» »

Epilog Samsungovega Galaxyja Note 7

Epilog Samsungovega Galaxyja Note 7

The Verge - Samsungov Galaxy Note 7 bo šel v zgodovino kot Samsungov pametni telefon z najkrajšim stažem, saj so ga uradno izdali 19. avgusta, že 11. oktobra pa po neuspešnem vpoklicu dokončno upokojili. To postavlja pod vprašanj prihodnost linije Galaxy Note, ki utegne v prihodnjih inačicah dobiti drugačno ime. Posledice za Samsung bodo nedvomno občutne, ne pa katastrofalne, saj podjetje proizvaja še vse kaj drugega kot le pametne telefone. Delnice podjetja so po odpisu telefona sicer za desetino niže kot pred tednom dni, a borze so znane po pretiranih nihljajih v obe smeri. Vseeno pa Samsungovih skrbi še ni konec.

Ko se je Samsung še poizkušal izviti z zamenjavo baterij, so naleteli na problem, ker pošte in dostavne službe po svetu niso želeli sprejemati paketov z Galaxy Note 7, ker bi lahko med prevozom zagoreli. Samsung je zato kupcem pripravil poseben komplet za vračilo telefona. Posebna škatla je toplotno izolirana, priložene pa so tudi rokavice za rokovanje s telefonom, čeprav ni čisto jasno, čemu služijo, saj niso ne izolirane ne ognjevarne. Bojda so namenjenem ljudem, ki so alergični na keramična vlakna, ki so na škatli.

Vprašanje pa je, kaj bo Samsung s poltretjim milijonom telefonov, ki jih bo dobil nazaj. Vreči na smetišče bi jih bilo škoda, ker telefoni vsebujejo ogromno dragocenih materialov in redkih kovin. Pri recikliranju telefonov smo izredno nesposobni, saj iz več kot 50 različnih uporabnih materialov zmoremo obnoviti le kakšnih deset. Samsung pravi, da imajo postopek za varno odstranitev telefonov, o čemer nihče ne dvomi. A veliko večino najredkejših kovin (redke zemlje), ki jih imajo pametni telefoni, bo Samsung moral vreči stran, ker pametnega postopka za recikliranje ni.

Še vedno ni potrjeno, kaj točno je problem, a bržkone ima opraviti z baterijami. Samsung priznava, da se je v tem primeru lepljenje baterij v ohišje, tako da jih uporabnik ne more zamenjati, izkazalo za zelo slabo potezo. Vpoklic in zamenjava baterij, ki bi jih lahko uporabniki sami odstranili (kot je bilo do Galaxy Note 4), bi bila za več velikostnih razredov cenejša. A tako žal ne gre več.

Potem so tu še ljudje, ki pa telefona vseeno ne bi zamenjali. Da bi jih Samsung res vzpodbudil k zamenjavi, saj je telefon tveganje tudi za okolico, jih bo nagradil. Kdor bo zamenjal Galaxy Note 7 z novim Samsungovim telefonom, bo dobil 100 dolarjev dobropisa, zamenjava s katerimkoli drugim pametnim telefonom ali vračilo denarja pa bosta prinesla 25 dolarjev bonusa.

84 komentarjev

«
1
2

Bistri007 ::

Naj naredijo telefon z zamenljivo baterijo, pa bo ;)
Največja napaka desetletja je bila narejena 4. novembra 2008
Oni so goljufali in Alah je goljufal, Alah je najboljši prevarant. (Koran 3:54)
Citiraj svetega očeta Benedikta XVI. in postani "persona rudis"...

Dr_M ::

Omejeni telefoni za omejene ljudi. Eni imajo radi, da jim koorporacije govorijo, kaj je dobro za njih.
Zamenljiva baterija FTW.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

blink ::

Baterijo se da zamenjati, edini minus je izguba vodotesnosti.

DeeJay ::

In prav je tako. Polizdelki nimajo na trgu kej počet. Bodo vsaj drugič zadeve bolj testiral.

Oberyn ::

A si predstavljate, kako se valijo glave po hodnikih samsungovih upravnih zgradb? Doom v živo...

shadeX ::

Verjetno jih bo par ob službo :)

ZigaZiga ::

blink je izjavil:

Baterijo se da zamenjati, edini minus je izguba vodotesnosti.


Za povprečnega uporabnika enostavno zamenljiva baterija... Sicer ja, se da tudi pri vseh napravah z "neodstranljivimi" baterijami le-te odstranit. Vendar si moraš vzet čas in poznati postopek in imeti primerno orodje. Česar pa verjetno povprečni uporabnik nima.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ZigaZiga ()

mihec87 ::

Če je težava samo baterija zakaj ustavit proizvodnjo če pa lahko narediš vpoklic in zamenjaš baterijo(kar so naredli.. Nvm zakaj občutek imam da je problem globlji od baterije..

shadeX ::

Nvm zakaj občutek imam da je problem globlji od baterije


Zato ker je :)

[D]emon ::

mihec87> Nvm zakaj občutek imam da je problem globlji od baterije..

Z ozirom na to, da je zagorelo tudi nekaj ze "popravljenih" je vsem jasno, da je problem vecji kot samo zanic baterija. No, vsem razen Samsungu, ki se vedno tisci glavo v pesek.
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

mtosev ::

haha. note 7 ni dolgo zdržal. lol. zanima me kdaj pride naslednjik ven
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

BoLhCa ::

Jst ne bom vrnu, razen če me ne prisilijo s kakšnim glupim OTA updejtom da max filaš baterijo 50% al kej..

PINki ::

Kaj niso tega že naredili?

shadeX ::

BoLhCa je izjavil:

Jst ne bom vrnu, razen če me ne prisilijo s kakšnim glupim OTA updejtom da max filaš baterijo 50% al kej..


Ti ga sam drži čimbolj proč od žepa. Da ne bo kaj hujšega, ko se ti bo začel smoditi v hlačah. Daj tudi raje prostoročno telefonirat, ker ušesa so dragocena zadeva. Jih noben zlat Samsung ali pa iPhone ne more več povrniti v prvotno stanje.

:)

BoLhCa ::

Na 60% so naredili pred recallom. Fantje en Evropski Note7 ni zagorel, tako da tudi moj ne bo. Dejstvo.

Golden eye ::

Naložiš si aplikacijo, ki te pri prekoračitvi temperature baterije zvočno opozori - glasen alarm :P

shadeX ::

BoLhCa je izjavil:

Na 60% so naredili pred recallom. Fantje en Evropski Note7 ni zagorel, tako da tudi moj ne bo. Dejstvo.


Če ni bilo v medijih, še ne pomeni da ni :) Saj veš da američani dost bolj paničarijo, pa se radi tožarijo kot evropejci?

NubCake ::

"Samsung priznava, da se je v tem primeru lepljenje baterij v ohišje, tako da jih uporabnik ne more zamenjati, izkazalo za zelo slabo potezo."

Sem prepričan, da se od tega niso NIČ naučili in bo naslednji telefon imel zalepljeno baterijo.

N0t0ri0us ::

Vsi ki si predstavljate da je note 7 kot tempirana ročna bomba... NI!

Telefon se začne najprej segrevati, nato se napihne baterija in zaščitni sloj popusti. Začne se kaditi, saj pride do vstopa zraka in pri tem se telefon oz baterija močno segreje, saj pride do kemične reakcije, pri tem se lahko pojavi tudi kakšna sled ognja..

če niste koma pijani dvomim da se bo kdo poškodoval zaradi tega...

shadeX ::

Moje armanijeve hlače stanejo več kot Note 7.

Srachko ::

Škoda, da je že konec. Letos sem mislil namesto petard in ostale pirotehnike za novo leto polniti Note 7 :)
I can see clearly now, the brain has gone...

D3m0r4l1z3d ::

Srachko je izjavil:

Škoda, da je že konec. Letos sem mislil namesto petard in ostale pirotehnike za novo leto polniti Note 7 :)

hehehe, prav jim je, zakaj pa niso Note5 v EU prodajali, Sammy gre na grmado
ETN Wallet addr.: etnkGuvhDzR7Dh8us4e69VStubGbmQHrh5pe2fnpNDhEhX5
A1nCWrFBMK2NmkycgVN4sAwhvY8YyNNbF6KUSJyFZ99QKU8phCn
Cryptopia ref. link: https://www.cryptopia.co.nz/Register?referrer=Anymalus

Stari maček ::

Jaz bi ga kljub temu imel....

shadeX ::

Stari maček je izjavil:

Jaz bi ga kljub temu imel....


Tole se zgodi če se preveč z Note 7 igraš..Samo v vednost.

#000000 ::

D3m0r4l1z3d ::

Glede na to, da imajo te firme polno brihtnih glavc zaposlenih, so že zdavnaj pogruntali, da se razvoj upočasnuje, vse bolj so zmogljivi telefoni, vse manj je potrebe po njihovi zamenjavi, zato so se spomnili zelo nespametno potezo in začeli delati telefone z nezamenljivimi baterijami, kar je poteza ekonomistov, ne inžinirjev, saj so baterije še najbolj nestabilne komponente v napravi, to pa se jim je zdaj maščevalo, samo vprašanje časa je bilo, kot tudi bo za druge firme, Apple ni imun na kaj takega. Bomo videli, LG je trenutno predan zamenljivim baterijam, edino dela preveč drugih napak, da bi bil čista alternativa velikanoma.
ETN Wallet addr.: etnkGuvhDzR7Dh8us4e69VStubGbmQHrh5pe2fnpNDhEhX5
A1nCWrFBMK2NmkycgVN4sAwhvY8YyNNbF6KUSJyFZ99QKU8phCn
Cryptopia ref. link: https://www.cryptopia.co.nz/Register?referrer=Anymalus

Zgodovina sprememb…

BoLhCa ::

Napisal si tako kot da Apple se ni imel takih težav..

D3m0r4l1z3d ::

Takih ne
ETN Wallet addr.: etnkGuvhDzR7Dh8us4e69VStubGbmQHrh5pe2fnpNDhEhX5
A1nCWrFBMK2NmkycgVN4sAwhvY8YyNNbF6KUSJyFZ99QKU8phCn
Cryptopia ref. link: https://www.cryptopia.co.nz/Register?referrer=Anymalus

M-XXXX ::

          ::

Vprašanje pa je, kaj bo Samsung s poltretjim milijonom telefonov, ki jih bo dobil nazaj.


Bolhci naj jih pošljejo, jih bo imela za celo leto.

D3m0r4l1z3d ::

A ste zabiti? Takih kot jih ima zdaj Samsung, noben drug ni imel.
ETN Wallet addr.: etnkGuvhDzR7Dh8us4e69VStubGbmQHrh5pe2fnpNDhEhX5
A1nCWrFBMK2NmkycgVN4sAwhvY8YyNNbF6KUSJyFZ99QKU8phCn
Cryptopia ref. link: https://www.cryptopia.co.nz/Register?referrer=Anymalus

BoLhCa ::

Izgleda jih je kr enih par tle ja... Še vedno čakam prvi Note7 v Evropi, da bo imel kakršnkoli problem.

Seveda noben drug ni imel, ker niso mediji tako napihnili, pa druge firme so še malo poskrile, Samsung je šel pa v javno menjavo VSEH telefonov in zdej zarad fuckin petih telefonov glupih Američanov so odpoklical 3 miljone aparatov? Dej.. oslarija, medijsko napumpana.

zee ::

Razlozi to fantku, ki se je poskodoval med igrackanjem ali punci in se komu, zato je izredno neokusno, da se vedno vztrajas pri "oslarija, medijsko napumpana".

Skupaj se je vnelo 35 aparatov (iz prve povezave).

Note 7 ni slab telefon, vendar je potencialno nevaren za uporabo, ce je prikljucen na elektricno omrezje ali ne, zato lahko nehas. Ce nisi se ugotovil, se ti ostali uporabniki posmehujejo.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

Dr_M ::

BoLhCa je izjavil:

Izgleda jih je kr enih par tle ja... Še vedno čakam prvi Note7 v Evropi, da bo imel kakršnkoli problem.

Seveda noben drug ni imel, ker niso mediji tako napihnili, pa druge firme so še malo poskrile, Samsung je šel pa v javno menjavo VSEH telefonov in zdej zarad fuckin petih telefonov glupih Američanov so odpoklical 3 miljone aparatov? Dej.. oslarija, medijsko napumpana.



V holivudskih filmih nezemljani vedno napadejo zda, torej iz tega lahko sklepamo, da so za Note 7 flop krivi nezemljani.

:))
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Machete ::

BoLhCa je izjavil:

Na 60% so naredili pred recallom. Fantje en Evropski Note7 ni zagorel, tako da tudi moj ne bo. Dejstvo.


Vseeno si daj tiste njihove rokavičke gor, za vsak slučaj.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

stara mama ::

zee je izjavil:

Razlozi to fantku, ki se je poskodoval med igrackanjem ali punci in se komu, zato je izredno neokusno, da se vedno vztrajas pri "oslarija, medijsko napumpana".

Skupaj se je vnelo 35 aparatov (iz prve povezave).

Note 7 ni slab telefon, vendar je potencialno nevaren za uporabo, ce je prikljucen na elektricno omrezje ali ne, zato lahko nehas. Ce nisi se ugotovil, se ti ostali uporabniki posmehujejo.

Wauuu, tudi z bencinom se je že kdo zakuril, pa še vedno vlivaš to smrtonosno vnetljivo tekočino v svoj avto?
In s tem si upaš celo vozit naokrog??? 8-O

D3m0r4l1z3d ::

Popolnoma zgrešena primerjava z bencinom
ETN Wallet addr.: etnkGuvhDzR7Dh8us4e69VStubGbmQHrh5pe2fnpNDhEhX5
A1nCWrFBMK2NmkycgVN4sAwhvY8YyNNbF6KUSJyFZ99QKU8phCn
Cryptopia ref. link: https://www.cryptopia.co.nz/Register?referrer=Anymalus

stara mama ::

Niti ne, ko pride do transporta.
Veliko energije v majhnem volumnu je pač vedno rizik. Nevarnosti bencina se sicer zavedaš (vrjetno ne kadiš na pumpi), nevarnost baterij se pa kar malo podcenjuje, sploh ker se je povečala gostota energije.
Pomoje se potrebujejo boljši standardi glede baterij in samega vezja, ki upravlja z njimi (BMS).

Zgodovina sprememb…

BoLhCa ::

Lej vsi primeri Amerike... Natural selection! Kot je že en napisal, večja verjetnost je da te avto zbije, ko greš vrnit Note7, kot da ti zagori.

zmaugy ::

No ja, Samsung... Na moji listi proizvajalcev, od katerih nočem ničesar več kupiti, so že nekaj let.

fujtajksel ::

NubCake je izjavil:

"Samsung priznava, da se je v tem primeru lepljenje baterij v ohišje, tako da jih uporabnik ne more zamenjati, izkazalo za zelo slabo potezo."

Sem prepričan, da se od tega niso NIČ naučili in bo naslednji telefon imel zalepljeno baterijo.


Hm, mislim da je vodotesnost pri telefonih zelo cenjena lastnost. Če ne zaradi drugega, da na servisu ne morejo zavrnit garancije zaradi enih obarvanih listkov >:D ...se mi zdi da je najbrž vodotesnost precej težje doseč z izmenljivo baterijo. Pri nevodotesnih telefonih se mi zdi zalepljena baterija čisti fail, četudi bi pri prazni bateriji večina rajši vštekala powerbank kot menjala baterijo.

Me pa zanima če je za samovžige odgovorna kakšna nova napredna baterijska tehnologija ;) Ne spomnim se da bi se s tem kej hvalili, a kdo kej ve, a je kej več mAh na volumen ali težo kot pri drugih?

PINki ::

N0t0ri0us je izjavil:

Vsi ki si predstavljate da je note 7 kot tempirana ročna bomba... NI!

Telefon se začne najprej segrevati, nato se napihne baterija in zaščitni sloj popusti. Začne se kaditi, saj pride do vstopa zraka in pri tem se telefon oz baterija močno segreje, saj pride do kemične reakcije, pri tem se lahko pojavi tudi kakšna sled ognja..

če niste koma pijani dvomim da se bo kdo poškodoval zaradi tega...

In, če se to zgodi medtem, ko trdno spiš?

GupeM ::

fujtajksel je izjavil:

Hm, mislim da je vodotesnost pri telefonih zelo cenjena lastnost. Če ne zaradi drugega, da na servisu ne morejo zavrnit garancije zaradi enih obarvanih listkov >:D


Ne bo držalo. Kljub certifikatu ti servis lahko zavrne popravilo. Ti certifikati so sami sebi namen.

PINki ::

@Bolhca: Zakaj so krivi glupi američani, če je glup telefon, ki se samovžiga? Si predstavljate ironijo, da v Evropi ravno Bolhci (največjemu zagovorniku tega faila) in samo njemu pride do samovžiga Note 7?:D

tikitoki ::

Hehe, sem vesel, da sem ji je ta gnila poteza, da se bateriej na da menjati mascevala. Mogoce bo to pripomoglo da se ta trend ustavi oz. upocasni.

Kar se tice reciklaze. Buhuhu. Istocasno pa zivimo v sistemu, ki propagira redno menjavo stotin miljonov telefonov, ker je neprimerno vecji ekoloski problem.

tikitoki ::

N0t0ri0us je izjavil:

Vsi ki si predstavljate da je note 7 kot tempirana ročna bomba... NI!

Telefon se začne najprej segrevati, nato se napihne baterija in zaščitni sloj popusti. Začne se kaditi, saj pride do vstopa zraka in pri tem se telefon oz baterija močno segreje, saj pride do kemične reakcije, pri tem se lahko pojavi tudi kakšna sled ognja..

če niste koma pijani dvomim da se bo kdo poškodoval zaradi tega...


Povej to osebam na letalu, ki nimajo nikar za pobegniti in v najboljsem primeru se vedno vdihavajo svinarijo. Res ni nobenega realnega primera, ko je samovzig telefona problem, to so samo babje cence.

D3m0r4l1z3d ::

Nezamenljive baterije so tesno povezane z gonilom po menjavi telefona na vsaj 2 leti
ETN Wallet addr.: etnkGuvhDzR7Dh8us4e69VStubGbmQHrh5pe2fnpNDhEhX5
A1nCWrFBMK2NmkycgVN4sAwhvY8YyNNbF6KUSJyFZ99QKU8phCn
Cryptopia ref. link: https://www.cryptopia.co.nz/Register?referrer=Anymalus

Zgodovina sprememb…

harmony ::

BoLhCa je izjavil:

Lej vsi primeri Amerike... Natural selection! Kot je že en napisal, večja verjetnost je da te avto zbije, ko greš vrnit Note7, kot da ti zagori.

Me zanima, ko se bo to zgodilo pri tebi v tvojem stanovanju in bo zaradi tebe zgorelo tudi sosednje stanovanje, kako bos reagiral. Najbrz bo nova tema na forumu - Zavarovalnica ne zeli placati skode...

D3m0r4l1z3d ::

Ga pozabiš doma na postelji pa gre vse v k*
ETN Wallet addr.: etnkGuvhDzR7Dh8us4e69VStubGbmQHrh5pe2fnpNDhEhX5
A1nCWrFBMK2NmkycgVN4sAwhvY8YyNNbF6KUSJyFZ99QKU8phCn
Cryptopia ref. link: https://www.cryptopia.co.nz/Register?referrer=Anymalus
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Galaxy Note 7 se bo vrnil kot obnovljen telefon

Oddelek: Novice / Android
74881 (3928) opeter
»

Galaxy Note 7 gorel zaradi defektnih baterij dveh proizvajalcev

Oddelek: Novice / Android
2811140 (8682) Mesar
»

Majhni in veliki zapleti pri menjavi Galaxy Note 7

Oddelek: Novice / Android
3110625 (7423) mitkos
»

Samsung bo nepopravljenim Galaxy Note 7 odščipnil pol baterije

Oddelek: Novice / Android
2414213 (11455) Matev
»

Bržčas se obeta vpoklic Samsung Note Galaxy 7

Oddelek: Novice / Android
117481 (4836) Dr_M

Več podobnih tem