» »

Računalnik zmrzuje

Računalnik zmrzuje

Temo vidijo: vsi
«
1
2

d0rK ::

Zdravo. Po dolgem času potrebujem pomoč pri postavljanju diagnoze. Problem je sledec: računalnik nenapovedano zmrzuje. Zmrzuje brez neke konstante, praktično vedno sem na netu (Chrome) ampak to pomoje nima pomena saj ta računalnik uporabljam samo še za browsanje.

Kako se zgodi? Računalnik samo zmrzne. Slika ostane in edini način je da držim gumb za vklop dokler se vse ne izklopi. Včasih ni slike ampak črna zaslona (2 monitorja) in spet neodziven tako da moram držati gumb za vklop. Sem pa tja kakšen blue screen, zadnji pred minuto ATTEMPTED_EXECUTE_OF_NOEXECUTE_MEMORY, pred tem 21ga avgusta Kernel Security Check Failure.

Event viewer ne pove ničesar, najdem Critical flag ker je bila zaustavitev nenačrtovana. Dogaja se kar precej pogosto, prejle se je zgodilo dvakrat v 15 mintah. Sumim, da je šel nek hardware del ampak ne vem kje bi začel. To je konfiguracija računalnika: Intel Q6600, Asus P5K-E Wifi, Asus AC68 pcie wifi kartica, Asus 8800gt s pasivnim hlajenjem, Corsair HX620 PSU, Samsung 250gb EVO SSD, Windows 10 (ampak se je isto dogajalo na Windows 7).

Sami ::

Temperature?
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

hojnikb ::

čekiraj ram z memtest86 za kake par urc
#brezpodpisa

d0rK ::

Sicer mislim da med praktično idlanjem ne bi smele biti previsoke. Procesor ima gor Noctuo NH-D14, grafična pa Arctic Cooling Accelero S1, kabli so vsi urejeni za matično za max pretok. Poleg tega še dodaten 12cm ventilator na vrhu ohišja. Resda nisem že ene pol leta spihal ohišja. Temperature grafične sem spremljal pred kratkim z brezveznim Asus Doctor programom (ker imajo proprietary senzor in deluje samo z njihovim programom)in so bile temperature OK, okoli 60 stopinj smz. Real Temp mi za CPU pove da je od 35-39 glede na jedro.

Sami ::

Kot je rekel hojko testiraj ram, testiraj tudi temp CPU-ja s Prime95 in spremljaj temperature.

Imaš zadnji BIOS na plati?
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

d0rK ::

Zadnji BIOS. Ne vem če se je vredno ukvarjati s temperaturami CPUja, ne more biti to če nima res nič dela.

Dajem memtest na usb.

Komp je iz leta 2007, problem se pojavlja par mesecev.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: d0rK ()

hojnikb ::

če se ti je to dogajalo že pr win7, zna bit kak hw problem... navito je kej ?
#brezpodpisa

d0rK ::

Nič navito nikoli.

Telbanc ::

Maš dual chanel, če maš ali ne prestavi rame.
Hvala bogu, nisem cepljen za covid-19.

Sami ::

Možno tudi driverji, posodobi vse driverje na zadnjo verzijo.
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

d0rK ::

RAM je 4x 2GB corsair, vsi sloti zapolnjeni. Laufal normalno zadnji dve leti odkar sem dokupil še 2 palčki.

Driverji so vsi zadnja verzija ker sem sistem na novo postavil pred enim tednim.

Telbanc ::

Napajalnik je verjetno v redu?
Hvala bogu, nisem cepljen za covid-19.

d0rK ::

Ne vem, moči komp ne izgublja samo neodziven postane.

Laufa memtest.

Telbanc ::

Probej z drugo grafo. Tole je precej vroča stvar tale pasivna, al pa poglej kok ma grafa stopinj.
Hvala bogu, nisem cepljen za covid-19.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Telbanc ()

d0rK ::

Nimam nobene zamenjave za grafično. Rekel sem da laufa grafična relativno hladno okoli 60 stopinj.

d0rK ::

Po eni uri in 9ih testih 0 napak na RAMih. Laufa se naprej.

Sami ::

Poglej hladilnike na matični, če je vse vredu pritrjeno. Meni se je dogajalo podobno, ker hladilnik na matični plošči ni bil vredu pritrjen (to sem kasneje ugotovil), a za vsak slučaj raje menjal plato.
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

d0rK ::

Memtest je laufal 4 ure brez napak.

MacGyver141 ::

A ti slučajno lučka za disk gori na ohišju, ko ti štekne? Si mogoče probal že kakšno minuto počakat, če bi se slučajn postavil nazaj?

d0rK ::

Sploh nimam lučk na ohišju. Nazaj se ne postavi.

Žiga127 ::

če ti zamrzne je lahko disk uničen ali pa matična.
lahkoje pa krivo pregrevanje
downlovdi program http://openhardwaremonitor.org/ in vedno lahko spremljaš temp. procesorja.

Riff ::

za foro probaj drug brskljanlnik naprimer firefox mozilo

solatko ::

Zamenjaj PSU, če je toliko star, kot komp, je za v smeti. Ob malo večji obremenitvi, ti ne da dovolj štroma. Verjetno je kar nekaj kondenzatorjev v napajalniku, odšpilalo svoje.
Delo krepa človeka

d0rK ::

Kako to preverim? Kar tako ne bom stran metal PSUja. Je orenk Corsair.

Timmah ::

Poglej še če nimaš na motherboard-u kakšen napihnjen kondenzator.
donde esta francesca

r3dkv1c4 ::

adware problem.....sumim....oz. bolj , ko berem, bolj sem prepričan, da te software heca.
Vsaka stvar ima svojo mejo.

You can ban me, but you can't shut me down!

hojnikb ::

če je tudi na win7 blo enako, je tole težko sw problem
#brezpodpisa

r3dkv1c4 ::

hojnikb je izjavil:

če je tudi na win7 blo enako, je tole težko sw problem

Zakaj že?

Lahko je kakšno sranje na storage disku recimo.....
Vsaka stvar ima svojo mejo.

You can ban me, but you can't shut me down!

hojnikb ::

če je kako sranje na storage disku, se bi bol težko preneslo na novo inštalacijo

jst bi na mestu OPja naredu ponovni install winsov, driverčke cuknet direkt iz windows update, programe pa samo tanujne (firefox itd..) brez kakih antivirusov.

Poročaj kako bo
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

smacker ::

Tako da ga nenamenoma zaženeš? Če se ti zapeče v kak .pdf file in ga zopet odpreš? V glavnem se okužiš na enak način kot si se na win7, pa sploh veš ne. Mala šansa, ampak teoretično povsem možno.

hojnikb ::

torej se lahko strinjamo, da razn z namernim posegom se zadeva nebo ponovno okužla (razn če si res tako nesrečen in si fasal kak rootkit, ki se je zapekel direktno v firmwar diska).

In any case, OP lahko vedno proba to, kar sem mu zgoraj predlagal.
#brezpodpisa

smacker ::

Jap, malware je treba tako ali drugače zagnat. Ni nujno namerno, lahko se ti to zgodi nevede. Tak da jaz bi tud nardil en clean install winsov, lahko na extra particijo (še bolje disk), gor browser in testiral. Preskoči nameščanje nenujnih driverjev ;)
V primeru hardware napake bi tud med namestitvjo winsov zmrznil najbrž. Pa vsaj kak BSOD ti vrže občasno, redko kar zmrzne (sploh ko ni RAM kriv).

d0rK ::

Ni storage diska sploh ampak samo SSD ki je bil cel formatiran pred namestitvijo.

grobijan ::

d0rK je izjavil:

Ni storage diska sploh ampak samo SSD ki je bil cel formatiran pred namestitvijo.

Lohk da je dobil arrow to the knee... je živ, sam mal šepa.

Sami ::

Test z drugim napajalnikom, drugim GPU-jem....ugibanje je tko tko, sposodi si od kakega kolega.
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

d0rK ::

Eh, brezveze. Očitno ne bomo nažalost nikamor prišli, če se ne da samostojno testirat. Nisem več v letih kjer bi imeli kolegi GPUje in PSUje ki jim okoli slučajno ležijo.

Dobil še en bluescreen, MEMORY_MANAGEMENT. Ampak memtest ni razkril napak v RAMu, sicer pa kdo ve če sploh memtest pove vse. Tako da sem spet na začetku. Lahko je karkoli. Sicer je cirka 9 let star komp ampak žalostno da ne zdrži toliko.

Telbanc ::

d0rK je izjavil:

Eh, brezveze. Očitno ne bomo nažalost nikamor prišli, če se ne da samostojno testirat. Nisem več v letih kjer bi imeli kolegi GPUje in PSUje ki jim okoli slučajno ležijo.

Dobil še en bluescreen, MEMORY_MANAGEMENT. Ampak memtest ni razkril napak v RAMu, sicer pa kdo ve če sploh memtest pove vse. Tako da sem spet na začetku. Lahko je karkoli. Sicer je cirka 9 let star komp ampak žalostno da ne zdrži toliko.


Grafa je u k...
Hvala bogu, nisem cepljen za covid-19.

solatko ::

Čeprav corsair, ima še vedno navadne kondenzatroje. Napajalnik odpri - 4-je vijaki in poglej stanje kondijev, če so napihnjeni menjaš. 9 let je tudi za corsaira dolga doba.
Delo krepa človeka

Spajky ::

Ma eno live distribucijo Win/LIN s CD-ja/DVD-ja zagnat, pa preverit če se zaštek še vedno dogaja. Če ne je pač software problem. Če ja pa je hardware problem, pa experimentirat, kaj je narobe. A u SAFE mode se kompu tudi zbluzi?
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

BorutK-73 ::

d0rK je izjavil:

Eh, brezveze. Očitno ne bomo nažalost nikamor prišli, če se ne da samostojno testirat. Nisem več v letih kjer bi imeli kolegi GPUje in PSUje ki jim okoli slučajno ležijo.

Dobil še en bluescreen, MEMORY_MANAGEMENT. Ampak memtest ni razkril napak v RAMu, sicer pa kdo ve če sploh memtest pove vse. Tako da sem spet na začetku. Lahko je karkoli. Sicer je cirka 9 let star komp ampak žalostno da ne zdrži toliko.

Če imaš več palčk rama, odstrani vse razen ene in testiraj itd. Menjaj tudi med sloti.

d0rK ::

Še dva BSODa, KMODE_EXCEPTION_NOT_HANDLED in DRIVER_IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL.

Nisem še testiral v safe modu. Bom probal z live linuxom. Več kot en dan uporabe itak ne bi bil potreben da vidim če je kaj bolje. Vsak dan parkrat zmrzne komp med precej redko uporabo.

hojnikb ::

dej napiši na katere procese se ti bsodi navezujejo... maš bsod view za to
#brezpodpisa

d0rK ::

Yay, luškan program.

4je zabeleženi bsodi od 21ga. 3x ntoskrnl.exe in enkrat nvlddmkm.sys (NVidia)

hojnikb ::

1 palca rama ven, pa grafiko menjat z neko drugo... poročaj
#brezpodpisa

smacker ::

hojnikb je izjavil:

1 palca rama ven, pa grafiko menjat z neko drugo... poročaj

ram za začetek (rezervne grafe najbrž nimaš) pa reset biosa (da nimaš kakega čudnega profila za ram nastavlenega)

d0rK ::

Neki je kar orenk narobe.

Glihkar še en BSOD, SYSTEM THREAD EXCEPTION NOT HANDLED. Potem restart in se sistem kar ustavi med naalganjem BIOSa, Initializing usb controllers piše DONE, potem piše količina rama 8192, nato pa spet zmrzne. Ugasnem in prižgem še enkrat, med loginom v Winse še en BSOD in sicer MEMORY MANAGEMENT. Reboot in zdaj sem v Winsih.

Pa noben od teh dveh BSODjev ni bil posnet v minidump ker mi ta bluescreen viewer ne pokaže ničesar novega.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: d0rK ()

smacker ::

Pomoje je ram šel rakom žvižgat. Zaganjaj z eno palčko, lepo po vrsti, dokler ne ugotoviš katera povzroča probleme.

d0rK ::

Škoda. :/ Bom probal.

Koliko stane dandanes sistem ki bi lahko nadomestil mojega? Iger nisem igral že leta ampak kdaj bi še zagnal kak AOE2 ali precej novejsi ANNO 1404, 2070.. Torej procesor, ram, matična, grafična, cpu hladilnik.

solatko ::

Zadeve boš rešil z menjavo napajalnika. Kaže ti težave naprav, pri katerih je prišlo do pomanjkanja moči.
Si napajalnik odprl - slikaj in daj na namizje, morda se vidi na sliki.

Za začetek kupi nov napajalnik okoli 500W (kvalitetnejši) in ga boš uporabil na novem, če ta ne bo deloval, še nekaj let.
Delo krepa človeka

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: solatko ()

d0rK ::

Nč ne bom kupu, če je treba bom še en let uporabljal tablco ali pa pač živel s temi BSODi. Ne dam enega evra trenutno za nov klinčev komp. Tehnika klinčeva. :|
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Blue screen

Oddelek: Programska oprema
384122 (3391) solatko
»

Ali je moja grafična pokvarjena? (gtx 970) (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
528034 (6691) Jst
»

Težava z blue screeni

Oddelek: Pomoč in nasveti
326640 (6033) smotanc
»

Računalnik se ne zažene

Oddelek: Pomoč in nasveti
495413 (4874) CyberAD
»

Blescreen (sumim network driverje..) (strani: 1 2 )

Oddelek: Programska oprema
594807 (4142) BB4l

Več podobnih tem