» »

AMD Navi - GPU

AMD Navi - GPU

Temo vidijo: vsi
««
57 / 170
»»

D3m ::

Zakaj pa ne. :)
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

Jarno ::

AMD je uspel popraviti precej perečih zadev, pretežno glede "črnih zaslonov" v določenih igrah oz. situacijah.
Če so nadure plačane, zakaj pa ne...:D
https://www.amd.com/en/support/kb/relea...

Verjetno imajo poleg vsega ogromno dela s pripravo x-box gpu zadev, ps5 gpu-zadev itd.
#65W!

Gojaki81 ::

Lahko malo pomaga ? Drugi dan sem kupil AMD ryzen 5 proceros v Beogradu, trenutno živim tam, a sem popolnoma pozabil, da moram vzeti tudi hladilnik, ker imam težave z delovno temperaturo v ohišju. Lahko katerokoli hladnejše priporočilo? Res bi bil zelo hvaležen

Zgodovina sprememb…

BT52 ::

Gojaki81 je izjavil:

Lahko malo pomaga ?
Drugi dan sem kupil AMD ryzen 5 proceros v Beogradu, trenutno živim tam, a sem popolnoma pozabil, da moram vzeti tudi hladilnik, ker imam težave z delovno temperaturo v ohišju.
Lahko katerokoli hladnejše priporočilo?

Res bi bil zelo hvaležen


? Kak čaki cooler mora biti zraven?

D3m ::

Jarno je izjavil:

AMD je uspel popraviti precej perečih zadev, pretežno glede "črnih zaslonov" v določenih igrah oz. situacijah.
Če so nadure plačane, zakaj pa ne...:D
https://www.amd.com/en/support/kb/relea...

Verjetno imajo poleg vsega ogromno dela s pripravo x-box gpu zadev, ps5 gpu-zadev itd.


Ufffffffff tole pa je dolg fix.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

tikitoki ::

Sem zacel dobivati cudne artefakte na zaslonu po zaganjanju iger. Med igranjem je delovalo brez tezav, ko sem igro izklopil pa je zacel zaslon utripati. Sem prvo pomislil na GPU. Pol je se PC zacel zezati med zagonom in sem ga nadomestil in je delovalo na zacetku normalno. Danes pa mi spet zacne zmrzovati med zagonom.

Pa se spomnim, da sem XMP profil vklopil. Ko sem ga izklopil je PC deloval normalno. Pravzaprav sem not vtaknil nadomesceni GPU in dela normalno.

BTW. CPU je INTEL. Ko eni tolk radi pluvate po AMDju in se pretvarjate, da je pri konkurenci vse ok. Ocitno nimajo tko dobro postimano glede RAMa in XMP profilov.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: Horas ()

gddr85 ::

nemogoče, pa si ziher, da nimaš slučajno amd noter? :))

meho7 ::

tikitoki je izjavil:

Sem zacel dobivati cudne artefakte na zaslonu po zaganjanju iger. Med igranjem je delovalo brez tezav, ko sem igro izklopil pa je zacel zaslon utripati. Sem prvo pomislil na GPU. Pol je se PC zacel zezati med zagonom in sem ga nadomestil in je delovalo na zacetku normalno. Danes pa mi spet zacne zmrzovati med zagonom.

Pa se spomnim, da sem XMP profil vklopil. Ko sem ga izklopil je PC deloval normalno. Pravzaprav sem not vtaknil nadomesceni GPU in dela normalno.

BTW. CPU je INTEL. Ko eni tolk radi pluvate po AMDju in se pretvarjate, da je pri konkurenci vse ok. Ocitno nimajo tko dobro postimano glede RAMa in XMP profilov.

Wha.. wha.. whaat??! :))

tikitoki ::

Kaj te mede? Ocitno intel nima XMP profilov tko lepo urejenih, k eni tu trdite.

Glede na vrsto tezav je bil prvi osumljenec AMDjev GPU oz. gonilniki, pa se je izkazalo, da je dejansko kriv jeben XMP profil na INTEL platformi.

No, dobro zame, k sem se ze ustrasil, da je sel GPU rakom zvizgat.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: Horas ()

FlyingBee ::

A si ti je jermen snel, al kaj?

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: tikitoki ()

D3m ::

tikitoki je izjavil:

Kaj te mede? Ocitno intel nima XMP profilov tko lepo urejenih, k eni tu trdite.

Glede na vrsto tezav je bil prvi osumljenec AMDjev GPU oz. gonilniki, pa se je izkazalo, da je dejansko kriv jeben XMP profil na INTEL platformi.

No, dobro zame, k sem se ze ustrasil, da je sel GPU rakom zvizgat.


Zanimivo. BIOS za plato je verjetno najnovejši ?
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

tikitoki ::

Mislim, da je.

Zgodovina sprememb…

D3m ::

Plata?
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

FlyingBee ::

On je nadomestil PC.

m0LN4r ::

tikitoki je izjavil:

Kaj te mede? Ocitno intel nima XMP profilov tko lepo urejenih, k eni tu trdite.

Glede na vrsto tezav je bil prvi osumljenec AMDjev GPU oz. gonilniki, pa se je izkazalo, da je dejansko kriv jeben XMP profil na INTEL platformi.

No, dobro zame, k sem se ze ustrasil, da je sel GPU rakom zvizgat.
nabavis boljso plato al ram pa problem izgine
XMP OC working since 2014 quad channel
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

D3m ::

Berem na netu, da novi driverji 20.2.2 delajo čudeže.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

klinker ::

Si mislu napisat da so koncno nekako normalno delujoci >:D

Jarno ::

D3m je izjavil:

Berem na netu, da novi driverji 20.2.2 delajo čudeže.

Bravo AMD!
Sam sem recimo na "Desolate Sand" bugfix pri Diablu 3 čakal 3 leta, ampak sem ga dočakal. 8-)
#65W!

D3m ::

klinker je izjavil:

Si mislu napisat da so koncno nekako normalno delujoci >:D


Sem na Vegi tako da "problematike" nisem bil deležen.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

FlyingBee ::

Si bil, ampak prej.

D3m ::

Jup. Krivci so bili 3rd party SW.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

m0LN4r ::

Ja sej ce igras 2 igri letno, se ne opazi ce je kaj narobe.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

D3m ::

Za igre imam konzole.

Nimam na računalu več bloatware.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

meho7 ::

Jarno ::

Yup, vega56 je working powerhorse, navi pa polnokrven in agilen mubadala žrebec. :)

 Vega 56

Vega 56



 Navi 5600XT

Navi 5600XT



Malo za hec...

Sicer bi lahko Big Navi uradno najavili dokaj hitro.
Mislim, da prej, kot na junijskem Computexu.
#65W!

FlyingBee ::

Nimajo še zadovoljive hitrosti in RT.

Jarno ::

FlyingBee je izjavil:

Nimajo še zadovoljive hitrosti in RT.


Nvidia pa nima zadovoljivih cen in podprtosti RT ter DLSS.

Če povzamemo po HU, je RTX eno izmed večjih razočaranj, glede na obljubljeno. Sledi DLSS.
Lahko se postaviš tudi v vlogo navdušenca nad temi tehnologijami, ki svojo GTX 1080 nadgradi z RTX 2080, potem pa na silo prežvekuje tiste 4 igre, v katerih je RTX implementiran.
Pa še to bolj za občudovanje, kot pa igranje.

Obstaja ogromno kupcev, katerim več 1080p ni dovolj, Navi 5600XT pa je že entry leve za to resolucijo (glede na to, da je načeloma hitrejša od vege 56).

To se odraža tudi pri prodaji gpu-jev, kjer AMD spet, khm, napreduje. Kdo bi si mislil. :))

Skratka RT bo nek argument 2021.
#65W!

D3m ::

Da ti še potrdim.

|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

meho7 ::

Jarno je izjavil:

FlyingBee je izjavil:

Nimajo še zadovoljive hitrosti in RT.


Nvidia pa nima zadovoljivih cen in podprtosti RT ter DLSS.

Če povzamemo po HU, je RTX eno izmed večjih razočaranj, glede na obljubljeno. Sledi DLSS.
Lahko se postaviš tudi v vlogo navdušenca nad temi tehnologijami, ki svojo GTX 1080 nadgradi z RTX 2080, potem pa na silo prežvekuje tiste 4 igre, v katerih je RTX implementiran.
Pa še to bolj za občudovanje, kot pa igranje.

Obstaja ogromno kupcev, katerim več 1080p ni dovolj, Navi 5600XT pa je že entry leve za to resolucijo (glede na to, da je načeloma hitrejša od vege 56).

To se odraža tudi pri prodaji gpu-jev, kjer AMD spet, khm, napreduje. Kdo bi si mislil. :))

Skratka RT bo nek argument 2021.

Erm.. Tudi ce odstranis vse te dlss in rtx bomboncke je graficna se vedno 30+% hitrejsa pri 1440p resoluciji
Koliko je ze razlike med Vego 64 ter 5700xt? Manj kot 20%

klinker ::

meho7 je izjavil:


Erm.. Tudi ce odstranis vse te dlss in rtx bomboncke je graficna se vedno 30+% hitrejsa pri 1440p resoluciji
Koliko je ze razlike med Vego 64 ter 5700xt? Manj kot 20%


Tocno tako.
Enim pac ni jasno da se Nvidia igracka s tem, ker se pac lahko, saj so vsaj 2 leti v prednosti, glede na to da konkurenca nima niti se 1080Ti killerja, kaj sle 2080Ti killerja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: klinker ()

Jarno ::

Oba navajata majhen % populacije (6.5%), ki si lasti RTX oz. slab procent z Vego64/56.
Osebno tudi mene grafikoni s spleta do določene mere navdušujejo, ni panike. :)
#65W!

FlyingBee ::

Eh, bili so že nad 33%, zdaj pa so iz 26 na 27% napredovali po Jon Peddiju.

tikitoki ::

D3m je izjavil:

Da ti še potrdim.



Res neverjetno, da je nabijanje cen prineslo nižji tržni delež.

Zgodovina sprememb…

FlyingBee ::

Na začetku ne, poglej še enkrat graf. Pa še polno rabljenih Pascalov in Polarisov je bilo dumpanih na trg. Težko boš iz tega grafa absolutno trditev podal.

Jarno ::

Načeloma se vsi zavedamo situacije in tega, da je AMD životaril s ceno delnice pod 2$ leta 2015 (ne bi o zgrešenih podvigih, kdaj drugič, kje drugje).
Sedaj, ko je cena nad delnice 40$ in so prihodki višji, so tudi postali boljši zaposlovalec.
Nekaj časa zna vseeno trajati, da se bodo kadrovsko okrepili in postali "zelo nevarni" tudi na gpu področju.
Vseeno znajo priskrbeti soliden gpu za konzole, pri cpu-ju bo tudi v redu.

Z nVidio je tako, da so izračunali optimalne marže in gasa.
Načeloma bi lahko investirali tudi v priljubljenost kompanije pri kupcih, katere bi podmazali z nizkimi cenami (kot to počne AMD z precej modeli ryznov).
#65W!

D3m ::

FlyingBee je izjavil:

Na začetku ne, poglej še enkrat graf. Pa še polno rabljenih Pascalov in Polarisov je bilo dumpanih na trg. Težko boš iz tega grafa absolutno trditev podal.


Tako, kot pravi Bee graf kaže kdaj je bila izdaja serij ostalo pa ne prikazuje.

Zgodovina sprememb…

tikitoki ::

FlyingBee je izjavil:

Na začetku ne, poglej še enkrat graf. Pa še polno rabljenih Pascalov in Polarisov je bilo dumpanih na trg. Težko boš iz tega grafa absolutno trditev podal.


Kako, da ne? Po izdraji turinga je njihov dele upadel, kar se skalda s porocili o slabsi prodaji turinga.

Zgodovina sprememb…

FlyingBee ::

Radeon RX 5600 XT Board Partners Still ship their graphics card with 'old BIOS'.

Baje v EU še ni kartice na prodaj z bios updatom.

https://www.guru3d.com/news-story/radeo...

D3m ::

Se pravi je bilo veliko kartic narejenih pred izdajo novega BIOSa.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

FlyingBee ::

Omenja se tudi vpliv novega virusa, itak je vse Made in China. Nvidia bo verjetno na GTC le virtualno oznanila Ampere za HPC kot Volta 2017 in vse drugo na poletje ali jesen prestavila, da vzame malo pozornosti ob najavah rdna2 in konzol.

Zgodovina sprememb…

Wrop ::

meho7 je izjavil:


Erm.. Tudi ce odstranis vse te dlss in rtx bomboncke je graficna se vedno 30+% hitrejsa pri 1440p resoluciji
Koliko je ze razlike med Vego 64 ter 5700xt? Manj kot 20%


No ja, je treba vsaj gledat, da to dosežejo s pol manjšim čipom in s 40 CU namesto s 64 CU. Pa sedaj vsaj delajo lepo maržo na vsak prodan čip.

klinker ::

Jarno je izjavil:

Oba navajata majhen % populacije (6.5%), ki si lasti RTX oz. slab procent z Vego64/56.
Osebno tudi mene grafikoni s spleta do določene mere navdušujejo, ni panike. :)


Se strinjam. Top stvari si pac vedno lasti manjsi del populacije. Na zalost je tako.

FlyingBee ::

Pa pečke kot je Vega dGPU.

FlyingBee ::

Not again, Lisa!
Update 21:08 UTC: RDNA will last us for the next 5 years, continuing to invest in RDNA - CEO Su

GCN so tako vlekli pa ni bila najboljša taktika glede na zadnjih 8 let.

FlyingBee ::

Update 22:13 UTC: 50% performance improvement over RDNA with RDNA2.

Bo preseglo 2080ti?

V 4k se ravno izide, v 1440p in 1080p pa bi morala preseči 2080ti.

Zgodovina sprememb…

Jst ::

Mislim, da bo konkuriral Amperu, ne samo Turingu. Samo kje? (v katerem rangu?) Gremo upat na najboljše...

Za CPU so dokazali, da znajo. In so od Zen 1 naprej iterirali, pri Zen+ izboljšali latence med CCX-i in nekaj-odstotni IPC boost. Zen 2 spet arhitekturne optimizacije, +15% IPC boost, malo večji clocki. Zen 3 je v delu, Zen 4 v designu. Tako so povedali shareholderjem.

Glede na Ryzen 4000 Mobile, mislim, da smo lahko optimistični.

Pa če vmešamo še konzole, ki imajo zelo omejen power budget...

Jaz upam na najboljše. Vem pa, da bo nvidia usekala z najhitrejšim GPUjem, kar ga znajo narediti pred izidom konzol. Tudi če bo čip ogromen, morajo pred konzolami dati ven nekaj "Super Ti" in prodajati po relativno nizki ceni...
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

DarwiN ::

AMD NAVI 2X at end of this year, Navi 3X by 2022?
Komaj konec leta? Če to drži, se bojim, da je AMD dvignil roke oz. so ocenili, da preprosto niso sposobni konkurirat Nvidiji.

Ves point je tukaj, da mora AMD lansirat Navi2 pred Nvidijo in vsaj za kratek čas kraljevat na vrhu v ray tracingu in tudi rasterizaciji. Tole bi odjeknilo. AMD wins. Leadership performance. AMDečkotom bi se mešalo. Internet bi eksplodiral. Kartice bi se prodajale po +1000€.

Ampak če Nvidia po pričakovanju izda turing naslednika v avgustu/septembru in prehiti AMD, potem je game over. AMD konec leta izda Navi2 kartico, ki dosega max 3070-3080 perf in je joke v ray tracingu.. Nobenega pompa, ničesar. Srednji rang oz. malo višje. Edina stvar, ki jo bodo lahko reklamirali in izpostavili, je da se vračajo v 4k gaming... In da kartice poganjajo RT v Tetrisu in kakšnem "svojem AOTS" špilu, za kaj več pa JUST WAIT.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Jarno ::

Konkurenca bo vseeno dobrodošla in če dobimo RTX 2080 performance pri 200W in za 400€ od AMD-ja, bo to vplivalo tudi na cenovne pozicije nVidie.
Pri tem kot referenco navajam AMD-jevo prosojnico, da bo RDNA 2.0 konkretno izboljšala perf/w glede na RDNA 1.0 in sicer do 50%.

Recimo, da bi na trgu brez konkurence nVidia RTX 2080 performance tržila za 500€+. Podobnih strategij smo vajeni že od Intela.
Omenjam tudi, da se nvidia flagshipa najbolj veselim zaradi boljšega "spletnega" testiranja cpu performansa v igrah. :D
#65W!

DarwiN ::

Hudič je, ker bo "Ampere" naredil še večji preskok v učinkovitosti.. Že sam 7nm/7nm+ TSMC proces nudi 70-90% višjo učinkovitost kot 12nm, in kje so še potem vse arhitekturne izboljšave. Skratka, AMD bo izboljšal perf/w za ~50%, Nvidia pa za ~100% in spet dobimo tisto že dobro poznano sliko.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

FlyingBee ::

Čudno, da sta rdna2 in zen3 na prosojnicah z 7nm označena, ni 7nm+ ali euv dodano.
««
57 / 170
»»