» »

Vadba čez zimo

Vadba čez zimo

johan05 ::

Ima kdo kakšen primeren način domače vadbe, ki bi ga lahko izvajal čez zimo? Ni potrebno vseskozi in večkrat na teden. Karkoli bo dovolj. Trenutno imam v načrtu nekaj časa vadbo z lastno težo, nato malo z utežmi (30kg) ter vadba po članku "100 sklec za zajtrk".

Sem in tja bom šel teči, pa morda na kateri bližnji hrib, a vsi vemo, da pozimi postanemo malo bolj "zapečkarski".

Morda še kakšen podoben "na easy" program, ki se ga bo držal kdo od ostalih?

Unknown_001 ::

Kakšno vprašanje?

Šaflat sneg. :D
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

jype ::

johan05> Sem in tja bom šel teči, pa morda na kateri bližnji hrib, a vsi vemo, da pozimi postanemo malo bolj "zapečkarski".



Ni slabega vremena, samo slaba oprema!

Aston_11 ::

Opreme ni videt ;)

johan05 ::

Nekaj sportno-aktivnega perila ze imam, a za REDNO vadbo mi manjka kar precej. Za zacetek termo zimska jakna, ke je 100€+.

Vem, da se da, ampak to je bolj za vmes.

Aston_11 ::

Termo zimska jakna_jo boš slekel čez 10 metrov, ko se ogreješ.

jype ::

OK, potem pa priporočam vsak dan eno uro takega (ne potrebuješ nobene opreme):

https://www.google.si/search?q=core+exe...

jusv ::

Na youtube imaš velik vaj, ki jih lahko izvajaš doma. Imaš tudi to neko novo sovensko zadevščino onlinegym4me.
Sicer pa glede zimske opreme rabiš tople športne zokne, kompresijske zimske (pod)hlače in majico z dolgimi rokavi. Lahko tudi razmisliš o zimski jakni, a mene je to vedno samo oviralo.
Pametne smo podnevi z lučjo iskali!

Machete ::

Vem, da svet ne mara cinikov, ampak saj generalno hribi in okolica pozimi ne izginejo v vesolje :]
Samo kako kapo ali gamaše več rabiš kot poleti. Ostalo ostane enako. mogoče čelko, če ti služba ne omogoča prihoda domov podnevi :D
Itak imamo zadnja leta pa tako mizerne zime, da se lahko kolesari in teče praktično celo leto.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Unknown_001 ::

Machete je izjavil:

Vem, da svet ne mara cinikov, ampak saj generalno hribi in okolica pozimi ne izginejo v vesolje :]
Samo kako kapo ali gamaše več rabiš kot poleti. Ostalo ostane enako. mogoče čelko, če ti služba ne omogoča prihoda domov podnevi :D
Itak imamo zadnja leta pa tako mizerne zime, da se lahko kolesari in teče praktično celo leto.


Jaz pa obožujem cinizem. @Machete ti kr pljun idejo na mizo. Bodo nežne dušice že potrpele.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

johan05 ::

Saj je lepo kolesariti, a pozimi je potrebno imeti dobro opremo. Doma sem iz Gorenjske in zime strašno hladne niso, a za kolo preveč. Sem in tja morda še, za redno pa je preveč. O tem, kako bom po 10-ih minutah slekel termo jakno pa ne bi. Kvečjemu bi oblekel še 2.

Vse tole našteto pa morda kolebnica.

Je pa fino iti tudi pozimi v kakšen bližnji grič/hrib. Hoja, tek ali kolo niti ni važno, le da je dan in vreme vsaj približno primerno.

jype ::

johan05> zime strašno hladne niso, a za kolo preveč.

Če te na biciklu zebe (in nimaš 80-90% srčnega utripa), potem nekaj delaš zelo narobe.

...:TOMI:... ::

Tomi

iso2000 ::

Jaz zadnje pol leta delam po tem programu https://www.marklauren.com/. Kupil sem aplikacijo za telefon (YAYOG), ki precej olajša spremljanje programa. Dobi se slovenski prevod knjige - Vadba brez naprav: http://www.emka.si/vadba-brez-naprav/PR.... Najprej sem slučajno naletel na knjigo in me je začelo zanimati, tako da sem sedaj prišel do končanih 20 tednov treninga.

Srečno!

OmegaM ::

vaje kot je prilepil jype so dobre, problem tega je, da jih velika vecina, dela narobe. od pocepa naprej, plank,...
Dobro bi bilo, da ti nekdo vsaj pokaze. Ostalo lahko delas sam.
Sicer te vaje niso samo za čez zimo.

Primer napačnega izvajanja iz jypetovea linka.

Sam, ce nimas pravega reda si lahko naredis ob napacnem izvajanju se lahko kaksno skodo.

Ce pa se ji ze sam lotis pa bodi pozoren od razkoraka, drze, bokov, ... skratka je kar nekaj stvari. Ter pomembno pri izvedbi vaj, da se ne zaletis, raje pocasi pa skoraj nic ne naredis, glede na poniovitve, pa raje prav.
Ni nam lahko, bo pa boljše!!!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: OmegaM ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

aktivna oblačila (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7619021 (10700) slomakita
»

Tek vs. kolesarjenje vs. XY (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Šport
11117658 (11661) iso2000
»

Snežnik v začetku decembra?

Oddelek: Šport
395148 (3620) seminal
»

Sneg in zima 2014/2015

Oddelek: Loža
4811130 (4093) chucki

Več podobnih tem