so ga zaenkrat samo upočasnili:D
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

Berserker ::

Jaz igram prvo verzijo, pa so vse frakcije še vedno žive po 434 dneh.

Edino kar mi gre na živce je, da so frakcije ves čas v vojni, tako morm vedno z enim očesom pazit na moj grad.

Aja pa framerate je neglede na nastavitve katastrofalen med obleganjem.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Red Dead Redemption 3

Oddelek: Igre
423832 (827) DejchSLO
»

Se obeta kakšna revolucionarna igra?

Oddelek: Igre
386383 (4537) nokkj
»

Game of Thrones: A Telltale Games Series

Oddelek: Igre
389696 (6838) oo7
»

Mount & Blade: With Fire and Sword

Oddelek: Igre
71040 (816) Sssaga
»

Igre v letu 2010. (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Igre
10228056 (24723) Berserker

Več podobnih tem