» »

AMD Navi - GPU

AMD Navi - GPU

Temo vidijo: vsi
««
104 / 170
»»

DarwiN ::

sirotka je izjavil:

Da je fanboy zelenih, je jasno iz vsakega odgovora.

Seveda nisem fanboy, rad pa stopim na žulj fanboyjem.. Kot v tem primeru, in kot bo razvidno vsakemu racionalnemu bralcu.

Ti predlagam, da kaj narediš na svoji osebnostni rasti.. Če imaš sam nek produkt, ga ne rabiš zagovarjat za vsako ceno, pač pa vedno skušaj gledati objektivno. Poskusi včasih. Ti bo dobro delo. Nenazadnje ne govorimo o mami ali otroku, ampak o usranem kosu pleha. 8-)
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Buggy ::

Če se bodo 6600 XT prodajale po 500 €, potem je AMD uspelo, ne glede na postavljen MRSP. Drugače je to kartica za pod 300 €. Bolj za 279 €.


Glih to je najvecji hec v teh casih, ker cenovne politike in kategorizacije kartic vec ne narekuje firma z MSRP, ampak trgovci s svojimi zblojenimi idejami, ki pa pretezno sledijo povprasevanju zaradi mininga in ne gaminga.

Izrojeno in se nekaj casa bo tako st(r)anje...da se 1080p kartice low-mid segmenta prodajajo za 700€ je zame cisti nateg in je ne kupim od nobenega tabora, pa magar ne spilam ;((

Jarno ::

RX 6700Xt vsaj v Nemčiji oz. MF ni bil cenovna katastrofa. Najbolje prodajani modeli so stali med 670 in 800€, torej v rangu RTX 2080Super in je dejansko šlo za nek p/p napredek.
Gleden cen RX 6600XT na MF ne kaže tako slabo, če slučajno ne vlečejo za nos:
https://www.mindfactory.de/Hardware/Gra...
Med 400 in 500 evri...
#65W!

DarwiN ::

Trije modeli so 379€.. wow..
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

FlyingBee ::

Dobra cena.
P200 MMX, 32mb ram, 2gb HDD, s3 virge 2mb, 14" CRT 640x480
New Sphincter Kvartet:
Roko Spestner, Namaž Zlevčar, Daje Heading, Maraje Spetan

DarwiN ::

Super ja.. In polno zaloge zaenkrat.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

FlyingBee ::

3060 so od 550 naprej.
P200 MMX, 32mb ram, 2gb HDD, s3 virge 2mb, 14" CRT 640x480
New Sphincter Kvartet:
Roko Spestner, Namaž Zlevčar, Daje Heading, Maraje Spetan

DarwiN ::

3060 so po katastrofalnih cenah.. NBB jo ima za 499€, ampak mini izvedba z enim ventom. Pa še kupit ne moreš v Slovenijo in niti na MailBox.

Upajmo, da 6600XT zaloga zdrži... Je pa zdaj veliko vprašanje za potencialne kupce... Kupit takoj ali počakat na kakšno morebitno akcijo? :)
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Jarno ::

Cene RX 6600Xt na MF so v tem trenutku na nivoju GTX 1660 non-super. Samo dvomim, da bodo zaloge trajale čez daljše obdobje.
#65W!

FlyingBee ::

Že ni več.

Če daš iskanje 6600 xt jih ne najde. Jarno, si tu preko googla prišel do 6600xt?
P200 MMX, 32mb ram, 2gb HDD, s3 virge 2mb, 14" CRT 640x480
New Sphincter Kvartet:
Roko Spestner, Namaž Zlevčar, Daje Heading, Maraje Spetan

Zgodovina sprememb…

DarwiN ::

En model za 379€ je pošel.. Ostalo je še na voljo..

Asrock 6600XT Challenger 379€. Lahko vzameš 3 kose.. Ta ima zero-fan funkcijo. To je IMO nekak minimalni zahtevek, ker če kartica v 2021 ne premore niti tega, potem ...
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

FlyingBee ::

Čudno, da iskalnik v mf ne najde. Kakorkoli, za 380 eur sploh ni slaba zadeva glede na trenutni trg.
P200 MMX, 32mb ram, 2gb HDD, s3 virge 2mb, 14" CRT 640x480
New Sphincter Kvartet:
Roko Spestner, Namaž Zlevčar, Daje Heading, Maraje Spetan

FlyingBee ::

Baje tole na MF ni realno. Kao danes ob 15.00 uri naj bile Live cene.
P200 MMX, 32mb ram, 2gb HDD, s3 virge 2mb, 14" CRT 640x480
New Sphincter Kvartet:
Roko Spestner, Namaž Zlevčar, Daje Heading, Maraje Spetan

scipascapa ::

Sheteentz ::

Medtem pa debili na bolhi 5700 XT prodajajo po 750. Upam, da se ne najde še kakšen večji debil, ki to celo kupi.

oo7 ::

Sheteentz je izjavil:

Medtem pa debili na bolhi 5700 XT prodajajo po 750. Upam, da se ne najde še kakšen večji debil, ki to celo kupi.


Kakšen se bo na žalost že našel.

scipascapa ::

pri nas 800+ !!!!1 HAHHAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA

https://www.pcplus.si/racunalnistvo/kom...

Sheteentz ::

Očitno folk pri nas tole kupuje po takih cenah. Drugače si ne predstavljam, zakaj trgovci sploh prodajajo po takih cenah.

D3m ::

750 EUR je dobra cena za 5700XT :D
|HP EliteBook|R5 6650U|

oo7 ::

AMD Radeon RX 6600 XT 8 GB Graphics Card Now Available, Starting at $379 US

https://wccftech.com/amd-radeon-rx-6600...

tikitoki ::

DarwiN je izjavil:

sirotka je izjavil:

DarwiN je izjavil:

V 1080p hitrejša od 3060, v 1440p le še odtenek, v 4k pa enako zmogljiva. Poleg tega ima 4Gb manj rama in izgubi še par % na PCIE3 vodilu (torej v veliki večini primerov). Da sploh ne omenjam RT,DLSS in ostalih bonbončkov.

Potemtakem, če se 3060 danes z malo potrpežljivosti dobijo za 499€ in naprej, morajo bit 6600XT +450€, da bo sploh vredno razmisleka. Bomo videli jutri in v prihodnjih tednih, predvsem kako bo z zalogo.


Po kateri logiki bi raje več dajal za slabši GPU?

Ne vem kako si iz mojih besed razbral, da naj bi bil 3060 slabši GPU od 6600XT. Prej obratno.

Če obe kartici postaviš na trg za enako ceno, katero imaš raje? Grem stavit, da bo večina izbrala RTX3060..


Fanbojcki se res doglocasni.

meho7 ::

Je ze sla cena gor
https://www.mindfactory.de/product_info...
20min nazaj 439€ :))

tikitoki ::

Upam, da se cene stabilizirajo in gredo proto 300 EUR, kar bi bila postena cena.

scipascapa ::

kvečjemu dražji bo glede na to, da letijo dol s polic.

Jarno ::

Čisto možno je, da v zadnjem času precej kartic konča na kitajskem trgu, ker so tam profiti zaradi cenejšega transporta lahko višji. Načeloma nimam nič proti temu, ampak smo v EU in marsikje drugod deležni skromnih pošiljk in posledično višjih cen.

Še ena IGN cvetka:

Verdict
If AMD is able to keep it in stock, the RX 6600 XT will finally let you build that gaming PC you've been waiting on, but I'd recommend holding out just a little longer. It performs well at 1080p, but is just too expensive to recommend at $379.


Pod katerim kamnom pa se ti skrivajo. Sem že omenil, da se po teh cenah prodajajo GTX 1660 non-super. :))
#65W!

Horas ::

Jarno je izjavil:

RX 6700Xt vsaj v Nemčiji oz. MF ni bil cenovna katastrofa. Najbolje prodajani modeli so stali med 670 in 800€, torej v rangu RTX 2080Super in je dejansko šlo za nek p/p napredek.
Gleden cen RX 6600XT na MF ne kaže tako slabo, če slučajno ne vlečejo za nos:
https://www.mindfactory.de/Hardware/Gra...
Med 400 in 500 evri...


če prav razumem retail pomeni da so jih kupci vrnili ali kaj že?

kaj tale mindfactory nima možnosti preklopa na angleško ali sem slep?
8700k+z390, 32gb 3600mhz, 1080ti, 700w gold, 512gb+2x250gb m.2 nvme + 2tb hdd

8500+b360, 32gb 2666mhz, rx 6600, 600w bronze, 512gb+250gb ssd m.2 + 2tb hdd

tikitoki ::

scipascapa je izjavil:

kvečjemu dražji bo glede na to, da letijo dol s polic.


Zal je to bolj verjetno.

dolenc ::

Retail je to kar ti, kot končni kupec, pričakuješ, lepa škatla, vse kar sodi zraven.

Oem je ponavadi oznaka, ko dobiš samo artikel, v vrečki recimo ali rjavi škatli.

Horas ::

dolenc je izjavil:

Retail je to kar ti, kot končni kupec, pričakuješ, lepa škatla, vse kar sodi zraven.

Oem je ponavadi oznaka, ko dobiš samo artikel, v vrečki recimo ali rjavi škatli.


ja tist je pa bulk
8700k+z390, 32gb 3600mhz, 1080ti, 700w gold, 512gb+2x250gb m.2 nvme + 2tb hdd

8500+b360, 32gb 2666mhz, rx 6600, 600w bronze, 512gb+250gb ssd m.2 + 2tb hdd

GR2 ::

Horas je izjavil:

kaj tale mindfactory nima možnosti preklopa na angleško ali sem slep?

Nima. Če res ne znaš niti osnovnih besed, ki jih rabiš, da kupiš grafično, imaš pa Google Translate. Verfugbar bi začenši s to generacijo že vsak moral poznat.

Jaz bi rekel, da najboljši nakup to generacijo, pa da ni šlo ravno v pol ure, ampak si imel čas kupit celo popoldne ali celo večer, sta bili:
-ASUS DUAL 3070 drugi dan izida na CU za 630EUR, to sem kupil jaz
-MSI 6600 XT prvi dan izida (ampak 9 mesecev in 12 dni za 3070) na Mindfactory za 460EUR
Lahko da bo čez mesec ali 2 še kaj boljšega price/performance, ampak do sedaj je bilo to to. Približno nekaj takega bi bilo za ciljat tudi naslednjo generacijo, več nimaš kaj dajat za GPU.

Trenutne cene na Bolhi:
2060 - 400-700EUR
2060S - 500-600EUR
2070 - 560-580EUR
2070S - 590-900EUR
5700 XT - 700-1200EUR
Vsi ti bodo morali zdaj krepko znižati cene, čeprav jaz mislim da ti bolniki nikoli niso imeli nekega namena dejansko prodati.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: GR2 ()

GR2 ::

Seveda mora pa držat zaloga. Ampak kdor ima namen kupit, bo itak kupil danes ali čez 1 teden ko bo plača, ker ne vem na kaj razen na izid 4060 v začetku 2023 zdaj sploh lahko še čakaš.

Skyman ::

Kupte predno bodo minerji pobral :))

AMD Radeon RX 6600 XT is actually good in cryptomining

https://videocardz.com/newz/amd-radeon-...

49106 ::

Tako dobra kot rx580 :))

pegasus ::

Glej glej, še en, ki mu mama plačuje elektriko :)

DamijanD ::

Zanimivo, da ima isto zmogljivost kot 580ka - res da ob bistveno (55 vs 130W) manjši porabi.

49106 ::

Zmogljivost je tko tko... poleg ppw je potrebno dodati še ceno dodatne kartice in to, da ti pobere 2 pcie slota.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 49106 ()

Sheteentz ::

GR2 je izjavil:


Trenutne cene na Bolhi:
2060 - 400-700EUR
2060S - 500-600EUR
2070 - 560-580EUR
2070S - 590-900EUR
5700 XT - 700-1200EUR
Vsi ti bodo morali zdaj krepko znižati cene, čeprav jaz mislim da ti bolniki nikoli niso imeli nekega namena dejansko prodati.

Ko bom jaz kupoval GPU, bom npr. za 5700 XT ponudil cca 400, pa videl, kaj se bo zgodilo. Verjetno tile pacienti niti ne pričakujejo, da bodo prodali po tej ceni, ampak mislijo, da je treba dandanes na bolhi barantati kot na maroških tržnicah.

sirotka ::

DarwiN je izjavil:

sirotka je izjavil:

Da je fanboy zelenih, je jasno iz vsakega odgovora.

Seveda nisem fanboy, rad pa stopim na žulj fanboyjem.. Kot v tem primeru, in kot bo razvidno vsakemu racionalnemu bralcu.

Ti predlagam, da kaj narediš na svoji osebnostni rasti.. Če imaš sam nek produkt, ga ne rabiš zagovarjat za vsako ceno, pač pa vedno skušaj gledati objektivno. Poskusi včasih. Ti bo dobro delo. Nenazadnje ne govorimo o mami ali otroku, ampak o usranem kosu pleha. 8-)


Pejdi čez svoje odgovore, mene briga za proizvajalca, ne boš verjel, v mašini imam 2080, pred tem sem imel radeona VII in še pred tem rx580 ter 1060. O nekih kvalitetah, o tem, da je počasnejša grafična boljša in več vredna, je pa škoda izgubljat besede.

Wrop ::

Na Mindfactory je včeraj zaloga zdržala nekaj ur. Tiste za 379 EUR, pa so šle v roku pol ure. Tisti res neučakani so pokupili "poceni" robo. Navsezadnje kaj pa boš. Tisti, ki morajo menjati imajo na izbiro samo RX 580 za isto ali višjo ceno. Konurenca ponuja za (skoraj) polovico počasnjše produkte 1660 (ti) za podobno ceno. Še vedno počasnejše produkte 3060 za 570 EUR, torej 10 % počasnejši produkt za 50 % več. ~10 % hitrejši 3060 ti, pa za 66 % več denarja.

Zna kar biti najbojša prodajana kartica ta teden.

Zanimivo pa je, da v primerjavi z Radeonom VII, porabi polovico manj energije, ima pol manj CU enot, 1/4 manj prenosa in 1/32x povezav do grafičnega spomina, pri 1440p ali manj pa je vsaj enako hitra. Pa oboje na 7 nm in Radeon VII ima 40 % večjo površino ter 20 % več tranzistorjev.

V roku dveh let in pol so zaprli kar precejšen razkorak z Nvidio.

DamijanD ::

Ja ampak se mi zdi, da je rdna2 zelo dobra za igrice, če pa gledaš RAW flopse oz. hitrost v kakšnem SWju: rendering, opencl,... pa ni takega preskoka.

scipascapa ::

v UK je zaloga konstanta, cena pa v € nekje 450€. Pri nas pa katastrofa.

FireSnake ::

DamijanD je izjavil:

Zanimivo, da ima isto zmogljivost kot 580ka - res da ob bistveno (55 vs 130W) manjši porabi.


Tole je/bo pa nekaj za mene.
Ker več ne rabim.
številka glede porabe mi je pa zelo všeč (sem kar zastrigel z ušesi, ko sem videl številke).

Edit: ne vem, če nisem bil prehiter. Od kje so številke?
Tukaj:
https://www.anandtech.com/show/16853/am...
jem alo drugače.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: FireSnake ()

DarwiN ::

50W velja za optimiziran mining. Drgač je poraba podobna kot pri RXT3060 oz. odtenek nižja.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Wrop ::

scipascapa je izjavil:

v UK je zaloga konstanta, cena pa v € nekje 450€. Pri nas pa katastrofa.


Pri nas kupujejo samo še norci. Iz Nemčije jo dobiš oz. si jo lahko za ~400 €. Pri nas za 800+ €. Najprej te za 100 € nategne AMD. Pri nas te še trgovina za dodatnih 400 €. Torej pri nas dodatno plačaš še 100 % davek na neumnost. Torej ceno enega solidnega 1440p monitorja.

1232 ::

Pa saj kateri odrasel človek pa nima VISA/MC kartice in ne ve da je roba cenejša v DE? GPU-ji sigurno, tudi HDD, SSD, RAM. Ne samo cene, tudi ponudba je pri nas zelo slaba za te 4 komponente. Edino CPU-ji in plate imajo začuda pri nas povečini konkurenčne cene. Pa kak monitor, TV.
Otrokom pa ne verjamem da starši kupujejo kartice za 800€ v Mimovrste. Meni je fotr kupoval najcenejšo robo iz Bolhe, Matrox G200, Radeon 9000 Pro, no potem z GeForce 2 MX400 sem pa že na nove prešaltal.

1232 ::

Kako pa je s tem minanjem na 6600 XT sedaj? Na Videocardz pravijo da je dobra, ampak to rabiš 2x več kartic kot 3060 Ti.
ETH vidim da je šel spet gor za 1000$ zadnje 3 tedne.
No ja, jaz samo upam da ne bo 4060 po 500€ in se bo vse skupaj že umirilo. 400€ pa tudi ne pričakujem, vsaj nekih 450€ kot so bile 2060S in bodo sedaj za kak teden tele 6600 XT.

Jarno ::

Wrop je izjavil:

scipascapa je izjavil:

v UK je zaloga konstanta, cena pa v EUR nekje 450EUR. Pri nas pa katastrofa.


Pri nas kupujejo samo še norci. Iz Nemčije jo dobiš oz. si jo lahko za ~400 EUR. Pri nas za 800+ EUR. Najprej te za 100 EUR nategne AMD. Pri nas te še trgovina za dodatnih 400 EUR. Torej pri nas dodatno plačaš še 100 % davek na neumnost. Torej ceno enega solidnega 1440p monitorja.


Cene vseh osnovnih komponent so šle gor, prav tako storitve TSMC-ja plus povečana cena transporta.
Spletni "strokovnjaki", ki omenjajo 379$ oz. EUR kot previsoko ceno, delujejo ceneno in populistično.
Pri nas je tako, da trgovina dobi nekaj primerkov in ustrezno navijejo ceno. Izkušnje jih verjetno učijo, da bodo eno kartico že spravili v promet. :D
#65W!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Jarno ()

meho7 ::

Jarno je izjavil:

Wrop je izjavil:

scipascapa je izjavil:

v UK je zaloga konstanta, cena pa v EUR nekje 450EUR. Pri nas pa katastrofa.


Pri nas kupujejo samo še norci. Iz Nemčije jo dobiš oz. si jo lahko za ~400 EUR. Pri nas za 800+ EUR. Najprej te za 100 EUR nategne AMD. Pri nas te še trgovina za dodatnih 400 EUR. Torej pri nas dodatno plačaš še 100 % davek na neumnost. Torej ceno enega solidnega 1440p monitorja.


Cene vseh osnovnih komponent so šle gor, prav tako storitve TSMC-ja plus povečana cena transporta.
Spletni "strokovnjaki", ki omenjajo 379$ oz. EUR kot previsoko ceno, delujejo ceneno in populistično.
Pri nas je tako, da trgovina dobi nekaj primerkov in ustrezno navijejo ceno. Izkušnje jih verjetno učijo, da bodo eno kartico že spravili v promet. :D

A se hecas?

5700xt je AMD 2019 izdal za $399

2 leti kasneje 6600xt za $379 za identitecn performance + to da ima PCI-Express interface limited to x8 tako kot hudo dobra 5500xt
Pa prosim ne mi z opravicili ces da je market tak zato taksna cena, ce je lahko nvidia 3060 ponudila za $329 ter 3060 Ti $399

pegasus ::

Nehajte bluzit, performance n identičen, temveč 2x boljši, ker porabi pol manj energije.

meho7 ::

Vezda da je. Le kdo tukaj gleda na porabo energije? Si mogoce miner? :))

««
104 / 170
»»