» »

AMD Vega GPU

AMD Vega GPU

Temo vidijo: vsi
««
114 / 138
»»

AapocalypseE ::

predator, saj ti pravim, da bi moral ti naredit spletno stran in testirat zadeve. Bi te vsi imeli zelo radi in predvsem za kredibilnega.

Zgodovina sprememb…

FlyingBee ::

To bi bila stran s pravimi metodami merjenja in veliko mero objektivnosti.

Predator X ::

AapocalypseE je izjavil:

predator, saj ti pravim, da bi moral ti naredit spletno stran in testirat zadeve. Bi te vsi imeli zelo radi in predvsem za kredibilnega.


Sej imaš kar nekaj testov, drgač pa če bi slučajno malce preveril :
313 + 91% učinkovitost napjalnika = ~

FlyingBee ::

Tpu meri tako:
For this test, we measure power consumption of only the graphics card via the PCI-Express power connector(s) and PCI-Express bus slot. A Keithley Integra 2700 digital multimeter with 6.5-digit resolution is used for all measurements. Again, these values only reflect the card's power consumption as measured at its DC inputs, not that of the whole system.

AapocalypseE ::

Vega 64 + 3770, še na novem CX500 ne bi laufalo normalno, tako da naj menja napajalnik in to je to.

Meni je bolj čudno, ko je napisal, da je 3770 navil na 3.7GHz. Če vklopiš v biosu Turbo, dela cpu na 3.9GHz.

Predator X ::

Okey vredu vzamimo potem grafe od TPUja.
350W ima turbo peak.

Mah sej je vsejn.
BTW all core turbo je 3,7GHz at stock.

Zgodovina sprememb…

AapocalypseE ::

Stock all core turbo je 3.9GHz.

Predator X ::

Nisem ravno prepričan. Single core turbo že gre na 3,9GHz
Če imam prav je
1t - 3,9GHz
2t - 3,9GHz
3t - 3,8GHz
4t - 3,7GHz
.....

Zgodovina sprememb…

AapocalypseE ::

Potem boš rekel za moj 3570K, da je tudi 3.8GHz 1 core?

gddr85 ::

stock brez da šlataš stvar boosta 1-2c na 3.9, afaik

Predator X ::

AapocalypseE je izjavil:

Potem boš rekel za moj 3570K, da je tudi 3.8GHz 1 core?


nevem kaj te točn mede. sej je na internetu vse.
i5 3570K je druga stvar.

AapocalypseE ::

Moj 3570K, brez, da kaj šlatam, laufa 3.8GHz all core, tako da...

Predator X ::

AapocalypseE je izjavil:

Moj 3570K, brez, da kaj šlatam, laufa 3.8GHz all core, tako da...


Je k in imaš Z plato.

gddr85 ::

"max turbo frequency is the maximum single core frequency at which the processor is capable of operating using Intel(R) Turbo Boost Technology"

vsaj tko je intel napisal ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gddr85 ()

Predator X ::

Sej sem imel i7 3770 pa tud na i7 6700 je čist enak.
Če imaš ti K in Z plato, je pa že bios tako pripravljen, da gre malce nad pričakovano vrednost.

AapocalypseE ::

Zanimivo, da je potem za non K in non Z zadeve drugače, kar se stock zadev tiče. Glede OC tako vemo kako je.

Meni v glavnem laufa stock turbo 3.8GHz all core. Brez, da kaj spreminjam v biosu.

gddr85 ::

sicer pa če mu je prej delalo vse bp, ne vem zakaj ne bi zdej, ko je menjal panel

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gddr85 ()

Treer ::

Nekaj časa je PSU za silo še folgal, sedaj pa izpušča dušo? :D Ob Vegi se ni za čudit...

gddr85 ::

najbrž ja, in to glih takrat, ko je panel menjal ;)

sicer pa najbolje da sproba z drugim in bo takoj jasno..

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gddr85 ()

D3m ::

Dostikrat se tako zgodi.
|HP EliteBook|R5 6650U|

AapocalypseE ::

Škoda, ker ni raje menjal za Nvidio, če je vedel, da ima slab napajalnik.

Še ima srečo, da ni kaj crknilo.

Za 3440x1440 + vega 64 je denar, ni pa ga za spodoben napajalnik.

Napajalnik v takem primeru tudi menjaš, če veš, da je švoh.

Zgodovina sprememb…

FlyingBee ::

Cena freesynca:))

AapocalypseE ::

Ko bi vsaj 56ko vzel ne pa 64.

Je pa res, da za 3440x1440 je potrebna zelo hitra kartica in pri amdju je bolj bogo glede izbire.

Zgodovina sprememb…

FlyingBee ::

Glede na to, da so že FuryX 4gb promovirali kot 4k, kaj bo šele potem Vega64 monster za 4k, ima 8gb hmb2 pa take fore.

AapocalypseE ::

8K certified.

Jst ::

Kaj so zunaj kakšne Vege, ki se jih priporoča?

Mislim od Asus, MSI, EVGA,...?
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

D3m ::

Vse podoben build, vzameš cenejšo.
|HP EliteBook|R5 6650U|

fireX88 ::

Evega pri amd-ju?

msi nima nič drugega kot navaden blower, asus pa ima slabo hlajenje..

kako pa ima to sapphire to narejeno pa lahko poročam v nekaj dneh - je na poti k meni
ANY OF MY POSTS ARE RESEARCHED AND/OR COMPILED BITS OF INFORMATION*
AND YOU SHOULD FOLLOW THEM AT YOUR OWN RISK.
*EXCLUDING SARCASTIC AND OR SUBJECTIVE RESPONSES!

AapocalypseE ::

Sapphire najboljša za radeon kartice.

Treer ::

Za ta napajalnik je od AMd-ja primerna kvečjemu še 480 ali 570, že 580-ke pa na dolgi rok ne bi obešal gor, kaj šele gas-guzzler-ja Vege 64;(( Je pa seveda res, da bosta na 3440x1440 ti dve tenko piskali, no pravzaprav za to resolucijo (in glede na to, da je večina teh monitorjev 100Hz in več) AMD sploh nima karte, tudi pri Nvidii pa je nek optimum 1080Ti ali višje. Največ za kar se v rdečem taboru še najde nekaj za silo primernega je 2560x1440 in to je Vega56, recimo Sapphire Nitro, ki je solidna pa še to vsi priporočoja undervolt za boljše delovanje ;(( Seveda se tudi to splača samo, če že imaš nek high-end freesync monitor, katerega si po neumnonsti kupil že pred časom omamljen od vsega hype-anja :))

JamesBond ::

Ste se pa kar razpisali. Ne bom na vse msg odgovarjal, bom generalno bolj opisal situacijo:

- ja tale cx500 je že kar star in tudi nov ni baš nekaj (je pa bolje od osnovnega LC power)
- sistem drugače žre ful malo, proc je 3770 non-k, navit se ga da na iz 3.4 -> 3.7 base, 3.9 turbo pa ostane (sicer potem včasih na par dni krešne :D )
- plošča je neka poceni od gigabyte, pozabil sem model
- driver sem namestil tako, da sem prej pognal DDU v safe mode-u

Je pa pač fora, da je na 4K brez problema dajal od sebe tistih 308W na GPU, zdaj ga pa drži večino časa veliko niže (če gre verjeti displayu od wattmana)

Bom pa probal drug napajalnik ja, itak nimam druge ideje, windowse bi lahko še na drug disk na novo zinštaliral za test edino, potem pa res več ne vem.

D3m ::

Model matične od Gigabyte?
|HP EliteBook|R5 6650U|

JamesBond ::

Treer je izjavil:

Za ta napajalnik je od AMd-ja primerna kvečjemu še 480 ali 570, že 580-ke pa na dolgi rok ne bi obešal gor, kaj šele gas-guzzler-ja Vege 64;(( Je pa seveda res, da bosta na 3440x1440 ti dve tenko piskali, no pravzaprav za to resolucijo (in glede na to, da je večina teh monitorjev 100Hz in več) AMD sploh nima karte, tudi pri Nvidii pa je nek optimum 1080Ti ali višje. Največ za kar se v rdečem taboru še najde nekaj za silo primernega je 2560x1440 in to je Vega56, recimo Sapphire Nitro, ki je solidna pa še to vsi priporočoja undervolt za boljše delovanje ;(( Seveda se tudi to splača samo, če že imaš nek high-end freesync monitor, katerega si po neumnonsti kupil že pred časom omamljen od vsega hype-anja :))


Ne vem o čem govoriš, v igrah, ki jih igram/želim igrat ima v benchamrkih na netu vega večinoma zelo dober FPS v 1440p, ponavadi tam okoli 100fps, kar je zelo kul glede na to, dam mam 100hz monitor.

m0LN4r ::

Predator X je izjavil:

AapocalypseE je izjavil:





jst gledam trenutno tiste benche ki uporabljajo osciloskop.

Tvoji argumenti naceloma vsi padejo, ker se znotraj enega testa, vse kartice meri z enako "napravo" oz. nacinom, tako da razmerja v grafu ostanejo, ne glede na to scim in kako bi meril. Razen ce bi rad svinglal.
Sicer pa dobra novica, ce ti najdes metodo, ki za Vego 64 pokaze da porabi 20% manj bo v enakem tesu, konkurenca tudi porabila potem 20% manj, saj kot pravis je napaka na strani nacina merjenja.
Uff kako varcno sele pol izpadejo zeleni.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

JamesBond ::

D3m je izjavil:

Model matične od Gigabyte?


cpu-z pravi GA-H61M-S1

m0LN4r ::

Predator X je izjavil:

Nisem ravno prepričan. Single core turbo že gre na 3,9GHz
Če imam prav je
1t - 3,9GHz
2t - 3,9GHz
3t - 3,8GHz
4t - 3,7GHz
.....

Ne nimas, imam procesor pred sabo, in cisto vsi programi kazejo na vseh jedrih 3,9. Pa je vseeno ce vklopim na plati enhanced turbo ali ne. Cooler pa niti ni neki posebnega, en 90mm LC - non K cpu na stari Z68
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

D3m ::

JamesBond je izjavil:

D3m je izjavil:

Model matične od Gigabyte?


cpu-z pravi GA-H61M-S1


Katera revizija?

Zavihe Mainboard v CPU-Z.
|HP EliteBook|R5 6650U|

m0LN4r ::

JamesBond je izjavil:

Ste se pa kar razpisali. Ne bom na vse msg odgovarjal, bom generalno bolj opisal situacijo:

- ja tale cx500 je že kar star in tudi nov ni baš nekaj (je pa bolje od osnovnega LC power)
- sistem drugače žre ful malo, proc je 3770 non-k, navit se ga da na iz 3.4 -> 3.7 base, 3.9 turbo pa ostane (sicer potem včasih na par dni krešne :D )
- plošča je neka poceni od gigabyte, pozabil sem model
- driver sem namestil tako, da sem prej pognal DDU v safe mode-u

Je pa pač fora, da je na 4K brez problema dajal od sebe tistih 308W na GPU, zdaj ga pa drži večino časa veliko niže (če gre verjeti displayu od wattmana)

Bom pa probal drug napajalnik ja, itak nimam druge ideje, windowse bi lahko še na drug disk na novo zinštaliral za test edino, potem pa res več ne vem.

Jaz sploh ne razumem to navijanje. Meni 3770 v testnem je Laufal celo noc, na vseh jedrih na 3,9. Za koga kurca bi se potem spravljal zraven navijati base? Test je bil AC Odissey, pa drug dan sem dal v loop se 3Dmark in ni trznilo, graf cel cas 3,9....

JamesBond je izjavil:

Treer je izjavil:

Za ta napajalnik je od AMd-ja primerna kvečjemu še 480 ali 570, že 580-ke pa na dolgi rok ne bi obešal gor, kaj šele gas-guzzler-ja Vege 64;(( Je pa seveda res, da bosta na 3440x1440 ti dve tenko piskali, no pravzaprav za to resolucijo (in glede na to, da je večina teh monitorjev 100Hz in več) AMD sploh nima karte, tudi pri Nvidii pa je nek optimum 1080Ti ali višje. Največ za kar se v rdečem taboru še najde nekaj za silo primernega je 2560x1440 in to je Vega56, recimo Sapphire Nitro, ki je solidna pa še to vsi priporočoja undervolt za boljše delovanje ;(( Seveda se tudi to splača samo, če že imaš nek high-end freesync monitor, katerega si po neumnonsti kupil že pred časom omamljen od vsega hype-anja :))


Ne vem o čem govoriš, v igrah, ki jih igram/želim igrat ima v benchamrkih na netu vega večinoma zelo dober FPS v 1440p, ponavadi tam okoli 100fps, kar je zelo kul glede na to, dam mam 100hz monitor.

Jaz se vedno ne razumem. Torej graficna vec ne dela kot bi morala ne glede na locljivost ali pa samo na doloceni locljivosti ne dela tako kot bi morala?
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

JamesBond ::

D3m je izjavil:

JamesBond je izjavil:

D3m je izjavil:

Model matične od Gigabyte?


cpu-z pravi GA-H61M-S1


Katera revizija?

Zavihe Mainboard v CPU-Z.


Generalno ne piše, samo chipset: 09 in sb: B3

m0LN4r ::

PS:
Navijas na H61 plati? Preko BCLK ? Dej nehi to sranje delat, kvecjemu je vseskup slabse in ne boljse.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

JamesBond ::

m0LN4r je izjavil:

JamesBond je izjavil:

Ste se pa kar razpisali. Ne bom na vse msg odgovarjal, bom generalno bolj opisal situacijo:

- ja tale cx500 je že kar star in tudi nov ni baš nekaj (je pa bolje od osnovnega LC power)
- sistem drugače žre ful malo, proc je 3770 non-k, navit se ga da na iz 3.4 -> 3.7 base, 3.9 turbo pa ostane (sicer potem včasih na par dni krešne :D )
- plošča je neka poceni od gigabyte, pozabil sem model
- driver sem namestil tako, da sem prej pognal DDU v safe mode-u

Je pa pač fora, da je na 4K brez problema dajal od sebe tistih 308W na GPU, zdaj ga pa drži večino časa veliko niže (če gre verjeti displayu od wattmana)

Bom pa probal drug napajalnik ja, itak nimam druge ideje, windowse bi lahko še na drug disk na novo zinštaliral za test edino, potem pa res več ne vem.

Jaz sploh ne razumem to navijanje. Meni 3770 v testnem je Laufal celo noc, na vseh jedrih na 3,9. Za koga kurca bi se potem spravljal zraven navijati base? Test je bil AC Odissey, pa drug dan sem dal v loop se 3Dmark in ni trznilo, graf cel cas 3,9....

JamesBond je izjavil:

Treer je izjavil:

Za ta napajalnik je od AMd-ja primerna kvečjemu še 480 ali 570, že 580-ke pa na dolgi rok ne bi obešal gor, kaj šele gas-guzzler-ja Vege 64;(( Je pa seveda res, da bosta na 3440x1440 ti dve tenko piskali, no pravzaprav za to resolucijo (in glede na to, da je večina teh monitorjev 100Hz in več) AMD sploh nima karte, tudi pri Nvidii pa je nek optimum 1080Ti ali višje. Največ za kar se v rdečem taboru še najde nekaj za silo primernega je 2560x1440 in to je Vega56, recimo Sapphire Nitro, ki je solidna pa še to vsi priporočoja undervolt za boljše delovanje ;(( Seveda se tudi to splača samo, če že imaš nek high-end freesync monitor, katerega si po neumnonsti kupil že pred časom omamljen od vsega hype-anja :))


Ne vem o čem govoriš, v igrah, ki jih igram/želim igrat ima v benchamrkih na netu vega večinoma zelo dober FPS v 1440p, ponavadi tam okoli 100fps, kar je zelo kul glede na to, dam mam 100hz monitor.

Jaz se vedno ne razumem. Torej graficna vec ne dela kot bi morala ne glede na locljivost ali pa samo na doloceni locljivosti ne dela tako kot bi morala?


Navijal sem base za bv, ker mi je zmanjkalo drugih idej. Ne dela mi dobro na 3440x1440, na 4k dela OK.

m0LN4r je izjavil:

PS:
Navijas na H61 plati? Preko BCLK ? Dej nehi to sranje delat, kvecjemu je vseskup slabse in ne boljse.


Nope, multiplier dam na 37

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: JamesBond ()

D3m ::

A stranico ohišja imaš odprto?

Drgač piše na matični.

BIOS si kaj posodabljal?
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D3m ()

gddr85 ::

..na tej plati nimaš kej navijat, če ti pa ne boosta, kot bi menda moralo, je pa pač vzrok h61 roba

D3m ::

Primer:

revizija v kotu levo zgoraj

|HP EliteBook|R5 6650U|

JamesBond ::

D3m je izjavil:

A stranico ohišja imaš odprto?

Drgač piše na matični.

BIOS si kaj posodabljal?



Odprto ampak nič ne vidim, ker imam ogromen cpu vent in vega je 3 slot :) Za bios se več ne spomnim.. lahko preverim ja.

Edit: a to pa vidim, rev 4.0

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: JamesBond ()

D3m ::

Veš zakaj sprašujem, ker imajo nekatere BIOS update z sledečim:

"Improve High-End Display card compatibility"


Posodobi BIOS, če je še star.
|HP EliteBook|R5 6650U|

m0LN4r ::

Anyway, nima smisla. H61 plata ni za nobeno navijanje, preslab dizajn, turbo support itn.
Ta plata naceloma niti ni bila v osnovi planirana za Ivy Bridge in PCIe 3 support. "* PCIE Gen.3 is dependent on CPU and expansion card compatibility. "
Lepo posodobi BIOS na najnovejso verzijo, vsaj F5 in resetiraj CMOS pred BIOS Flashom default nastavitve, rame probaj prisiliti z XMP na 1600, ker tudi to je native support plate samo do 1333.

Porocaj. Evo samo tako za info, brez dreganja nastavitev Cinebench R15 na 3770 ima 700-710 tock.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

JamesBond ::

D3m je izjavil:

Veš zakaj sprašujem, ker imajo nekatere BIOS update z sledečim:

"Improve High-End Display card compatibility"


Posodobi BIOS, če je še star.


Aha, ni slaba ideja potem ampak imam zadnji bios, sem preveril.

D3m ::

Potlej ostane samo še check z drugim napajalnikom.
|HP EliteBook|R5 6650U|

m0LN4r ::

@James bond
Dej downloadaj Cinebench R15 in ga ene 3x en za drugim zalaufaj in povej ce za vsako dobis 700 tock. Samo CPU test.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()
««
114 / 138
»»