» »

Padanje prodaje osebnih računalnikov traja že rekordno dolgo

1
2
3

Thuban ::

MrStein je izjavil:


Na primer: HP EliteBook 8560p , star okroglih 5 let (pol "tvoje" dobe)
Kaj lahko nadgradim , razen RAM in HDD?


http://h20628.www2.hp.com/km-ext/kmcsdi...

tu imaš vse opcije navedene.
Zaslonov je mnogo, sigurno se jih da menjati.
Procesor se sigurno da menjati.
Ram se sigurno da menjati.
HDD se sigurno da menjati.
Če imaš DVD pekač lahko komot kupiš Bluray pekač ali pa daš HDD v slot od DVD pekača.


Tako na hitro.
Ostalo, recimo zvočno pa lahko brez problema zamenjaš preko USBja. tudi kakšno Mrežno bi lahko verjetno tako naredil itd itd itd. Vse se da.
I'm sorry, Dave. I'm afraid I can't do that.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Thuban ()

MrStein ::

hojnikb je izjavil:

na 8560p se da BP menjat proc, ker je v socketu noter.

še hpjov guide maš kako to nardiš in kateri gredo http://h20628.www2.hp.com/km-ext/kmcsdi... (stran 90)

Ja, lahko daš model CPU z xx1x višjo številko.
Smisel ima, če namerno najprej kupiš najslabši model laptopa, in potem nadgradiš. Na koncu je vprašanje, ali se splača.

Ne rečem, da ni takih primerov, ampak pri večini se ne splača (ali sploh ne pride v poštev).
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Thuban ::

aha, ker v namiznem stroju pa kupiš crap matično in crap cpu in potem to nadgrajujeješ? To se pa res splača ja :)
I'm sorry, Dave. I'm afraid I can't do that.

MrStein ::

Thuban je izjavil:

Vse se da.

Seveda, saj lahko tudi sam doma naredim nov PC iz nule.
Samo tega noben ne dela.
Enako kot doma narejen avto in še kar se sliši po forumih.
Tega noben ne dela (razen na celem planetu kakih sedem entuziastov)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Thuban ::

Aha, ker če kupiš recimo namizni PC z vrhunskim i5-6500k procesorjem se pa ti splača i7 kupit kasneje? Se ne splača bolj že v štartu i7 kupit, če ga rabiš?

.......

Če si kupil nekoč i5-2500k pa ga itak ne moreš več nadgradit na i5-6500k ampak moraš kupit celoten komplet matične-cpuja in verjetno rama (odvisno kako matično si takrat kupil) znova.

Your argument, sir, is invalid.
I'm sorry, Dave. I'm afraid I can't do that.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Thuban ()

noraguta ::

Zakaj bi to sploh menjal?
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

nsignific ::

Ko se trg zasiči, upade prodaja ker se izločijo novi uporabniki. Enostavno.

Po drugi strani pa tudi ni "modno" posodabljati PCje, tako kot je to na letni ravni s telefoni.

noraguta ::

Na i5 750 z 16Gb rama izpred petih let se menjal zgolj ssd za hd. Za desktop rabo solidna mašina še vedno pa sem dal takrat 550 za mašino 120€ za rame in kasneje 200e za ssd.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

mtosev ::

tole je žalostno
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

toro69 ::

moje mnenje na hitro skup zmetano:

2006 - Core 2 Duo E6600 - $316 - BENCHMARK 1560
2009 - Core i5-760 - $205 - BENCHMARK 3920 - povečanje hitrosti +83%/leto
2013 - Core i5-4670K - $242 - BENCHMARK 7596 - povečanje hitrosti +48%/leto
2016 - Core i5 6600K - $237 - BENCHMARK 7781 - povečanje hitrosti +1,7%/leto

SuperVeloce ::

lahko bi dal vsaj core 2 quad, da je vsaj na daleč vredu primerjava. q6600 se je tam nek Q4 2007, q1 2008 dobil že za 200 in drobiž.
ryzen 5900x, MSI 5700xt Gaming X, 2x16GB 3600CL16, 850evo+860qvo, Fractal Mini C

noraguta ::

mtosev je izjavil:

tole je žalostno

Ni žalostno, menjaš ko nucaš. Ne iz navade.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

opeter ::

noraguta je izjavil:

mtosev je izjavil:

tole je žalostno

Ni žalostno, menjaš ko nucaš. Ne iz navade.


Marsikatera stvar se menja zaradi tega, ker lastniku več ni všeč, čeprav je še vedno (popolnoma) delujoča.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

noraguta ::

opeter je izjavil:

noraguta je izjavil:

mtosev je izjavil:

tole je žalostno

Ni žalostno, menjaš ko nucaš. Ne iz navade.


Marsikatera stvar se menja zaradi tega, ker lastniku več ni všeč, čeprav je še vedno (popolnoma) delujoča.

Neka! Men se ne da cajta zgubljat, z menjavo če ni potrebe.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

andrejus ::

Mha jaz uporabljam Core2Duon T9600, 8GB RAM in SSD. Cisto zadosti za tisto kar rabim.
V kotu imam ze odsluzen i5 od zene in se mi niti ne da zamenjat ker je prevec dela.
Ce gre razvoj tako naprej bom uporabljal samo odsluzene laptope z max RAM in SSD.

7982884e ::

Mato989 je izjavil:

Neumna statistika, prodaja PCjev pada ker so dovolj zmogljivi za več let vnaprej, včasih smo pa na 2 leti menjevali kištice... tu je vzrok, nikjer drugje, vsi moji prijatelji ki so nekoč imeli stacionarca ga imajo še danes!


torej statistika je neumna, tvoj vzorec od prijateljev je pa bolj kredibilen?
kaksne to slisis, ej.

MrStein ::

Thuban je izjavil:

Aha, ker če kupiš recimo namizni PC z vrhunskim i5-6500k procesorjem se pa ti splača i7 kupit kasneje? Se ne splača bolj že v štartu i7 kupit, če ga rabiš?

.......

Če si kupil nekoč i5-2500k pa ga itak ne moreš več nadgradit na i5-6500k ampak moraš kupit celoten komplet matične-cpuja in verjetno rama (odvisno kako matično si takrat kupil) znova.

Your argument, sir, is invalid.

S kom se ti prepiraš? Saj jaz trdim isto. ;)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

shadeX ::

Edina zadeva pri računalnikih, ki je "hitro" outdejtana so grafične kartice. Če ne kupiš že v štartu neke high end za 500€+ in jo kupiš za cca 150€, boš kar hitro moral iz ULTRA prešaltat na High :)

Se pa strinjam. Ko z grafiko in performancem iger nisi zadovoljen, zamenjaš grafo in zadeva laufa dalje :)

tikitoki ::

SIcer bi bilo lepo, ce bi statistika vsebovala racunlanike, ki si jih ljudje sestavijo sami.

noraguta ::

shadeX je izjavil:

Edina zadeva pri računalnikih, ki je "hitro" outdejtana so grafične kartice. Če ne kupiš že v štartu neke high end za 500€+ in jo kupiš za cca 150€, boš kar hitro moral iz ULTRA prešaltat na High :)

Se pa strinjam. Ko z grafiko in performancem iger nisi zadovoljen, zamenjaš grafo in zadeva laufa dalje :)

Grafićne so precenjene.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

Netrunner ::

noraguta je izjavil:

Grafićne so precenjene.


Vendar brez njih ne gre :) .. kaj hočemo

noraguta ::

V 90% gre. Sploh pa, če nimaš igrače na mizi jo praktično ne rabiš. Računa naj stroj v kabinetu.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

matjash ::

SuperVeloce je izjavil:

lahko bi dal vsaj core 2 quad, da je vsaj na daleč vredu primerjava. q6600 se je tam nek Q4 2007, q1 2008 dobil že za 200 in drobiž.


Moja delovna mašina je 2008/Q4 pravkar sem preveril kdaj sem ga kupil - 166€ CPU, cel računalnik brez ohišja 578€ do danes edina nadgradnja kakšen hdd in sdd.
... bolje pozno kot nikoli.

blackbfm ::

tu imaš vse opcije navedene.
Zaslonov je mnogo, sigurno se jih da menjati.
Procesor se sigurno da menjati.
Ram se sigurno da menjati.
HDD se sigurno da menjati.
Če imaš DVD pekač lahko komot kupiš Bluray pekač ali pa daš HDD v slot od DVD pekača.


Zaslon boš po petih letih menjal iz 1300*nekaj na 1600*900? Hud napredek. Svoj pet let star procesor boš zamejnal s pet let starim procesorjem ki je boljši mogoče 10%? Noro res:))

bluray pa dvd..to sploh še kdo uporablja?

solatko ::

Po tej statistiki se vidi, da večina ljudi uporablja samo multimedijo, za kar je pa čisto dovolj pameten telefon, s povezavo na TV. Za FB, Chrome, VLC,..... ne rabiš kište za 1k€+ in glede na to, da je več kot 50%-ov uporabnikov s tem zadovoljnih, ni čudno, da prodaja mašin pada.

Za kakršno koli resno delo, pa je še vedno desk, saj tudi prenosniki niso namenjeni 24/7/365 delovanju.

Seveda pa je k temu največ pripomogel razvoj procesorjev, saj so vedno manjši, hladnejši in zmogljivejši. Ker so hladni, se tudi ostale komponente ne kvarijo več tako pogosto, saj z novo mašino, nimaš več radiatorja pod mizo.

Ravno zaradi napredka, si moral cca 10 let nazaj, menjat računalnik, praktično na dve-tri leta, sedaj pa gre napredek veliko počasneje in tudi SW ne zahteva vedno več moči.

Ko sešteješ vse skupaj, je padec prodaje še vedno čudežno nizek in to na račun velikih firm, ki praviloma HW menjajo na določen čas - 3-5 let in praktično dajo v odpis, čisto dovolj zmogljive računalnike, ki se potem prodajajo fizičnim osebam, kjer potem odlično delujejo še naslednjih 5+ let.

Spomnim se časov, ko smo na 2-3 leta množično menjali klasične kondenzatorje, diski so odletavali drug za drugim, na nekaj let, reševanje podatkov je bilo dnevno opravilo, nameščanje xp-jev na računalnikih z igricami na 3-6 mesecev.

Tega praktično ni več, saj večina uporabnikov, na dve - tri leta menja telefon za 700€ ali za gotovino ali za paket 40€+ mesečno, kar je vse brez veze, je pa prenosljivo v žepu.
Delo krepa človeka

          ::

shadeX je izjavil:

Edina zadeva pri računalnikih, ki je "hitro" outdejtana so grafične kartice. Če ne kupiš že v štartu neke high end za 500€+ in jo kupiš za cca 150€, boš kar hitro moral iz ULTRA prešaltat na High :)

Se pa strinjam. Ko z grafiko in performancem iger nisi zadovoljen, zamenjaš grafo in zadeva laufa dalje :)


Pa še to velja samo za tiste, ki igrate igrice. Nam ostalim popolnoma zadošča onboard ali najcenejša možna grafika.

krneki0001 ::

Kaj je izjavil:

Pa naredi neko pametno delo na tablici, mobitelu ali celo prenosniku. Za kaj resnega rabiš mizo, stol, velik ekran, normalno tipkovnico (da se ti roki ne butata ena ob drugo :D ) itd.
Ali sem pa le jaz tako na komot.



Za prenosnik imaš docking station.
Vzameš hud prenosnik (I7 ali xeon, 32GB rama, dodatno grafiko, ssd m.2 + navaden hdd za podatke) in ga daš na docking, zraven imaš 27" monitor, miško in tipkovnico, pa delaš s tem. Ko greš pa na teren, ga pa spet lahko s sabo odneseš in imaš vse pri sebi vedno.

opeter ::

krneki0001 je izjavil:

Za prenosnik imaš docking station.
Vzameš hud prenosnik (I7 ali xeon, 32GB rama, dodatno grafiko, ssd m.2 + navaden hdd za podatke) in ga daš na docking, zraven imaš 27" monitor, miško in tipkovnico, pa delaš s tem. Ko greš pa na teren, ga pa spet lahko s sabo odneseš in imaš vse pri sebi vedno.


Koliko ljudi pa na teren nosi X kilogramov težko napravo?

Prenosna naprava naj bi imela ekran velikosti 14" ali manjše ter težo do maks. 2 kg (ampak to je že skrajna zgornja meja).
Zato pa imamo zadnjih nekaj leta kategorijo lahkih naprav, ultrabookov ali kakorkoli se že imenuje.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Thuban ::

15.6 inč prenosnik je povsem enostavno prenosljiv.
I'm sorry, Dave. I'm afraid I can't do that.

MrStein ::

solatko je izjavil:


Za kakršno koli resno delo, pa je še vedno desk, saj tudi prenosniki niso namenjeni 24/7/365 delovanju.

Ojoj, jaz pa odkar pomnim imam laptop prižgan non-stop.
A me bo zdaj modna policija?
;)

in tudi SW ne zahteva vedno več moči.

Ah kje pa. :))
Daj zadnjo verzijo FF ali Chrome na 10 let star PC, pa poročaj.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

krneki0001 ::

opeter je izjavil:

krneki0001 je izjavil:

Za prenosnik imaš docking station.
Vzameš hud prenosnik (I7 ali xeon, 32GB rama, dodatno grafiko, ssd m.2 + navaden hdd za podatke) in ga daš na docking, zraven imaš 27" monitor, miško in tipkovnico, pa delaš s tem. Ko greš pa na teren, ga pa spet lahko s sabo odneseš in imaš vse pri sebi vedno.


Koliko ljudi pa na teren nosi X kilogramov težko napravo?

Prenosna naprava naj bi imela ekran velikosti 14" ali manjše ter težo do maks. 2 kg (ampak to je že skrajna zgornja meja).
Zato pa imamo zadnjih nekaj leta kategorijo lahkih naprav, ultrabookov ali kakorkoli se že imenuje.

Lenovo Thinkpad W550???
military standard 810G, 2.4kg, 2880x1620 resolucija in I7 procesor

solatko ::

Namenjeni za 24/7/365 niso, ni pa prepovedano jih toliko gont, samo veliko hitreje grejo v franže, kot nek pol cenejši desk, ki je za to.

Čisto vsak dvojedrnik in SSd nima problemov s tem kar si napisal.
Delo krepa človeka

shadeX ::

Namenjeni za 24/7/365 niso, ni pa prepovedano jih toliko gont, samo veliko hitreje grejo v franže, kot nek pol cenejši desk, ki je za to.


A maš kak vir za tole - da je prenosnik manj vzdržljiv kot desktop ob časovno večjem delovanju ? Ker sem tudi svojega Asusa 3 leta laufal 24/7 pa mi še danes dela.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: shadeX ()

MrStein ::

3 leta ni nič. Moj je na 5. In še več se najde.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

shadeX ::

3leta praktično 24/7 je vsaj omembe vredno. Nisem pa rekel da se je pokvaril in bi zagotovo laufal še več. Ampak po tem ni bilo več potrebe.

[D]emon ::

Meni EeePC 1000h laufa prakticno non-stop odkar sem ga dobil, od tega je pa tudi ze kar nekaj let. Prav tako pa skoraj 24/7 laufam Lenovo N 500. :)

Oboje deluje bp. Je pa tudi res, da oboje poganja Linux. ;)
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

Saul Goodman ::

mah, danes gredo Thinkpad T/X/W*30 serije za med:

thinkpad t430 - nabilda se ga lahko na i7 quadcore procesor, 16gb dd3 rama, notri imaš lahko 2 diska. ja, na laptopu lahko zamenjaš procesor. how about that for a chage.

thinkpad w530 - full hd display, upgrade do 32gb rama, i7 quadcore procesor, 2 diska, integrirana + diskretna grafika, ni da ni.

thinkpad x230 - 12' model p/p računalnika za male pare. upgrejdable rami do 16gb, možnost dveh diskov.

minusi:

integrirana grafika ni pretirano oh in sploh - intel hd 4000 (ne rabijo vsi)

resolucija na 12' in 14' modelih ne bo full hd. (1600x900)

plusi:

rezervni deli za vse - sd readerji, 3g sim moduli, wifi moduli, disk bayi, baterije različnih velikosti, docking stejšni, lcd paneli, ni da ni. na laptopu lahko najenostavnejše med vsemi zamenjaš ekran, rame, diske, celo procesor na nekaterih modelih.

- grafiko lahko rešiš z eGPUjem preko expresscard. in dobiš še hudo gaming mašino.

jaz bom za domače v kratkem menjal mašine za refurbished thinkpade T430 - upgrade path je bombastičen. cena? med 300 in 500 eur, odvisno od začetne konfiguracije.

krneki0001 ::

Jaz imam X220, sicer I5 proc, ampak 16Gb rama, z wwanom, gps-om, 960GB SSD,.... Na dockingu pa en USB 3.0 port, hdmi in dvi, pa še dodatno 7x usb 2.0.

Zadeva deluje odlično. Ko gremo na potovanje, pa doma vse na prenosnik naložimo in ga vzamemo s sabo pa imamo 12" GPS v avtu z vsemi kartami. V avtu imam pa tudi napajanje za prenosnik pa off road laptop mount. Približno takole zgleda:

Potem pa ima to sovoznik pred sabo in bere karte, pa daje navodila vozniku.

In tukaj pride windows 10 z vsemi kartami sveta v offline načinu v poštev, še posebaj, če je v prenosniku GPS.

shadeX ::

Se pravi, da za it na potovanje potrebuješ s sabo celo mašinerijo in če še to ni dovolj mora biti za to še sopotnik da bere karte z 12" laptopa?? In kam vse to spraviš?

Eni ste pa res legende :))

Kaj je narobe s Sygicom na 5" telefonu? (A sopotnik iz tistega ne zna brat?)

krneki0001 ::

Nope, za s sabo rabim samo prenosnik, brez telefonov in ostale bedaste tehnike. Recimo v Maroku je to zelo prav prišlo, ko sem imel gor ozi explorerja z malo bolj podrobnimi mapami države.

Še posebaj zato, ker je original sygic (ja, box varianta) imel samo 2 cesti vrisani za cel maroko. Pa še ti dve kompletno narobe.

aerie ::

Ma kaki telefon pa laptop. To je pravi dedec:

Markoff ::

PCji oz. nasploh njegove komponente ne crknejo vsako leto, poleg tega so že entry-level komponente zelo zmogljive (nismo vsi gamerji) in zadostujejo za 10 let uporabe, če le ne crkne kaj.

Tablice, telefoni, laptopi*, šrot roba, ki degradira in crkuje. Plus če nimaš najnovejšega gadgeterija, si zarukan kmet.

*Nisem še delal na 1 laptopu v življenju, kateremu ne bi zelo očitno degradirale performanse po 1, 2, 3 letih življenja. Format, clean install, nič ne pomaga. Laptop z i7, SSD/HDD hibrid, 4 GB RAM, po 1 letu deluje vsaj 70% počasneje od mojega Pentium G3220 z SSD in 6 GB RAM, instaliranega pred 3 leti s precej več namontiranih in odmontiranih aplikacij.
Antifašizem je danes poslednje pribežališče ničvredneža, je ideologija ničesar
in neizprosen boj proti neobstoječemu sovražniku - v zameno za državni denar
in neprofitno najemno stanovanje v središču Ljubljane. -- Tomaž Štih, 2021

Markoff ::

shadeX je izjavil:

Namenjeni za 24/7/365 niso, ni pa prepovedano jih toliko gont, samo veliko hitreje grejo v franže, kot nek pol cenejši desk, ki je za to.


A maš kak vir za tole - da je prenosnik manj vzdržljiv kot desktop ob časovno večjem delovanju ? Ker sem tudi svojega Asusa 3 leta laufal 24/7 pa mi še danes dela.

Jaz ti lahko dam svoj vir: 3-4 službeni laptopi, 2 ženina laptopa, 2 fotrova, 2 matkina. Število svojih kišt ne štejem, samo na PC platformi enih 6-7 (plus ene 3-4 službeni PCji), mašinerije od prej (C64, A500, A1200) ne štejem.
Laptopi so po 3 letih za v smeti. PCji, če razvoj (požrešnost) SW ne gre predaleč, so po 5-7 letih ok, razen pač novih iger.
Antifašizem je danes poslednje pribežališče ničvredneža, je ideologija ničesar
in neizprosen boj proti neobstoječemu sovražniku - v zameno za državni denar
in neprofitno najemno stanovanje v središču Ljubljane. -- Tomaž Štih, 2021

shadeX ::

Laptopi so po 3 letih za v smeti.


Ker?

Sedaj bo skoraj drugo leto odkar furam Asus N750JK.
-I7-4710HQ QuadCore 2.5GHz
- 8GB RAM
- 256GB SSD (Samsung EVO) + 1TB HDD
- GTX 850M

Daleč od tega, da bi sploh že kazal kakšne znake pešanja. Trenutno je odprtih 15 zavihkov v chromu, 1x Visual Studio z 4 različnimi okni, 1X Unity, 1X Photoshop z 5 zavihki in nato še manjši programi kot so Word, Battle.net, Steam, Dropbox in Google drive, Viber in Skype.

P.S Ubistvu to se sploh ni za hvalit. To lahk sfura vsak prenosnik z dovolj rama in ssd-jem.

Prenosnik je ta trenutek 100% odziven. Dvomim da bo kaj počasnejši čez 1 leto ko bo dopolnil 3 leta. Edino kar bo, bo treba RAM dokupit. Podpira ga pa do 16GB.

Ne vem kake prenosnike mate vi to :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: shadeX ()

krneki0001 ::

Markoff je izjavil:

*Nisem še delal na 1 laptopu v življenju, kateremu ne bi zelo očitno degradirale performanse po 1, 2, 3 letih življenja. Format, clean install, nič ne pomaga. Laptop z i7, SSD/HDD hibrid, 4 GB RAM, po 1 letu deluje vsaj 70% počasneje od mojega Pentium G3220 z SSD in 6 GB RAM, instaliranega pred 3 leti s precej več namontiranih in odmontiranih aplikacij.


To pa zato, ker rokuješ z nekimi levimi prenosniki. Meni po parih letih T440 dela kot prvi dan. X220 pa tudi po skoraj šestih letih.

Utk ::

Aha, zdaj ste ugotovili, da procesor ve kako star je, in celo ali je v poceni ali dragem prenosniku.

solatko ::

Performanse v prenosniku padajo zaradi prahu, ki se nabere v prenosniku in množilnik procesorja ne dela na polno.
Prenosnik, ki pretežno deluje 12 ur+ je potrebno prenosnik očistiti, predvsem prah, ki se nabere na režah hladilnika.
Na dve leti je potrebno zamenjati termalno pasto.

To pomeni, da je potrebno večino prenosnikov razstavit, odstranit matično ploščo,..... skratka, naredit kompleten servis. To seveda stane in večina uporabnikov, sama to ne zna in tudi ne nese na servis, samo ugotavljajo, da je prenosnik vedno počasnejši in bolj vroč ter seveda glasen.

https://www.google.si/search?q=prah+v+p...
Delo krepa človeka

krneki0001 ::

Utk, Razlika med profi (biznis klaso) prenosnikom in navadnim za rajo je v izbiri, kvaliteti in vzdržljivosti komponent.
biznis klasa še po 10 letih normalno deluje, prenosnika za rajo pa takrat ni nikjer več.

Solatko, zakaj bi moral odstranit matično ploščo? Dober prenosnik ima vse to na dosegu roke, brez da bi moral plato odstranit. V večini Lenovo T modelom samo umakneš tipkovnico, pa imaš dostop do ventilatorja in do procesorja. Procu zamenjaš termalno pasto, ventilator pa ali zamenjaš ali pa očistiš. Sam ponavadi kupim novega in ga zamenjam. Tistih 30 evrov pa res ni noben strošek.

Je pa razlika. Za biznis klaso boš tudi po parih letih dobil dele, za prenosnik za rajo pa delov, razen rabljenih, ne dobiš.

Zgodovina sprememb…

zee ::

krneki0001 je izjavil:

Utk, Razlika med profi (biznis klaso) prenosnikom in navadnim za rajo je v izbiri, kvaliteti in vzdržljivosti komponent.
biznis klasa še po 10 letih normalno deluje, prenosnika za rajo pa takrat ni nikjer več.

Solatko, zakaj bi moral odstranit matično ploščo? Dober prenosnik ima vse to na dosegu roke, brez da bi moral plato odstranit. V večini Lenovo T modelom samo umakneš tipkovnico, pa imaš dostop do ventilatorja in do procesorja. Procu zamenjaš termalno pasto, ventilator pa ali zamenjaš ali pa očistiš. Sam ponavadi kupim novega in ga zamenjam. Tistih 30 evrov pa res ni noben strošek.

Je pa razlika. Za biznis klaso boš tudi po parih letih dobil dele, za prenosnik za rajo pa delov, razen rabljenih, ne dobiš.


Zelo lepo napisano!
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

Utk ::

Ja, najprej boš kupil prenosnika za dobrega jurja, da boš v biznis klasi in ne med rajo, potem boš na 2 leti menjal ventilator za 30 evrov, termalno pasto in seveda vse spucal, da boš imel po 10 letih delujoč prenosnik. Ali pa kupil že v štartu za 400 evrov in čez 5 let drugega, če crkne, kljub občasnem spihanju. Hm, težka odločitev. Ampak med rajo nikakor ne smemo bit.
1
2
3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Padanje prodaje osebnih računanikov se nadaljuje, telefone menjamo vse redkeje (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
6014515 (11144) nejodagreat
»

Božični teden: Apple pred Samsungom, phableti čedalje popularnejši

Oddelek: Novice / Rezultati
3214681 (12014) bela120
»

Po treh letih rast prodaje računalnikov (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Rezultati
5720744 (15814) trnvpeti
»

Prodaja osebnih računalnikov potonila (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Rezultati
14337513 (31098) Glugy
»

Pametni telefoni: Samsung prehitel Apple

Oddelek: Novice / Rezultati
2711945 (9915) Elysium

Več podobnih tem