» »

Epilog Samsungovega Galaxyja Note 7

1
2
»

fujtajksel ::

GupeM je izjavil:

fujtajksel je izjavil:

Hm, mislim da je vodotesnost pri telefonih zelo cenjena lastnost. Če ne zaradi drugega, da na servisu ne morejo zavrnit garancije zaradi enih obarvanih listkov >:D


Ne bo držalo. Kljub certifikatu ti servis lahko zavrne popravilo. Ti certifikati so sami sebi namen.


Čist verjamem da se zmerej na nekej novega izgovarjajo, da si se z njim pregloboko potapljal ali pa da si ga zvil v žepu... Ampak vseeno se mi zdi to da se vsaj nekaj poskušajo trudit glede vodotesnosti v praksi relevantna zadeva, kljub temu da jaz tega s svojim osebnim telefonom namerno ne bi šel preizkušat in npr delal podvodnih fotk, garancija gor ali dol.
Sem pri vseh prejšnjih telefonih imel rezervne baterije, ampak sem jih zelo malokdaj uporabil, tudi ko je crkoval, se mi ni ljubilo ugašat in odpirat.

zmaugy ::

fujtajksel je izjavil:

NubCake je izjavil:

"Samsung priznava, da se je v tem primeru lepljenje baterij v ohišje, tako da jih uporabnik ne more zamenjati, izkazalo za zelo slabo potezo."

Sem prepričan, da se od tega niso NIČ naučili in bo naslednji telefon imel zalepljeno baterijo.


Hm, mislim da je vodotesnost pri telefonih zelo cenjena lastnost. Če ne zaradi drugega, da na servisu ne morejo zavrnit garancije zaradi enih obarvanih listkov >:D ...se mi zdi da je najbrž vodotesnost precej težje doseč z izmenljivo baterijo. Pri nevodotesnih telefonih se mi zdi zalepljena baterija čisti fail, četudi bi pri prazni bateriji večina rajši vštekala powerbank kot menjala baterijo.

Me pa zanima če je za samovžige odgovorna kakšna nova napredna baterijska tehnologija ;) Ne spomnim se da bi se s tem kej hvalili, a kdo kej ve, a je kej več mAh na volumen ali težo kot pri drugih?


Že pred veliko leti sem imel Nokio, ki je bila vodotesna in je imela normalno izmenljivo baterijo.

shadeX ::

Hmm. Mogoče je pa to dobra ideja, da bi napisal aplikacijo izrecno za Note 7 serijo. In sicer ko bi se temperatura baterija dvignila, nad kritično mejo, bi sam poklical gasilce :)

Bo treba še razmislit :D

          ::

PINki je izjavil:

In, če se to zgodi medtem, ko trdno spiš?


Potem se naslednji dan zbudiš mrtev.

Blazz ::

itak da ni sam problem baterija, če ne bi to že zdavnaj rešili... sej baterije proizvaja cel kup proizvajalcev... očitno mora biti ornk flaw v designu, npr. so dal preveč blizu bateriji CPU pa jo le ta zadeva pregreva ali kaj podobnega, designa ne morejo več spremeniti, oz. ko ga bodo bo to nov telefon. Pa so se raje odločili da bo tudi novo ime, da kao ne bo nič skupnega... sej so kr pametni glede tega....

          ::

Blazz je izjavil:

očitno mora biti ornk flaw v designu,


Sicer ne bi prekinili proizvodnje.

njyngs ::

Ena teorija zarote: Note 7 z Snapdragon 820 (US) se užigajo, Exynos 8890 Octa (EU) se ne užigajo >:D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: njyngs ()

MrStein ::

D3m0r4l1z3d je izjavil:

Nezamenljive baterije so tesno povezane z gonilom po menjavi telefona na vsaj 2 leti

Ja, zato je moja Nokia zdržala 8 let z originalno baterijo in zato "noben iPhone starejši od dveh let ni več v uporabi".
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

BoLhCa ::

Zanimivo da se od objave Samsunga, da je prenehal z izdelavo in prodajo Note7 ni vžgal noben več...

shadeX ::

Lahko se je, ampak je lastnik zgorel v požaru. Ko bo konec preiskave zakaj je prišlo do požara, bo pa novica. Počakaj par mesecev.

shadeX ::

Računalniške novice se hecajo iz Nota :)

Rac.novice

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: shadeX ()

BoLhCa ::

ok resno? Eno prvih slik k je pršla... old. Kb dal vsaj twoface-a gor da je prišel zamenjat Note-a :)):))

shadeX ::

Dobra :) Še boljše je ker se znaš šalit na svoj račun ^_^

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: shadeX ()

BoLhCa ::

 Two Face

Two Face



A dela link?

Drugač pa: https://app.box.com/s/upup4tepnuvq03e8z...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: BoLhCa ()

flameir ::

Jaz sicer nisem menjal proizvajalca iz Samsunga na Apple zaradi teh vžigov, ampak me vseeno zanima, če se še komu iPhone 7 sumljivo segreva? In to v roku 5min, ko nekaj delaš na njem. Res nimam pripomb na iPhonu (uporabljam prvič), ampak to mi gre pa zeloooooo na živce ker je temparatura res visoka, precej višja kot prej na keteremkoli Galaxyju...

D3m0r4l1z3d ::

Samsung jim čipe dela, zato
ETN Wallet addr.: etnkGuvhDzR7Dh8us4e69VStubGbmQHrh5pe2fnpNDhEhX5
A1nCWrFBMK2NmkycgVN4sAwhvY8YyNNbF6KUSJyFZ99QKU8phCn
Cryptopia ref. link: https://www.cryptopia.co.nz/Register?referrer=Anymalus

klinker ::

flameir je izjavil:

Jaz sicer nisem menjal proizvajalca iz Samsunga na Apple zaradi teh vžigov, ampak me vseeno zanima, če se še komu iPhone 7 sumljivo segreva? In to v roku 5min, ko nekaj delaš na njem. Res nimam pripomb na iPhonu (uporabljam prvič), ampak to mi gre pa zeloooooo na živce ker je temparatura res visoka, precej višja kot prej na keteremkoli Galaxyju...


Jst sem to opazu na vseh fonih z alu ohisjem do sedaj, da so bli toplejsi kot ostali, ki imajo ohisja iz umetnih mas.
Sploh ko filas in zraven se kaj pocnes postanejo te naprave kar opazno tople.

BoLhCa ::

Ker morda aluminij veliko bolje prevaja toploto?

Gambino ::

flameir je izjavil:

Jaz sicer nisem menjal proizvajalca iz Samsunga na Apple zaradi teh vžigov, ampak me vseeno zanima, če se še komu iPhone 7 sumljivo segreva? In to v roku 5min, ko nekaj delaš na njem. Res nimam pripomb na iPhonu (uporabljam prvič), ampak to mi gre pa zeloooooo na živce ker je temparatura res visoka, precej višja kot prej na keteremkoli Galaxyju...


Fajn pečka za zimo :)

klinker ::

BoLhCa je izjavil:

Ker morda aluminij veliko bolje prevaja toploto?


No shit Sherlock :D

BoLhCa ::

Ja lej pisal si kot da sprašuješ ane.. :)

harmony ::

BoLhCa je izjavil:

Ja lej pisal si kot da sprašuješ ane.. :)

So jajcka se vedno vredu?

klinker ::

BoLhCa je izjavil:

Ja lej pisal si kot da sprašuješ ane.. :)


Res je, polno vprašajev v postu >:D

BoLhCa ::

Seveda so, tudi uporabljena so še za kej več kot neko kao smešno podjebavanje na spletu ;)

BoLhCa ::

next3steps ::


Dosti smeha :))

          ::

Meni se pa ne zdi lepo, da se norčujete iz nesreče drugih.

DeeJay ::

:))

BoLhCa ::

hahahah :))

@kamikaze5 who cares... also, sej so sam Američani~ Natural selection!

          ::

BoLhCa je izjavil:

hahahah :))

@kamikaze5 who cares... also, sej so sam Američani~ Natural selection!


A niso Korejci?

ZLOky ::

A je kdo probal "Factory Reset" na Note7? A se s tem povrne v prvotno stanje, brez "popravka" za polnjenje samo do 60%? In če, kako preprečit naložitev tega "popravka" v prihodnje?

Kot drugo, a je potrebno telefon vrniti res v mesto nakupa? Sploh v primeru, če je bil kupljen prek neta in še to v tujini? A Samsung SLO ima pristojnosti za zamenjavo tudi v takšnem primeru, ali se jim po domače j383? A kdo ve kakšne so pravice potrošnika, na papirju oz. dolžnosti uradnega zastopnika (Samsung SLO)?

Hvala.
http://www.google.com/ dela čudeže!!!

klemenSLO ::

factory reset ni downgrade FW. To sigurno ne pomaga.
Life is not measured in minutes, but in MOMENTS...

BoLhCa ::

60%? Pa kaj imaš ti še prvo verzijo? Factory reset ne bo umaknil tega popravka - logično.
Kako ne namestiti? Izklopi telefon iz interneta ter odstrani SIM kartico, v vseh drugih primerih bo seveda update prišel gor.
Mislim da je mednarodni recall, tako da lahko vrneš tudi v Sloveniji, sicer ne bom 100% trdil, ampak si mislim tako.
Kar sicer ni težko izvedeti, pokliči RAM2 ali Emonagram, sta uradna servisa za Samsung, bosta že kaj vedela.
Kakšno pravico bi ti imel?

BoLhCa ::

Gambino ::

iburn:

LINK
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Galaxy Note 7 se bo vrnil kot obnovljen telefon

Oddelek: Novice / Android
74881 (3928) opeter
»

Galaxy Note 7 gorel zaradi defektnih baterij dveh proizvajalcev

Oddelek: Novice / Android
2811140 (8682) Mesar
»

Majhni in veliki zapleti pri menjavi Galaxy Note 7

Oddelek: Novice / Android
3110624 (7422) mitkos
»

Samsung bo nepopravljenim Galaxy Note 7 odščipnil pol baterije

Oddelek: Novice / Android
2414213 (11455) Matev
»

Bržčas se obeta vpoklic Samsung Note Galaxy 7

Oddelek: Novice / Android
117481 (4836) Dr_M

Več podobnih tem