» »

Carglass - alternative

Carglass - alternative

1
2
»

MyCoffee ::

Kaj je kdo kdaj imel (ali ima) na vetrobranskem steklu polno enih majhnih pikic, kot kak bakren kristalček - po celem steklu na zunanji strani? Če podrgneš po njih je čutit kot praska, kar mi je zelo čudno. Vidne so pod določenim kotom sonca, drugače pa ne, kot bi vozil v kakšnem peščenem viharju. Zanimivo, da jih prej nisem opazil pa peljem avto vsaj 1x do 2x mesečno na pranje. Kaj bi lahko povzročilo take pikice/poškodbe stekla? Ali je morda kakovost stekla? Je kakšna nova tehnologija izdelave vetrobranskih stekel, ker zgleda kot ena slaba plastika vse skupaj?
Avto je ženin in je kakšne pol leta nazaj menjala vetrobransko steklo. Steklo je OEM seveda, ampak z zagotovilom, da je enako originalu, se pravi prejšnjemu steklu. Ne spomnim se sicer, ampak mislim, da pri prejšnjem steklu takih pikic ni bilo. Ima kdo kakšno izkušnjo s tem? Bi se žena zapeljala nazaj na servis, kjer so menjali steklo in ga reklamirala?
Hvala za kakršnokoli informacijo.

korenje3 ::

Zahtevaš da dajo gor original, ne pa poceni kitajsko sranje.
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

Han ::

Je to vidno samo na steklu? Če je bil avto v bližini požara, so lahko to tudi "vžgane" saje.

feryz ::

Mogoče je kdo kaj fleksal poleg avta.

darkolord ::

Hmmm. Enkrat po ličarskem popravilu sem tudi jaz to opazil, pa sem mislil, da niso zaščitili stekla med lakiranjem ali kaj podobnenga.

Kasneje po menjavi stekla sem pri novem - originalnem - opazil isto. :O

Ampak, hmmm, po tem se pa ne spomnim, da bi še kdaj videl, od zadnjega opažanja je tudi minilo že nekaj let. Ne bom pa šel sedaj pogledat, ker bi s tem tvegal, da je še vedno tam, pa tega samo ne vidim.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darkolord ()

MyCoffee ::

Na servisu so zagotovili, da je zamenjano steklo enako origianlu, le da nima oznake znamke vozila, če je kitajska roba res ne morem vedeti. Avto ni bil udeležen v nobenem požaru, niti poleg požara.
Mal mi je res vse skupaj čudno? Tudi če bi kje "fleksali" bi morala biti to neposredna bližina, pa verjetno bi se to poznalo na enem mestu, kjer bi snop okruškov letel, ne pa enakomerno po celem steklu. Verjetno bi se moralo poznati še kje drugje (maska, spredaj, havba,...). Mal sem iskal po drugih forumih, če so kje podobne težave pa sem naletel na en ameriški forum, kjer je bilo govora o takih pikicah po steklu, ampak pri novih vozilih. Nekaj je bilo omenjeno tudi vihar in puščavska nevihta.

korenje3 ::

Če voziš za drugimi avti je možno da se s časom nabere, ker lahko letijo kamenčki po šipi. Na laku se ne vidi, na šipi pa naredi luknjice.
In sedaj ko je bil ta puščavski dež se ti je verjetno v teh luknjicah nabrala svinjarija.
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

delavec44 ::

Eh tudi na novem original steklu je vsak kamenček poznati. Kot da bi se zgornji sloj stekla malce odkrušil. Nič več ne delajo kot včasih.

korenje3 ::

delavec44 je izjavil:

Eh tudi na novem original steklu je vsak kamenček poznati. Kot da bi se zgornji sloj stekla malce odkrušil. Nič več ne delajo kot včasih.


Tukaj je dilema, ali se ti poznajo rise od brisalcev ali pa luknjice od kamenčkov.
Včasih so bile šipe zribane od brisalcev.
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

delavec44 ::

korenje3 je izjavil:

delavec44 je izjavil:

Eh tudi na novem original steklu je vsak kamenček poznati. Kot da bi se zgornji sloj stekla malce odkrušil. Nič več ne delajo kot včasih.


Tukaj je dilema, ali se ti poznajo rise od brisalcev ali pa luknjice od kamenčkov.
Včasih so bile šipe zribane od brisalcev.


Govorim o luknjicah. Če greš z olfa nožem recimo notri je čutiti da je vrhnji sloj odkrušen. Z brisalci pa nimam slabih izkušenj. Še.

korenje3 ::

Sej pravim. Nove šipe imajo kaljeno površino zato da se ne poznajo rise od brisalcev. Ampak če ti kamenček gor prileti ti bo odletel kos šipe.
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

GregiB ::

Torej, kolegi... ve kdo približno ceno zalitja manjše udarnine (premer 0,7 cm?
You're not stuck in traffic.... You are the traffic!

escanor ::

30-40+DDV
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Menjava vetrobranskega stekla (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
6837938 (5934) BCSman
»

Poliranje vetrobranskega stekla

Oddelek: Na cesti
4724383 (10181) Smartydug
»

Popravilo vetrobranskega stekla - pooblaščenec?

Oddelek: Na cesti
123781 (3162) K0l1br1
»

Pozor pri Carglassu "originalni" nateg stoletja (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
7318999 (15106) mihec500
»

Carglass in "original" steklo

Oddelek: Na cesti
378990 (7440) bastadu

Več podobnih tem