» »

Mozillin Quantum bo zamenjal Gecka

1
2
»

Ganon ::

ZigaZiga je izjavil:

Ganon je izjavil:

ZigaZiga je izjavil:

Chrome, Opera in Vivaldi so pa ista mašina z drugim izgledom.


Neresnica.


Vsi imajo zadaj Blink oziroma se naslanjajo na Chromium.
Kaj torej ni res?


Napisal si, da so ostali brskalniki samo Chrome z malce drugačnim izgledom, kar seveda ne drži. Razlika je v funkcionalnosti. Opera ima marsikaj, česar Chrome nima in je zato boljša izbira. V bistvu najboljša, če se odločaš za brskalnik, ki temelji na pogonu Blink.

PARTyZAN ::

Riot: zgrešil si point. Ne debatiramo o najboljšem ali najslabšem browserju, samo pljuvamo po ljudeh, ki ste prepričani, da je vaša (najbolj razširjena) izbira najprimernejša za _vse_ ljudi. Samo zato, ker zadostuje tebi je to pač cool in uber alles. Vsakič ko kdo napiše komentar v stilu "Dude, a [vstavi poljuben software, ali kakšno drugo reč] sploh še kdo uporablja? To je tok 2005, dej šalti model, da boš kul in ne hipster".

Ne širi BSa. Tvoj prvi komentar da vtis, kot da je Firefox najpožrešnejši browser ever, Chrome je pa delo jezusa, ker je pač neskončno boljši. Argumentiraj svoje nebuloze drugič. Prvi zadetek na googlu glede porabe pomnilnika popularnih browserjev. Sicer je članek eno leto star, ampak dvomim, da je zdaj stanje drastično drugačno. Chrome ni nikoli slovel kot lightweight browser.

Varnost, prilagodljivost, zasebnost, hitrost, izgled. Vsi imamo svoje potrebe in vsi browserji imajo svoje prednosti/slabosti. Dejstvo je, da Firefox trenutno nudi visok nivo prilagodljivosti, organizacija ki stoji za njem ima pa drugačno agendo kot recimo Google. Na srečo imamo izbiro.

PS: Predvidevam, da voziš Cliota, in da je tvoj OS Windows 7. Zato, ker je to pač najkulejši OS na podlagi tvoje linkane statistike.

Ribič ::

Firefox je rahlo "zastaral", ker je eden izmed starejših brskalnikov. Ko je bil program spisan, se še ni načrtovalo, da ga bo treba prilagoditi za multi-procese, sandbox in podobne stvari. Posledično imajo sedaj gospodje pri Mozilli ogromno dela, ko poskušajo nadoknaditi s tehnologijo, zakar se porabi veliko resoursov. Chrome je pa prišel ven nekoliko kasneje in je že od vsega začetka pisan z novo tehnologijo v mislih.

Dr_M ::

Afo je izjavil:

A veš tisto, ko si ravnokar (verjetno nekje leta 2005) pobral vso pamet tega sveta in prešel na najnovejši in najmočnejši brskalniški izdelek - FF! Danes ti pa ta mularija, ki ne loči Win95 od Win98, pametuje o boljših izdelkih... ne morš verjet.

No, mi pre(za)ostali del sveta smo nekje približno tu - https://www.w3counter.com/globalstats.p...
Now go figure ...



Lepo si si postevil ogledalo.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

usoban ::

bluefish je izjavil:

Ki naredi kaj? Na spisku bližnjic je ni.


Svoj cajt je blo to "panorama view". Ker sem podoben uporabnik, ki ofna 300 tabov in se je moral nekako v tem znajti, je bil panorama view killer feature. Samo zacel si tipkat in ti je highlightalo tabe ki so se ujemali z queryjem. No, ta feature je FF v zadnjih nekaj verzijah ubil. Skoda :|

Prihaja pa nadomestek v t.i. programu "Test Pilot". Preizkusis ga lahko v verziji 50 (beta). Ta doda t.i. "Tab Center", ki prav tako ponuja search po zavihkih in se sam skrije ko hoveras ven iz obmocja. Malo se izpilijo zadevo in bo kar vredu nadomestek panorama view-a.

PARTyZAN ::

usoban: tabgroups addon poskusi.

SandiX ::

FF od samega začetka nisem uporabljal. Sem se že spotaknil pri njemu in ni mi bil zanimiv.
IE in Chrome, tukaj ostajam...,
AsusG73Sw-IntelCore i7 2630QM-8GB RAM-NVIDIA GeForce GTX 460M-500GB HDD...

usoban ::

PARTyZAN je izjavil:

usoban: tabgroups addon poskusi.

Hm ja, zanimivo. Sem ze slisal, ampak nisem se poskusil.
Zmotlo me je, ker je addon, s katerimi imam ne najboljse izkusnje; zacnejo upocasnjevat vse skupaj in se obesajo (jeben javascript).

BigWhale ::

PARTyZAN je izjavil:

Tako, recimo. Tabe si lahko razvrstiš po skupinah, potem pa v tab baru vidiš samo tabe iz te skupine.


Danes sem na slo-techu izvedel, da folk uporablja tabe namesto bookmarkov. :>

PARTyZAN ::

Ne, bookmarke tudi uporabljam ;>

Samo ja, v osnovi kot neke začasne bookmarke, ki ti delajo slabo vest, dokler ne opraviš taska na katerega se vsebina nanaša. Ko zaključiš, samo zapreš skupino in je to to.

Afo ::

PARTyZAN je izjavil:

Riot: zgrešil si point. Ne debatiramo o najboljšem ali najslabšem browserju, samo pljuvamo po ljudeh, ki ste prepričani, da je vaša (najbolj razširjena) izbira najprimernejša za _vse_ ljudi. Samo zato, ker zadostuje tebi je to pač cool in uber alles. Vsakič ko kdo napiše komentar v stilu "Dude, a [vstavi poljuben software, ali kakšno drugo reč] sploh še kdo uporablja? To je tok 2005, dej šalti model, da boš kul in ne hipster".

Ne širi BSa. Tvoj prvi komentar da vtis, kot da je Firefox najpožrešnejši browser ever, Chrome je pa delo jezusa, ker je pač neskončno boljši. Argumentiraj svoje nebuloze drugič. Prvi zadetek na googlu glede porabe pomnilnika popularnih browserjev. Sicer je članek eno leto star, ampak dvomim, da je zdaj stanje drastično drugačno. Chrome ni nikoli slovel kot lightweight browser.

Varnost, prilagodljivost, zasebnost, hitrost, izgled. Vsi imamo svoje potrebe in vsi browserji imajo svoje prednosti/slabosti. Dejstvo je, da Firefox trenutno nudi visok nivo prilagodljivosti, organizacija ki stoji za njem ima pa drugačno agendo kot recimo Google. Na srečo imamo izbiro.

PS: Predvidevam, da voziš Cliota, in da je tvoj OS Windows 7. Zato, ker je to pač najkulejši OS na podlagi tvoje linkane statistike.


Kot prvo: veliko govoriš- malo poveš. Gremo naprej, ne govori da nisem: prav ARGUMENTIRAL sem ti zakaj ne uporabljam FF. Zaradi konkretne uporabniške izkušnje, ki jo je potrdil še vsaj en komentator tu. Seveda, zate to ni zadosten argument... zame je.

PS: Predvidevam, da voziš Cliota, in da je tvoj OS Windows 7. Zato, ker je to pač najkulejši OS na podlagi tvoje linkane statistike.

Bravo- res čestitke. S tem si povedal VSE o sebi!
Kot prvo: nisem star 3 leta in ne zavračam nečesa samo zaradi tega ker to vsi uporabljajo. Tak način razmišljanja pritiče zares zares omejenim osebkom.
Kot drugo: samo iste omejene osebe ^ bi se ukvarjale s tem kaj je najkulejši in kaj ni (in sploh uporabljale takšne besede).
In pa, če še (ali sploh) nisi dojel, sem poslal link IZKLJUČNO v dokaz da, kljub v nasprotju večini komentarjem tukaj, je v resnici št. FF uporabnikov manjšina. To je dejstvo! Smešno mi je kako lahko nekoga dejstvo boli.
Bolje biti mlad in neumen, kot samo neumen!

BigWhale ::

Afo je izjavil:


Kot prvo: veliko govoriš- malo poveš. Gremo naprej, ne govori da nisem: prav ARGUMENTIRAL sem ti zakaj ne uporabljam FF. Zaradi konkretne uporabniške izkušnje, ki jo je potrdil še vsaj en komentator tu. Seveda, zate to ni zadosten argument... zame je.


Dude... :)) Tvoj prvi post v tej temi je bil 'Chrome je neskoncnokrat boljsi od Firefoxa' in potem je sledilo:

Afo je izjavil:

A veš tisto, ko si ravnokar (verjetno nekje leta 2005) pobral vso pamet tega sveta in prešel na najnovejši in najmočnejši brskalniški izdelek - FF! Danes ti pa ta mularija, ki ne loči Win95 od Win98, pametuje o boljših izdelkih... ne morš verjet.



Afo je izjavil:

Kot prvo: nisem star 3 leta in ne zavračam nečesa samo zaradi tega ker to vsi uporabljajo. Tak način razmišljanja pritiče zares zares omejenim osebkom.


Ej, tale thread nima naslova 'Koliko je star Riot77', to nobenga ne zanima. Res, cist nobenga ne zanima tega, lahko pa poves kaj o razliki med Quantum in Gecko engine, zakaj je en boljsi ali pa bolj primeren od drugega. To, da pa teb FF dela neskoncnokrat hitrejs, pa tud nobenga ne zanima. In FYI, nihce ni zavracal Chrome-a zaradi razsirjenosti, eni sam pravijo, da ni vsaka stvar, ki je najbolj razsirjena in popularna, tudi najboljsa.

Afo ::

BigWhale je izjavil:

Afo je izjavil:


Kot prvo: veliko govoriš- malo poveš. Gremo naprej, ne govori da nisem: prav ARGUMENTIRAL sem ti zakaj ne uporabljam FF. Zaradi konkretne uporabniške izkušnje, ki jo je potrdil še vsaj en komentator tu. Seveda, zate to ni zadosten argument... zame je.


Dude... :)) Tvoj prvi post v tej temi je bil 'Chrome je neskoncnokrat boljsi od Firefoxa' in potem je sledilo:

Afo je izjavil:

A veš tisto, ko si ravnokar (verjetno nekje leta 2005) pobral vso pamet tega sveta in prešel na najnovejši in najmočnejši brskalniški izdelek - FF! Danes ti pa ta mularija, ki ne loči Win95 od Win98, pametuje o boljših izdelkih... ne morš verjet.



Afo je izjavil:

Kot prvo: nisem star 3 leta in ne zavračam nečesa samo zaradi tega ker to vsi uporabljajo. Tak način razmišljanja pritiče zares zares omejenim osebkom.


Ej, tale thread nima naslova 'Koliko je star Riot77', to nobenga ne zanima. Res, cist nobenga ne zanima tega, lahko pa poves kaj o razliki med Quantum in Gecko engine, zakaj je en boljsi ali pa bolj primeren od drugega. To, da pa teb FF dela neskoncnokrat hitrejs, pa tud nobenga ne zanima. In FYI, nihce ni zavracal Chrome-a zaradi razsirjenosti, eni sam pravijo, da ni vsaka stvar, ki je najbolj razsirjena in popularna, tudi najboljsa.


In tvoj post je toliko na topic da si moral prinakladat svoj - čaki kaj že!? Nisi čisto nič na temo povedal.
eni sam pravijo, da ni vsaka stvar, ki je najbolj razsirjena in popularna, tudi najboljsa - ne, tega zagotovo niso (vsaj ne s oznakami hipster) povedali. Zagotovo ne pomeni da je boljša, ne pa tudi da je slabša. To nekaterim tu očitno ni jasno.
To, da pa teb FF dela neskoncnokrat hitrejs, pa tud nobenga ne zanima. In kdo je tebe postavil da govoriš v imenu vseh?! Sam sem povedal nekaj kar se mi zdi povezano s tematiko. Prvo pogooglaj pol pa komentiraj- ker moja izkušnja je tudi sicer pogosta uporabniška izkušnja.
Bolje biti mlad in neumen, kot samo neumen!

Afo ::

Dude... :)) Tvoj prvi post v tej temi je bil 'Chrome je neskoncnokrat boljsi od Firefoxa' in potem je sledilo:


Pa koliko si pravzaprav ti star!? "dude"? Pa kako lahko lažeš da sem napisal da je chrome neskončnokrat boljši od FF!? Povedal sem le da je bila pri meni situacija s spominom takoj boljša.

Ej, tale thread nima naslova 'Koliko je star Riot77', to nobenga ne zanima. Res, cist nobenga ne zanima tega, lahko pa poves kaj o razliki med Quantum in Gecko engine, zakaj je en boljsi ali pa bolj primeren od drugega. To, da pa teb FF dela neskoncnokrat hitrejs, pa tud nobenga ne zanima. In FYI, nihce ni zavracal Chrome-a zaradi razsirjenosti, eni sam pravijo, da ni vsaka stvar, ki je najbolj razsirjena in popularna, tudi najboljsa.


In tvoj post je toliko na topic da si moral prinakladat svoj - čaki kaj že!? Nisi čisto nič na temo povedal.
eni sam pravijo, da ni vsaka stvar, ki je najbolj razsirjena in popularna, tudi najboljsa - ne, tega zagotovo niso (vsaj ne s oznakami hipster) povedali. Zagotovo ne pomeni da je boljša, ne pa tudi da je slabša. To nekaterim tu očitno ni jasno.
To, da pa teb FF dela neskoncnokrat hitrejs, pa tud nobenga ne zanima. In kdo je tebe postavil da govoriš v imenu vseh?! Sam sem povedal nekaj kar se mi zdi povezano s tematiko. Prvo pogooglaj pol pa komentiraj- ker moja izkušnja je tudi sicer pogosta uporabniška izkušnja.
Bolje biti mlad in neumen, kot samo neumen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Afo ()

BigWhale ::

Afo je izjavil:

Potem sem iz čistega naključja prešaltal na chrome, in opazil da je bila situacija neskončno boljša... Še IE se je bil glede tega takrat 100x boljši... tak da ja- očitno sem "hipster"


Aja, pa res. My bad. IE je 100x boljsi, na Chrome je sam situacija neskoncno boljsa. Vse vzamem nazaj.

Afo je izjavil:

In tvoj post je toliko na topic da si moral prinakladat svoj - čaki kaj že!? Nisi čisto nič na temo povedal.


To si ti, kaj sem pa jaz?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: BigWhale ()
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Firefox praznuje 15 let

Oddelek: Novice / Brskalniki
395519 (3287) mtosev
»

Firefox Quantum je kvantni skok naprej (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Novice / Brskalniki
23563039 (47950) Apofis
»

Izšel Firefox 58 (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Brskalniki
8618639 (12395) Ales
»

Mozillin Quantum bo zamenjal Gecka (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Brskalniki
6420818 (17204) BigWhale
»

Mozilla pripravila prvo verzijo brskalniškega pogona Servo

Oddelek: Novice / Brskalniki
85080 (3613) LightBit

Več podobnih tem