» »

Predsednik Trump

Predsednik Trump

Temo vidijo: vsi
««
«
1 / 26
»»

jype ::

Napovedi glede volitev so se v večini primerov precej motile.

Upajmo, da se tudi strokovnjaki za gospodarstvo: V povprečju napovedujejo vstop ZDA v recesijo v letu 2018, porast brezposelnosti na 7% v času trajanja njegovega mandata ter bistveno zmanjšano globalno stabilnost ter pripadajočo globalno znatno zmanjšanje gospodarske rasti.

Žal je obljubil tudi, da bo prepovedal marihuano, ki so jo nekatere zvezne države legalizirale hkrati z izvolitvijo Trumpa, da bo na ameriško vrhovno sodišče nastavil konzervativnega sodnika, ki bo preprečil dostop do splava ženskam in onemogočil enakopravnost istospolnim partnerjem, ter da se bo požvižgal na okolje.

Ameriško zdravstvo se bo zopet podražilo, ker obljublja popolno deregulacijo, delovna mesta pa bodo kljub višji brezposelnosti ostajala nezasedena, ker obljublja, da priseljencem ne bo več dovolil, da opravljajo slabo plačana dela.
  • zaklenil: BigWhale ()

dripac ::

Bolj me zanima tvoje strokovno mnenje, kaj to pomeni za nas v Sloveniji. Mogoče bo pa preostali del sveta imel malo manj uvožene demokracije in malo več miru. Laično razmišljam.

Smrekar1 ::

dripac je izjavil:

Bolj me zanima tvoje strokovno mnenje, kaj to pomeni za nas v Sloveniji. Mogoče bo pa preostali del sveta imel malo manj uvožene demokracije in malo več miru. Laično razmišljam.


Je videt ja. Za preostali svet to lahko pomeni širjenje uvožene avtokracije. Mene še posebej skrbijo obljube o tem, da bi Baltske države prepustil Rusiji. Toliko o miru. Amerika zna malo trpeti, ampak to so si sami pridelali, tele ruske (in deloma turške) fore pa nas neposredo zadanejo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Smrekar1 ()

Invictus ::

dripac je izjavil:

Bolj me zanima tvoje strokovno mnenje, kaj to pomeni za nas v Sloveniji. Mogoče bo pa preostali del sveta imel malo manj uvožene demokracije in malo več miru. Laično razmišljam.

Nič.

Saj nas Trumpo ne najde na zemljevidu. Njegova žena se je pa že večkrat javnoi distancirala od svojega slovenskega porekla.

Biznis kot ponavadi...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

jype ::

dripac> Bolj me zanima tvoje strokovno mnenje, kaj to pomeni za nas v Sloveniji.

Zaradi zmanjšanega izvoza nemške, italijanske in francoske industrije v ZDA, tako zaradi negotovosti pri tarifah in standardih kot tudi zaradi zmanjšanja konkurenčnosti vsled padca ameriškega dolarja in posledične rasti evra, bo zategovanje pasu občutil tudi znaten del izvozno usmerjenega slovenskega gospodarstva. V kombinaciji z ostrimi pogajanji z Veliko Britanijo bo to Evropo najverjetneje pripeljalo v rahlo recesijo, ki bo v kombinaciji z geopolitičnim dogajanjem (na Bližnjem vzhodu in na Kitajskem) povzročilo vzpon avtoritarne politične opcije v mnogih članicah EU.

dripac ::

E vidiš, hvala. Tu ti dam pa prav. Kot vedno, upam da se motiš.

l0g1t3ch ::

Oh ja, res nisem mislil da bo ta klovn zmagal :/

Smešni so mi pa ljudje v sevnici, ki so vsi ponosni da bo njihova sokrajanka v beli hiši. Njo pa boli K*** za njen rodni kraj, samo da je spizdila od tam :D

dripac ::

Če bi bil v nasprotnem taboru Sanders, se to verjetno ne bi zgodilo. Zdaj je kar je, glede na to da so ljudje morali izbirat med dvema slabima možnostima.

Smrekar1 ::

dripac je izjavil:

Če bi bil v nasprotnem taboru Sanders, se to verjetno ne bi zgodilo. Zdaj je kar je, glede na to da so ljudje morali izbirat med dvema slabima možnostima.


Ja, res je. Če bi bil v nasprotnem taboru Sanders bi bili današnji rezultati pričakovani, tako so pa presenečenje.

Trump ima volilno bazo neizobraženih in nizko inteligentnih. To se vidi tudi na tem forumu.

NightHawk ::

Naslednji south park bo moral biti zabaven. Prav tako Last Week Tonight :)

Invictus ::

Smrekar1 je izjavil:


Trump ima volilno bazo neizobraženih in nizko inteligentnih. To se vidi tudi na tem forumu.

Seveda. To so tisti, ki so najbolj najebali ko je Clinton dereguliral Wall Street.

Jasno so bili proti njegovi babnici.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Smrekar1 ::

NightHawk je izjavil:

Naslednji south park bo moral biti zabaven. Prav tako Last Week Tonight :)


Simpsonovi, 16 let nazaj:

jype ::

NightHawk> Naslednji south park bo moral biti zabaven. Prav tako Last Week Tonight :)

Glede na to, da židje kontrolirajo medije, bodo najbrž že oddajali iz Kanade.

harvey ::

Ni še konec, dolga kampanja, dolga noč, čakamo na jutri, toliko iz štaba HRC, očitno še čakajo na čudež.
 HRC

HRC

Ar scáth a chéile a mhaireann na daoine.
------

jype ::

mtosev ::

če bi bil američan bi se zdaj zjokal. žalostno za svet, žalostno za ameriko
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

zee ::

Prosim za dvig nivoja debate. Zmerjanje s pseti, Hitleri in se cem je neprimerno in bo ustrezno sankcionirano.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

thramos ::

Pa saj tako je prav. Volit totalnega kretena je edina legitimna izbira, da slučajno ne bi prišli na oblast "oni".

mtosev ::

a kdo misli, da se bo lepo število ljudi preselilo živeti kam drugje?
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

jype ::

thramos> Pa saj tako je prav. Volit totalnega kretena je edina legitimna izbira, da slučajno ne bi prišli na oblast "oni".

No, ko izbiraš med dvemi totalnimi kreteni reči postanejo malce manj jasne. Primitivne Američane bistveno bolje zastopa primitiven predsednik.

Invictus ::

thramos je izjavil:

Pa saj tako je prav. Volit totalnega kretena je edina legitimna izbira, da slučajno ne bi prišli na oblast "oni".

Situacija je ista kot v Sloveniji. Voli kateregakoli, samo da ni Janša... Zgleda je v ZDA to Clinton family...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

trnvpeti ::

Wall Street ni zmagal.

oo7 ::

Zdaj bo imel govor veliki DONALD TRUMP 8-)

Komaj čakam, da slišim zmagovalca in novega predsednika Amerike.

Cervantes ::

Bojim se, da se bo kmalu našel kakšen Oswald.

mtosev ::

Cervantes je izjavil:

Bojim se, da se bo kmalu našel kakšen Oswald.
jaz bi rad, da bi bil impeached.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Marat ::

Zgodovina se ponavlja. Leta 1929 se je začela velika gospodarska/finančna kriza. V tem obdobju so začeli na oblast prihajat avtokrati - vsi vemo kako se je to končalo...

thramos ::

jype je izjavil:

No, ko izbiraš med dvemi totalnimi kreteni reči postanejo malce manj jasne. Primitivne Američane bistveno bolje zastopa primitiven predsednik.


Dej no dej. Preprosto je: en je njihov, drugi je naš.

Cervantes ::

mtosev je izjavil:

Cervantes je izjavil:

Bojim se, da se bo kmalu našel kakšen Oswald.
jaz bi rad, da bi bil impeached.

Impeachment je dolgotrajen proces.8-)

Machete ::

Čisto preprosto je, vi preveč komplicirate. Politični program je bil tu popolnoma v odzadju, kot tudi kdo je fašist in liberalen itd..
Folk je imel preprosto polno kapo establišmenta, ki ga predstavlja Clintonova. IZ PRINCIPA so volili Trumpa, čeprav ga večina ne mara, ampak Clintonova je tako antipatična in odbijajoča, da so demokrati izgubili popolnoma upravičeno. Vse so imeli že razdel(je)ano in klani so naumili, češ evo sedaj je čas za žensko, kot je bil prej za črnca.. Eeee FU so rekli ljudje. Plus veliko nezadovoljnih ljudi iz dna iz t.i. skrite Amerike je prilezlo iz lukenj in v obupu in upanju, da bo pa nekaj za njih bolje (kar ne bo). /macheteanaliza
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

mtosev ::

Marat je izjavil:

Zgodovina se ponavlja. Leta 1929 se je začela velika gospodarska/finančna kriza. V tem obdobju so začeli na oblast prihajat avtokrati - vsi vemo kako se je to končalo...
žal vemo to da.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Cervantes ::

Machete je izjavil:

Čisto preprosto je, vi preveč komplicirate. Politični program je bil tu popolnoma v odzadju, kot tudi kdo je fašist in liberalen itd..
Folk je imel preprosto polno kapo establišmenta, ki ga predstavlja Clintonova. IZ PRINCIPA so volili Trumpa, čeprav ga večina ne mara, ampak Clintonova je tako antipatična in odbijajoča, da so demokrati izgubili popolnoma upravičeno. Vse so imeli že razdel(je)ano in klani so naumili, češ evo sedaj je čas za žensko, kot je bil prej za črnca.. Eeee FU so rekli ljudje. Plus veliko nezadovoljnih ljudi iz dna iz t.i. skrite Amerike je prilezlo iz lukenj in v obupu in upanju, da bo pa nekaj za njih bolje (kar ne bo). /macheteanaliza

Ja še en brexit pač.

Nissan_GTR ::

David je premagal Goljata. Avtomehanik iz Wisconsina je premagal Sorosa in Wall Street.

jype ::

thramos> Dej no dej. Preprosto je: en je njihov, drugi je naš.

Ja, ampak Clintonova ni naša, zato je zgubila. Bernie je bil naš, pa so ga zjebal.

Nissan_GTR> David je premagal Goljata. Avtomehanik iz Wisconsina je premagal Sorosa in Wall Street.

To si domišlja, ker pojma nima, kaj ga v resnici čaka.

mtosev ::

Clintova je poklicala Trumpa. gledam cnn
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Cervantes ::

jype je izjavil:

thramos> Dej no dej. Preprosto je: en je njihov, drugi je naš.

Ja, ampak Clintonova ni naša, zato je zgubila. Bernie je bil naš, pa so ga zjebal.

Nissan_GTR> David je premagal Goljata. Avtomehanik iz Wisconsina je premagal Sorosa in Wall Street.

To si domišlja, ker pojma nima, kaj ga v resnici čaka.

Domišlja si ne, to je dejstvo.
Kakor je tudi res, da pojma nima.
Borze že norijo.

MadMen ::

Nissan_GTR je izjavil:

David je premagal Goljata. Avtomehanik iz Wisconsina je premagal Sorosa in Wall Street.

Kaj je že Trump? Predstavnik elite in ne delavskega razreda, eni pa res radi podležete propagandi.

Sicer pa nevem zakaj tako močni odzivi na zmago Trumpa, bistveno se ne bo spremenilo nič.

Cervantes ::

MadMen je izjavil:

Nissan_GTR je izjavil:

David je premagal Goljata. Avtomehanik iz Wisconsina je premagal Sorosa in Wall Street.

Kaj je že Trump? Predstavnik elite in ne delavskega razreda, eni pa res radi podležete propagandi.

Sicer pa nevem zakaj tako močni odzivi na zmago Trumpa, bistveno se ne bo spremenilo nič.

Pustimo se presenetiti?

jype ::

bjoork> bistveno se ne bo spremenilo nič.

Za nas ne, reveži bodo pa precej bolj tenko piskali, kot so do zdaj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

poweroff ::

jype je izjavil:

Napovedi glede volitev so se v večini primerov precej motile.

OMG. Moj sodelavec mi je kakšen mesec nazaj kazal sistem, ki so ga razvili skupaj z enimi Američani. Sistem je s pomočjo umetne inteligence delal analizo medijskih objav in na podlagi tega delal napoved zmagovalca volitev. Takrat (en mesec nazaj) je sistem napovedal zmago Trumpa. Vse javnomnenjske raziskave so govorile nasprotno.

Jaz sem se še malo hecal na to temo, češ ankete kažejo drugače (in ankete so v ZDA zelo razvit instrument), sodelavec se je malo ven vlekel, češ, da gre bolj za nek test in da je ta algoritem bolj zanimivost... zdaj pa tole.

Po moje ga bom moral na kavo peljat! 8-)
sudo poweroff

Invictus ::

Me zanima koliko ljudi bo uresničilo svoje napovedi o preselitvi...

http://www.24ur.com/novice/svet/america...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

imagodei ::

9/11 je ravnokar dobil drug pomen...
- Hoc est qui sumus -

jype ::

Invictus> Me zanima koliko ljudi bo uresničilo svoje napovedi o preselitvi...

Odvisno od tega, kako hitro bo Trump zaprl meje.

zmaugy ::

To se zgodi, če agresivna PC Police in razni puhloglavci preterajo in vsakega, ki razmišlja drugače od njih, zmerjajo s fašistom in nacistom, pa čeprav je takšno drugačno razmišljanje povsem legitimno in ima osnovo v. zdravi pameti (velikokrat za razliko od blodenj raznih PC policajev).
Enkrat ljudem to presede in potem naredijo neumnost v kontra smeri. Morda bi se morali PC fanatiki malo zamisliti, da se to ne ponovi tudi drugje? Morda malce premislit nekatere svoje butaste pozicije?

jype ::

zmaugy> Morda malce premislit nekatere svoje butaste pozicije?

Si lahko bolj specifičen?

Looooooka ::

jype je izjavil:

thramos> Dej no dej. Preprosto je: en je njihov, drugi je naš.

Ja, ampak Clintonova ni naša, zato je zgubila. Bernie je bil naš, pa so ga zjebal.

Nissan_GTR> David je premagal Goljata. Avtomehanik iz Wisconsina je premagal Sorosa in Wall Street.

To si domišlja, ker pojma nima, kaj ga v resnici čaka.

Mogoče ga čaka ga manj izvažanja demokracije.
Trump bo začel baje zaračunavat ameriško obrambo, kar pomeni, da bo mogoče manj sranja, ker če bo treba plačevat potem NATO mogoče ne bo tako veselo podprl vsake agresije. Če zaradi tega propade toliko bolje. Se bo pa ustvaril kak drug pakt, ki bo mogoče malce manj naklonjen izvažanju demokracije v vsako klinčevo državo, ki izvaža nafto.
Bogve kaj bo.
Ampak za tisto babo hudičevo si vsaj vedel, da bo 100% sranje. Sranje, ki ga eni podpirajo zato, ker dejansko verjamejo, da jo dejansko zanimajo črnci,mehičani, lezbijke ali pa celo ženske in to kljub vsem dokazom, ki so na voljo. Oportunistka, ki se ji gre samo za oblast in denar.

zmaugy ::

jype je izjavil:

zmaugy> Morda malce premislit nekatere svoje butaste pozicije?

Si lahko bolj specifičen?


Mislim da mi ni treba biti...

Looooooka ::

jype je izjavil:

bjoork> bistveno se ne bo spremenilo nič.

Za nas ne, reveži bodo pa precej bolj tenko piskali, kot so do zdaj.

Revežem v ZDA demokrati do zdaj niso prav nič pomagali. Trditi, da jih lahko Trump še bolj zajebe je rahlo mimo.

jype ::

Looooooka> Revežem v ZDA demokrati do zdaj niso prav nič pomagali.

Ne drži.

Looooooka> Trditi, da jih lahko Trump še bolj zajebe je rahlo mimo.

Povedal je, da jih bo. Še vedno obstaja možnost, da bo zajebal tudi republikance in bo fural centristično politiko.

Demokrati in republikanci bi si to vsekakor zaslužili.

zmaugy ::

Mislim da se bo uresničilo to, kar sem že ene parkrat napisal tukaj (v zabavo Smrekarju): Amerika se bo izolirala in ostali bomo prepuščeni sami sebi (to so velikokrat glasne želje antiamerikancev).
To pomeni težave v mednarodni trgovini, ki jo bodo ZDA manj ščitile, večji vpliv posameznih regionalnih sil in večji pritisk na male državice s strani njihovih večjih sosedov.
Lahko pa je to tudi priložnost in pospeševalni moment za integracijo EU v bolj tesno povezavo s skupno vojsko itd., ker bojo ZDA gledale stran. Bomo videli.

MadMen ::

The winner of tonight's election is the Voyager space probe, launched in 1977, which is currently traveling at 62,137 km per hour away from the Earth into interstellar space...

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: scipascapa ()
««
«
1 / 26
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

Pod Trumpom se whitetrashu meša: rasizem po ameriško (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6512366 (11038) kallia

Več podobnih tem