» »

Začasna vrnitev vozniškega dovoljenja

Začasna vrnitev vozniškega dovoljenja

Temo vidijo: vsi

Aston_11 ::

Nekdo me prepričuje, da sodišče začasno vrne začasno odvzeto vozniško dovoljenje, ker da ga kao nujno potrebuje za službo, nima pa še potrdila zdravnika, ki je potrebno za začasno vrnitev. Narok glede samega prekrška bo kmalu, pregled tudi. Tako vlogo bi sodišče moralo zavreči, to da ga rabi za službo, pa je brez veze. Drži?

Pozor: postopek še ni končan, sklep o denarni kazni in točkah še ni pravnomočen in še ni prišlo do točke, kjer bi sodišče izreklo prenehanje veljavnosti vd. Ne gre se za zagovarjanje v postopku z namenom znižanja kazni, točk, v smislu, malo jokal, se te bodo usmilili.

St235 ::

Sodišče lahko v situaciji kjer bi odvzem vozniškega dovoljenja ogrozil eksistenco posameznika vrne začasno odvzeto vozniško dovoljenje oziroma ne izreče trajnega odvzema. O tem presoja sodnik v konkretnem primeru, on tudi oceni kateri dokumenti (zdravniško potrdilo, ocena psihijatra, potrdilo delodajalca...) so potrebni. Ravno tako sodnik lahko določi prehodno obdobje (nekakšno pogojno kazen, ko jo pozna kazensko pravo) kjer določi, da v kolikor posameznik ne stori novega prekrška, ne pride do odvzema.

V praksi se to prakticira pri profesionalnih voznikih, po mojih izkušnjah so sodniki temu naklonjeni predvsem v situacijah kjer je prekršek povzročen z drugo kategorijo izpita in podobno. Konkretno poznam primer voznika kamiona, ki je pijan padel za vikend z motorjem. Sodnikova obrazložitev je bila, da v danem primeru ni razlogov, da bi posamezniku odvzel edini vir dohodka, glede na to da s primarnim prevoznim sredstvom nima prekrškov in je šlo za enkraten incident z motorjem. Je pa dobil obvezno zdravniško oceno in udeležbo na nekih predavanjih o alkoholizmu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

PaX_MaN ::

St235 je izjavil:

Sodišče lahko v situaciji kjer bi odvzem vozniškega dovoljenja ogrozil eksistenco posameznika vrne začasno odvzeto vozniško dovoljenje oziroma ne izreče trajnega odvzema. O tem presoja sodnik v konkretnem primeru, on tudi oceni kateri dokumenti (zdravniško potrdilo, ocena psihijatra, potrdilo delodajalca...) so potrebni. Ravno tako sodnik lahko določi prehodno obdobje (nekakšno pogojno kazen, ko jo pozna kazensko pravo) kjer določi, da v kolikor posameznik ne stori novega prekrška, ne pride do odvzema.

A se to lahko preverja v nedogled?
K če krši to "pogojno kazen", in se, kljub temu da bi odvzem (še vedno) ogrozil njegovo eksistenco, odvzem dovoli, ne vidim zakaj ne bi odvzeli že prvič...

cebelar123 ::

Sodišče vrne začasno odvzeto vozniško dovoljenje tudi, če avta ne potrebuješ za službene namene.
Samo prošnjo za vrnitev začasno odvzetega vozniškega dovoljenja moreš napisati in pa seveda potrdilo o opravljenem zdravniškim pregledom moraš priložit. Tako imaš vozniško tekom celotnega kazenskega postopka, kateri se potem pravilom konča s pogojno kaznijo.

Vem iz prve roke. Sodišče je zelo naklonjeno, da ne odvzame vozniškega dovoljenja ampak ti da pogojno kazen recimo 1 leto. Nato se ti vse pike za to kazen izbrišejo. Recimo če dobiš 18 pik jih po pretečeni pogojni kazni imaš spet 0.

Zgodovina sprememb…

St235 ::

PaX_MaN je izjavil:

St235 je izjavil:

Sodišče lahko v situaciji kjer bi odvzem vozniškega dovoljenja ogrozil eksistenco posameznika vrne začasno odvzeto vozniško dovoljenje oziroma ne izreče trajnega odvzema. O tem presoja sodnik v konkretnem primeru, on tudi oceni kateri dokumenti (zdravniško potrdilo, ocena psihijatra, potrdilo delodajalca...) so potrebni. Ravno tako sodnik lahko določi prehodno obdobje (nekakšno pogojno kazen, ko jo pozna kazensko pravo) kjer določi, da v kolikor posameznik ne stori novega prekrška, ne pride do odvzema.

A se to lahko preverja v nedogled?
K če krši to "pogojno kazen", in se, kljub temu da bi odvzem (še vedno) ogrozil njegovo eksistenco, odvzem dovoli, ne vidim zakaj ne bi odvzeli že prvič...


O tem odloča sodnik. Če oceni, da pogojna kazen ni ustrezna ali, da se prekršek ponavlja oziroma se zgodijo drugi prekrški v poskusnem obdobju potem neodvisno od tega seveda lahko odvzame izpit.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

konspirator ::

Lakotnik29
Tvoj napisani primer je druga zgodba.


Že nekaj časa preneha veljati samo tista kategorija VD, s katero je bil storjen prekršek in ne celotno VD z vsemi kategorijami.

primer
Imaš A, B in F kategorijo.
Ko lepega dne preveč napihaš na traktorju gre samo F adijo, A in B ostaneta.
Če nimaš ravno statusa kmeta je načeloma ne boš mogel pogojno obdržati.

Zgodovina sprememb…

St235 ::

Govora je tudi o začasnem odvzemu. Tam gre celo vozniško dokler postopek ni končan, razen če prosiš za vrnitev.

konspirator ::

Zgodovina sprememb…

Kristijan4 ::

Pozdravljeni,

Ima mogoče kdo kakšen vzorec #Predloga za vrnitev začasno odvzetega vozniškega dovoljenja"?

connel ::

En post višje ga imaš na informiran.si

donvito ::

connel je izjavil:

En post višje ga imaš na informiran.si

Aja, a prilepiš pdf sem, lahko tudi word.

starfotr ::

Mislim pa, da je skrajno neumno dajat odpustke nekim, ki (v prostem času) kršijo predpise.

Dejstvo je, da se moramo losat težavnih v prometu. In to ni prava pot, da jim dajemo odpustke.

Treba je prevzet odgovornost za svoja dejanja. Če je to izguba kruha in zaprtje podjetja zaradi pitja popoldne in vožnje avta, pa naj bo to. Saj imamo socialne transferje za take primere. In humanitarne organizacije, ki imajo pakete s hrano.

2dark ::

starfotr je izjavil:

Mislim pa, da je skrajno neumno dajat odpustke nekim, ki (v prostem času) kršijo predpise.

Dejstvo je, da se moramo losat težavnih v prometu. In to ni prava pot, da jim dajemo odpustke.

Treba je prevzet odgovornost za svoja dejanja. Če je to izguba kruha in zaprtje podjetja zaradi pitja popoldne in vožnje avta, pa naj bo to. Saj imamo socialne transferje za take primere. In humanitarne organizacije, ki imajo pakete s hrano.


Točno tako. Nobenemu se ne odvzame vozniško dovoljenje za malenkost.
(\___/)
(> _ <)
(>&#127851; )

Shegevara ::

starfotr je izjavil:

Mislim pa, da je skrajno neumno dajat odpustke nekim, ki (v prostem času) kršijo predpise.

Dejstvo je, da se moramo losat težavnih v prometu. In to ni prava pot, da jim dajemo odpustke.

Treba je prevzet odgovornost za svoja dejanja. Če je to izguba kruha in zaprtje podjetja zaradi pitja popoldne in vožnje avta, pa naj bo to. Saj imamo socialne transferje za take primere. In humanitarne organizacije, ki imajo pakete s hrano.


ampak tema je o začasnem odvzemu, in ker ima ta lahko hujše trajne posledice potem lahko tudi privede v hujšo krivico, če se pravnomočno obsodi v korist obtoženega.
Ko je pa enkrat vse pravnomočno, je pa itak seveda odvzem dovoljenja brezkompromisen.

Zgodovina sprememb…

2dark ::

Shegevara je izjavil:



ampak tema je o začasnem odvzemu, in ker ima ta lahko hujše trajne posledice potem lahko tudi privede v hujšo krivico, če se pravnomočno obsodi v korist obtoženega.
Ko je pa enkrat vse pravnomočno, je pa itak seveda odvzem dovoljenja brezkompromisen.


Še noben odvzem začasni ali trajni se ni nikomur zgodil po krivici ampak z razlogom.
(\___/)
(> _ <)
(>&#127851; )

LeQuack ::

Se pravi sodnik lahko spravi nevarne voznike nazaj na cesto, ampak samo v imenu kapitalizma?
Quack !

starfotr ::

Jap. Denar je sveta vladar.

Bolj bi bilo, da tem izmečkom vzamejo izpit in pač potem se mu domine v lajfu podrejo same od sebe. Sploh ne rabi nobene druge kazni.

2dark ::

LeQuack je izjavil:

Se pravi sodnik lahko spravi nevarne voznike nazaj na cesto, ampak samo v imenu kapitalizma?


Lahko, če dobro podmažeš finančno. V primeru sodišč je 99,99% pomembno, koliko imaš denarja. Od tega bo odvisna višina kazni. Tudi, če nekoga ubiješ, si boš z denarjem močno znižal kazen.

Je pa policije vseeno več prisotno v prometu kot 15 let nazaj, ko mi je sodnik prepovedal vožnjo za 1 mesec, pa sem se vseeno vozil npr. v trgovino domov. To si danes ne bi upal gleda kako so v zadnjih letih poostil kontrole prometa.
(\___/)
(> _ <)
(>&#127851; )

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 2dark ()

fikus_ ::

Mislim, da je vsem voznikom jasno, kaksne so lahko posledice, ce sedejo za volan in so pod vplivom alkohola?! Tako da ni izgovora,sem mislil...., nisem vedel....,
Načeloma se povsod dopušča odpustke zaradi okoliščin, ..... nepredvidenih situacij, ampak pri alkoholu mislim da se vsak zaveda, kaj lahko sledi.

Imam znanca, ki je ostal brez izpita in je jamral kako je nepravicno, da ne more sluziti denarja (ima sp in dosti dela na terenu), da mora to, ono, ...
Sem ga vprašal, ali je vedel, preden se se vsedel v avto, da lahko napiha in mu odvzamejo izpit, pa se je zacel izmotavat saj ni bilo dalec za vozit..., da je ze večkrat peljal,.... Odgovora sta samo dva, ali da, ali ne, ne pa izgovori.
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

2dark ::

fikus_ je izjavil:

Mislim, da je vsem voznikom jasno, kaksne so lahko posledice, ce sedejo za volan in so pod vplivom alkohola?! Tako da ni izgovora,sem mislil...., nisem vedel....,
Načeloma se povsod dopušča odpustke zaradi okoliščin, ..... nepredvidenih situacij, ampak pri alkoholu mislim da se vsak zaveda, kaj lahko sledi.



Saj je vsem omogočeno, da pridobijo nazaj izpit. Samo dražje je .
(\___/)
(> _ <)
(>&#127851; )

fikus_ ::

Prvic da, kazen+neki zdravniski pregledi, delavnice, drugič odvzem, če te dobijo prej kot v dveh letih.
Se ga pa da ponovno delat.
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

2dark ::

fikus_ je izjavil:

Prvic da, kazen+neki zdravniski pregledi, delavnice, drugič odvzem, če te dobijo prej kot v dveh letih.
Se ga pa da ponovno delat.


Moj znanec je mel kar težavo. Ostat trezen naslednji dve leti. :)
(\___/)
(> _ <)
(>&#127851; )

Shegevara ::

2dark je izjavil:

Shegevara je izjavil:



ampak tema je o začasnem odvzemu, in ker ima ta lahko hujše trajne posledice potem lahko tudi privede v hujšo krivico, če se pravnomočno obsodi v korist obtoženega.
Ko je pa enkrat vse pravnomočno, je pa itak seveda odvzem dovoljenja brezkompromisen.


Še noben odvzem začasni ali trajni se ni nikomur zgodil po krivici ampak z razlogom.


Ja, ampak to presodi sodnik, ne en idiot na slo-techu.

zobnik ::

Sorodnika so 2x ustavli, napihal, obakrat izgubil izpit, kazen 1200 evrov + nov voznišk, traja nekaj časa, dobi voznišk in
gas dalje...to je posel

2dark ::

Shegevara je izjavil:



Ja, ampak to presodi sodnik, ne en idiot na slo-techu.


Da je stvar dana na sodišče pomeni, da so bili izpolnjeni pogoji kršenja pravilnika. Potem je samo dovisno, kakšno kazen ti izreče sodnik: če si prvič je milejša, če si povratnik strožja. Oproščen pa ne boš, razen v skrajnih primerih.
(\___/)
(> _ <)
(>&#127851; )

Shegevara ::

2dark je izjavil:

Shegevara je izjavil:



Ja, ampak to presodi sodnik, ne en idiot na slo-techu.


Da je stvar dana na sodišče pomeni, da so bili izpolnjeni pogoji kršenja pravilnika.


to samo pomeni, da je bil podan utemeljen sum. Na ta začasni ukrep se lahko osumljen kršitelj tudi uradno pritoži s predlogom za vrnitev dovoljenja kateremu lahko sodišče tudi začasno ugodi vse dokler se odvzem izpita dokončno ne obravnava na sodišču.

če bi bilo na svetu vse tako enostavno in črno - belo kot se tule izjavlja, potem sodišča ne bi bila potrebna, bi lahko kjerkoli policaj na licu mesta podal dokončno obsodbo glede česarkoli.

nejc_nejc ::

Je pa policije vseeno več prisotno v prometu kot 15 let nazaj, ko mi je sodnik prepovedal vožnjo za 1 mesec, pa sem se vseeno vozil npr. v trgovino domov. To si danes ne bi upal gleda kako so v zadnjih letih poostil kontrole prometa.

Jaz jih ne opazim.

zobnik ::

Pol še niste vidli, kako so ob vikendih na Gorenjskem aktivni policaji tam okol 20-21-22 ure, sploh poleti, ker folk hodi na terase bifejev pit alkohol.... mene so že parkrat, tud z lučkam "lovil" in ustavli.... voznišk, prometna in pihanje, ker so me že tokrat ko so me nazadnje ustavil jim kar prometno, vozniško pomolu še predno je rekel, in šipo odpru tolk da lahk pihal, je hotu mi začet govort psotopek o pihanju in mu rekel, da ni treba da so me že večkrat ustavli....piham vedno 0.0. In adijo.
+ avto mora bit brezhiben, ker njihove luči se vid če kaj stran štrli
+ nekaj časa vozi za tabo da te gledajo če si pripet in pol parkira za avto z lučmi, da ne goljufaš s pasom

Tak da fantje, dekleta, na cest vozte kukr se da normalno....mene so nasprot policaj že vidl kak divjam 110-120 po regionalki, ko pa se vozil 70 so nek obrnil in šli za mano, ker si jim ZLO sumljiv.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kazenske točke pomoč (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10720882 (10203) krneki0001

Ali lahko voziš z mavcem oz longeto? (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
5114162 (12074) huek111

Grozi odvzem vozniške (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
6718108 (15280) MrBrdo
»

Odvzem vozniškega dovoljenja (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9631444 (22071) St235
»

Alko-test

Oddelek: Na cesti
101652 (1311) Sami

Več podobnih tem