» »

Nakup rabljenega telefona ?

Nakup rabljenega telefona ?

Domobrancek ::

Pozdravljeni,

Odločam se za nakup rabljenega mobilnega telefona (Verjetno preko bolhe). Moje vprašanje je dokaj enostavno: Na kaj je potrebno paziti, ko se kupuje rabljen telefon. Prva stvar je seveda, da se gre telefon osebno pogledat in se preveri za kakšne praske udrtine itd. Kaj sledi za tem? katere stvari se potestira, kako itd. Ima mogoče kdo kako "listo" stvari, ki naj bi se jih preverilo, da si lahko prepričan, da si dobil OK telefon in ne neka jajca, ki bodo vsak čas mrknila.

Hvala in Lp

pviran3 ::

Pregleda se, če je priloženo vse, kar je kupljeno ob novem telefonu:
-Predvsem nepoškodovan polnilec
-Če priloži zraven etui in kaka folija, je bonus, se predvideva, da je bil zaščiten
-garancija, račun, imei telefona isti kot na računu
-SD kartica, če pride zraven
-baterija
-Preveri nameščen firmware, ali je rootan?
Preveri se telefon pod vsemi koti za praskami in udarci
Telefon daj polniti in poguncaj MicroUSB kabel, če polne je ok, če zgublja stik je lahko polomljen in to ni izpraven telefon
Lahko se ga malo potrese, pritiska vse gumbe, če ima kako hibo(gumb ne dela, črn ekran s črticami) Preveri zvočnik, pokliči se...

Pa nekako kot vsaka stvar velja zaupanje v prodajalca v upanju, da te ne bo nategnu...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: pviran3 ()

;-) ::

Ce bo nekaj vsak cas mrknilo neve niti prodajalec.

Jaz vedno kupim rabljene in razbite oz kakrsnekoli iphone, moj sedanji iphone 6 128gb me je stal natancno 170€ pred pol leta imel je nek feler ampak sem z ekranom iz ebay ter drugim ohisjem reso zadevo za piclih 35€. Se danes dobim zanj vsaj 2x toliko.

Jaz pogledam papirje ce stima imei na skatli in fonu ter racunu vzamem vse ostalo me prakticno ne zanima, iphoni imajo tako 1 leto garancije potem pa cene padejo in jih takrat vzamem, samsungi pa je itak nimajo sploh;)

N0t0ri0us ::

poglej imei na fonu in računu
preveri wifi, kamero, gps, senzor bljižine, fizične tipke, giroskop
pod oglasom najdeš kupo prodajno pogodbo in jo izpolnita.
telefon udari ob dlan. Nekateri se ob udarcu ugasnejo. Običajno slaba baterija
Če je steklo zamenjano in ni gorilla glass (če ni bil menjan na pooblaščenem servisu) ga boš razbil 10x prej. Kako to preveriti.. težko...

Domobrancek ::

;-) je izjavil:

Ce bo nekaj vsak cas mrknilo neve niti prodajalec.

Jaz vedno kupim rabljene in razbite oz kakrsnekoli iphone, moj sedanji iphone 6 128gb me je stal natancno 170€ pred pol leta imel je nek feler ampak sem z ekranom iz ebay ter drugim ohisjem reso zadevo za piclih 35€. Se danes dobim zanj vsaj 2x toliko.

Jaz pogledam papirje ce stima imei na skatli in fonu ter racunu vzamem vse ostalo me prakticno ne zanima, iphoni imajo tako 1 leto garancije potem pa cene padejo in jih takrat vzamem, samsungi pa je itak nimajo sploh;)


Potem dejansko telefona nič ne potestiraš, če vse deluje kot bi moralo?? Sam se namreč odločam za nakup Iphona 6s. Nov mi je še vedno malo predrag zato rasno razmišljam o nakupu rabljenega. Bo pa to moj prvi nakup rabljenega telefon in se nebi rad takoj zajebal. Čeprav imam kolega, ki ljubitelsko popravlja telefone in je kar mojster na tem področju tako, da verjetno nebo prevelik problem, če kaj ne bo delovalo.

Hvala za pomoč. Ima kdo še kakšne napotke?

Go-ahead ::

Ne bi šel raje kontra?

Kupiš novega in prodaš čez kakšno leto, dve. Z malo spretnosti bo tvoj strošek enak, s tem da boš imel v rokah novega?

Domobrancek ::

Go-ahead je izjavil:

Ne bi šel raje kontra?

Kupiš novega in prodaš čez kakšno leto, dve. Z malo spretnosti bo tvoj strošek enak, s tem da boš imel v rokah novega?


Razmišljam tudi o tem. V vsakem primeru bom počakal, da operaterji malo spustijo cene (trenutno je pri bolj kot ne vseh operaterjih iphone 6s dražji kot iphone7) potem bomo pa videli. Če bo z naročnino pri telemachu okrog 500€ bom vzel kar novega.

Lp,

bela120 ::

Kako se vidi če je samsung galaxy note 4 padel v vodo ? https://www.dropbox.com/search/personal... za tole sliko me zanima kaj je treba pogledati https://www.dropbox.com/home?preview=t2...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bela120 ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Lumia 925 starost?

Oddelek: Mobilne tehnologije
141434 (1002) Netrunner
»

Pregled pošiljke pred plačilom

Oddelek: Loža
454147 (2288) N0t0ri0us
»

Huawei P8 Lite - koliko zdrži baterija?

Oddelek: Mobilne tehnologije
133994 (3402) N0t0ri0us
»

IMEI

Oddelek: Mobilne tehnologije
121547 (1020) GPUpoweR
»

Huaweijev pametni telefon P8

Oddelek: Novice / Android
2210191 (5323) RT74639

Več podobnih tem