» »

Telefoni Nokia se vračajo

1
2
»

opeter ::

bluefish je izjavil:

Recimo?


Ne vem. Nadgrajen WebOS? A ni HP prodal licenco?
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

lopov ::

opeter je izjavil:

bluefish je izjavil:

Recimo?


Ne vem. Nadgrajen WebOS? A ni HP prodal licenco?

Tako je, LG je nabavil licenco in ga uporablja v svojih napravah, pantente za WebOS pa lasti Qualcomm: WebOS @ Wikipedia

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: lopov ()

shadeX ::

solatjek je izjavil:

Dr_M je izjavil:

Odstranitev 3.5 konektorja je samo izgovor, da ti lahko prodajo zanic slusalke za 150e. Nateg na suho, nic drugega.
Naivnezi pa to prodajajo naprej, kot najboljso stvar po narezanem kruhu.

Ta komentar je pa zadetek v polno! Točno za to gre, da se skasira z nakupom naprave, ki je še nimaš in je v bistvu ne bi potreboval. Če bo dovolj oslov, ki bodo navalili na oh in sploh slušalke, bo potezi sledilo še mnogo drugih proizvajalcev, ker bodo presodili, da si lahko delijo kos pogače.

Sicer pa je na splošno znano, da apple uporabniki hvalijo svoje napravice do onemoglosti in upravičujejo ceno, ki so jo plačali za te napravice, dejstvo pa je, da ima tudi oh in sploh apple težave z določenimi izdelki, katerih niti ne priznajo in nekatere se vlečejo iz generacije v generacijo, nadgradnje so včasih zgrešene in delujejo slabše od predhodnjih sistemov, ampak je pa apple. Imel sem več apple naprav v rokah, videl marsikako težavo, tudi crknjen iPad star 1 mesec in razen tega, da imajo nekatere dizajnerske in uporabniške zadeve bolj spiljene od konkurence, me druga nikakor ne prepriča. Tak, sedaj pa me popljuvajte. Hvala.


Ti si samo Appla ne moreš prvoščiti. Zato pa tako blebetanje neumnosti tukaj.

Matev ::

, so pa v vodstvu podjetja nekateri nekdanji vodilni iz Nokie


A to ti ljudje ki so s svojo igniranco napredka, uničili firmo?

solatjek ::

shadeX je izjavil:

solatjek je izjavil:

Dr_M je izjavil:

Odstranitev 3.5 konektorja je samo izgovor, da ti lahko prodajo zanic slusalke za 150e. Nateg na suho, nic drugega.
Naivnezi pa to prodajajo naprej, kot najboljso stvar po narezanem kruhu.

Ta komentar je pa zadetek v polno! Točno za to gre, da se skasira z nakupom naprave, ki je še nimaš in je v bistvu ne bi potreboval. Če bo dovolj oslov, ki bodo navalili na oh in sploh slušalke, bo potezi sledilo še mnogo drugih proizvajalcev, ker bodo presodili, da si lahko delijo kos pogače.

Sicer pa je na splošno znano, da apple uporabniki hvalijo svoje napravice do onemoglosti in upravičujejo ceno, ki so jo plačali za te napravice, dejstvo pa je, da ima tudi oh in sploh apple težave z določenimi izdelki, katerih niti ne priznajo in nekatere se vlečejo iz generacije v generacijo, nadgradnje so včasih zgrešene in delujejo slabše od predhodnjih sistemov, ampak je pa apple. Imel sem več apple naprav v rokah, videl marsikako težavo, tudi crknjen iPad star 1 mesec in razen tega, da imajo nekatere dizajnerske in uporabniške zadeve bolj spiljene od konkurence, me druga nikakor ne prepriča. Tak, sedaj pa me popljuvajte. Hvala.


Ti si samo Appla ne moreš prvoščiti. Zato pa tako blebetanje neumnosti tukaj.


LOL :)

shadeX ::

Na mimovrste (alpa computer universe), lahko kupiš 5S (3 leta star model) za cca 320€. Ni treba ravno 700-800€ dajat če nočeš. Deluje pa bolje kot katerkoli Android flagship. Apple tudi za take kot si ti hoče poskrbeti, ampak manj od tega pa žal ne more.

Ko kupiš poročaj kako si izjemno zadovoljen z njim. Ampak mislim da to ne bo potrebno, ker že vem da boš :)

next3steps ::

solatjek je izjavil:

shadeX je izjavil:

solatjek je izjavil:

Dr_M je izjavil:

Odstranitev 3.5 konektorja je samo izgovor, da ti lahko prodajo zanic slusalke za 150e. Nateg na suho, nic drugega.
Naivnezi pa to prodajajo naprej, kot najboljso stvar po narezanem kruhu.

Ta komentar je pa zadetek v polno! Točno za to gre, da se skasira z nakupom naprave, ki je še nimaš in je v bistvu ne bi potreboval. Če bo dovolj oslov, ki bodo navalili na oh in sploh slušalke, bo potezi sledilo še mnogo drugih proizvajalcev, ker bodo presodili, da si lahko delijo kos pogače.

Sicer pa je na splošno znano, da apple uporabniki hvalijo svoje napravice do onemoglosti in upravičujejo ceno, ki so jo plačali za te napravice, dejstvo pa je, da ima tudi oh in sploh apple težave z določenimi izdelki, katerih niti ne priznajo in nekatere se vlečejo iz generacije v generacijo, nadgradnje so včasih zgrešene in delujejo slabše od predhodnjih sistemov, ampak je pa apple. Imel sem več apple naprav v rokah, videl marsikako težavo, tudi crknjen iPad star 1 mesec in razen tega, da imajo nekatere dizajnerske in uporabniške zadeve bolj spiljene od konkurence, me druga nikakor ne prepriča. Tak, sedaj pa me popljuvajte. Hvala.


Ti si samo Appla ne moreš prvoščiti. Zato pa tako blebetanje neumnosti tukaj.


LOL :)

To ste butthurt 3.5jack bananovci. USB-C mobilnik stane 170USD, Type-C slušalke pa 15 dolarjev.
Ne samo, da si niso zmožni privoščiti Appla, tudi soli v glavi nimajo, da bi lah kitajca za 150evriča kupili.

Zgodovina sprememb…

Rias Gremory ::

"Morate uporabljati stvari, ki jih jaz!!!!11oneone Ostalo je šrot!!!11"

Itak hw bolj težko pokvari mp3je na slušalkah za 20€. :|
Ampak važno, da je novo in da se kupuje. Naj živi kapitalizem!
Mirno gledamo, kako naš svet propada,
saj za časa našega življenja ne bo popolnoma propadel.

Zgodovina sprememb…

johnnyyy ::

lopov je izjavil:

Standard, kakršenkoli že je, se bo izigral in proizvajalci bodo spet gonili vsak svojo. Ker se da & ker lahko:

Mislim da je ta skrb odveč. Proizvajalci naprav se načeloma držijo(mo) USB standarda, če je le to mogoče. Če lahko uporabiš CDC, HID, MSC, AC, itd. ga boš uporabil, saj se na drugi strani znebiš gonilnikov in vsega kar je povezano z njimi (različna arhitektura, različni OSji, različne verzije OSjev itd.). Če te možnosti nimaš potem si prisiljen v razvoj svoje naprave in lastnih gonilnikov, ampak to je boleče tako za razvoj, kot tudi za uporabnike.
Načeloma bi lahko vsak proizvajalec USB ključka imel svoj gonilnik in svojo implementacijo shranjevanja na flash, a praktično vsi uporabljajo MSC.
In podobno je pri zvoku. Večina jih bo uporabljala USB Audio Class + USB Human Interface Device Class in če ima uporabnik napravo, ki ni iz kamene dobe mu bodo stvari delovale BP.

errhec ::

PrihajaNodi je izjavil:

Vseeno pa ne razumem zakaj se WP. ni prijel. WP deluje sedaj res spodobno enako WP. 8.1 ajd so kakšni manjši bugi a to kar ma android. Skratka zanesljiva zadeva. Sem prevozil z Lumijo tudi po 1000 kilomotrov z navigacijo, z Androidom si tega ne bi upal.


Zato ker imajo uporabniški vmesnik od *****! Se spomnim ko so WINDOWS CE izdelali SPB mobile shell (takrat so bili popularni XDA aparati(HTC) ,
Imel XDA2020i en boljših telefonov) - REVOLUCIJA. Sedaj pa ti vsilijo nekaj kar oni mislijo da je najboljše za vsakega.
Sam hočem imeti pomikanje po straneh ( en swipe ena stran, levo desno ) aja ne gre. Zložiš vse podobne programe v mapo na "namizju" aja tudi ne gre, klic z enim dotikom na ikono - tudi ne gre?. Berem knjigo in premikam strani z gumboma za glasnost - znanstvena fantastika za WP. Alternativni ROM da si podaljšaš uporabnost telefona (ne se hecat no ;) ) Imam NOVA launcher PRO tam si lahko nastaviš velikost pripomočka na začetnem zaslonu, vse ikone si lahko povečaš ali zmanjšaš.... Stvari bi lahko našteval še pa še. (grupiranje programov......)

To me spominja na NOKIO 95 ko si moral odpreti developer account da si lahko instliral aplikacijo, ki je sprejela klic in ga prekinila z odpiranjem ali zapiranjem drsnika.

(imel ATIV-S in LUMIO 1520 )
dd

d4vid ::

solatjek je izjavil:

WP oz. sedaj W10M se ni prijel iz preprostega razloga. W8.1 je bil v takratnem času preveč okoren sistem, čeprav lepo delujoč in brezhibno delujoč, uporabniški vmesnik na konkurenci je ponujal več. W10M je dobil vse, kar ima konkurenca, a izdaja sistema je bila nujna, ker pa sistem ni bil popiljen, kot bi moral, je bil hroščat in to zelo hroščat. Polizdelek od sistema na telefonih in s tem niso pritegnili novih kupcev, ampak odgnali še tiste, ki so vztrajali.

Le malo je takšnih, kot sem jaz, da so ravno pravi čas obupali nad Androidom in sem lani decembra kupil L640, kateri mi je dal vtis kvalitete a nekoliko okornosti na 8.1. Počakal sem na 10, se ubadal s hrošči, a sistem je dejansko napredoval in ko nisem imel pripomb več, sem aparat menjal za L950. Na W10m sedaj vse deluje BP, le s samodejno osvetlitvijo se bug na l950 vleče že nekaj mesecev. Če le-to izklopim, telefon dejansko dela in to brez težav in resetov tudi več tednov skupaj - bi pa še več, ampak prihajajo mesečno posodobitve, česar na drugih napravah ne doživiš.


Dejstvo je, da W10P ni tako slab, kot nekateri pravijo da je. Ja, ima kakšno napako sem ter tja, a se tedensko odpravljajo, ravno danes ponoči se ima plan nadgradit moja L532. Slab je zato, ker so nekateri prijeli telefon v roke v kakšni trgovini, malo tipkali po njem in dali nazaj, vajeni androida. Res je, Windows je drug sistem, ki ga moraš nekaj časa uporabljat, da vidiš da sploh ni slab.

Zgodba bi bila lahko čisto obrnjena, če bi kdo uporabljal W10P in poskusil android. Pa si predstavljajte, kaj bi lahko bilo, če bi MS izdal Windows phone pred androidom, pa ne WP7, ampak vsaj nivo 8.1.

Enostavno sem mnenja, da če iščeš telefon, ki ti bo deloval brez zatikanja, seveda če ne rabiš vseh pribljublenih aplikacij ala snapchat, in iščeš nekaj poceni, je Lumia odgovor. Če iščeš telefon za 600€, pa seveda posežeš po kakem androidu ali iphonu.
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD

klinker ::

Kot sem napisal, za babice pa nezahtevne uporabnike je ok ;)
Pa ne vem o kakem zatikanju ti to...a si nazadnje mel kakega Galaxy Ace pred 5 leti, al kaj?
Pa dokler WP odpre npr. Messaging app, je sms na mojem 5X ze poslan...ce malo karikiram...nisem pa ravno dalec od resnice.
Ne ga biksat s takimi, ker se sprehodis po temi o W10M in je jasno da je tezav eno morje, takih in drugacnih.
WP8.1 je bil sistem kot se zagre. Res malo oskubljen, a je delalo vse kar je gor blo in to zelo dobro. 10ka pa je za bakice super ja, ko prakticno nic ne uporabljajo in jih grozen latency pri odpiranju raznih zadev ne moti, ker imajo ze same velik latency pri dojemanju.
Danes pac nakvecji krs na trgu, nic vec, nic manj.

bluefish ::

Kdaj si pa ti nazadnje uporabljal WP in na katerem telefonu?

krneki0001 ::

klinker je izjavil:

Kot sem napisal, za babice pa nezahtevne uporabnike je ok ;)


Zakaj iphone vlečeš v to debato?

klinker ::

bluefish je izjavil:

Kdaj si pa ti nazadnje uporabljal WP in na katerem telefonu?


So se doma kot rezerve...1520 in 840

krneki0001 je izjavil:

klinker je izjavil:

Kot sem napisal, za babice pa nezahtevne uporabnike je ok ;)


Zakaj iphone vlečeš v to debato?


Hehe, humorist :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: klinker ()

solatko ::

Zdaj pa Androidarji razložite, kdo od vas je za kaj resnega uporabljal telefon in kaj na WP ne deluje. Pa ne mi srat s forumi in ocenami posameznikov, ki so zagledani v FB in Android.

Z mojo novo Lumio 950xl čisto spodobno urejam mašine preko Timeviewer-ja, izmenjujem faile v Dropbox-u, Onedrive-u, glavne dokumente izmenjujem v One note in sodelujem v video konferencah na Skype-u.

Vmes posnamem še kak video v 4K, naredim kakšno kvalitetno fotko, si na brzino ogledam kak glasbeni video,...... in za čuda, nimam nobenega bloat ware-a, ki bi mi vsakih nekaj sekund težil z reklamami.

Po enotedenski uporabi, se sistem začuda (glede na probleme uporabnikov w10 po forumih) ni niti enkrat zamrznil ali sesul.

Poleg tega, mi sinhronizacija z računalniki deluje brez mojih posegov v naprave, za pošto me opozori, na zgrešene klice tudi, pa tudi govoreči Tom za vnuka dela b.p.

Sedaj boste pa verniki Andorida, lepo napisali, kaj naj nebi delovalo v WP in lepo deluje v drugih telefonih.
Delo krepa človeka

Machete ::

Pišejo sami programerji, ki kontroirajo 200 letal v zraku s svojimi custom Androidni sistemi in Linuxi gor, zato toliko mnenj, da je WP za nezahtevne upravnike. A veš, ker tukaj so vsi sami foun profiji, ki za služenje denarja nujno rabijo dober Android ali iPhone, WIN pa je seveda za babice.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

wini ::

Imel sem lumio 640 za službeni tel in nisem imel pripomb.
Telefon zdržal tudi po 10dni z enim polnjenjem baterije. Wifi in data skos vklopljen, ter push sync službenega maila.
Za mojo uporabo več kot odlično. Za osebno rabo pa mi je manjkalo aplikacij. Nisem ga pa updejtal na w10.

solatjek ::

solatko je izjavil:

Zdaj pa Androidarji razložite, kdo od vas je za kaj resnega uporabljal telefon in kaj na WP ne deluje. Pa ne mi srat s forumi in ocenami posameznikov, ki so zagledani v FB in Android.

Z mojo novo Lumio 950xl čisto spodobno urejam mašine preko Timeviewer-ja, izmenjujem faile v Dropbox-u, Onedrive-u, glavne dokumente izmenjujem v One note in sodelujem v video konferencah na Skype-u.

Vmes posnamem še kak video v 4K, naredim kakšno kvalitetno fotko, si na brzino ogledam kak glasbeni video,...... in za čuda, nimam nobenega bloat ware-a, ki bi mi vsakih nekaj sekund težil z reklamami.

Po enotedenski uporabi, se sistem začuda (glede na probleme uporabnikov w10 po forumih) ni niti enkrat zamrznil ali sesul.

Poleg tega, mi sinhronizacija z računalniki deluje brez mojih posegov v naprave, za pošto me opozori, na zgrešene klice tudi, pa tudi govoreči Tom za vnuka dela b.p.

Sedaj boste pa verniki Andorida, lepo napisali, kaj naj nebi delovalo v WP in lepo deluje v drugih telefonih.


Lepo in pošteno napisano. W10M je BIL skrpocalo polno hroščev in zdaj to ni več! Tudi sam imam L950 in edini bug, ki ga imam je samodejna svetlost, ki neha po določenem času delovati, zato jo imam izklopljeno - tu zamerim Microsoftu, da ne odpravi tega.
Ostalo vse deluje b.p., telefon uporabljam za identične zadeve in vse lepo deluje, nobenih težav, nobenih zmrzovanj in nepredvidenih ponovnih zagonov, le po nadgradnjah, ko je ponovni zagon obvezen. W10M je dober sistem. Za razne FB, Snapchat in podobne kozlarije, katere dandanes uporablja povprečni folk za zabijanje svojega časa mi pa dol visi. Povrhu so windows telefoni odzivni, tudi L535, L550, ki so nižjega cenovnega razreda, tečejo precej lepše kot enake konfiguracije aparatov na androidu. Windows sistem je dober sistem, pokopali so se s strategijo in s polizdelki. Sicer pa w10m bo živel naprej in se pili in izpopolnjuje, le lumije so pokopali (škoda).

Da se pa vrnem k bistvu te teme. Ime NOKIA je vedno predstavljala pojem kakovosti, zato bi osebno želel izdelek iz trpežnih in všečnih materialov, kakovostno izdelavo, dobro kamero in dobre strojne specifikacije, zadetek v polno bi pa pomoje bil, da bi si uporabnik lahko sam namestil sistem, ki mu odgovarja, bodisi android, bodisi winodws, ampak tega se pomoje ne bodo šli in bodo namestili android, ki ga uporablja 90% ljudi. Androidna navlaka, ki je ne moreš odstraniti pa naredi na aparatu svoje in temu lahko rečem samo hvala lepa.

Sakin ::

Sodelavec prisega na WP, ampak ima kar naprej probleme s forwardiranjem priponk v mailih :)

Jaz pa prej na kupim telefona, če nima že izpiljene verzije cyanogenmod-a.
Na Nach Nachma Nachman Meuman!

krneki0001 ::

Sakin je izjavil:

Sodelavec prisega na WP, ampak ima kar naprej probleme s forwardiranjem priponk v mailih :)


Hmm, to ima on nekaj narobe nastavljeno, ker še nisem doživel tega, da priponke nebi mogel forwardirat. Pa na dan pošljem vsaj po 30 mailov iz lumie. Imel sem pa L800, L520, L720, L920, L1020, L930, L950, pa na nobeni ni bilo te napake.

klinker ::

solatko je izjavil:

Zdaj pa Androidarji razložite, kdo od vas je za kaj resnega uporabljal telefon in kaj na WP ne deluje. Pa ne mi srat s forumi in ocenami posameznikov, ki so zagledani v FB in Android.

Z mojo novo Lumio 950xl čisto spodobno urejam mašine preko Timeviewer-ja, izmenjujem faile v Dropbox-u, Onedrive-u, glavne dokumente izmenjujem v One note in sodelujem v video konferencah na Skype-u.

Vmes posnamem še kak video v 4K, naredim kakšno kvalitetno fotko, si na brzino ogledam kak glasbeni video,...... in za čuda, nimam nobenega bloat ware-a, ki bi mi vsakih nekaj sekund težil z reklamami.

Po enotedenski uporabi, se sistem začuda (glede na probleme uporabnikov w10 po forumih) ni niti enkrat zamrznil ali sesul.

Poleg tega, mi sinhronizacija z računalniki deluje brez mojih posegov v naprave, za pošto me opozori, na zgrešene klice tudi, pa tudi govoreči Tom za vnuka dela b.p.

Sedaj boste pa verniki Andorida, lepo napisali, kaj naj nebi delovalo v WP in lepo deluje v drugih telefonih.


Sment, a da MS strotve celo delajo na MS napravi >:D
Ne bos verjel, a vse to in se vec deluje odlicno na droidu. A vi ste res se tam na GBju, ko je bil droid tak srot kot je sedaj WP, in so bli po vseh forumih komentarji kakrsni so v WP temi tu na nasem forumu?
Seveda je zame pravi Android samo Googlov, ostalo je vse predelan android, eni ok, drugi manj ok. To da pa vi posplosujete vse naprave pod Android je pac napaka prve kategorije.
Zmrz ipd gluposti sem pa na droidu vidu nazadnje na verziji 4.0.4, od tu naprej pa tezav ni blo. Govorim seveda za Nexuse, ker ostalo zame niso vec pravi Androidi, zal. Imel Samsunge, HTCje, Sony, itd...edino se LG G2 je bil na Nexus nivoju, ostalo pa se strinjam da ni to to.
Sicer pa upad trga govori zase, kolko je WP dober, zal.
Enako je dober kot Linux na desktopu...se pravi za specifiko ki pac dela. Overall pa zal, ga konkurenca scije po desni in po levi.
Da bi pustili jedro 8.1 in samo UI od 10ke dali bi ga pa verjetno se danes imel, da. Uno je delalo vse kar je blo in zaradi tako dobrega delovanja me niti ni motlo pomanjkanje raznih appsov, saj imam tudi na Nexusu bolj malo appsov, nekaj pro appsov ki jih rabim za moje delo in MS storitve. Rqzne FBje, Viberje in ostali srot noben moj fon niti povohal ni. Zato pa sem tudi takrat kupu MS fon, ker se mi je zdel za poslovno rabo to to, pa se zal Nexus bistveno bolje obnese.

          ::

Samo še Ericsson naj se vrne in bo kot v starih časih.

flameir ::

krneki0001 je izjavil:

Sakin je izjavil:

Sodelavec prisega na WP, ampak ima kar naprej probleme s forwardiranjem priponk v mailih :)


Hmm, to ima on nekaj narobe nastavljeno, ker še nisem doživel tega, da priponke nebi mogel forwardirat. Pa na dan pošljem vsaj po 30 mailov iz lumie. Imel sem pa L800, L520, L720, L920, L1020, L930, L950, pa na nobeni ni bilo te napake.


Kaj ti telefone menjaš kot gate? :D

krneki0001 ::

Zakaj pa ne. Kupiš rabljeno, sprobaš, vidiš da ni zate in prodaš naprej po isti ceni, pa kupiš drugega rabljenega.
Novih telefonov pa ne kupujem. Brez veze metanje denarja stran. Že samo zato se ne splača, ker itak večina ljudi kupi najnovejše, potem pa čez 3 tedne proda po polovični ceni, ker vidi da telefon ni za njih. Zakaj bi za novega dal 700, če lahko za 3 tedne starega dam samo 350.

Zgodovina sprememb…

andromedar ::

krneki0001 je izjavil:

Zakaj pa ne. Kupiš rabljeno, sprobaš, vidiš da ni zate in prodaš naprej po isti ceni, pa kupiš drugega rabljenega.
Novih telefonov pa ne kupujem. Brez veze metanje denarja stran. Že samo zato se ne splača, ker itak večina ljudi kupi najnovejše, potem pa čez 3 tedne proda po polovični ceni, ker vidi da telefon ni za njih. Zakaj bi za novega dal 700, če lahko za 3 tedne starega dam samo 350.


Tebe pa je moralo nekaj hudo motit pri vseh teh windows telefonih, da si jih toliko menjal :D
Eh?

Matev ::

Kupiš rabljeno, sprobaš, vidiš da ni zate in prodaš naprej po isti ceni


pa zakaj ne kupiš nekaj kar je zate

ali si pa ti ena taka posebna snežinka

Imel sem pa L800, L520, L720, L920, L1020, L930, L950,


prviga še razumem da ti ni bil všeč

a potem si pa iste znamke in praktično enake kupoval dalje ????
in pri vsakem znova ugotavljal da ni zate

???

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matev ()

solatko ::

Saj tudi na računalnikih nimam androidnega bloatware-a gor, pa čisto lepo shajam. Čemu bi imel na telefonu drugačno okolje? Na Lumia-i 630 mi je na w8.1 delalo praktično vse, kar sem rabil, pa na žalost ni šla gor 10-ka. Za čas do izida 950lx-a sem uporabljal 535, ki je odličen telefonček za svojo ceno (okoli 100€ sem dal za njega v prosti prodaji), z 950xl sem pa namerno počakal, ko sem opazil, da zaradi kritik ne bo šla dobro v promet in bo cena padla. Iz 700€+ je padla na 420€ kar je za tak telefon super p/p in hvala bogu, da ni takega interesa, sem vsaj prišparal, pa vseeno dobil premijo.

Še vedno čakam razpravljalce, kaj na Lumia-i w10 ne deluje zadovoljivo ali odlično. M$ trgovina je nabita z aplikacijami, igrami, poslovnimi programi,.............
Res je bila na začetku bolj revščina, vendar za tiste, ki telefon uporabljamo za poslovanje in le včasih za zabavo, ne manjka nič pa že prej ni.

S priponkami pa tudi sam nimam nobenih težav, že od 630 nisem imel težav, mi je pa lepo zamenjala prenosnik, katerega sem vlačil s seboj.
Delo krepa človeka

krneki0001 ::

andromedar je izjavil:

krneki0001 je izjavil:

Zakaj pa ne. Kupiš rabljeno, sprobaš, vidiš da ni zate in prodaš naprej po isti ceni, pa kupiš drugega rabljenega.
Novih telefonov pa ne kupujem. Brez veze metanje denarja stran. Že samo zato se ne splača, ker itak večina ljudi kupi najnovejše, potem pa čez 3 tedne proda po polovični ceni, ker vidi da telefon ni za njih. Zakaj bi za novega dal 700, če lahko za 3 tedne starega dam samo 350.


Tebe pa je moralo nekaj hudo motit pri vseh teh windows telefonih, da si jih toliko menjal :D


Samo fotoaparat me je motil. Zato imam sedaj 1020, ker ima 41mp fotkič.

Matev je izjavil:

Kupiš rabljeno, sprobaš, vidiš da ni zate in prodaš naprej po isti ceni


pa zakaj ne kupiš nekaj kar je zate

ali si pa ti ena taka posebna snežinka

Imel sem pa L800, L520, L720, L920, L1020, L930, L950,


prviga še razumem da ti ni bil všeč

a potem si pa iste znamke in praktično enake kupoval dalje ????
in pri vsakem znova ugotavljal da ni zate

???


L800 mi je bila pravzaprav najbolj všeč. Delovalo je vse tekoče brez problemov, dober fotkič in za tiste čase dost kvalitetno narejen telefon. Ampak potem sem šel na 520, ker sem hotel novejše winse z več stvarmi, ki so mi prinašale olajšano delo, Kasneje sem dobil v dar 720 in prešel na to. Stalno sem hotel pa 1020, pa je bilo največ kar se je dobilo za 100€ L920 ali L930 in sem obe sprobal (920 je mnogo boljša), na koncu pa sem pristal na L1020 za vsakodnevne zadeve, ko so se prodajale po 100€. Za ženo pa sem kupil 950, da ima dock in dela z njim kot z računalnikom, ker potem ne rabi prenosnika ali desktopa. Za maile, facebook in kak dokument napisat, ter po netu brskat je L950 z dockom najboljša in najcenejša zadeva. Vse kar rabiš je telefon, dock in ekran pa miš in tipkovnica in imaš in telefon in računalnik. Pol se pa še jaz vsake toliko časa usedem za to čudo in delam, ko se mi ne da usest za mojo mašino.

Zgodovina sprememb…

Matev ::

za na facebook je res dobro imeti 41mpx fotke iz tri milimetre širokih leč mobilnega telefona

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matev ()

krneki0001 ::

Matev je izjavil:

za na facebook je res dobro imeti 41mpx fotke iz tri milimetre širokih leč mobilnega telefona


FB profila nimam. Debelina telefona me ne moti, ker tisti del ni moteč.

Na potovanjih slikam veliko, pa mi zaradi dobrega fotkiča ni treba dodatnega fotoaparata s sabo nosit. Vse kar rabiš je dodaten camera grip za 1020, ki ima še dodatno baterijo notri, da lahko potem slikaš cel dan.

klinker ::

solatko je izjavil:


Še vedno čakam razpravljalce, kaj na Lumia-i w10 ne deluje zadovoljivo ali odlično.


Veselo branje od feb.2015 do danes....
https://slo-tech.com/forum/t635657/0

klinker ::

krneki0001 je izjavil:

Matev je izjavil:

za na facebook je res dobro imeti 41mpx fotke iz tri milimetre širokih leč mobilnega telefona


FB profila nimam. Debelina telefona me ne moti, ker tisti del ni moteč.

Na potovanjih slikam veliko, pa mi zaradi dobrega fotkiča ni treba dodatnega fotoaparata s sabo nosit. Vse kar rabiš je dodaten camera grip za 1020, ki ima še dodatno baterijo notri, da lahko potem slikaš cel dan.


41mpx, ki jih danes vsak 12mpx senzor povozi.
1520 z 20mpx je ena katastrofa napram zdajsnjem fotkicu na 5X, da ko je slabsa svetloba niti ne bi...neuporabno.

krneki0001 ::

klinker, 20mpx s carl zeiss lečami in 4 leta mlajši komaj dohiteva teh 41mpx. Ko je slabša svetloba, pa sploh ne.

pegasus ::

krneki0001 je izjavil:

Vse kar rabiš je dodaten camera grip za 1020, ki ima še dodatno baterijo notri, da lahko potem slikaš cel dan.
Ja, to je res vrhunska rešitev, ki ji še vedno ni para. Pa ne razumem zakaj ... ker je najboljši fotič pač tisti, ki ga imaš vedno pri roki. Kvaliteta je popolnoma zadovoljiva.

krneki0001 ::

andromedar ::

Še vedno čakam razpravljalce, kaj na Lumia-i w10 ne deluje zadovoljivo ali odlično. M$ trgovina je nabita z aplikacijami, igrami, poslovnimi programi,.............

Po branju temu namenjene teme bi rekel, da ena najpomembnejših zadev na smartphonu: vsaj na pol spodoben brskalnik
Eh?

solatko ::

Delo krepa človeka

krneki0001 ::

Tukaj imaš še eno 950 vs 1020

solatjek ::

1020 ima res precej boljšo kamero od 950 - v bistvu sploh ni primerljivo, čeprav tudi L950 v praksi za običajne posnetke ni tako slaba, tudi v slabi svetlobi ne. 1020 pa je zakon ja :)

klinker ::

Sej fotke lahko obdelas in popravis od vsakega fotkica. Smo ravno pred kakim mescem malo primerjali s frendom ki ima 1020 in mojo na 5X zvecer. So ble od 5X opazno boljse fotke, samo bi reku da bolj kot ne zaradi hitrosti kamere na 5X. Sploh s flashom je bla razlika ohoho, ampak to pripisujem temu da ima 5X toplejso svetlobo flasha, medtem ko ima 1020 hladno belo in so objekti precej bledi.
950ka pa kljub enakim specsom dela se za razred slabse fotke od 1520ke. Tudi na 1520 se je z Win10 kvaliteta fotk opazno poslabsala, saj imajo vsi foni se postprocessing in tudi SW vpliva na to.

Andromedar....sem ti podal link do teme ;)
Manjko aplikacij mene ne moti, ker tudi na droidu imam izkljucno pro in poslovne aplikacije. Nisem tip ki nalaga vso mozno srnje na svoje naprave ampak se drzim nacela manj je vec.

krneki0001 ::

Verjetno z L1020 na auto nastavitvah? Ker za nočni način imaš kr nekaj dodatnih nastavitev, pa potem res dobre slike dela tudi v slabših pogojih.

Kaj pa rabiš od aplikacij?
sam uporabljam par zadev, ki delajo na Lumiah brez problemov: remote desktop, total commander, obd2 programe za diagnostiko avtomobilov (obd doctor pro, car scanner pro, oba kupljena uradno), here drive+ in mape ter standardne kot so adobe reader, office, wallet, mail, internet, authenticator (OTP). Drugega pa skoraj ne uporabljam.

Zgodovina sprememb…

3p ::

klinker je izjavil:

41mpx, ki jih danes vsak 12mpx senzor povozi.
1520 z 20mpx je ena katastrofa napram zdajsnjem fotkicu na 5X, da ko je slabsa svetloba niti ne bi...neuporabno.


Ne govori na pamet: dpreview. (Ne, nimam, nisem imel, le z radovednostjo spremljam razvoj telefono-fotoaparatov).

cekr ::

andromedar je izjavil:

Še vedno čakam razpravljalce, kaj na Lumia-i w10 ne deluje zadovoljivo ali odlično. M$ trgovina je nabita z aplikacijami, igrami, poslovnimi programi,.............

Po branju temu namenjene teme bi rekel, da ena najpomembnejših zadev na smartphonu: vsaj na pol spodoben brskalnik


Napol spodoben brskalnik?
Res ne vem, kaj še hočete od brskalnika.
Edge je vse, kar se rabi.
Če se pa nekomu zarosijo oči, ko vidi ikono od Chrome, mu pa ne morem pomagat.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

klinker ::

krneki0001 je izjavil:

Verjetno z L1020 na auto nastavitvah? Ker za nočni način imaš kr nekaj dodatnih nastavitev, pa potem res dobre slike dela tudi v slabših pogojih.

Kaj pa rabiš od aplikacij?
sam uporabljam par zadev, ki delajo na Lumiah brez problemov: remote desktop, total commander, obd2 programe za diagnostiko avtomobilov (obd doctor pro, car scanner pro, oba kupljena uradno), here drive+ in mape ter standardne kot so adobe reader, office, wallet, mail, internet, authenticator (OTP). Drugega pa skoraj ne uporabljam.


Kar podobna uporaba...vecina MS storitev brez outlooka in skype, Xodo PDF, remote desktop, obd2, transmission remote, ping tools, iGO, Titanium backup, pixlr, aliexpress, es file explorer, pa se ene par admin aplikacij.

krneki0001 je izjavil:

Verjetno z L1020 na auto nastavitvah? Ker za nočni način imaš kr nekaj dodatnih nastavitev, pa potem res dobre slike dela tudi v slabših pogojih.

Kaj pa rabiš od aplikacij?
sam uporabljam par zadev, ki delajo na Lumiah brez problemov: remote desktop, total commander, obd2 programe za diagnostiko avtomobilov (obd doctor pro, car scanner pro, oba kupljena uradno), here drive+ in mape ter standardne kot so adobe reader, office, wallet, mail, internet, authenticator (OTP). Drugega pa skoraj ne uporabljam.


Rocne nastavitve imas povsod in zal teh 41mpx na 1020ki nikakor niso tako dobri.
Svoje case vsekakor top zadeva, ampak so senzorji in sw ze tolko napredovali da kamera od 1020ke danes ni vec nic posebnega razen stevila mpx-ov.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: klinker ()
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Znamka Nokia se vrača kot Nokia 6 (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Android
7126219 (16451) bambam20
»

Nokia 3310: prva ljubezen nikoli ne zarjavi

Oddelek: Novice / Android
4810982 (8179) Dr_M
»

Vrača se nepozabna Nokia 3310 in novinci Nokia 3, 5 in 6 (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Android
5618660 (14264) Dzombic
»

Microsoft bojda ukinja znamko Lumia

Oddelek: Novice / Windows Mobile
358949 (6672) bluefish
»

Microsoft bo znamko Nokia prodal Foxconnu

Oddelek: Novice / Nakupi / združitve / propadi
258976 (6813) Griffith

Več podobnih tem