» »

AMD Vega GPU

AMD Vega GPU

Temo vidijo: vsi
««
27 / 138
»»

AapocalypseE ::

Navita vodna 290, to je zdaj IN.

Superior Technology...

Zgodovina sprememb…

klinker ::

Napajalc je izjavil:

Vidiš kam nas je pripeljalo nidia/tvoje razmišlanje, igranje igri je tolk drago da se gleda za vsak cent, zakaj potem sploh kupuješ in podpiraš nvidijo ker veš da nikakor ne prideš bolje skoz kot z AMD karticami.


Ok, sej ql da preferiras neko znamko, bi pa res rad vedu, v cem je 580ka po tvoje tolko superiorna karta od 1060ke, ker...

performans je tu tu...nekje prednjaci ena, drugje druga
cena je spet podobna, ce gledamo enak model
nvidia je hladnejsa
nvidia ima manjso porabo

sem pozabu kaj pomembnega?

overall kar jst vidim, je 1060ka pac v prednosti, ne veliki sicer, je pa in kot je ze nekdo tu parX napisal, ko bo ena presvoh, bo tudi druga.

Pa preden spet SLI vrzes ven, odgovori kdaj si ga imel ti in najdi se teh 5 ljudi na celem forumu, ki ga ima z midrange grafami.

Raje joci, ker je bolje kupit 480ko, ali se bolje 290X za 150€, od "glanc nove" 580ke in da AMD ni sposoben konkurirat nicemur drugemu kot midrange karti z max navito zadnjo tehnologijo, ki za 10% vec performansa, kuri 30% vec od stare, medtem pa kar nekaj folka ze 1 leto uziva na 1070, 1080 in nekaj casa tudi na 1080Ti. Povej mi tudi kaj da kupi AMD fan, ki je pol kesa? Nvidio, kaj le.

Halo?! A da je Nvidia boljsa? DEFINITIVNO JE in samo bolan fanboy tega ni sposoben videt, sorcy ;)

Napajalc ::

Veš da je boljša nvidija v ruženju naroda, kje je šele kapler:
Revež je mogu uzet superclock Maxwell zavoljo visokega powerlimita in jo downclockat na referenčno :)).
011011100111010101100010

Zgodovina sprememb…

Napajalc ::

Napajalc je izjavil:

Veš da je boljša nvidija v ruženju naroda, kje je šele kapler:
Revež je mogu uzet superclock Maxwell zavoljo visokega powerlimita in jo downclockat na referenčno :)).


Aja bistvo sem pozabil, povej mi igro ki jo moč ~r9 290x ni sposobna gnat vsaj na hi, 1080p 60 fps.
011011100111010101100010

Zgodovina sprememb…

D3m0r4l1z3d ::

290x itak žene vse, tako kot 580, še porabo imata podobno, vmes pa 3.5 let razlike. Nazadnjaški AMD do amena.
ETN Wallet addr.: etnkGuvhDzR7Dh8us4e69VStubGbmQHrh5pe2fnpNDhEhX5
A1nCWrFBMK2NmkycgVN4sAwhvY8YyNNbF6KUSJyFZ99QKU8phCn
Cryptopia ref. link: https://www.cryptopia.co.nz/Register?referrer=Anymalus

Napajalc ::

Sam zanima me od kje blaznost o smiselnosti nabave bistveno predrage gtx 1070 pa recmo od izida do danes? Tudi če bi imel r9 280x bi preskočil gtx 1070, a ne vidite da je čist preveč obrezana za next gen igre oz glede na hi end gpu?
011011100111010101100010

Zgodovina sprememb…

klinker ::

A to te muci, ker si jo ne mores privoscit? :))
Napajalc, sem poln kesa.... povej mi kero AMD karto da kupim za spilat na 144Hz ultrawide 1440p zaslonu? ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: klinker ()

Napajalc ::

Si že zamudil, titani so se pocenil, počakaj na 1170 bo sigurno slab p/p.
011011100111010101100010

Zgodovina sprememb…

klinker ::

Hehe, napacen odgovor...sem poln kesa, si pozabu in me p/p ne zanima...hocem najhitrejso AMD karto, ki bo sposobna poganjat igre na 144hz, 1440p ultrawide zaslonu :)

m0LN4r ::

1070 sploh ni draga, recesije je konec.
To je tko kot pred leti cena 7950ke

@Klinker
Fury X pogojno, samo ji visoki fpsji ne grejo prevec dobr
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

D3m ::

klinker je izjavil:

Hehe, napacen odgovor...sem poln kesa, si pozabu in me p/p ne zanima...hocem najhitrejso AMD karto, ki bo sposobna poganjat igre na 144hz, 1440p ultrawide zaslonu :)


Poln papirja?

No jaz imam zlate palice. Kaj naj si kupim?
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: klinker ()

m0LN4r ::

D3m je izjavil:

klinker je izjavil:

Hehe, napacen odgovor...sem poln kesa, si pozabu in me p/p ne zanima...hocem najhitrejso AMD karto, ki bo sposobna poganjat igre na 144hz, 1440p ultrawide zaslonu :)


Poln papirja?

No jaz imam zlate palice. Kaj naj si kupim?

Titan Xp SLI + HB Bridge pa kaksno igro
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

D3m ::

Kaj pa, če še eno palico in na banko?
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: klinker ()

klinker ::

D3m je izjavil:

klinker je izjavil:

Hehe, napacen odgovor...sem poln kesa, si pozabu in me p/p ne zanima...hocem najhitrejso AMD karto, ki bo sposobna poganjat igre na 144hz, 1440p ultrawide zaslonu :)


Poln papirja?

No jaz imam zlate palice. Kaj naj si kupim?


A moras res vedno potrjevat svoj svoh IQ in ne razumet pointa vprasanja?
Pa ce ze omenjas, si grem lahko jutri po 2kom. 1080Ti in me ne bo zasrbelo prevec ;((

gddr85 ::

se ti ne splača, ker je scaling švoh :))

D3m ::

klinker je izjavil:

D3m je izjavil:

klinker je izjavil:

Hehe, napacen odgovor...sem poln kesa, si pozabu in me p/p ne zanima...hocem najhitrejso AMD karto, ki bo sposobna poganjat igre na 144hz, 1440p ultrawide zaslonu :)


Poln papirja?

No jaz imam zlate palice. Kaj naj si kupim?


A moras res vedno potrjevat svoj svoh IQ in ne razumet pointa vprasanja?
Pa ce ze omenjas, si grem lahko jutri po 2kom. 1080Ti in me ne bo zasrbelo prevec ;((


Svoh IQ? Ti imaš papir jaz pa rudo.

Z rudo ti razbijem betico s papirjem bolj švoh.

Sicer pa spet si zasral temo. 8-)
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: klinker ()

AapocalypseE ::

Zasral jo je napajalc, ker ga moti, da 1060 žre 100W manj od 580ke...

D3m ::

Njegov problem. Ko bo AMD implentiral rasterization, kot nvidia potlej pa lahko govorimo.

Sicer pa 100w c'mon people.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: klinker ()

klinker ::

D3m je izjavil:

klinker je izjavil:

D3m je izjavil:

klinker je izjavil:

Hehe, napacen odgovor...sem poln kesa, si pozabu in me p/p ne zanima...hocem najhitrejso AMD karto, ki bo sposobna poganjat igre na 144hz, 1440p ultrawide zaslonu :)


Poln papirja?

No jaz imam zlate palice. Kaj naj si kupim?


A moras res vedno potrjevat svoj svoh IQ in ne razumet pointa vprasanja?
Pa ce ze omenjas, si grem lahko jutri po 2kom. 1080Ti in me ne bo zasrbelo prevec ;((


Svoh IQ? Ti imaš papir jaz pa rudo.

Z rudo ti razbijem betico s papirjem bolj švoh.

Sicer pa spet si zasral temo. 8-)



A jst?
A sploh vidis, oz. razumes kake pises :))



//naj se zbrise tudi moje poste ki se nanasajo na izbrisane//

D3m ::

Vem :))
|HP EliteBook|R5 6650U|

meho7 ::

m0LN4r je izjavil:

1070 sploh ni draga, recesije je konec.
To je tko kot pred leti cena 7950ke

@Klinker
Fury X pogojno, samo ji visoki fpsji ne grejo prevec dobr

yup z malo srece se ti se kaj takega posreci :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: meho7 ()

AapocalypseE ::

d3m-u je vseeno kako se obnaša, ker naziv že itak ma... in si misli, da lahko potem kar vsakemu napiše, da mu lahko z rudo glavo razbije...

@meho7, super nakup.

Zgodovina sprememb…

mtosev ::

d3m me je spet nasmejal. tip je pro troll
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
Enermax Platimax | moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

D3m ::

AapocalypseE je izjavil:

d3m-u je vseeno kako se obnaša, ker naziv že itak ma... in si misli, da lahko potem kar vsakemu napiše, da mu lahko z rudo glavo razbije...

@meho7, super nakup.


Ni mi vseeno za kekca, ki plačuje 10€ elektrike več samo zaradi PCja. Pa sem mislil, da je sušilec in indukcijska večji porabnik.

Pa me nekdo vedno preseneti.
|HP EliteBook|R5 6650U|

klinker ::

Se samo vidi kolko si omejen, ce je po tvoje poloznica edina tezava visje porabe :|
Sicer pa se v vsakem primeru to steje kot plus, ker slabo to vsekakor ni, se strinjas? In ko das skupaj pluse in munuse, je pac jasno kje je vec plusev, to je to. Zdaj pa upali mozgancke in razmisli ;)

D3m ::

10 eur elektrike za PC na mesec?

GTFO.

Ga gonite 24/7 na 100% obremenitve?

Ne bi rekel.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D3m ()

klinker ::

Kje sem to napisal? ;((
Ce odgovarjas meni, odgovarjaj na kar ti jst napisem, ne mi neko tretje trolanje fanbojevsko ven vlacit.

Napajalc ::

A to naj bi blo konkurenčno fury? hawaii ne trzne pod 60 fps.
011011100111010101100010

D3m ::

klinker je izjavil:

Kje sem to napisal? ;((
Ce odgovarjas meni, odgovarjaj na kar ti jst napisem, ne mi neko tretje trolanje fanbojevsko ven vlacit.


Tvoj buddy Racer. ;((
|HP EliteBook|R5 6650U|

MacGyver141 ::

Napajalc je izjavil:

A to naj bi blo konkurenčno fury? hawaii ne trzne pod 60 fps.


Beri komentar pod posnetkom.

klinker ::

D3m je izjavil:

klinker je izjavil:

Kje sem to napisal? ;((
Ce odgovarjas meni, odgovarjaj na kar ti jst napisem, ne mi neko tretje trolanje fanbojevsko ven vlacit.


Tvoj buddy Racer. ;((


In to so vsi tvoji koristni prispevki ki jih premores v temi o graficnih? :8)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: klinker ()

Napajalc ::

MacGyver141 je izjavil:

Napajalc je izjavil:

A to naj bi blo konkurenčno fury? hawaii ne trzne pod 60 fps.


Beri komentar pod posnetkom.


Neveš zakaj se gre. Na 4 generacijo CPU ram ne upliva skoraj nič, ta del mape je extremno zajeban, in se lepo vidi low fps, pač gtx 1060 ima average in to je to, pravi gpu bo tam pelal 60. Naj ti kak bf igralec pove kaj se dogaja tam.
011011100111010101100010

Zgodovina sprememb…

MacGyver141 ::

No malo sem narobe napisal. Beri opis posnetka :D

Napajalc ::

Kakšno naključje ane. Poznavalci vemo kaj se tam dogaja. Lahko se pa tolažiš kot ta ki je naredil posnetek. Edino če misliš da mu je šlo s 26 na 52 fps potem ko je dodal ram?
011011100111010101100010

Zgodovina sprememb…

MacGyver141 ::

Pol si pa slab pozanvalec. Zdej če si slučajno najdu 1 posnetek izmed 1000, da so nekan nizki fpsji v battlefieldu, pol je pa že grafa zanič.

Napajalc ::

Nope, en prvih posnetkov na low fps... sem se že leta nazaj kregal v bf temi ko sem študijo delal na tem odseku.. tko da gtx 1060 super GPU, sploh na low FPS edino kar je, ne priporočam nakupa.
011011100111010101100010

Zgodovina sprememb…

D3m0r4l1z3d ::

Zavedli so te, Napajalc.
ETN Wallet addr.: etnkGuvhDzR7Dh8us4e69VStubGbmQHrh5pe2fnpNDhEhX5
A1nCWrFBMK2NmkycgVN4sAwhvY8YyNNbF6KUSJyFZ99QKU8phCn
Cryptopia ref. link: https://www.cryptopia.co.nz/Register?referrer=Anymalus

MacGyver141 ::

Napajalc je izjavil:

Nope, en prvih posnetkov na low fps... sem se že leta nazaj kregal v bf temi ko sem študijo delal na tem odseku.. tko da gtx 1060 super GPU, sploh na low FPS edino kar je, ne priporočam nakupa.


Zmeraj cez 100 fps.

Grey ::

gddr85 je izjavil:

samo ne pozabit, da 290x zauga tam do 300w ;)

Kakšen elektromotor tud zauga 150A (arbitrarno) v špicah, če na hitro povečaš obremenitev...avto tud zauga do 20L/100km preden prestavim prestavo. Ni glih v redu logika "zauga do" in ti priporočam, da jo opustiš. Bi bilo fajn, da se tile fantje, ki pišejo reviewe malo izobrazijo glede elektrotehnike.

Inrush current

Na to temo...bi bilo zanimivo videt, kako ima nVidia kodo porihtano pod haubo...malo sumljivo se mi zdi tisto, kar sem videl na slajdih, ki jih je m0LN4r prilepil zadnjič z GDCja in je pisalo, da se ne sme neke nastavitve uporabljat...mogoče, ker ima nVidia to že nekako v BIOSu/driverjih zapečeno, da drži tako stabilno porabo. AMD ima to precej žagasto, ker verjetno upoštevajo "priporočilo", ker kao omejevanje TDPja znižuje performans. Verjetno AMD nima frekvence vezane na TDP in zato Watti skačejo sem in tja kot nori. nVidia pa ima v driverjih zabeleženo overclockanje "glede na TDP". Verjetno nVidiin Boost 3.0 deluje v povezavi s TDPjem. Zato bi mogoče uporaba tiste kode povzročala težave z Boost 3.0 medtem, ko AMD izgleda tega nima tako narejenega. AMDju bi tisto verjetno koristilo, ker bi bolj stabiliziralo porabo. nVidii pa verjetno škodilo, ker se kartice ne bi same navijale. Tako malo na hitro premišljeno...

Drugače pa je tako. Pri power conumptionu je ogromno magije v teh reviewih. Podobno kot nekateri mešajo že uporabljene grafe, drugi uporabljajo ali manj natačne inštrumente ali pa vzamejo malo tako "po svoje" zato, da priredijo stvar. Rad, zelo rad bi videl pošten inženirski pristop pri teh reviewih opisano z vsemi detajli kako in zakaj so se tega lotili kakor so se in bolj objektivno opisovanje zmogljivosti ter vključene videe namesto grafov.

Recimo že tu je razlika:

 Extreme Tech

Extreme Tech



 Tom's Hardware

Tom's Hardware



Pri prvi RX480 sploh ne izgleda slabo in je podobno kot vidim pri svoji v realnosti medtem, ko druga kaže precej atipično stvar. Kar je hecno glede na to, da kao uporabljajo bolj natačne inštrumente.

In other news, Vega trka na vrata :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Grey ()

Napajalc ::

Ni to edini primer. Tolk glete da ne boste spet preveč folka nategnli kot ste z r9 390 vs gtx 970.
011011100111010101100010

Zgodovina sprememb…

D3m0r4l1z3d ::

Drugače strastnemu gamerju bo radeonka sigurno 20eur na leto pribitka na računu za elektriko, tako da v 2 letih 40 eur pa ni več tak p/p dober, ampak to ni nič. Reviewerji na open benchu testirajo, tako da tisti z ohišji morajo računat, da jim bo radeonka ali top geforce vso toploto v ohišju spustila in takrat ni več vseeno ali grafična 150 ali 250w kuri. No, stranico zna bsak snet.

Napajalc je izjavil:

Ni to edini primer. Tolk glete da ne boste spet preveč folka nategnli kot ste z r9 390 vs gtx 970.

Kaj? Isto fpsji, stranica gor, pri 390 pa dol.
ETN Wallet addr.: etnkGuvhDzR7Dh8us4e69VStubGbmQHrh5pe2fnpNDhEhX5
A1nCWrFBMK2NmkycgVN4sAwhvY8YyNNbF6KUSJyFZ99QKU8phCn
Cryptopia ref. link: https://www.cryptopia.co.nz/Register?referrer=Anymalus

Zgodovina sprememb…

Napajalc ::

Škoda da bajsi ni navil r9 390 in ne odvil gtx 970, to bi bla šele komedija.
011011100111010101100010

Zgodovina sprememb…

Napajalc ::

MacGyver141 je izjavil:

Napajalc je izjavil:

Nope, en prvih posnetkov na low fps... sem se že leta nazaj kregal v bf temi ko sem študijo delal na tem odseku.. tko da gtx 1060 super GPU, sploh na low FPS edino kar je, ne priporočam nakupa.


Zmeraj cez 100 fps.

Oglej si tole sliko, s tvojo izjavo poveš da je gtx 1060 2x hitrejša na low fps og gtx 970, kle kaže da je v najboljšem primeru enako hitra:

011011100111010101100010

Zgodovina sprememb…

D3m0r4l1z3d ::

290x 4gb za 4k so oglaševali, na začetku je bila tudi precej draga,... toliko o nategovanju in money grabu, potem pa so videli, da folk ni neumen, so pa p/p naredili to serijo. Kdor ni modificiral xfx 550w napajalnika, je še moral novega močnejšega kupiti, pa gre p/p v luft.

Vega zna biti kot Fury serija, konkurenčna, vendar še poznejša. Fury brez x je bil v štric z 980 oc, ki je takrat 10 mesecev prej bila na trgu in to se pozna.
ETN Wallet addr.: etnkGuvhDzR7Dh8us4e69VStubGbmQHrh5pe2fnpNDhEhX5
A1nCWrFBMK2NmkycgVN4sAwhvY8YyNNbF6KUSJyFZ99QKU8phCn
Cryptopia ref. link: https://www.cryptopia.co.nz/Register?referrer=Anymalus

D3m ::

D3m0r4l1z3d je izjavil:

290x 4gb za 4k so oglaševali, na začetku je bila tudi precej draga,... toliko o nategovanju in money grabu, potem pa so videli, da folk ni neumen, so pa p/p naredili to serijo. Kdor ni modificiral xfx 550w napajalnika, je še moral novega močnejšega kupiti, pa gre p/p v luft.

Vega zna biti kot Fury serija, konkurenčna, vendar še poznejša. Fury brez x je bil v štric z 980 oc, ki je takrat 10 mesecev prej bila na trgu in to se pozna.


Saj niso zavajali.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

gddr85 ::

zraven so sicer pozabli dodat 30+ fps ;)

D3m0r4l1z3d ::

gddr85 je izjavil:

zraven so sicer pozabli dodat 30+ fps ;)

hehe, shit happens ;)
ETN Wallet addr.: etnkGuvhDzR7Dh8us4e69VStubGbmQHrh5pe2fnpNDhEhX5
A1nCWrFBMK2NmkycgVN4sAwhvY8YyNNbF6KUSJyFZ99QKU8phCn
Cryptopia ref. link: https://www.cryptopia.co.nz/Register?referrer=Anymalus

tikitoki ::

AapocalypseE je izjavil:

tikitoki je izjavil:

http://www.tomshardware.com/reviews/bes...

Zanimivo, da je med priporocenimi graficnimi karticami AMD 580 in ni ne duha, ne sluha, o GTX 1060.
Seveda pa bom raje zaupal lokalnim nvidiotom, ki niso do saj pokazali nobene zmoznosti realne primerjave izdelkov.


Dobro jutro lokalna rdečkica...

Kot lahko vidiš priporočajo 580 4GB napram 1060 3GB, kar se tudi sam strinjam.

Nikjer pa ni omenjena 1060 6GB ali 580 8GB.

Troll fail...


Ce se lazes, se ne spremni resnice. Vsak lahko preveri link in vidi, da si laznjivi, brezvezni trol.

klinker ::

Grey je izjavil:

gddr85 je izjavil:

samo ne pozabit, da 290x zauga tam do 300w ;)

Kakšen elektromotor tud zauga 150A (arbitrarno) v špicah, če na hitro povečaš obremenitev...avto tud zauga do 20L/100km preden prestavim prestavo. Ni glih v redu logika "zauga do" in ti priporočam, da jo opustiš. Bi bilo fajn, da se tile fantje, ki pišejo reviewe malo izobrazijo glede elektrotehnike.

Inrush current

Na to temo...bi bilo zanimivo videt, kako ima nVidia kodo porihtano pod haubo...malo sumljivo se mi zdi tisto, kar sem videl na slajdih, ki jih je m0LN4r prilepil zadnjič z GDCja in je pisalo, da se ne sme neke nastavitve uporabljat...mogoče, ker ima nVidia to že nekako v BIOSu/driverjih zapečeno, da drži tako stabilno porabo. AMD ima to precej žagasto, ker verjetno upoštevajo "priporočilo", ker kao omejevanje TDPja znižuje performans. Verjetno AMD nima frekvence vezane na TDP in zato Watti skačejo sem in tja kot nori. nVidia pa ima v driverjih zabeleženo overclockanje "glede na TDP". Verjetno nVidiin Boost 3.0 deluje v povezavi s TDPjem. Zato bi mogoče uporaba tiste kode povzročala težave z Boost 3.0 medtem, ko AMD izgleda tega nima tako narejenega. AMDju bi tisto verjetno koristilo, ker bi bolj stabiliziralo porabo. nVidii pa verjetno škodilo, ker se kartice ne bi same navijale. Tako malo na hitro premišljeno...

Drugače pa je tako. Pri power conumptionu je ogromno magije v teh reviewih. Podobno kot nekateri mešajo že uporabljene grafe, drugi uporabljajo ali manj natačne inštrumente ali pa vzamejo malo tako "po svoje" zato, da priredijo stvar. Rad, zelo rad bi videl pošten inženirski pristop pri teh reviewih opisano z vsemi detajli kako in zakaj so se tega lotili kakor so se in bolj objektivno opisovanje zmogljivosti ter vključene videe namesto grafov.

Recimo že tu je razlika:

 Extreme Tech

Extreme Tech



 Tom's Hardware

Tom's Hardware



Pri prvi RX480 sploh ne izgleda slabo in je podobno kot vidim pri svoji v realnosti medtem, ko druga kaže precej atipično stvar. Kar je hecno glede na to, da kao uporabljajo bolj natačne inštrumente.

In other news, Vega trka na vrata :D


Pa ti sploh znas te grafe precitat? :D

m0LN4r ::

D3m je izjavil:

AapocalypseE je izjavil:

d3m-u je vseeno kako se obnaša, ker naziv že itak ma... in si misli, da lahko potem kar vsakemu napiše, da mu lahko z rudo glavo razbije...

@meho7, super nakup.


Ni mi vseeno za kekca, ki plačuje 10€ elektrike več samo zaradi PCja. Pa sem mislil, da je sušilec in indukcijska večji porabnik.

Pa me nekdo vedno preseneti.

Porabnik ja, ni pa nujno da ga uporabljas veliko ali pa sploh ne.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r
««
27 / 138
»»