» »

Ohišje za disk

Ohišje za disk

Hoden ::

Pozdravljeni, kupil sem zunanje ohišje za 3.5 HDD in sicer ICY BOX IB-351StU3-B. Uporabil sem disk, ki sem ga imel prej v drugem računalniku (WD black 1 TB).

Ko disk priključim prek usb kabla mi nekaj časa deluje potem pa "zamrzne". Ko ga priključim ponovno spet nekaj časa deluje normalno potem pa zopet "zamrzne".

Ali je problem v samem ohišju? Če disk priključim direktno v računalnik deluje brezhibno.

Lp

okica11 ::

sem imel icybox 2x hdd dock station, in sem imel podobne probleme (beri Problem usb 3.0 ). Na koncu sem obupal in ohišje menjal za denar. Potem sem naročil Orico hdd enclouser(je). Ti delajo boljše- pač delajo- ampak podobno kot pri tebi včasih disk zamrzne, se sam odključi in vključi, se noče varno odstranit itd.. Pri meni je pomagala priklučitev v usb 2.0 port, če ti je to rešitev... LP

Han ::

Pred nekaj meseci sem nabavil Sandberg ohišje, ki s 5+ let starim Hitachi diskom deluje brezhibno. Enaka ohišja ima tudi Sharkoon.

Preveri sistem za uspavanje diska...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Han ()

solatko ::

Problem dela USB 3,0, preklopi na 2,0 in bo delalo. USB 3 se je pri večini naprav izkazal, kot nezanesljiv. Ali je problem, da ne znajo spisat enega dobrega gonilnika za to povezavo, ali pa so tokovi premočni za tako vrsto povezav. Tudi vrvice za polnjenje telefonov na 2.1A odpadajo ena za drugo.
Delo krepa človeka

Han ::

USB 3.0 je čisto v redu, dokler se naprave držijo standarda. Težave nastopijo zaradi nestandardnih rešitev v napajanju, predolgih in preslabih kablih, slabih priključkih in povezavah, defektnih čipsetih ipd.

Hoden ::

Hvala. Kot vidim bo najboljša opcija prodaja.

Ribič ::

Če boš kupoval kaj novega po možnosti vzemi takšno ohišje, ki ima tudi eSATA vhod. Če imaš na desktop kompu prosti SATA port na matični, si lahko kupiš še vmesnik SATA, ki ga namestiš na zadnji del računalnika (tam, kjer so razširitvene kartice). Potem pa uporabiš kabel SATA na eSATA in ohišje priklopiš na komp. Zadeva bi morala delovati dosti hitreje od USB2. Na SATA vmesnik pa lahko priklopiš trdi disk tudi direktno (brez ohišja). Meni je tale konfiguracija prišla zelo prav, ker imam veliko diskov.

lp

BorutK-73 ::

Nabavi raje eSAta HDD dock.
https://www.google.si/search?q=hdd+dock...

Zgodovina sprememb…

cekr ::

Imam eno ohišje AKASA ali nekaj takšnega. Sicer je USB2.0.

Dokler je uporabljen eSATA, zadeva lepo leti kot je treba, ker je povezava direktna.
Če se pa uporabi USB, je pa po parih minutah kopiranja štala.
Čip na vezju se tako segreje, da se kar kadi.
Pred leti sem gor pritisnil že eno veliko hladilno rebro pa ni prav nič pomagalo.

Iz tega se samo vidi, kakšen shit je v teh škatlicah.
Za resno delo je treba najti pravo firmo.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

mPCIe SSD

Oddelek: Kaj kupiti
242900 (2520) driver_x
»

eSATA

Oddelek: Strojna oprema
458603 (7719) wolf123
»

USB 3.0 (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
5013089 (11159) Dr_M
»

Ivy Bridge bo podpiral PCIe 3.0

Oddelek: Novice / Procesorji
165496 (4752) Dr_M
»

Zunanji trdi disk (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
6514316 (11547) Dromar

Več podobnih tem