» »

AMD Vega GPU

AMD Vega GPU

Temo vidijo: vsi
««
113 / 138
»»

renofkinja ::

jest cakam naslednji vikend na vego 56 morda 1070ti ce pade na 350. nidfactory je mel ta teden 56ke po 350 in 370e

m0LN4r ::

Jaz bi se stegnil do 2070 za black week/friday, ce se dobi kaka z dobri hlajenjem, ne te cheap variante.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

FlyingBee ::

Vega56 asus oc strix je kar sweet deal pod 400eur.

FlyingBee ::

Senitel je izjavil:

Ima veze tolk veze, da so bile igre pred ero XBox 360 bolj podobne Quake 1, v dobi 360 pa so postale bolj podobne CG filmom. Statična vnaprej preračunana osvetlitev preračunana offline in zapečena v teksturah na ploščku vs. asseti so na ploščku, GPU poračuna vse sproti, nič več ni offline preračunano vnaprej. To je bil zelo konkreten paradigm shift. Česa podobnega danes nimamo na obzorju (razen če gremo sanjat o ray tracingu). Več trikotnikov, več samplov, bolj detajlne teksture, kompleksnejši shaderji,...

In precenjuješ koliko codepathov imajo dejansko igre. DX11 je samo en. Nimaš kaj hudo za optimizirat specifično za AMD ali za NV. Določene stvari bodo bolj pasale AMD, določene bolj NV in imaš lahko kakšen vendor specific efekt za po vrhu. V DX12 bi bilo v principu fino imet dva (enega za NV enega za AMD), ker DX12 developerje izpostavi nekaterim stvarem, za katere se navodila s strani AMD in NV precej razlikujejo.

Za Vego ne rabiš nobenega specifičnega codepatha. Pa lahko fanatiki bluzijo kolikor jih je volja. Ja, Vega je največja sprememba v GCN arhitekturi, od kar je GCN. Ampak gremo še enkrat čez:
-FP16: rabi developer support. Je to specifično za Vego? Ne. Pač napišeš shader, ki uporablja FP16, če lahko hardware profitira od tega ok, če ne naj ga spromovira na FP32. No biggie.
-Primitive Shaderji: There's no such thing as primitive shaders ne v D3D12 ne v Vulkan. Ali bo zadeva delala avtomatsko, ali pa bo nek čisto poseben API extension. Glede druge opcije se mi zdi, da bodo imel kar problem D3D posilit, da se ne bo pritožil, če mu bo manjkal recimo vertex shader. Torej moj denar je na transparentni opciji.
-DSBR: transparentna opcija. Ti kot developer ne moreš narediti nič glede tega.
-To da RBE-ji ne rabijo več flusha, ko TMU-ji začnejo brat iz istega resource-a? Kako boš optimiziral za to? Če igra to rabi, potem bo Vega dobila boost (glede na prejšnje GCN-e). Glede NV se moraš vprašat pa kaj je tam na razpolago.
-Da si L1 cache sedaj delijo 3 CU-ji namesto 4-ih?
-Večji L2 cache...
Ja... Aleluja Vega je končno FL12_1 in developerji bodo začel uporabljat hardware feature-je, ki jih DX12 prinaša. Vega ostaja na "ultra", Polaris bo moral kakšen detajl izklopit. Ampak koda, ki je bila dobra za Polaris, ostaja dobra za Vego. Vega je superset Polarisa. Ni disjunkcije.

Me prav zanima, če je takrat že vedel za ray tracing, ker tukaj omenja le sanje o njem.

FlyingBee ::

Vega II logo

Treer ::

A to simbolizira kake artefakte na zaslonu? :))

MostWanted ::

>:D

FlyingBee ::

Treer je izjavil:

A to simbolizira kake artefakte na zaslonu? :))

Hehe, ko žre 350w, bosta dve navpični črti, tako veš,kdaj sneti stranico ohišja, čas za ogrevanje stanovanja.

JamesBond ::

Jaz imam pa težavo z Vega64 + i7-3770 in sicer mi ful slabo dela v 3440x1440. Util CPU in GPU je nizek pravtako FPS. Prej na 4K nisem imel problemov. Reinštaliral sem driver z DDU in navil proc na 3.7 Ghz, drugo pa ne vem kaj še naj probam :\ Ima kdo kako idejo?

D3m ::

Kaj si pa pred tem imel?
|HP EliteBook|R5 6650U|

JamesBond ::

R9 280x

D3m ::

Napajalnik?
|HP EliteBook|R5 6650U|

FlyingBee ::

D3m to the rescue :))

JamesBond ::

Napajalnik imam sicer švoh (CX500), ampak fora je, da sem prej na 4K resoluciji imel GPU undervoltan na 0.975V (mogoče bi šlo še manj) in power limit na max in ni imel težav, poraba je šla na dobrih 300W in vse je delalo OK. sedaj tudi pri 140W porabe (lahko dam tudi power limit na 0) je nizek util%. Probal sem tudi forcat power state 6+ in je GPU dvignil Mhz in porabo, ampak se ni poznalo na FPS.

JamesBond ::

Ena hecna stvar,ki sem jo opazil - v world of tanks v trenutku ko umrem gre GPU na 90%+ in frekvenca na 1500+, fps pa iz 30-40 na 100+

Treer ::

Ah AMD - if it's not one thing, it's another...:));(( Za manjši denar bi kupil 1070Ti in težav ne bi bilo.

JamesBond ::

Hotel sem freesync

Aja, pa malo dvomim da je sam gpu kriv, sem šel googlat npr. za Far Cry 5 in je ful folka, ko ima iste probleme tudi z nvidio. Rešitve pa nisem našel.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: JamesBond ()

D3m ::

Imaš mogoče možnost si sposoditi močnejši napajalnik?

Pa ne pričakuj pomoč ostalih otrokov @Bee in Treer.
|HP EliteBook|R5 6650U|

FlyingBee ::

Ostalih otrok, ne otrokov. Sicer pa tvoja pomoč je neprecenljiva: imaš možnost sposoje močnejšega napajalnika? Cx500 in Vega64, ne ga srat. Na 4k mu je ok, na ultra wide 1440p pa ne.

D3m ::

Za enkrat nisi še nič pametnega napisal razen, da popravljaš moje auto-correct besedila katera pišem preko telefona.

Vsaj enkrat bodi za uporabo, če te doma že ne hvalijo.
|HP EliteBook|R5 6650U|

tikitoki ::

JamesBond je izjavil:

Napajalnik imam sicer švoh (CX500), ampak fora je, da sem prej na 4K resoluciji imel GPU undervoltan na 0.975V (mogoče bi šlo še manj) in power limit na max in ni imel težav, poraba je šla na dobrih 300W in vse je delalo OK. sedaj tudi pri 140W porabe (lahko dam tudi power limit na 0) je nizek util%. Probal sem tudi forcat power state 6+ in je GPU dvignil Mhz in porabo, ampak se ni poznalo na FPS.


Se pravilno pobrisal stare driverje in namestil na novo, da nimas zaradi tega kaksnih tezav?

D3m ::

Mogoče zaupaš še model matične plošče?
|HP EliteBook|R5 6650U|

Predator X ::

JamesBond je izjavil:

Napajalnik imam sicer švoh (CX500), ampak fora je, da sem prej na 4K resoluciji imel GPU undervoltan na 0.975V (mogoče bi šlo še manj) in power limit na max in ni imel težav, poraba je šla na dobrih 300W in vse je delalo OK. sedaj tudi pri 140W porabe (lahko dam tudi power limit na 0) je nizek util%. Probal sem tudi forcat power state 6+ in je GPU dvignil Mhz in porabo, ampak se ni poznalo na FPS.


Kater CPu pa imaš?
OC ali ne?

Zelo težko vrjamem, da je PSU problem. Če imam dober sponim naj bi imel pri 12V 448W. Zdej nism prepričan al je single al dual rail. Ampak, to pomeni, da bi sem moral izključiti če bi porabljal več ~5% (dodatnih 10-20W). Dej specse pokaž, da nimaš slučajn dual rail.

tud če grafa kuri 300W bi moral cel sistem v gamingu kruit še 150W, kar je možn le z high end intel stuffom pa še ti bi rabl OC.

Zgodovina sprememb…

Predator X ::

Sem našel specse :
38A - 457W bi mogl kr zadostovat.
~10%+ peak

Zgodovina sprememb…

D3m ::

Odvisno koliko časa ga že ima.

Ima pa CPU OC.
|HP EliteBook|R5 6650U|

FlyingBee ::

Grafa gre tudi na 375w in več.

D3m je izjavil:

Za enkrat nisi še nič pametnega napisal razen, da popravljaš moje auto-correct besedila katera pišem preko telefona.

Vsaj enkrat bodi za uporabo, če te doma že ne hvalijo.

Damage control. Sicer pa si polpismen s svojo implentacijo.

Zgodovina sprememb…

D3m ::

Še zmeraj nisi nič predlagal. Bolj se potrudi.
|HP EliteBook|R5 6650U|

AapocalypseE ::

Si pa upate nekateri, da date na 450W napajalnik navit 3770 in vega 64.

Napajalnik je problem 100%.

FlyingBee ::

Sajnsi je op sam odgovoril, cx500 je cheapo corsair napajalnik in Vega64 je top amd grafa, ki ima spike tako visok, da ni za nikamor.

D3m ::

AapocalypseE je izjavil:

Si pa upate nekateri, da date na 450W napajalnik navit 3770 in vega 64.

Napajalnik je problem 100%.


Čakamo na njegov odgovor, če si lahko sposodi boljšega.
|HP EliteBook|R5 6650U|

AapocalypseE ::

Naj si kar kupi novega, ker to ni za nikamor.

54A, takšen kot je moj, bi zadostoval, tako da glej vsaj takšne specifikacije.

FlyingBee ::

Pa da ni ravno od oem CWT. Če že, pa da ni ppceni platforma od CWT, glej vsaj tx serijo od corsair, rm pa bi bila najboljša izbira, ko ti bo popolnoma tih, dokler Vega ne zalaufa.

Zgodovina sprememb…

Predator X ::

FlyingBee je izjavil:

Sajnsi je op sam odgovoril, cx500 je cheapo corsair napajalnik in Vega64 je top amd grafa, ki ima spike tako visok, da ni za nikamor.


heheh ti pa si.

FlyingBee ::

PredatorX, razočaral si me, cx500 napajalnik, po možnosti že star in Vega64, na kaj bi ti najprej pomislil!? Vega64 sistem hitro lahko 450w preseže, kar pri high end napajalniku s 500w ne bi bil problem, ampak cx, c'mon, še dobro, da ni VS serija od corsair.

Zgodovina sprememb…

AapocalypseE ::

On itak, da ne bo krivil požrešnosti vege in premalo močnega napajalnika.

Kriva je osnovna plošča 100%.

Predator X ::

FlyingBee je izjavil:

PredatorX, razočaral si me, cx500 napajalnik, po možnosti že star in Vega64, na kaj bi ti najprej pomislil!? Vega64 sistem hitro lahko 450w preseže, kar pri high end napajalniku s 500w ne bi bil problem, ampak cx, c'mon, še dobro, da ni VS serija od corsair.


Ja zihr je napjalc zmožen sam še 350W. Sej vrjetn je PSU kriv, ampak preden ga obtožimo bi lahka mal pregledal.
GPU ima nekak 300W porabe, nek normaln starejši i7 ti bo pa na stock z plato vred kuril ~80-100W v gamingu. Zakaj mi tolk throttla še nevem, ampak PSU bi se moral tud izključiti.

AapocalypseE ::

Najboljše doktorat naredit s tega napajalnika.

Menjaš napajalnik in problema ne bo več.

Zgodovina sprememb…

FlyingBee ::

Dvojna osebnost tale PredatorX, malo prej je napisal: Zelo težko vrjamem, da je PSU problem.

Upam, da so njegove stranke zadovoljne, težko verjamem, da nekomu s high end gpujem vrine value napajalnik z znano zgodovino CWT ppceni platforme izpred vsaj 5 let, če ne še prej.

AapocalypseE je izjavil:

On itak, da ne bo krivil požrešnosti vege in premalo močnega napajalnika.

Kriva je osnovna plošča 100%.

Dokler AMD sam ne izdeluje plošč, potem še plošča ne bo kriva, ker je od AMD, verjetno pa je zdaj kriva, ker je od Intela chipset gpr. Vega64 in samo 300w porabe?

Zgodovina sprememb…

AapocalypseE ::

Njegovim strankam hitro crknejo zadeve, ker jim psu laufa blizu 100%, nov.

Zgodovina sprememb…

D3m ::

Umirite se.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

Treer ::

Predator X je izjavil:

Sem našel specse :
38A - 457W bi mogl kr zadostovat.
~10%+ peak


Tole sem včeraj spregledal - na CX 500, ki je že sam po sebi precej bogi napajalnik, gre priklopit Vego 64, ki papca vedno vsaj 300W, peaki grejo pa proti 400 + navit 3770k in potem se čudi, da ne dela v redu...:)):)) Zamenjaj preden ti vse skupaj odleti ali še boljše menjaj pečko s čem manj požrešnim. To je to pri Radeonkah (razen low-end seveda) - v večini primerov moraš ob nakupu računati še na dodatnih cca 100EUR za pošten napajalnik, ker nekaj kar je komot poganjalo prejšnjo mid-to-high-range Nvidio (in bi komot tudi 1080/2070/2080), bo konkretno zašvicalo pri rdečih ;((

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Treer ()

Predator X ::

Treer je izjavil:

Predator X je izjavil:

Sem našel specse :
38A - 457W bi mogl kr zadostovat.
~10%+ peak


Tole sem včeraj spregledal - na CX 500, ki je že sam po sebi precej bogi napajalnik, gre priklopit Vego 64, ki papca vedno vsaj 300W, peaki grejo pa proti 400 + navit 3770k in potem se čudi, da ne dela v redu...:)):)) Zamenjaj preden ti vse skupaj odleti ali še boljše menjaj pečko s čem manj požrešnim. To je to pri Radeonkah (razen low-end seveda) - v večini primerov moraš ob nakupu računati še na dodatnih cca 100EUR za pošten napajalnik, ker nekaj kar je komot poganjalo prejšnjo mid-to-high-range Nvidio (in bi komot tudi 1080/2070/2080), bo konkretno zašvicalo pri rdečih ;((


Dej ti nekaj povej : kako opravijo meritve ostali bencherji ?

FlyingBee ::

Kateri ostali bencherji? Enostavno ti noben ni všeč, ki izmeri porabo AMD grafični. Mogoče le tisti, ki so tudi i9 9900k izmerili visoke.

Predator X ::

1. Vega ima približno 280-285W gaming porabo "turbo"
2. VEGA 64 power saving ima ~ 195W gaming porabe
3. Sistem kr težko kurijo 100W+ ker morš kr navit proc na max, če pa gledaš na sweetspot potem pa morš met last gen intel proc.

Če merite porabo na zidu in ugotavljate povprečno porabo potem morš vedt, da grafična kljub dobrim napjalcem kuri še ~10% manj.

prej sem rekel, da težko verjamem ker sem predvideval, da ima starejši lockan CPU.

Naj si izposodi napravco in izmeri in če bo kazal 480W+ potem je problem poraba. Če ne bo, potem je vseeno lahko napajalnik kriv.

Zgodovina sprememb…

D3m ::

Umirite se.

Vprašanje je tudi koliko je star CX500 glede degradacije materiala.

Lp.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Predator X ::

D3m je izjavil:

Umirite se.

Vprašanje je tudi koliko je star CX500 glede degradacije materiala.

Lp.


Sej sam pogovor teče, razn to, da morjo takoj še kakšno nepotrebno besedo zraven dat.

AapocalypseE ::



Zgodovina sprememb…

FlyingBee ::

3rd BIOS and still a turd :)), kakšno sranje od grafične in še večje od napajalnika.

Predator X ::

AapocalypseE je izjavil:





jst gledam trenutno tiste benche ki uporabljajo osciloskop.

Treer ::

Vsaj pri porabi je "head and shoulders above the rest", če že pri performancu ni :));((
««
113 / 138
»»