» »

Računalnik zmrzuje

Računalnik zmrzuje

Temo vidijo: vsi
1
2
»

smacker ::

Na 9 let starem kompu ti crkne del (ram/napajalc) ki ga zamenjaš za 20eur (rabljeno) in se ti je cel svet zameril. Pralnega stroja raje ne kupuj, boš še samomor nardil ko bo crknil po 2 letih, serviser bo pa hotel met 150€ za popravilo ;)

solatko ::

Kaj pa pol sprašuješ na tehnični forum?
Si mislil, da ti bomo čudežno našli rešitev, kako z nedelujočo komponento, delati naprej. Če računaš ure, ki si jih porabil za postavljanje diagnostike, si že zapravil več svojega in našega denarja.
Delo krepa človeka

hojnikb ::

Zadeve boš rešil z menjavo napajalnika. Kaže ti težave naprav, pri katerih je prišlo do pomanjkanja moči.

ne bluzi, ker napajalec redkokdaj povzroča takšne težave kot jih ma OP. Sploh pa, ima kvalitetno enoto, tko da ni ravno velika šansa, da je šel k franže
#brezpodpisa

d0rK ::

Problem je lahko v napajalcu, lahko je v ramu, lahko je matična, lahko je grafična. Edino česar nisem dobil je podatek da je lahko problematičen CPU. Sej sem hvaležen da se pomaga ampak če moram menjati komponente na temu računalniku, za katerega vem da je star, je pa povsem moja odločitev če se za to odločim. V kakšnem letu bom že vse zamenjal in se mi sploh ne zdi racionalno krpati star sistem.

solatko je izjavil:

Kaj pa pol sprašuješ na tehnični forum?
Si mislil, da ti bomo čudežno našli rešitev, kako z nedelujočo komponento, delati naprej. Če računaš ure, ki si jih porabil za postavljanje diagnostike, si že zapravil več svojega in našega denarja.

Problem bi povsem možno bil rešljiv programsko. Lahko pa odj* če ti trošim toliko časa. Nimaš pojma če je napajalnik res problem ampak ja, naj fuknem denar nekam brez zagotovila da bo zadeva rešena. Simpl predlog, sej ni tvoj keš.

smacker ::

na tak odnos za pomoč, te bom jaz tut odj***l

d0rK ::

Joj, občutljive dušce. Raje poglej kdo je začel najedati s to zamenjavo PSUja za katerega sem tudi jaz še najbolj siguren da sploh ni problematičen. In ne samo najedati, napadati kako si upam spraševati kje je problem. Kot da je vsak problem rešljiv samo z zamenjavo komponente. Software očitno sploh ni pomemben.

napasi ::

Glej če ti naredi bluescren, poglej s programom http://www.nirsoft.net/utils/blue_scree...

hojnikb ::

zadeva je zlo simpl, izločat komponente eno za drugo. Z lufta se problem nebo popravo.
#brezpodpisa

napasi ::

d0rK je izjavil:

Neki je kar orenk narobe.

Glihkar še en BSOD, SYSTEM THREAD EXCEPTION NOT HANDLED. Potem restart in se sistem kar ustavi med naalganjem BIOSa, Initializing usb controllers piše DONE, potem piše količina rama 8192, nato pa spet zmrzne. Ugasnem in prižgem še enkrat, med loginom v Winse še en BSOD in sicer MEMORY MANAGEMENT. Reboot in zdaj sem v Winsih.

Pa noben od teh dveh BSODjev ni bil posnet v minidump ker mi ta bluescreen viewer ne pokaže ničesar novega.

Tale napaka je opisana v temle članku. http://appuals.com/system-thread-except...

d0rK ::

Začel bom z ramom, kot sem rekel. Zamenjav za grafično in druge komponente pa seveda nimam in ubistvu sploh ne poznam kogarkoli mojih let ki je še kupil desktop ker so vsi več ali manj na laptopih ali nettopih. Sem pač mislil da obstajajo različni programi preko katerih se da skupaj sestaviti sliko kaj bi lahko bilo. Že ta bsod viewer je bil korak v pravo smer. Ampak očitno sistemi še niso dovolj advanced da poberejo dovolj podatkov za diagnozo brez posegov v hardware.

hojnikb ::

lahko zalaufaš furmark da izločiš grafiko....

pa prime95 za procesor..
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

d0rK ::

Furmark sem inštaliral ampak moram še ta asus doctor da bom hkrati spremljal temp.

smacker ::

Tačas ko pišeš bi že vse RAMe stestiral. Ampak ti raje jokaš po forumu in zapravljaš svoj in naš čas. Solatkotov predlog za nakup PSU je rahlo prehiter, ampak sem prepričan da dobronamern. Občutljiva dušica si kvečjemu ti, ki si takoj vzkipel.
Lahko pa kupiš kako moderno matično, ki izpisuje HW status kode in boš hitreje izločil komponente. Software zelo težko odkrije napako v hardware-u. Edina opcija je stress testing, torej da obremeniš komponento in opazuješ če prebavi obremenitve (furmark, prime95). Prvo izloči najverjetnejšega kriva - RAM.

d0rK ::

4 palcke rama bi lahko stestiral? Vsaka bo 2 uri na memtestu in nato en dan normalne uporabe kompa pri kateri mi običjano sistem šripne. Pa mi ti predstavi ta tvoj izračun.

Sami ::

@d0rK: Res te ne razumem, kot je rekel hojko se problem ne bo sam rešil.

Po tvojim pripovedih je sta najverjetneje CPU in PSU OK, težava je verjetno v RAM-u, GPU-ju ali plati. To boš zagotovo ugotovil, če boš zamenjal konponento za testno.

Da doma nimaš komponent te razumem...imaš pa nešteto drugih opcij...na forumu prašaj, če ti kdo kaj posodi za test (se komu sigurno kaj valja doma), pojdi do najbližje računalniške štacune in jih prašaj, če ti posodijo kakšno staro komponento za test (daj jim za pir :D).

Da ti 9 let star računalnik nagaja pa ni nič čudnega, nič ni večno....odpravi napako po naših nasvetih ali kupi nov računalnik oz. ostani na tablici :D
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Sami ()

d0rK ::

Jezus kristus vsak software test ki je bil predlagan sem že pognal ali poganjam. Laufa furmark skupaj z asus doctorjem. Potem bo še prime. Memtest je šel čez brez napak, bom še problem vsako palčko posebej.

smacker ::

d0rK je izjavil:

4 palcke rama bi lahko stestiral? Vsaka bo 2 uri na memtestu in nato en dan normalne uporabe kompa pri kateri mi običjano sistem šripne. Pa mi ti predstavi ta tvoj izračun.

Z veseljem: ko boš mel not samo 1 (pokvarjeno) palčko, bo veliko hitreje prišlo do napake ;) Če preživi zagon, probaš zafilat RAM - odpreš čimveč programov naenkrat, različni brskalniki s čimveč tabi in podobno. Ampak ne, ti se raje kregaš. :)

solatko ::

hojnikb - Pri 9 let starem napajalniku, sploh če je bil na meji, ni hudič, da nebi pobralo kondenzatorjev, ta napaka na napajalnku pa po navadi, kaže prav podobne napake, kot pri OP.

d0rK - nič te ne stane, če odviješ štiri vijake, ki držijo PSU skupaj, previdno odstraniš pokrov ohišja in potem, ko boš očistil prah, slikaš notranjost napajalnika in slike pokažeš javnosti.

Testiranje RAM-ov in podobne oslarije pa lahko počneš pozneje, ko si prepričan, da je najlažje zamenljiva enota o.k..
Nihče ti ne predlaga drug CPU zato, ker je napaka na Intel-u tako redka in se kaže v tem, da ti mašina niti trzne ne.

Tebi pa praktično dela vse, samo ni stabilno, za kar pa je, največkrat kriv PSU ali, v redkih primerih hišna napeljava (preveliko nihanje napetosti, slaba ozemljitev).
Delo krepa človeka

hojnikb ::

hojnikb - Pri 9 let starem napajalniku, sploh če je bil na meji, ni hudič, da nebi pobralo kondenzatorjev, ta napaka na napajalnku pa po navadi, kaže prav podobne napake, kot pri OP.


Problematičen napajalnik javlja bsode ? Thats new 8-O

btw OP, tale predlog še vedno lahko preizkusiš...
jst bi na mestu OPja naredu ponovni install winsov, driverčke cuknet direkt iz windows update, programe pa samo tanujne (firefox itd..) brez kakih antivirusov.
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

solatko ::

Koliko si pa videl faliranih RAM-ov v življenju?
Lahko so nekompatabilni ali pa z oksidiranimi kontakti, vendar se to reši, ko ga vzameš ven in daš nazaj not.

BSOD-ov in resetiranj pa sem zaradi PSU-ja videl na kar nekaj mašinah in zato iskanje napake v takih primerih začnem z menjavo PSU-ja in največkrat je to krivo.

Nihanje napetosti ti pa pokaže kakšne napake?
Delo krepa človeka

hojnikb ::

BSOD-ov in resetiranj pa sem zaradi PSU-ja videl na kar nekaj mašinah in zato iskanje napake v takih primerih začnem z menjavo PSU-ja in največkrat je to krivo.


potem lahko verjetno brez težav navedeš kak konkreten primer.
Osebno še nisem videl primera, kjer bi napajalc povzročal bsode. Zmrzovanje in instantno ugašenje ja, bsode pa res ne. Se izkaže da so bsodi bolj problem software-a (švoh spisani driverji ..) ali hw (fuč ram, grafična, proc)....

Da bi pa napajalc direktno povzročal bsode....
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

solatko ::

Ali nihanja na napetosti, ki so posledica nepravilno delujočega PSU-ja. Je ravno tako sestavni del HW-ja. Seveda ti pokaže problem z Ram-om, diskom, grafiko, dejanski krivec pa je PSU.
Seveda nikoli ne boš dobil napaka PSU pri BSOD-ih, sploh če so različni vzroki, enkrat pokaže na ram, drugič na gonilnik grafične, tretjič na težave z diskom, najprej pomisli na PSU, najhitreje in, če ga imaš doma, nič ne košta, problem pa kar na enkrat čudežno rešen.

Zato ste hišni mojstri prepričani, da napajalnik pa ne more bit krivec. Če bi zmeril linije, bi pa videl, da skačejo za 15% ali več v + ali -.
Delo krepa človeka

tikitoki ::

d0rK je izjavil:

Nč ne bom kupu, če je treba bom še en let uporabljal tablco ali pa pač živel s temi BSODi. Ne dam enega evra trenutno za nov klinčev komp. Tehnika klinčeva. :|


Meni je podobne tezave povzrocalo preden je disk krepnil. Naredi backup in preveri diske za vsak slucaj.

d0rK ::

Sem pognal samsungov tool za ssdje pa je reklo da je disk zdrav.

Laufanje Furmarka ne razkrije napak...
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Blue screen

Oddelek: Programska oprema
384121 (3390) solatko
»

Ali je moja grafična pokvarjena? (gtx 970) (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
528030 (6687) Jst
»

Težava z blue screeni

Oddelek: Pomoč in nasveti
326636 (6029) smotanc
»

Računalnik se ne zažene

Oddelek: Pomoč in nasveti
495411 (4872) CyberAD
»

Blescreen (sumim network driverje..) (strani: 1 2 )

Oddelek: Programska oprema
594803 (4138) BB4l

Več podobnih tem