» »

Študentsko delo s prilagodljivim urnikom

Študentsko delo s prilagodljivim urnikom

Unknown_001 ::

No prejšnje študijsko leto je šlo uspešno skozi. Vendar ko gledam za nazaj sem pogruntal da bi lahko kljub temu, da sem imel veliko dela za faks vmes vsak dan delal vsaj ene 2-3urce namest da sem v luft gledal ali se dolgočasil zvečer v kafani (v tistem delu kjer sem sedaj stanoval ni bilo veliko kolegov in vrstnikov okol, da bi kerga dobil na pir).

Razmišljam o tem da bi kdaj, ko bi imel luft (obdobja brez kolokvijev in izpitov) poprijel za kako delo prek študentskega servisa in zaslužil kak dinarček za na stran ali pa da bi si privoščil kakšno boljšo delovno opremo. Sicer prejemam štipendijo že od srednje šole dalje ampak jo večinoma dajem na stran ter trošim le za najnujnejše.

Tiste ki imajo izkušnje s tem prosim da se malo razpišej kako je z urniki dela. Načeloma sem pripravljen poprijeti za vsak posel edino kakšne strežbe v lokalih pa ne bi rad opravljal. Kakšno delo v skladišču, pomoč v proizvodnji, špedicija... itd.

Je možno dobit kako varianto kjer bi delal recimo 2-4 ure na dan ali pa da bi lahko prišel ko bi imel čas in nabijal ure z delom? Mogoče sem optimist ampak resno razmišljam v tej smeri. Študij je še vedno prioriteta zato je glavni pogoj da si lahko sam prilagajam urnik dela.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Isotropic ::

tehnična pomoč, razen tega bo pa težka

Unknown_001 ::

Isotropic je izjavil:

tehnična pomoč, razen tega bo pa težka


Pa se je mogoče zaposlit samo za krajše obdobje, recimo en ali dva tedna?

Razmišljal sem tudi o tem da bi imel nek popoldanski SP. ker resno bi lahko v tistih 2-3 urah viška kaj postoril. Recimo neka čist šlosarska dela na primer. Nekaj ročnih spretnosti sicer premorem...
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Zgodovina sprememb…

jype ::

A znaš programirat? Popoldanski SP je drag, če nisi polno zaposlen.

MadMen ::

Isotropic je izjavil:

tehnična pomoč, razen tega bo pa težka

Kdo ga bo zaposlil za teden ali dva, če je ponavadi že uvajanje nekaj časa.

McDonalds, kolikor vem(nisem delal tam), prilagodljiv glede urnika, pa tud potrebujejo konstantno nove, ker folku ni ravno ideal delat tam.

Drugače pa išči na študencu, kdaj objavljajo kratkoročna dela...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: MadMen ()

Unknown_001 ::

jype je izjavil:

A znaš programirat? Popoldanski SP je drag, če nisi polno zaposlen.


Načeloma ne znam programirat (razen preprostih programčkov v pythonu), znam pa recimo, šrafat, švasat, štrihat, kosit z vsemi sortam kosilnic, čistit, ... modelirat 3D (imam certifikat)

MadMen je izjavil:

Isotropic je izjavil:

tehnična pomoč, razen tega bo pa težka

Kdo ga bo zaposlil za teden ali dva, če je ponavadi že uvajanje nekaj časa.


Mislil sem na preprosta dela, kot recimo prelaganje škatl v lagerju, nošenje, čiščenje, vzdrževalna dela... tak bol simpl zadeve po možnosti plačane po učinku. Al pa kaka pomoč če kje nucajo koga za vskočt da jim pomaga za kratek rok.

Fora je ker se ne bi rad zavezal za nek šiht in bi moral potem študij podrejat le temu.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Zgodovina sprememb…

MadMen ::

Spremljaj e-študentski servis, so objavljena taka dela, kakšna je konkurenca boš pa moral sam izvedeti, ali pa če pokličeš direktno po firmah na okoli.

Unknown_001 ::

Se pravi se da tud kaj takega dobit da po faksu malo "pofušaš" zraven :D
No saj da ne bo ker mislil, dela sem od malega vajen in mi je muka ko se nimam kam dat. Če grem pa naokol po lokalih je pa ura tik tak okoli. Raje čas zabijem produktivno :) (seveda tudi kdaj grem ven zadihat med ljudi ko je res ekstra veliko časa na razpolago ;) )

Pa tudi lažje se organiziram, če vem da imam še kaj isti dan za postorit, kot samo južno pa večerjo nakuhat in za faks tiste papirje in domače skup spravit. Če ne potem samo po malem zabušavam do večera ko se res odločm, no zdj je pa treba neki premaknt, pol pa ne grem spat do polnoči :D
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

jype ::

Raptor F16> znam pa recimo, šrafat, švasat, štrihat, kosit z vsemi sortam kosilnic, čistit, ... modelirat 3D (imam certifikat)

Škoda, da je trg dela na teh področjih tako švoh, zaslužki pa nizki.

Unknown_001 ::

jype je izjavil:

Raptor F16> znam pa recimo, šrafat, švasat, štrihat, kosit z vsemi sortam kosilnic, čistit, ... modelirat 3D (imam certifikat)

Škoda, da je trg dela na teh področjih tako švoh, zaslužki pa nizki.



Kaj bi bil pa s programiranjem na boljšem?
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

jype ::

Raptor F16> Kaj bi bil pa s programiranjem na boljšem?

Premalo ljudi je, ki znajo programirat (zato je njihov čas bolj dragocen).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

Unknown_001 ::

jype je izjavil:

Raptor F16> Kaj bi bil pa s programiranjem na boljšem?

Premalo ljudi je, ki znajo programirat (zato je njihov čas bolj dragocen).


Ni čisto nič bolj dragocen kot moj in tvoj.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

jype ::

Raptor F16> Ni čisto nič bolj dragocen kot moj in tvoj.

Trg pravi, da se motiš.

Unknown_001 ::

jype je izjavil:

Raptor F16> Ni čisto nič bolj dragocen kot moj in tvoj.

Trg pravi, da se motiš.


No ko se ti bo na peciklu kaj zlomilo prid k men na dom ti bom zrihtal (trenutno brez SPja ampak bom že zrihtal papirje da bo davek plačan). Pošvasal, zbrusil spoliral in pobarval, po želji polakiral in zglancal.

Pa bomo poračunal in boš videl kok je tak del vreden če se ga kvalitetno opravi. Računal bom po efektu, ne po delovnih urah tako da mi ne moreš glih govort kok je moja ura vredna. Ti bom štopal pa bova pol primerjala.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Zgodovina sprememb…

Yacked2 ::

Unknown_001 je izjavil:


Računal bom po efektu, ne po delovnih urah tako da mi ne moreš glih govort kok je moja ura vredna.


Če v eni uri zaslužiš več kot plačaš vrtnarju za urejanje vrta, vrtnarja najameš.
Korak naprej ni vedno ustrezen...sploh če si na robu prepada!

Unknown_001 ::

Yacked2 je izjavil:

Unknown_001 je izjavil:


Računal bom po efektu, ne po delovnih urah tako da mi ne moreš glih govort kok je moja ura vredna.


Če v eni uri zaslužiš več kot plačaš vrtnarju za urejanje vrta, vrtnarja najameš.


ČE imaš toliko dela, da ti je košnja v breme. Ampak realno jmso to priložnostni projekti kjer bekaj cvenka prikaplja zraven.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

otago ::

Za obcasne zadeve se pozanimaj za delo na Posti v Mestnem Logu, jemljejo folk za sortiranje reklame, pisem, stetje paketov, sortiranje. Studentski servis pa je tisti pri FDV/PF/(pikacom?), ki ima to cez. Delo je obcasno, ko so sezonski dopusti ali pa navali ob praznikih. Vsaj par let nazaj je bilo precej folka notri po prijateljskih/druzinskih vezah. In ce bos rekel 1x ne, ne pricakuj klica hitro.. razen ce si vsi drugi premislijo.

Ne vem, pa ce je to zate (sodec po tvojih drugih objavah).

Bi ti pa bolj priporocal kaksno freelancer delo, portalov je en kup in nabiranje referenc,specificnih znanj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: otago ()

111111111111 ::

@RaptorF16: Katera fakulteta? To kar si opisal je idealno delo za laboratorij na faksu. KAr pojdi tja in vprašaj če rabijo kako pomoč na projektu. Preizkušeno funkcionira.

otago ::

Pomaga tudi, ce dnevno gledas studentske servise, so oglasi za lazja fizicna dela, pomoc za 1-2 dni, ampak je treba zjutraj zgodaj klicat oz. imeti razvejano socialno mrezo, da te kolegi zraven vzamejo, ce kaj pride.

@Chapuiz
OP je na FS(?), morebiti kaksen IJS? Ceprav pri vseh teh laboratorijih in podobnih delih vzamejo profesorji svoje najljubse studente. Sicer mu morebiti uspe, ce se kdo preprosto ne pojavi, skencla v zadnjem trenutku. Ampak realno je manj taksnih studentskih del, kot je interesentov.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: otago ()

111111111111 ::

otago je izjavil:


@Chapuiz
OP je na FS(?), morebiti kaksen IJS? Ceprav pri vseh teh laboratorijih in podobnih delih vzamejo profesorji svoje najljubse studente. Sicer mu morebiti uspe, ce se kdo preprosto ne pojavi, skencla v zadnjem trenutku. Ampak realno je manj taksnih studentskih del, kot je interesentov.

jaz imam iz FE ravno obratno izkušnjo. Šel sem vprašat v 2 laba in v enem so me vzeli za PHP programerja, potem te pa itak vključijo v projekte. Da se ne boš ustrašil OP, o PHP-ju nisem imel pojma in sem 14 dni švical kot žival, dneve in noči, da sem se prebil skozi osnove.

Unknown_001 ::

111111111111 je izjavil:

@RaptorF16: Katera fakulteta? To kar si opisal je idealno delo za laboratorij na faksu. KAr pojdi tja in vprašaj če rabijo kako pomoč na projektu. Preizkušeno funkcionira.


FS

Laboratorij se sliši zanimivo. Načeloma mi recimo gre pisanje poročil zelo dobro od rok. Nisem še dobil nižje ocene kot 9 zanje. Bi se našel čas, da bi eno tako mal zraven spisal skupaj.

Se je verjetno treba prej kaj najavit al lahk to kar pridem potrkam na vrata in vprašam? Ne bi rad izpadel kot nekulturen invazivc.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Zgodovina sprememb…

111111111111 ::

Jaz sem izpadel kot nekulturen invazivc. Šel sem do vrat in potrkal, vprašal če imajo za študente kaj dela na projektih, pri prvem niso imeli pri drugem so pa rekli naj se usedem in mi povedali kaj delajo, pa če me kaj zanima. Pa sem se uštulil v programiranje PHP reciver/transimter protokola za vremenske postaje. :) Lej pogumnim gre slava. Najbrž ne škodi če si njihovo spletno stran prebereš, da vsaj približno veš za kaj se gre. :) Ostalo pa samo gas in ne pozabi, da te full zanima. :D

Unknown_001 ::

Razumem. Potem kar malo po domače v vsej zagnanosti strojev kotak v pisarno ;)

Vrez skrbi. Vse spletne strani laboratorijev sem že prežnaral tako da me bodo težko ujel nepripravljenega :)
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

111111111111 ::

To je moja najljubša taktika, tako sem dobil marsikateri projekt. Nič po mailu, da imajo čas razmišljat, v faco te je redko kdo sposoben poslat v ku***. Vsaj priliko ti dajo, potem se pa izkažeš pa še zelo se prilagodijo študiju. :) Tako da le naprej.

Formula 1 ::

To v laboratorijih najbrž velja v višjih letnikih ne?

111111111111 ::

Niti ne. Marsikje so veseli nadobudnih študentov, še posebej če jih zanima njihova smer. Tako dobiš ven take študente, ki poleg teorije furajo še prakso. Da ne omenjam plusov, ko te na ustnem sprašuje laboratorijski kolega. :) Pisnega pa je še vedno treba naredit. :)

Formula 1 ::

111111111111 je izjavil:

Niti ne. Marsikje so veseli nadobudnih študentov, še posebej če jih zanima njihova smer. Tako dobiš ven take študente, ki poleg teorije furajo še prakso. Da ne omenjam plusov, ko te na ustnem sprašuje laboratorijski kolega. :) Pisnega pa je še vedno treba naredit. :)

Ok kul, bom malo spremljal potem tole, prvi letnik najbrž še ne bom tako da vsaj nekaj zanjna dobim potem pa morda naslednje leto. Ti si tudi napisal da si FE delal?

grandhaven ::

Lep pozdrav!

Letos bom obiskoval 2. letnik na FE Ljubljana VSŠ aplikativna elektrotehnika.
Namen se imam vključiti v katerega izmed laboratorijev, zanima pa me kako poteka delo (je delavnik vnaprej določen? Ali prideš ko imaš čas, po koncu predavanj?)
Pa zanima me kakšno je plačilo, če sploh je.

LP

smacker ::

Vsi podatki so odvisni od laboratorija v katerem delaš, tak da najbolje da se oglasiš in jih vprašaš. Delovni čas načeloma ni določen, je pa včasih pogojen z ostalim osebjem in načinom dostopa do laboratorija. Če je not kup drage opreme, te najbrž ne bojo samega puščali (vsaj na začetku ne). Pri nekaterih lahko delaš tudi od doma. Je pa vse odvisno od narave dela in tega s čem se ukvarjajo v laboratoriju.
Najboljše da povprašaš pri kakem sproščenem asistentu. Poveš da te zanima delo v laboratoriju, pa da te malo informativno zanima kako v praksi to poteka. Na koncu ga še vprašaš, če v njihovem labu slučajno iščejo koga ali pa če ve za kateri lab ki išče. To je taki neformaln, neobvezujoč pogovor. Pol se pa pripraviš in stopiš do vodje laba (profesor) in se z njim pomeniš bolj resno/uradno.

tikitoki ::

Isotropic je izjavil:

tehnična pomoč, razen tega bo pa težka


Pricakujejo nekoga, ki bo pripravljen redno delati.

Unknown_001 ::

tikitoki je izjavil:

Isotropic je izjavil:

tehnična pomoč, razen tega bo pa težka


Pricakujejo nekoga, ki bo pripravljen redno delati.


Ma reden šiht je med rednim študijem kurac. Za tak del je skor obvezno vzet absolventa, kot pa letnik narest na pol. Bol se potemtakem splača čim prej zgurat faks skozi in po njem mirno delaš polni delavnik, magar dva šihta če je kdo hiperaktivc. Za moje pojme je ob resnem študiju edino primerno delo kakšno priložnostno, da koristno vnovčiš višek časa, polni delavnik pa samo med "prostim" obdobjem poleti.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Zgodovina sprememb…

crniangeo ::

Vprasi jovana, zihr ti bo zrihtu kej :)
Convictions are more dangerous foes of truth than lies.

smacker ::

Da se tud delat ob študiju. Jaz sem uspel oddelat še cca. 100ur vsak mesec, od 1. letnika dalje. Nekaj časa delal 3-izmensko, večina vikende in med tednom popoldne, kasneje pa tud 8-16h med tednom. Pri tej drugi varjanti sem se uspel zmenit da delam od 7h do 17h, pa vmes hodim na faks (razdalja 1km), pa se je tud nabralo 100ur. Ob tem sem uspel vse izpite naredit v roku. Če si dobro čas razporediš, še ostane kak večer v tednu fraj za ostale aktivnosti. Če uspeš pa še s kolokviji izpite izdelat, maš pa 4 mesece v letu proste (FEB, JUL, AVG, SEP).

111111111111 ::

Svaka čast. Meni to ni ratalo. Ali študij ali delo. Oboje ni šlo. Res pa je da rad spim. :)

Unknown_001 ::

@smacker

Kater fax?
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

SaXsIm ::

Ve mogoče kdo, kakšna je situacija z vključitvijo v LTFE na FE? Pred leti se je nekaj govorilo, da imajo člani laba vsa izobraževanja zastonj.
SaXsIm

smacker ::

Unknown_001 je izjavil:

@smacker
Kater fax?

FERI, R-IT UN

111111111111 ::

SaXsIm je izjavil:

Ve mogoče kdo, kakšna je situacija z vključitvijo v LTFE na FE? Pred leti se je nekaj govorilo, da imajo člani laba vsa izobraževanja zastonj.

Pojdi dirketno tja in vprašaj za delo. V mojih časih je bilo res vse zastonj (kar je organiziral LTFE seveda), ampak ne bi ravno štartal s to predispozicijo, da si zato prišel. :)

Unknown_001 ::

smacker je izjavil:

Unknown_001 je izjavil:

@smacker
Kater fax?

FERI, R-IT UN


Hja... mi še zaupaš kakšen urnik si imel?
Mi smo jih lihkar vn dobil pa se sam za glavo lahko držim. Primer za nabasane dni: Začetek ob 7.00 luknja od 10.00 do 12.00 potem pa zabasan blok do 18.00. Še ekstra laboratorijske se kje zrinejo... dva dneva bosta pa bolj tko, na fraj.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

crniangeo ::

Unknown_001 je izjavil:

smacker je izjavil:

Unknown_001 je izjavil:

@smacker
Kater fax?

FERI, R-IT UN


Hja... mi še zaupaš kakšen urnik si imel?
Mi smo jih lihkar vn dobil pa se sam za glavo lahko držim. Primer za nabasane dni: Začetek ob 7.00 luknja od 10.00 do 12.00 potem pa zabasan blok do 18.00. Še ekstra laboratorijske se kje zrinejo... dva dneva bosta pa bolj tko, na fraj.


Hehe, tudi sam sem mel tak brezvezen urnik na FE, in to smo imeli en dan v tednu samo matematiko. Če smo na koncu dneva imeli ploščato čelo od butanja ob mizo, potem je to pomenilo, da smo bili prisotni pri urah matematike ;)
Convictions are more dangerous foes of truth than lies.

smacker ::

Nekako 5-6 predmetov, pri vsakem 2 uri predavanj in 2 uri vaj na teden. Skupaj 20-25ur. Od 7h do 17h je 10ur, skupaj 50na teden. Če si 25ur na faksu, jih lahko še cca. 20 oddelaš.
Hodil sem na cca. 3/4 predavanj, brezvezna sem spuščal. Vaje pa so včasih bile zelo kratke - nardil doma, samo zagovarjal in šel. V manjših luknjah (do 2 uri) nisem hodil v službo. Vaje so k sreči potekale v skupinah, tak da sem lahko del urnika si prilagajal in se dogovarjal, da sem imel čim manj lukenj. Glede na to da vsi radi spijo, so bile zgodnje jutranje skupine skoz fraj, tak da sem kak dan v tednu končal že ob 9h in oddelal polnih 8h.

SaXsIm ::

111111111111 je izjavil:

SaXsIm je izjavil:

Ve mogoče kdo, kakšna je situacija z vključitvijo v LTFE na FE? Pred leti se je nekaj govorilo, da imajo člani laba vsa izobraževanja zastonj.

Pojdi dirketno tja in vprašaj za delo. V mojih časih je bilo res vse zastonj (kar je organiziral LTFE seveda), ampak ne bi ravno štartal s to predispozicijo, da si zato prišel. :)


Normalno :) Saj me tudi drugače zanima delo tam, in na izobraževanja bi šel v vsakem primeru.
SaXsIm

111111111111 ::

Imaš 3 opcije.

1. Greš potrkaš na vrata in vprašaš, če imajo kaj za delat.
2. Uloviš kako akcijo za njihova izobraževanja, plačaš in malo težiš inštruktorjem, kako se da v lab pridet in dobit kakšno delo.
3. Po vezah in poznanstvih.

Osebno mi je najbolj všeč 1 opcija. :)

odkrac ::

@saxsim
Katera podrocja te pa zanimajo, oziroma kaj znas?

Sicer ti lahko dam kar iz prve roke info

Pejdi, potrkaj, ali pa na vajah reci profesorju Kosu ali Pustisku, da bi kaj takega delal. Ce ze ves kaj te zanima, te lahko direktno poveze s kom na tem podrocju, pa se malo pomenis, ce ne, pa ti lahko vec ljudi predstavi razna podrocja, kjer se kaj dela.

Potem, ce je zanimanje na obeh straneh, dobis kak task (za v labu ali doma, odvisno a rabis kaj opreme, ali ne), in ce je okej narejeno, sledijo novi. Placilo je sicer bolj tako-tako, ampak, ce imas luknje v urniku, za tiste dve uri vmes, eno uro prej, in dve popoldne, boljsega sihta ne bos dobil.

Dela se nekaj na evropskih projektih, nekaj pa direktno za zunanje narocnike (firme) (spet odvisno od tega kaj znas, in kaj te zanima). Evropski znajo bit kak bullshit, ampak vedno treba naresti vsaj delujoc prototip/demo, za firme se pa delajo bolj konkretne zadeve.

Ko si enkrat notri, torej redno sodelujes (tudi kot student), se lahko pristulis na interna izobrazevanja kar tako. Ce si zainteresiran tudi za izobrazevanja drugih, se pa da marsikaj zmenit... torej ce bi rad predaval na Cisco akademiji, lahko dobis tudi Cisco tecaje in certifikate (CCNA, CCNP, security ipd - ponavadi so tudi locena izobrazevanja za (bodoce) predavatelje (vsaj za CCNA), a vsebina je ista, in isto gres na koncu pisat tudi industrijski izpit za certifikat).

Konference in ostale zadeve pa (vsaj lokalne) mislim da se ze zdaj reklamirajo studentom. Kak Go6 summit zna biti ne-totalnim-network-geekom precej cuden na pogled, na kakem Cisco dnevu, pa ce prezivis marketingarska predavanja, dobis ponavadi super kosilo in vedno kako darilo na koncu :)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Absolvent

Oddelek: Šola
71719 (1541) TheKekec
»

FMF, FS ali FE? (strani: 1 2 )

Oddelek: Šola
599409 (7330) A120
»

Študentsko življenje (strani: 1 2 )

Oddelek: Šola
5618626 (14176) K3kec

Ali resnično vemo kaj pijemo in jemo?

Oddelek: Loža
496957 (6443) bluefish

Več podobnih tem