» »

GitHub Pomoč

GitHub Pomoč

croxinfo1 ::

Zdravo,

Imam problem, nikakor ne znam naložiti datoteke na en drugi url naslov.
Primer:
git repoditory: https://github.com/sample/sample

In na ta naslov moram naložiti stvari.

amacar ::

Prijaviš se in naložiš?

croxinfo1 ::

amacar je izjavil:

Prijaviš se in naložiš?


Ja da bi bilo tako simpl, na svoj url znam naložit... Na drugi url naslov neznam

hellboy123 ::

Verjetno misliš forking? Več o tem tukaj:
https://help.github.com/articles/fork-a...

amacar ::

Narediš pull request.

croxinfo1 ::

Čisto sem že obupal, probal ogromno stvari... Tisti ki mi bi bil pripravljen to narediti preko teamviewerja, mu lahko tudi plačam!

hellboy123 ::

Razloži zadevo malo bolj natačno, pa ti bomo razložili tukaj.
Kaj točno ti ni jasno?

croxinfo1 ::

Na gitHub moram naložiti datoteke, ampak ne na svoj. Od nekega podjetja sem dobil naslov / url in tja moram sedaj uploudati datoteke.
Prvič uporabljam Github in mi dela kar precej težav. Naložil sem že na svoj github datoteke, kar je zelo simpl, potem se pa začne zaplet...

Sem že čisto obupal.

FX6300B ::

so te tam dodali da lahko pushas gor?, delaš to preko gita?, če ja naredi takole

najprej naredi mapo v kateri poženi "git clone [url]" , to ti bo skloniralo cel projekt oz karkoli že imaš ti
potem enostavno skopiraš tvoje datoteke notri v mapo,
poženeš komando "git add [lokacija datoteke]" in dodaš datoteke ki jih želiš "uploadati", če je mapa pred tem prazna, lahko napišeš kar "git add ."
nato commitaš z git commit -m"sporočilo" kot sporočilo daš npr dodal datoteke pač karkoli že
in nato še "git push origin master" tu te bo prašalo za prijavne podatke ...
May the force be with you!

croxinfo1 ::

Kje pa potem vnesem url naslov prejemnika?

FX6300B ::

kot url daš spletni naslov do github projekta lahko ga skopiraš tam ko vidiš datoteke od projekta na internetu daš tisti zeleni gumb clone or download in tisto skopiraš aja pa brez "[" in "]" da nebo pomote
May the force be with you!

croxinfo1 ::

FX6300B je izjavil:

kot url daš spletni naslov do github projekta lahko ga skopiraš tam ko vidiš datoteke od projekta na internetu daš tisti zeleni gumb clone or download in tisto skopiraš aja pa brez "[" in "]" da nebo pomote


Sem šel skozi vse vaše napotke in prišel do sem:

Compressing objects: 100% (2/2), done.
Writing objects: 100% (2/2), 288 bytes | 0 bytes/s, done.
Total 2 (delta 1), reused 0 (delta 0)
remote: Resolving deltas: 100% (1/1), completed with 1 local objects.
To https://github.com/gpovhe/https-github....


Še kar nevem nisem prepričan ali je to ok... Saj mi še kar ni jasno kako bodo datoteke prišle na drug url naslov.

FX6300B ::

kako na drug naslov.. ti moraš od njihovega projekta ..., sicer pa malo bolj razloži za kaj se gre ker nevem če ti je čisto jasen namen gita
May the force be with you!

jc ::

Na drug url bodo prišle tako da ti najprej kloniraš njihov repo/url.

croxinfo1 je izjavil:

FX6300B je izjavil:

kot url daš spletni naslov do github projekta lahko ga skopiraš tam ko vidiš datoteke od projekta na internetu daš tisti zeleni gumb clone or download in tisto skopiraš aja pa brez "[" in "]" da nebo pomote


Sem šel skozi vse vaše napotke in prišel do sem:

Compressing objects: 100% (2/2), done.
Writing objects: 100% (2/2), 288 bytes | 0 bytes/s, done.
Total 2 (delta 1), reused 0 (delta 0)
remote: Resolving deltas: 100% (1/1), completed with 1 local objects.
To https://github.com/gpovhe/https-github....


Še kar nevem nisem prepričan ali je to ok... Saj mi še kar ni jasno kako bodo datoteke prišle na drug url naslov.

croxinfo1 ::

FX6300B je izjavil:

kako na drug naslov.. ti moraš od njihovega projekta ..., sicer pa malo bolj razloži za kaj se gre ker nevem če ti je čisto jasen namen gita


Gre se, da mi bo to, podjetje pomagalo pri urejanju / dodajanju kode...



Ko želim klonirati njihov repo mi javi, da ni mogoče najti...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: croxinfo1 ()

hellboy123 ::

V kolikor ja, moraš klonirat repositorij sledeče:
git clone https://github.com/{uporabniskoIme}/{imeRepozitorija}.git

Verjetno nimaš .git na koncu dodanega.

Drugače pa si najprej poglej osnove GIT in GitHub-a, da bo vse skup malo bolj jasno (Youtube: getting started with github).

c3p0 ::

> Ko želim klonirati njihov repo mi javi, da ni mogoče najti...

Lahko, da je private repo, ti pa nimaš ustreznih pravic ali pa sploh nisi prijavljen v GH.

Boš pa čisto zgubljen, če se ne boš naučil vsaj osnov git-a.

BivšiUser2 ::

Github down?
Kak pa daš kodo nekomu v pregled, ali čakaš, da te nekdo odkrije.
SloTech - če nisi z nami, si persona non grata.

hellboy123 ::

Daš mu link do tvojega repositorija:
https://github.com/{tvojUsername}/{imeRepositorija}


Lahko čakaš da te kdo odkrije, samo v kolikor nobenemu ne daš linka, bo to zelo težko.

BivšiUser2 ::

Github mi datotete sinhronizira ultra počasi. Na glavnem kompu, kjer delam večino časa, piše, da so se stvari sinhronizirale, medtem pa mi na strani in laptopu kaže commite stare 14. Je to kakšen bug. Uporabljam pa desktop client za Github na Windows 10.
SloTech - če nisi z nami, si persona non grata.

BivšiUser2 ::

Kaj priporočate namesto Github-a? Na vsakih par commit moram za normalno nadaljevanje backupati fajle, izbrisati stari repozitorij in kreirati novega. Najprej sync conflicta, potem naredim bakcup datotek in izbrišem lokalni repozitorij. Ko ga znova kloniram, mi pri 100% vrže error, da kloniranje ni uspelo, kljub temu, da se na novo pojavijo vse datoteke, ki jih imam na github strani. Ukazi za troubleshooting, kažejo, da je vse vredu. Fajn bi bilo, da po commitu ni potrebno še klikniti "sync" gumb, kar je čisto nepotrebno in povzroča sive lase v obliki zgoraj omenjene težave.
SloTech - če nisi z nami, si persona non grata.

Stari89 ::

Jst mam par reči na GitLab. Načeloma isti šmajs, ampak je okej alternativa.

BigWhale ::

BivšiUser2 je izjavil:

Kaj priporočate namesto Github-a? Na vsakih par commit moram za normalno nadaljevanje backupati fajle, izbrisati stari repozitorij in kreirati novega. Najprej sync conflicta, potem naredim bakcup datotek in izbrišem lokalni repozitorij. Ko ga znova kloniram, mi pri 100% vrže error, da kloniranje ni uspelo, kljub temu, da se na novo pojavijo vse datoteke, ki jih imam na github strani. Ukazi za troubleshooting, kažejo, da je vse vredu. Fajn bi bilo, da po commitu ni potrebno še klikniti "sync" gumb, kar je čisto nepotrebno in povzroča sive lase v obliki zgoraj omenjene težave.



Po mojem si moras prebrati ene par stvari in se nauciti osnov git-a. Tukajle je nekaj linkov, ki bodo pri tem pomagali.

Zdi se mi, da delas en kup stvari narobe in niti ne ves tocno kaj in kako. :)

BivšiUser2 ::

Ma niti ne. Na prvem razumem stvar, do sedaj pa še nisem delal na skupinskih projektih, da bi moral razumeti branching in maslednje točke.
SloTech - če nisi z nami, si persona non grata.

Zgodovina sprememb…

OrkAA ::

Skoraj zagotovo ne razumeš konceptov, ker git(hub) uporabljam vsakodnevno in nimam z njim nobenih problemov. Daj povej kako se lotiš commitanja sprememb, da vidimo kje se ti zalomi.

- Kako dodajaš spremenjene fajle?
- Kako jih commitaš?
- Kako pošlješ commite na github?
- Kako syncaš lokalni in remote branch?

BivšiUser2 ::

Delam po naslednjem kopitu:
1. Odprem projekt
2. Pišem kodo, dodajam class-e, dll-je itd.
3. Ko sem zadovoljen, save-am še enkrat (čeprav to Visual Studio sam itak naredi, ko zeženem app).
4. Zaženem github klient ( trenutno je na enem kompu git kraken, na drugem klasiščen hub) Ter vidim "+", "°", ter "-" tam, kjer bi jih moral. Sledi "changelog" z naslovom.
Pritisnem na commit ter po uspešnem commitu kliknem še na Sync, da vse gor uploadam. Trenutno še nisem na nobenem branchu oz. je vse master. Parkrat Vem, da so bili konflikti in sem jih tudi uredil. Pred dnevi pa ni šlo ne naprej, ne nazaj, ne nikam. Zato vedno naredim še en zip celotnega projekta in ga premaknem na OneDrive.

Na Stackowerflowu berem, da status prikažem z git -status, pa nekakšnimi svn commandami, ki jih poganjam sicer preko git-a v linux bash-u, ker se Powershell-a nekako ne morem navadit.
SloTech - če nisi z nami, si persona non grata.

Zgodovina sprememb…

BigWhale ::

Kako hudica ti uspe narest konflikt, ce imas samo en branch in sam delas na projektu?! :)))

Kaksne SVN komande? Git uporabljas, ne SVNja.

git clone ... oziroma git pull ...

Potem popravljas kodo ...

git status in git diff, da vidis kaj si popravil

In potem git commit in na koncu git push, da porines vse v remote repository.

In ce samo ti delas te reci, potem nevem kako ti uspe narest konflikt. :))

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: BigWhale ()

BivšiUser2 ::

Na primarnem kompu je vse flawless, na enem laptopu pa nekaj zajebava, prav tako ko sem na faksu, včasih prekine povezavo med syncanjem, mogoče zato?
SloTech - če nisi z nami, si persona non grata.

MH0 ::

hellboy123 ::

Pull naredi na začetku, prej ko začneš delati kakršne koli spremembe... tako se izogneš konfliktom.
Github pri tem absolutno nima nobene veze. Github je samo hosting service za tvoje git repositorije.
Vsi ostali hosting servisi (gitlab, bitbucket, ...) uporabljajo pravtako git, tak da boš imel iste težave ...

Če imaš vsaj malo znanja z CLI/terminal, in delaš sam na projektu z 1 branch-om, ti bo mogoče to ta opcija lažja:
1) Ko začneš:
git pull origin master


2) Delaš spremembe ...

3) Ko narediš spremembe:
git add .
, da indeksiraš vse nove datoteke, ki jih boš poslal v repo

4) Naredi commit:
git commit -m 'Moja super sprememba'


5) Pošlji v remote repositorij:
git push origin master


To da prekine povezavo nima veze, ker se spremembe ne pošljejo v remote, dokler ni vse uspešno poslano... razen če ignoriraš neuspešen poskus push-a na server, delaš dalje na drugem compu, (uspešno) pošlješ spremembe v remote, greš na prvi komp, pull-aš spremembe pa dobiš conflict, ker sta lokalni in remote repository "out-of-sync"... potem pa se ti zaplete pri resolve-u konflikta.

Zgodovina sprememb…

BivšiUser2 ::

Najlepša hvala za razlago in nasvete. Se bom malo poigral vmes pa mogoče prešaltal na gitkraken, ki nudi preverjanje confictanih fajlov in izbira ta pravega.

Edino kar me še zanima, kaj je .suo fajl in zakaj je včasih tudi edini, ki zahteva commit?
SloTech - če nisi z nami, si persona non grata.

Zgodovina sprememb…

hellboy123 ::

To je konfiguracijska datoteka za visual studio... tega se ne daje notri v repositori, glih iz teh razlogov, ker se konstantno spreminja, že ko odpreš projekt... v .gitignore datoteko dodaj to končnico (*.suo) -- Več info o tem

BivšiUser2 ::

Hvala za informacije.
SloTech - če nisi z nami, si persona non grata.

BivšiUser2 ::

Vsem, ki še nimate git clienta bi obvezno priporočal gitkraken. Je edini stabilni Git client... Zakaj? Dela tako, kot treba. Sem pred commitom za foro kopiral shranjene datoteke. Kopija na namizju mi normalno deluje, med tem kot kopija v Githubu ne deluje, ker kaj manjka "System.Object", ki pa je ves čas tam.

EDIT: Aja pa komentari "Ne znaš Githuba uporabljat." niso, protrebni, ker mi jih iz Gitkrakenovega klica repozitoraja BP odpira.
SloTech - če nisi z nami, si persona non grata.

Zgodovina sprememb…

Stari89 ::

Vsi ostali pa ti priporočamo terminal.

BivšiUser2 ::

Smo
<?php echo date("Y"); ?>
SloTech - če nisi z nami, si persona non grata.

OrkAA ::

Ja, vidimo zgoraj kako dobro ti gre uporaba prek grafičnega vmesnika :-)

BivšiUser2 ::

Gitkraken je (zaenkrat) kul.
SloTech - če nisi z nami, si persona non grata.

BigWhale ::

Ce bi bil res v letu 2017, potem bi napisal console.log(new Date().getFullYear());

;>

googleg1 ::

hellboy123 je izjavil:

To je konfiguracijska datoteka za visual studio... tega se ne daje notri v repositori, glih iz teh razlogov, ker se konstantno spreminja, že ko odpreš projekt... v .gitignore datoteko dodaj to končnico (*.suo) -- Več info o tem
Tocno to. S4NNY1 dodal si prevec stvari v GitHub repository. Moral bi dodati samo source fajle in pa glavni visual studio projektno datoteko. Ker dodajas se ostale datoteke prihaja do konfiltkov med več računalniki.

BivšiUser2 ::

Suo datoteka je po defaultu drugače hidden...Konfliktajo se mi ravno source fajli.
SloTech - če nisi z nami, si persona non grata.

frudi ::

Za Visual Studio + git kombinacijo si v root projekta dodaj tale 'uradni' .gitignore template (če ga še nimaš): VisualStudio.gitignore (seveda ga preimenuj iz VisualStudio.gitignore v .gitignore).

Tale template vsebuje vse začasne Visual Studio datoteke, ki jih ne želiš imeti vključene v repozitorij (.suo, /bin, /obj, logi, in ostala podobna šara). Ko dodaš ta .gitignore, moraš še pobrisati tovrstne datoteke, ki so že bile pushane v remote repozitorij. To narediš z naslednjim zaporedjem ukazov:
git rm -r --cached .
git add .
git commit -m "Removed ignored files"
git push
1ACDoHVj3wn7N4EMpGVU4YGLR9HTfkNhTd... in case I've written something useful :)

BivšiUser2 ::

Hvala za pomoč. Na sploh cenim, da dajete konstruktivne rešitve začetnikom...
SloTech - če nisi z nami, si persona non grata.

BivšiUser2 ::

Še eno vprašanje. Ko stvar syncam, se mi potem na drugem compu tu datoteke izbrišejo?
SloTech - če nisi z nami, si persona non grata.

BigWhale ::

Ko delas pull, se k tebi najprej potegnejo spremembe (git fetch), potem se pa te spremembe mergajo v tvoj working copy (git merge). Ce so bile kaksne datoteke pobrisane, bodo potem izginile tudi pri tebi lokalno.

BivšiUser2 ::

Soočam, se s problemom pushanja k mojem master računu oz. ne vem kaj točno moram narediti, da bom lahko pushal z mojega sekundarnega računa na skupinski master račun.
http://prntscr.com/hk337h

Anyone?
SloTech - če nisi z nami, si persona non grata.

Zgodovina sprememb…



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Android projekt (Android Studio) pod version control (SVN)

Oddelek: Programiranje
81371 (1075) Parkelj
»

Program Git

Oddelek: Programiranje
71931 (799) noraguta
»

Sinhronizacija dveh računalnikov, programiranje

Oddelek: Programska oprema
81670 (1332) matejm1994
»

Facebook aplikacje - uploadanje na heroku

Oddelek: Programiranje
71005 (861) lambda
»

Source version control za domačo uporabo?

Oddelek: Programiranje
356359 (5430) MrBrdo

Več podobnih tem