» »

Trenutna plača v Revozu

Trenutna plača v Revozu

1
2
»

Utk ::

balluf je izjavil:

Kaj, a potem nešolani delavci imajo lahko samo suženjsko delavno razmerje. Gre se za to , da za dobro opravljeno delo se dobi dobro plačilo in človeku primeren odnos delodajalca !
To je point vsega ,ker v gospodarstvu itak samoumevno ,da je treba delat,delat.

Kdo pa pravi, da so sužnji? A ti? Al tisti, ki v življenju niso imeli še nobene službe?

mailer ::

Smo že ugotovili, da so agencije in študentski servisi rak rana na trgu dela in jih bi bilo treba po hitrem postopku ukinit. Podjetja bi sama morala biti sposobna najti delovni kader tako med študenti kod tudi med iskalci zaposlitve. In jih zaposliti direktno za polni ali sorazmerni delovni čas ter plačevati vse prispevke in davke, ki pritičejo običajnim zaposlitvam. Tako bi bilo več zaposlenih in več plačanih davkov kar je dobro za vse.

Kdo pa pravi, da so sužnji? A ti? Al tisti, ki v življenju niso imeli še nobene službe?

Velika večina zaposlenih je v sužnje-lastniškem razmerju/sistemu in smo kot taki sužnji raznim korporacijam, na koncu tudi tisti, ki imajo plačo 2k€ neto ampak jim je dosti težje to priznat. Svoboden nisi dokler nisi sam svoj gospodar in točno veš kaj in koliko moraš delat, da boš brez težav preživel in si kaj tudi privoščil. Kuća-poso in obratno je pa aktualna pesem za 80% zaposlenih pri nas.
Asus B560-I, Intel 11500, Corsair 16GB 3200MHz

Utk ::

Svoboden si dokler si lahko zaslužiš kolk rabiš oz. hočeš. Filozofsko svoboden si sicer res šele takrat, ko ti ni treba več delat za to, ampak kdo ti je dolžan to dat? Nihče, če nisi pojerbal, zato moraš delat, kolk si suženj, si pa suženj samemu sebi, ne korporacijam, njim se precej fučka, če ti živiš v kartonasti škatli z nokio 3310.

Sicer pa to nima več nobene veze z Revozom. Samo iščete izgovore zakaj brezposelni ne bi rabli it tam delat.

otago ::

Lek veliko zaposluje preko vez, razne bratrance, sestricne, necake. Poznam par ljudi, vsi so prisli noter preko sorodnika.

Trije,ki pa sta bili outsiderji, eden je po koncu statusa ostal, vendar so imeli celo kadrovsko vojno, da so ga zaposlili. Ker so ze zapolnili kvoto zaposlovanja za tisto leto. Drugi ni dobil, ker je moral dobiti delo en necak, z SCPET, tik pred diplomo... Pogoj za delo pa uni.dipl.inz... Tretja je dobila delo, potem ko so 3 dali odpoved v roku 1 meseca v oddelku. In so bili prisiljeni v zaposlitev.

Zanimiva bi bila primerjava z normami v industrijskih conah (recimo Magna) v sosednjem Gradcu. Ali smo Slovenci najhujsi Bosanci tam, delamo nadure kot nori? Ali pa so pogoji dela in placilo (za slovenske razmere) primerni?

Berserker ::

Utk je izjavil:

Svoboden si dokler si lahko zaslužiš kolk rabiš oz. hočeš. Filozofsko svoboden si sicer res šele takrat, ko ti ni treba več delat za to, ampak kdo ti je dolžan to dat? Nihče, če nisi pojerbal, zato moraš delat, kolk si suženj, si pa suženj samemu sebi, ne korporacijam, njim se precej fučka, če ti živiš v kartonasti škatli z nokio 3310.

Sicer pa to nima več nobene veze z Revozom. Samo iščete izgovore zakaj brezposelni ne bi rabli it tam delat.


Razlika je med tem, kjer iščeš delo kjer funkcioniraš kot oseba in tam kjer si nadomestek robota, ker nimaš druge izbire.

Utk ::

Ko te zavod posilja naokoli ni te debate. Ti isci kar ces, moras pa it tam kjer te kdo hoce.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

tikitoki ::

Ganon je izjavil:


Revoz posebej plača agenciji za vsakega zaposlenega, ne trga jim od plače.


Ce mora placevati se agenciji, mu ostane manj za posteno placo, simpl a ne?

Invictus ::

Plače so take za kolikor so zaposleni pripravljeni delati.

Ker je dlovska zakonodajo zakomplicirana do amena, so agencije malo obvod zakonov.

Še vedno so pa ti ljudje zaposleni na agenciji, ki jih morajo plačati tudi če ne delajo.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

bambam20 ::

N0t0ri0us je izjavil:

Plača je slaba, sploh če nekateri prejmejo 400€ socialne ne da bi kaj premaknili.


Bi se prej pozanimal, koliko ja najvišja socijalna pomoč?

Berserker ::

Utk je izjavil:

Ko te zavod posilja naokoli ni te debate. Ti isci kar ces, moras pa it tam kjer te kdo hoce.


Žal je tabu rečt folku da si naj realno izbira poklice.

bambam20 ::

mailer je izjavil:

To je samo dodatek da dosežejo minimalno plačo.


Dodatki se po 15.12.2015 plačujejo neodvisno od plače.

Lp.

Bud_Bundy ::

bambam20 je izjavil:

mailer je izjavil:

To je samo dodatek da dosežejo minimalno plačo.


Dodatki se po 15.12.2015 plačujejo neodvisno od plače.

Lp.


LOLOLOL pa ne vsi dodatki... Samo nočno, nedeljsko delo in praznično delo, ne pa popoldansko, delovna doba in vse ostalo....

bambam20 ::

Bud_Bundy je izjavil:

bambam20 je izjavil:

mailer je izjavil:

To je samo dodatek da dosežejo minimalno plačo.


Dodatki se po 15.12.2015 plačujejo neodvisno od plače.

Lp.


LOLOLOL pa ne vsi dodatki... Samo nočno, nedeljsko delo in praznično delo, ne pa popoldansko, delovna doba in vse ostalo....


BTW, zgrešil si z izhodiščno plačo v Revozu. Si jo pa dobro zadel v Gorenju. Minus dodatek na stimulacijo.


Lp.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bambam20 ()

Tilen ::

413120536c6f76656e696a612c20642e642e

bambam20 ::

Tilen je izjavil:

Čez dan bruto 910, nočna izmena bruto 1.270


Revoz se bliža rekordnemu letu. Letos naj bi naredili 46 odstotkov več avtomobilov kot lani. Zaposlenim so dvignili plače, jim dali dodatek in dobijo še božičnico.


Ne ravno božičnico, pač pa nagrado ,če bodo realizirali plan izdelave. 800€ bruto.

Regres je pa 1100 bruto.

lisaac ::

Moja oba starša delata v Revozu (proizvodnja) in sta mi pred leti rekla (ko sem končal šolanje), da mi ne bosta pomagala pridt v Revoz delat, ker mi prvoščita vsaj normalen šiht če ne kaj več..

Plača je sicer tam tam, so firme k bolj plačajo in so tudi firme ki slabše plačajo za podobno delo ..problem je večji v tem, da je dost ljudi na položajih ki jim ne ustreza a so tam zgolj za to da podjebavajo delavce iz principa ..
Sej je res, da se hodi na šiht zarad denarja, ampak da te sponzorirajo 8 ur dnevno pa tud neki odšteje

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: lisaac ()

Personanonim ::

problem je večji v tem, da je dost ljudi na položajih ki jim ne ustreza a so tam zgolj za to da podjebavajo delavce iz principa


Kaj hočeš reči? Da jih je Revoz nastavil na te položaje in je njihova funkcija načrtni mobbing s strani podjetja ali da gre pač za primerke ki ne znajo drugače funkcionirati v življenju kot da grenijo ostalim življenje ?
"The internet - like a training camp for never amounting to anything."

oglaf.com

korenje3 ::

lisaac je izjavil:

Moja oba starša delata v Revozu (proizvodnja) in sta mi pred leti rekla (ko sem končal šolanje), da mi ne bosta pomagala pridt v Revoz delat, ker mi prvoščita vsaj normalen šiht če ne kaj več..

Plača je sicer tam tam, so firme k bolj plačajo in so tudi firme ki slabše plačajo za podobno delo ..problem je večji v tem, da je dost ljudi na položajih ki jim ne ustreza a so tam zgolj za to da podjebavajo delavce iz principa ..
Sej je res, da se hodi na šiht zarad denarja, ampak da te sponzorirajo 8 ur dnevno pa tud neki odšteje


prav razmišljata tvoja starša. danes je razlika v plači pri osebi z uni izobrabo in srednješolsko izobrabo od 400€ dalje. tisti s srednjo šolo meljejo pri maks 1100€ neto (8h/dan), uni pa od 1300 dalje.

za tak drobiž + podjebavanje mi niti na misel ne pride. je pa mobing pogost problem v firmah, sam če je dobra plača bi tudi to kdo preživel.
sicer v revozu so verjetno ljudje na določenih položajih da zagotavljajo kakovost in opozarjajo delavce kaj delajo narobe - in ponavadi to smatrajo kot podjebavanje.

sicer pa velja pravilo da tam kjer so višje plače prideš narediti in ne delati.
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

M-XXXX ::

prav razmišljata tvoja starša. danes je razlika v plači pri osebi z uni izobrabo in srednješolsko izobrabo od 400€ dalje. tisti s srednjo šolo meljejo pri maks 1100€ neto (8h/dan), uni pa od 1300 dalje.

Ehehe :D
Nekdo pa že dolgo ni gledal statistike. No ali pa nikdar.

borisk ::

delovne razmere so v revozu najbrž kar primerne, tudi s stališča ergonomije je naštudirano na stotinke. Delovna mesta res oblikujejo strokovnjaki, veliko jih je iz tujine. Bi pa prosil če se kdo postavi v položaj middle managementa, kjer je mobing od odspodaj in od zgoraj. ti morajo biti poseben vrste ljudje, da vse skupaj zdržijo, pogosto za minorno višjo plačo.

bambam20 ::

korenje3 je izjavil:



sicer v revozu so verjetno ljudje na določenih položajih da zagotavljajo kakovost in opozarjajo delavce kaj delajo narobe - in ponavadi to smatrajo kot podjebavanje.


menda je logično, da se podjetja zavzema, da bi imelo kakovost z minimlanim % napak. Koliko je meni znano jim to uspeva. In to ni noben mobing in podjebavanje, ker kupec, ki gre kupit novo vozilo želi le to brez napak in narejeno z natančnostjo.

lisaac je izjavil:

Moja oba starša delata v Revozu (proizvodnja) in sta mi pred leti rekla (ko sem končal šolanje), da mi ne bosta pomagala pridt v Revoz delat, ker mi prvoščita vsaj normalen šiht če ne kaj več..

Plača je sicer tam tam, so firme k bolj plačajo in so tudi firme ki slabše plačajo za podobno delo ..problem je večji v tem, da je dost ljudi na položajih ki jim ne ustreza a so tam zgolj za to da podjebavajo delavce iz principa ..
Sej je res, da se hodi na šiht zarad denarja, ampak da te sponzorirajo 8 ur dnevno pa tud neki odšteje


Dejansko bi si moral poizkusit vsaj počitniško delo, da bi dobil tudi izkušnjo za delom v proizvodnji. Bi marsikdo kasneje znal malce bolje cenit in razumet , da se večinoma ne "cedita med in mleko"

In spet. Revoz kot proizvodno podjetje proti večini ostalih , ko je govora o proizvodnji plača več kot spodobno. Greš malo pogledat na štajersko pa boš videl kako smešno nizke plače ponujajo ( 450-550 neto LOL )

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bambam20 ()

MadMen ::

No rupsi31, daj kakšen oglas, kjer ponujajo 450€ za zaposlitev v proizvodnji( za polni delovni čas). Seveda ne boš našel takega oglasa, ker gre za kršenje zakonodaje.

Sicer pa lisaaac ni povedal za kakšen mobing nad zaposlenimi gre in je vaše ugibanje irelevantno.

korenje3 ::

M-XXXX je izjavil:

prav razmišljata tvoja starša. danes je razlika v plači pri osebi z uni izobrabo in srednješolsko izobrabo od 400EUR dalje. tisti s srednjo šolo meljejo pri maks 1100EUR neto (8h/dan), uni pa od 1300 dalje.

Ehehe :D
Nekdo pa že dolgo ni gledal statistike. No ali pa nikdar.


statistika za privat sketor itak ni merodajana, ker vsi dobijo 1050EUR+300EUR stroškov ostalo pa na roke. toliko o tem.

borisk je izjavil:

delovne razmere so v revozu najbrž kar primerne, tudi s stališča ergonomije je naštudirano na stotinke. Delovna mesta res oblikujejo strokovnjaki, veliko jih je iz tujine. Bi pa prosil če se kdo postavi v položaj middle managementa, kjer je mobing od odspodaj in od zgoraj. ti morajo biti poseben vrste ljudje, da vse skupaj zdržijo, pogosto za minorno višjo plačo.


"strokovnjaki" niso iz tujine. to delajo slovenci. smo imeli predavatelje iz revoza ko sem še študiral, prav tako smo imeli 3x obisk tam. slovensko znanje ni tako plitvo kot si nekateri tukaj mislijo.
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: korenje3 ()

bambam20 ::

MadMen je izjavil:

No rupsi31, daj kakšen oglas, kjer ponujajo 450€ za zaposlitev v proizvodnji( za polni delovni čas). Seveda ne boš našel takega oglasa, ker gre za kršenje zakonodaje.



Lej, ne bom ti ga dal, ker si takšno podjtje ne zasluži da sploh obratuje. Dam ti namig, da izdelujejo luči za vozila. Več ti pa ne povem. No, 663€ bruto je vseeno malce več , a še vedno pod 500€ . Za polni delovni čas.

Lp.

korenje3 je izjavil:



statistika za privat sketor itak ni merodajana, ker vsi dobijo 1050EUR+300EUR stroškov ostalo pa na roke. toliko o tem.




Mhm seveda, seveda. Bi nehal pravljice pisat.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bambam20 ()

dripac ::

korenje3 je izjavil:

statistika za privat sketor itak ni merodajana, ker vsi dobijo 1050EUR+300EUR stroškov ostalo pa na roke. toliko o tem.


"strokovnjaki" niso iz tujine. to delajo slovenci. smo imeli predavatelje iz revoza ko sem še študiral, prav tako smo imeli 3x obisk tam. slovensko znanje ni tako plitvo kot si nekateri tukaj mislijo.


Blagor tebi. Nič od napisanega ne drži. 20 let delam privat sektorju in vedno je bila plača "po propisima". O zneskih pa raje ne bi.

Kar se Revoza tiče; moj stari je dočakal penzijo v Revozu. Ni bil tam samo 3x tedensko kot ti. Tako da je resnica malo drugačna kot ti sanjaš.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: dripac ()

MadMen ::

bambam20 je izjavil:


Lej, ne bom ti ga dal, ker si takšno podjtje ne zasluži da sploh obratuje. Dam ti namig, da izdelujejo luči za vozila. Več ti pa ne povem. No, 663€ bruto je vseeno malce več , a še vedno pod 500€ . Za polni delovni čas.

Od 1.1.2017 je minimalna plača 804,96 evrov bruto, tako da ti ne vrjamem. Lahko da imajo znesek na pogodbi nižji, ampak toliko morajo dobiti mesečno za polni delovni čas.

D3m ::

korenje3 je izjavil:

lisaac je izjavil:

Moja oba starša delata v Revozu (proizvodnja) in sta mi pred leti rekla (ko sem končal šolanje), da mi ne bosta pomagala pridt v Revoz delat, ker mi prvoščita vsaj normalen šiht če ne kaj več..

Plača je sicer tam tam, so firme k bolj plačajo in so tudi firme ki slabše plačajo za podobno delo ..problem je večji v tem, da je dost ljudi na položajih ki jim ne ustreza a so tam zgolj za to da podjebavajo delavce iz principa ..
Sej je res, da se hodi na šiht zarad denarja, ampak da te sponzorirajo 8 ur dnevno pa tud neki odšteje


prav razmišljata tvoja starša. danes je razlika v plači pri osebi z uni izobrabo in srednješolsko izobrabo od 400EUR dalje. tisti s srednjo šolo meljejo pri maks 1100EUR neto (8h/dan), uni pa od 1300 dalje.

za tak drobiž + podjebavanje mi niti na misel ne pride. je pa mobing pogost problem v firmah, sam če je dobra plača bi tudi to kdo preživel.
sicer v revozu so verjetno ljudje na določenih položajih da zagotavljajo kakovost in opozarjajo delavce kaj delajo narobe - in ponavadi to smatrajo kot podjebavanje.

sicer pa velja pravilo da tam kjer so višje plače prideš narediti in ne delati.


Se ne strinjam, ker ne spadam v tvoj max. 1100.

lisaac je izjavil:

Moja oba starša delata v Revozu (proizvodnja) in sta mi pred leti rekla (ko sem končal šolanje), da mi ne bosta pomagala pridt v Revoz delat, ker mi prvoščita vsaj normalen šiht če ne kaj več..

Plača je sicer tam tam, so firme k bolj plačajo in so tudi firme ki slabše plačajo za podobno delo ..problem je večji v tem, da je dost ljudi na položajih ki jim ne ustreza a so tam zgolj za to da podjebavajo delavce iz principa ..
Sej je res, da se hodi na šiht zarad denarja, ampak da te sponzorirajo 8 ur dnevno pa tud neki odšteje


Precej butasto, če mene vprašaš.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D3m ()

MadMen ::

Meni se ne zdi ravno butasto, glede na to da so glede delovne sile v proizvodnji precej fleksibilni. Nekaj let nazaj so recimo odpuščali tudi posameznike, ki so bili 20+ let pri njih, torej iz tega lahko sklepaš da nimajo niti nobenega odnosa do delavcev, ki so se izkazali in so dalj časa pri njih.

D3m ::

Delovno dobo pa šenkavajo na vogalu? Ali pa iskanje druge službe ob delu tudi verjetno ne poznajo?
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D3m ()

RockyS ::

MadMen je izjavil:

bambam20 je izjavil:


Lej, ne bom ti ga dal, ker si takšno podjtje ne zasluži da sploh obratuje. Dam ti namig, da izdelujejo luči za vozila. Več ti pa ne povem. No, 663EUR bruto je vseeno malce več , a še vedno pod 500EUR . Za polni delovni čas.

Od 1.1.2017 je minimalna plača 804,96 evrov bruto, tako da ti ne vrjamem. Lahko da imajo znesek na pogodbi nižji, ampak toliko morajo dobiti mesečno za polni delovni čas.


Prosim ne zavajat!

Delodajalec lagano izplača plačo pod tem zneskom in to popolnoma legalno. Če ne verjameš se sprehodi do racunovodja.com in zastavi vprašanje, kako lahko delavec v sloveniji legalno dobi nižjo bruto plačo od 805EUR.

To so zelo pomembne stvari o katerih ponavadi ljudje nimajo pojma (kot ti) in se sploh ne zavedajo kaj pomeni "minimalna plača 805EUR bruto" . Sanja se vam ne kako je minimalna plača LAHKO sestavljena, kaj vse se lahko v ta bruto vključi, da ga potem delodajalec nekako doseže.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: RockyS ()

MadMen ::

Kaj zavajam? Minimalna plača je določena in tako mora delodajalec izplačati. Na kar ti ciljaš je, da delodajalci dosežejo minimalno plačo skupaj z plačo + dodatki, ampak na koncu pod tisti bruto se smeš priti. Prav tako so iz minimalca izključeni dodatki za nočno delo, nedelje, praznike in proste dni ter seveda malica in prevoz.

D3m ::

V mojem primeru je tudi določena, pa me izplača še enkrat toliko.
|HP EliteBook|R5 6650U|

GrimReaper ::

MadMen je izjavil:

No rupsi31, daj kakšen oglas, kjer ponujajo 450€ za zaposlitev v proizvodnji( za polni delovni čas). Seveda ne boš našel takega oglasa, ker gre za kršenje zakonodaje.

V naši firmi je enako, pač država doplača do minimalca. Mislim da je 450-550€ povsem normalna plača v SLO za delo v proizvodnji, ne vem kaj se ti tukaj zdi čudnega.
7600X | Noctua NH-D15 | ASUS STRIX X670E-F | G.Skill 6000 CL30
Palit GameRock 4080 | Be Quiet 802 | ASUS Strix 1000W

Ganon ::

GrimReaper je izjavil:

Mislim da je 450-550€ povsem normalna plača v SLO za delo v proizvodnji, ne vem kaj se ti tukaj zdi čudnega.


Ti živiš v nekem paralelnem svetu.

Mato989 ::

Invictus je izjavil:

Plače so take za kolikor so zaposleni pripravljeni delati.

Ker je dlovska zakonodajo zakomplicirana do amena, so agencije malo obvod zakonov.

Še vedno so pa ti ljudje zaposleni na agenciji, ki jih morajo plačati tudi če ne delajo.


Ja, to je že res, ampak agencija daje vsak mesec pogodbe po 2 letih pa vrne "bratski" agenciji in spet po 1 mesec.... in tako če Revoz (vstavi poljubno firmo) odpusti ga lahko skorajda istočasno tudi agencija... tako da to ni nobena olajševalna okoliščina :)

simone ::

Delo kdo kot vilicarist v revozu?vase izkusnje?

nsa_ag3nt ::

https://gizmodo.com/c/goodbye-big-five

dripac ::

nsa_ag3nt je izjavil:

Je tole Revoz ?
http://www.adecco.si/delovnamesta/delav...


Malo dvomim da je tole Revoz. Prej bi rekel da kak TPV ali kaj podobnega.

PunkDude ::

Misliš Adient? :)
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

MAGNA razgovor (strani: 1 2 3 432 33 34 35 )

Oddelek: Loža
1747256566 (15740) miha98
»

World Economic Forum: Letos boste službo lažje kot v Sloveniji našli le na Japonskem (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
22156686 (42816) bbf
»

Podgorje d.o.o. aka Revoz d.d.

Oddelek: Loža
296859 (5164) D3m0r4l1z3d
»

IBM-a ne bo v Maribor

Oddelek: Znanost in tehnologija
4810546 (8794) Matko
»

Stavkajoči v brazilski podružnici Foxconna izsilili dvig plač, možne zamude pri dobav

Oddelek: Novice / Ostale najave
3614074 (11564) antonija

Več podobnih tem