» »

Nexus 5, konec prodaje in garancija

Nexus 5, konec prodaje in garancija

noob96 ::

14 dni nazaj sem dal na servis Lg Nexus 5x še pod garancijo. Danes so me klicali iz servisa, da dela za popravilo ne bodo dobili in da mi bo telekom povrnil kupnino za telefon. Rekla je da bi mi dali isti telefon samo da jih nimajo več ker jih kao ne proizvajajo več ker bo zdej ta pixel phone.

Jaz imam pri telekomu aneks za 24 mesecev in ko sem kupoval telefon sem po tej akcjiski ceni kupil telefon (v celoti sem plačal kupnino cca. 380€).

Ali je to res edino kar lahko naredijo da mi vrnejo teh 380€? Kaj naj potem jaz s tem denarjem, ker nexusa 5x kao ni več tako da ga ne morem kupiti, drugega telefona v tem performance rangu pa mislim da ne bom mogel dobiti za 380€.

Vse skupaj mi je malo sumljivo in sem rekel da poiščem še drugo mnenje.
Hvala že v naprej!
  • spremenil: Mavrik ()

grobijan ::

Se pravi bi ti rad nazaj več denarja kot si dobil? Celotno kupnino + nagrado?

Edino kar voham tukaj, je neumnost.

smacker ::

Če te prav ratumem, še na telekom sploh nisi šel? Najprej se idi k njim pogovorit. Vidim pa dva scenarija, ki sta nekako poštena za obe strani:
1. Vrnejo ti 380eur in prekličejo vezavo (brez pogodbene kazni)
2. Dajo ti drug, primerljiv telefon - jap Telekom lahko to naredi, sej imajo več znamk na razpolago.

SaXsIm ::

Kaj tukaj smrdi? Morda to, da ti vrnejo polno ceno brez odbite amortizacije.
SaXsIm

amacar ::

Kupiš novega za 270-280€ pa ti 100€ ostane, kaj ni to dovolj?

boolsheat ::

Massacra ::

Rešitev?

Floralys ::

Smrdi po dreku

Heisenberg ::

Će te prav razumem si kupil telefon v akciji in s tem podpisal 2 leti aneksa in ga plačal v celoti in ne po obrokih.

Torej je bila prvotna cena tega telefona verjetno višja (recimo 550€) in to so ti potem znižali za dejstvo da si podpisal aneks, da boš njihov naročnik še naslednji 2 leti.

Če se sklicuješ na to potem bi ti morali dati 550€ saj si ti svoj del pogodbe držal in si ostal njihov naročnik.

Oz. še najbolje da ti ponudijo nov telefon s konkretnim popustom - koza cela, volk sit.

Robertos664 ::

kakšen bukselj.

pobereš denar, kupiš na bolhi http://www.bolha.com/telefonija/mobilna...
za ostanek pelješ svojo bejbo na večerjo..

jao folk neiznajdljiv :)

Thuban ::

kupi lg g5.
I'm sorry, Dave. I'm afraid I can't do that.

scipascapa ::

in zakaj tako smotan naslov teme?

Mavrik ::

Sam res.
The truth is rarely pure and never simple.

Kebo ::

Jaz bi bil še vesel take kupčije, dodaš 20 € in si kupiš Oneplus 3.

šernk ::

smacker je izjavil:

Če te prav ratumem, še na telekom sploh nisi šel? Najprej se idi k njim pogovorit. Vidim pa dva scenarija, ki sta nekako poštena za obe strani:
1. Vrnejo ti 380eur in prekličejo vezavo (brez pogodbene kazni)
2. Dajo ti drug, primerljiv telefon - jap Telekom lahko to naredi, sej imajo več znamk na razpolago.


kateri drug primerljiv telefon pa ima telekom na razpolago?

tu so praktično 4 opcije:
vzameš denar kar ti dajo in:
- kupiš rabljeni nexus in tvegaš da je z njim bilokaj narobe,
- kupiš oneplus 3 za 420eur
- kupis xiaomi Mi5s za cca 380-400eur
- kupiš xiaomi Mi5 za cca 300eur

oneplus je blizu stock androidu vendar je problem z updejti ko zamujajo, medtem ko me xiaomi osebno z vmesnikom ni navdušil, vse ostalo je pa 5 korakov nazaj iz nexusa glede androida. reči nekomu da je dober deal da ti dajo 380eur za nexus ki ga ne morejo popravit...to je dober deal samo za tiste, ki nimate pojma o stock androidu.

imaš pa res dve bazi uporabnikov na eni smo tisti, ki stremimo na čimbolj stock android, na drugi imaš tiste ki bodo prehvalili cyanogenmod. zame je slabši od cyanogenmoda edino od samsunga. ne pomaga mi nič 242 različnih funkcij, če jih ima stock android samo 50 od vseh 50 pa na koncu uporabljam 10.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

amacar ::

Za 280-300€ dobi novega 5x, ostanek pa da v žep, sem že zgoraj napisal.

Heisenberg ::

šernk je izjavil:

smacker je izjavil:

Če te prav ratumem, še na telekom sploh nisi šel? Najprej se idi k njim pogovorit. Vidim pa dva scenarija, ki sta nekako poštena za obe strani:
1. Vrnejo ti 380eur in prekličejo vezavo (brez pogodbene kazni)
2. Dajo ti drug, primerljiv telefon - jap Telekom lahko to naredi, sej imajo več znamk na razpolago.


kateri drug primerljiv telefon pa ima telekom na razpolago?

tu so praktično 4 opcije:
vzameš denar kar ti dajo in:
- kupiš rabljeni nexus in tvegaš da je z njim bilokaj narobe,
- kupiš oneplus 3 za 420eur
- kupis xiaomi Mi5s za cca 380-400eur
- kupiš xiaomi Mi5 za cca 300eur

oneplus je blizu stock androidu vendar je problem z updejti ko zamujajo, medtem ko me xiaomi osebno z vmesnikom ni navdušil, vse ostalo je pa 5 korakov nazaj iz nexusa glede androida. reči nekomu da je dober deal da ti dajo 380eur za nexus ki ga ne morejo popravit...to je dober deal samo za tiste, ki nimate pojma o stock androidu.

imaš pa res dve bazi uporabnikov na eni smo tisti, ki stremimo na čimbolj stock android, na drugi imaš tiste ki bodo prehvalili cyanogenmod. zame je slabši od cyanogenmoda edino od samsunga. ne pomaga mi nič 242 različnih funkcij, če jih ima stock android samo 50 od vseh 50 pa na koncu uporabljam 10.



OnePlus stane 399€!

šernk ::

OnePlus stane 399€!


če je poštnina gratis ja, drugače je 20eur še poštnine sem jo kar avtomatsko prištel res je da nisem gledal.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

Heisenberg ::

šernk je izjavil:

OnePlus stane 399€!


če je poštnina gratis ja, drugače je 20eur še poštnine sem jo kar avtomatsko prištel res je da nisem gledal.


ni poštnine, ni ddv, ni carine


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

OnePlus predstavil Šestico (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Android
5517779 (11429) Nesta
»

Oneplus - neodzivnost servisa

Oddelek: Pomoč in nasveti
315022 (3614) Heisenberg
»

Kateri high end telefon? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
13131475 (26034) GPUpoweR

Več podobnih tem