» »

AMD Navi - GPU

AMD Navi - GPU

Temo vidijo: vsi
««
99 / 172
»»

DarwiN ::

Kdosigavedi, koliko tranzistorjev terja njihov RT, precej višje frekvence, infinity cache in druge spremembe, ampak očitno se nabere za 7M.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DarwiN ()

FlyingBee ::

V arhitekturne izboljšave za višjo frekvenco, ker na isti frekvenci sta si enaki.
P200 MMX, 32mb ram, 2gb HDD, s3 virge 2mb, 14" CRT 640x480
New Sphincter Kvartet:
Roko Spestner, Namaž Zlevčar, Daje Heading, Maraje Spetan

Zgodovina sprememb…

Reaper ::

Imam eno vprašanje. Imam RX5700 kartico, ki jo imam zaradi nižjih temperatur undervoltano, ker igric praktično zadnje čase sploh ne igram. Dogaja se mi, da mi AMD Radeon Software crasha kar pogosto. Včeraj sem z AMD clean utilitiy programom počistil vse od starih driverjev in namestil zadnje. Zadeva še vedno crasha. Načeloma me ti crashi ne bi motili, če mi ne bi vedno kartica šla na avtomatske nastavitve (Performance). Je kakšna možnost nastaviti, da se ob zagonu Radeon SW-ja uporabi custom profilza frekvence / voltažo in ne privzetega? Bi mogoče kakšen drug program rešil omenjeno težavo? Prirejenega BIOS-a z undervoltom ravno ne bi nalagal.

DarwiN ::

Če odstraniš undervolt še napraj crasha?
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Reaper ::

Ne, prej je delovalo BP. Imam pa gor BIOS od XT verzije, kartica ves čas stabilna, tudi pri igranju zahtevnejših iger. Dejansko pomeni če AMD SW crasha, da parametrizacija undervolta ni OK? Osebno bi pričakoval, da cel računalnik crasha v tem primeru ampak se nisem nikoli veliko poglabljal v OC sceno.

DarwiN ::

Potem imaš odgovor.. Nestabilnost zaradi undervolta.. In rešitev na dlani.

Ne vem, zakaj sploh undervoltaš. Še posebej če ne igraš iger, potem tako ali tako ni nobene razlike v porabi/temperaturi in nobenega učinka od undervolta.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Reaper ::

Ok, čudno mi je, da se nestabilnost kaže na ta način. Hvala za pomoč, jo bom pač nazaj dal na default.

meho7 ::

FlyingBee je izjavil:

Lol@AMD




7mlrd trazistorjev več, 15% višji p/W,... bravo TSMC.


Tole me spominja na tale video rdeckarja
:))

KAVINSKY ::

Reaper je izjavil:

Imam RX5700 kartico, ki jo imam zaradi nižjih temperatur undervoltano, ker igric praktično zadnje čase sploh ne igram.


Če rabiš ti menjam za poplasivno RX 570 :D

ŠIFRA: Za 1440p high nastavitve je že malo švoh :D

Reaper ::

Hehe :))

D3m ::

Odlična ideja.
|HP EliteBook|R5 6650U|

scipascapa ::

Niti ene 6700xt v SLO.

fopi ::

Na mindfactory jih je polno. Pa 12 eur za mailboxde.

DarwiN ::

Tu se lepo vidi, da Linus ne ve, kaj govori.. Mali je namreč pred dnevi gobezdal, kako mining nima velikega vpliva na trenutne cene GPUjev.. "Sure, mining doesn't help, but ..."

Tukaj pa imamo cele gore zalog in cene od 770EUR naprej, kar je pičlih ~50% nad MSRP.. Ja, pičlih v današnjih razmerah.. Nvidijine kartice so vse po vrsti ~150% nad msrp. Od kod razlika? Mining, seveda.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DarwiN ()

scipascapa ::

itaq je mining KRIVEC vsega.

FlyingBee ::

Pa scalpers, kar gre eno z drugim.
P200 MMX, 32mb ram, 2gb HDD, s3 virge 2mb, 14" CRT 640x480
New Sphincter Kvartet:
Roko Spestner, Namaž Zlevčar, Daje Heading, Maraje Spetan

dolenc ::

Moras upostevat, da se zadnje desetletje proda 7-3 graf v prid nvidije, tako da če upoštevaš da isto kosov dostavita, bo več zaloge amdja.

En kup enih faktorjev je in je nehvaležno(butasto) kar tko posploševat.

scipascapa ::

tujina 6700xt 800€ in to naj bi bila cenovno midragne stila 5700xt, ki je bila pod 400€......NE HVALA.

Jarno ::

scipascapa je izjavil:

tujina 6700xt 800€ in to naj bi bila cenovno midragne stila 5700xt, ki je bila pod 400€......NE HVALA.


Cene so ugodne zato, ker RX 6700xt nima tako dobrega mining performansa zaradi shader konfiguracije, torej manj shader procesorjev na TU in ROP. Je pa praktično RTX 2080Ti performans.
#65W!

FlyingBee ::

Ja, 5700xt za 380eur je bila zamujena super priložnost, če zdaj pogledamo na vse skupaj.
P200 MMX, 32mb ram, 2gb HDD, s3 virge 2mb, 14" CRT 640x480
New Sphincter Kvartet:
Roko Spestner, Namaž Zlevčar, Daje Heading, Maraje Spetan

HappyPills ::

Jap sem jo kupil in zamenjal za 6800xt. S 50€ doplačila.

FlyingBee ::

Enega si pošteno nasral.
P200 MMX, 32mb ram, 2gb HDD, s3 virge 2mb, 14" CRT 640x480
New Sphincter Kvartet:
Roko Spestner, Namaž Zlevčar, Daje Heading, Maraje Spetan

Reaper ::

Jaz sem mojo RX5700 dobil za 300 € takrat če ne se spomni, zdaj so pa cene okoli 800 € kolikor sem gledal. Noro kaj se na trgu dogaja!

FlyingBee ::

...svojo rx5700...
P200 MMX, 32mb ram, 2gb HDD, s3 virge 2mb, 14" CRT 640x480
New Sphincter Kvartet:
Roko Spestner, Namaž Zlevčar, Daje Heading, Maraje Spetan

HappyPills ::

FlyingBee je izjavil:

Enega si pošteno nasral.

Vbistvu so se mi 3je skor stepl. In je šlo v nepričakovano dražbo.

fopi ::

Kak prodajate kartico osebni prevzem ali posta? Pri osebnem me skrbi, da mi ne bi kdo za teh nekaj stotakov kake ponarejene bankovce probal podturit. Verjetno se zdaj s preprodajo gpu marsikaj dogaja. Samo poglejte italijanski amazon.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: fopi ()

FlyingBee ::

Lahko uporabiš aplikacijo svoje banke in če jo ima še kupec, skenira qr in tako nakaže pri osebnem prevzemu. Lahko pa z nakazilom na trr in potem pošlješ dobro zasčiteno priporočeno po pošti.
P200 MMX, 32mb ram, 2gb HDD, s3 virge 2mb, 14" CRT 640x480
New Sphincter Kvartet:
Roko Spestner, Namaž Zlevčar, Daje Heading, Maraje Spetan

Reaper ::

FlyingBee je izjavil:

...svojo rx5700...


Če smo že picajzli se tudi valuta ne piše desnostično ampak je med številom in valuto presledek. ;)

FlyingBee ::

Če smo že picajzli, se tudi valuta ne piše desnostično, ampak je med številom in valuto presledek.
P200 MMX, 32mb ram, 2gb HDD, s3 virge 2mb, 14" CRT 640x480
New Sphincter Kvartet:
Roko Spestner, Namaž Zlevčar, Daje Heading, Maraje Spetan

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: FireSnake ()

Reaper ::

Glede na to, da ti odlično leži slovnica ne vem, zakaj tega znanja ne uporabiš v svojih avtorskih prispevkih.

temp1337 ::

Fantje, kriza z komponentami se bo poglobila do epskih razsežnosti. Če imate dobre veze je to velika priložnost. Jaz sem šel all in v prodajo komponent. Zaslužki so nori.

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: FireSnake ()

D3m ::

Bravo.
|HP EliteBook|R5 6650U|

temp1337 ::

Študiramo da bi začeli prodajat manjše mining rige od 0.25 HM pa do 0.75 MH moči. Glede na to da je kripto splošno sprejet, mislim da je pravi čas. Bi koga zanimal tak manjši rig ki bi delal na mesec tam od 400 pa vse do 1500€? Vprašanje sicer kdo bi kaj takega kupoval po teh astronomskih cenah.

tikitoki ::

Kar zacni.

DamijanD ::

Zakaj bi kdo prodal kokoš, ki nese zlata jajca?

temp1337 ::

Ker lahko imaš na farmi samo omejeno število kokoši. Logično?

FlyingBee ::

Za kokoši, ki bi nesle zlata jajca pa bi ja našel še kaj prostora ali pa na drugi lokaciji.
P200 MMX, 32mb ram, 2gb HDD, s3 virge 2mb, 14" CRT 640x480
New Sphincter Kvartet:
Roko Spestner, Namaž Zlevčar, Daje Heading, Maraje Spetan

FireSnake ::

Proda se vse kar je na trgu.
Omejenec pa po tehničnem forumu "cigani" za stranke.

Še komu drugemu smrdi zadeva?
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

FlyingBee ::

Baje si samozavest zvišuje ali pa obdržuje s takimi objavami na netu. 500 amperov je že v 2021 dal skozi prodajo, car.
P200 MMX, 32mb ram, 2gb HDD, s3 virge 2mb, 14" CRT 640x480
New Sphincter Kvartet:
Roko Spestner, Namaž Zlevčar, Daje Heading, Maraje Spetan

FireSnake ::

500 (in še kakšna malenkost) se jih je vse skupaj prodalo.
Pa mimo tega klošarja niti šli niso.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

temp1337 ::

Nisem tu da bi si pumpal ego, ampak je prodaja res nora. Kaj takega si ne bi v sanjah mislil.

scipascapa ::

https://www.mindfactory.de/Hardware/Gra...

kolikor jih hočeš....samo so predrage.

temp1337 ::

Sem ti pripravljen častiti eno kartico, samo da nehaš jokat po več letih nad cenami. Javi naslov v zasebna sporočila da ti pošljem kartico. Lahko tudi RTX 3090, mam ravno enega Strixa belega pri roki, sploh ni problema. Ampak potem da se več ne oglasiš v nobeni temi z jokanjem na cenami. Hvala.

GR2 ::

scipascapa je izjavil:

kolikor jih hočeš....samo so predrage.

Ampak to je prvi dober znak. AMD ima v planu še nižje razrede kartic, verjetno vse do 300€. Potem se bo tudi trg rabljenih kartic malo popravil, nič več 1070 za 300-450€.

scipascapa ::

temp1337: prvi april je mimo ;)

temp1337 ::

Sem jo prodal pod ceno za 3000 nekemu kripto bogatašu ker pač nisi bil zainteresiran.

Rias Gremory ::

Si ja. Naredi timestamp + sliko teh tvojih kartic da vidimo če je res kaj na tem. Seveda mora biti timestamp star max minuto ali dve.
Mirno gledamo, kako naš svet propada,
saj za časa našega življenja ne bo popolnoma propadel.

FireSnake ::

3090 nad 2500€ ne prodaš.
Prihajajo ponudbe po 2000, 2100 in podobdno.

To, kar temp blodi so ... no, nič več kot blodnje.

Ali ta klošar tudi vam teži na PM?
Sem prijavil, ampak se tu, zgleda, ne da nič urediti.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

temp1337 ::

Seveda se ne da urediti, če pa si ti začel pisati po zasebnih in ne jaz. S tabo je res nekaj hudo narobe, prijatelj. Naj pristojni preverijo kdo teži po PM. :))
Drugače pa nimam časa za forum ker delam 24/7. Sorry.

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: Nyana ()

Nyana ::

temp, sori sam ti nisi spucan tam zgoraj :))
Za tebe je čas, da si pospraviš podstrešje ...
««
99 / 172
»»