» »

Mikrotik - omejitev

Mikrotik - omejitev

Egii ::

Pozdravljeni, par dni se že ukvarjam, kako nastaviti blokado oziroma omejitev, da ne bi imeli mobilni telefoni(pc- ni problem), ki so povezani v mikrotikovo omrežje dostopa do fb-ja in youtub-a. Če je komu ratalo, lepo prosim za pomoč. Probal sem te nastavitve: http://forum.mikrotik.com/viewtopic.php... in te
in mi nikakor ne uspe.

konspirator ::

Pri tej rešitvi v Mikrotik firewallu zavrneš vse zahtevke za yt/fb iz celotnega lokalnega subneta, ki pri tebi ni nujno 192.168.88.0/24, tudi če ti nekako uspe bo filter deloval za vse naprave v tvojem domačem omrežju (wifi/lan), ni ločeno, razen če daš lahko wifi v drug subnet in tam blokiraš samota del subneta.

Zgodovina sprememb…

b3D_950 ::

Če nimaš veliko računalnikov jim nastaviš statičn IP naslov, za ostale naprave pa popravi pool, da bo dhcp dodeljeval naslove od 192.168.88.100 do 192.168.88.200. Potem pa na firewallu omejiš, da blokira promet v tem segmentu.
Zdaj ko je mir, jemo samo krompir.

Egii ::

Govoriš iz prakse ali iz teorije, ker seveda sem omejil celoten subnet in klubtemu prepušča promet.

konspirator je izjavil:

Pri tej rešitvi v Mikrotik firewallu zavrneš vse zahtevke za yt/fb iz celotnega lokalnega subneta, ki pri tebi ni nujno 192.168.88.0/24, tudi če ti nekako uspe bo filter deloval za vse naprave v tvojem domačem omrežju (wifi/lan), ni ločeno, razen če daš lahko wifi v drug subnet in tam blokiraš samota del subneta.

darkolord ::

Pastaj tvojo konfiguracijo.

b3D_950 ::

Filter ne bo deloval, če je seja že odprta, pa tudi vrstni red pravil je pomemben.
Zdaj ko je mir, jemo samo krompir.

Egii ::

Ok mi je uspelo, moral sem narediti dve forward rule 80,443, eno z Content vsebino eno pa z Layer7 s tem da sem moral v Layer7 zajeti vse strežnike od fb in youtuba. No v glavnem deluje. Hvala vam vseeno

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Egii ()

b3D_950 ::

Katero verzijo RouterOS imaš naloženo (System -> Packages)?
Zdaj ko je mir, jemo samo krompir.

Egii ::

b3D_950 je izjavil:

Katero verzijo RouterOS imaš naloženo (System -> Packages)?




Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Mikrotik sprememba IP

Oddelek: Omrežja in internet
6964 (749) Malajlo
»

Mikrotik multisite IPSec

Oddelek: Omrežja in internet
161082 (877) damirj79
»

MikroTik, UPnP, port forwarding, Amis, kamere...

Oddelek: Omrežja in internet
164071 (3598) Daniel
»

Mikrotik RB2011UiAS-2HnD-IN na Amisu, bizarno počasen internet. (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
9011664 (8944) Invictus
»

pppoe+mikrotik

Oddelek: Omrežja in internet
173404 (2982) Senitel

Več podobnih tem