» »

Storitev za obnovo podatkov iz zunanjega diska

Storitev za obnovo podatkov iz zunanjega diska

Jerry000 ::

Zanima me kam lahko nesem zunanji disk da mi rešijo podatke? Če malo opišem, pred 1 letom se mi je pokvaril disk, prvo je začel tko čudno klikat ko sem ga vklopil, zdaj pa ne da nič več iz sebe, sumim na fizično okvaro. Ne želim pa nekaj odpirat in tikat da ne bom še slabše naredil.
Me pa še zanima, podjetje ki rešuje podatke, dobijo podatke ven tako kot je bilo na disku po mapcah ali je vse razmetano? Želim rešiti samo par folderjev.

darkolord ::

Anni/Kotar. Ponavadi se dobi nazaj v originalni obliki.

Cena se začne pri več sto eurih.

Jerry000 ::

Hvala. Ima mogoče že kdo izkušnje z podobnim? Oziroma z to firmo (reševanje podatkov iz pokvarjenih medijev)

darkolord ::

Jaz sem jih nekajkrat uporabil in so v večini primerov uspešno rešili podatke (tudi tam, kjer sem pričakoval, da se ne bo dalo).

Jerry000 ::

Kakšno okvaro si pa imel in kolikšna je bila cena? Samo za gušt :)

darkolord ::

Okvara glav, poškodba površine (bad sectorji) ...

Cena je lahko od nekaj 100 eur do več tisoč eur (več okvarjenih diskov v RAIDu). Ne si delati utvar, da bo stvar poceni, ker skoraj nikoli ni, ker gre za zelo zahtevno delo + drago opremo.

Pregled pri Anni/Kotar stane 30 eur - po pregledu ti lahko že s precej veliko gotovostjo povedo, ali se bo dalo zadeve dobiti nazaj, v kakšnem obsegu in koliko bo stalo.

Jerry000 ::

Super, hvala za info!



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Reševanje podatkov - data recovery - velik šmorn

Oddelek: Pomoč in nasveti
151981 (1052) Han
»

pokvarjen disk

Oddelek: Pomoč in nasveti
7902 (532) dvihtelic
»

Slika gole punce / na disku ki crkuje :)

Oddelek: Strojna oprema
4913921 (7609) Miha 333
»

Reševanje podatkov iz diska

Oddelek: Pomoč in nasveti
51424 (1236) Baja
»

Zunanji disk crknil - vprašanja

Oddelek: Pomoč in nasveti
173223 (2763) opeter

Več podobnih tem