» »

KKS > Triera > UPC > Telemach

KKS > Triera > UPC > Telemach

««
355 / 361
»»

gregor ::

sem postavil preveč čudna vprašanja?

nobeden od van nima več kot eden TV z EON SMART TV aplikacijo?

hvala

LP

misek ::

Moraš imeti pravi paket, ki omogoča 2 smart TV aplikaciji.

DarwiN ::

Kaj pa CONAX kartice, Gregor? Teh lahko imaš 3 na televizorjih s koaksialnim priključkom.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Daniel ::

misek je izjavil:

Moraš imeti pravi paket, ki omogoča 2 smart TV aplikaciji.


Uradno trenutno noben paket tega ne omogoča.

misek ::

Daniel je izjavil:

misek je izjavil:

Moraš imeti pravi paket, ki omogoča 2 smart TV aplikaciji.
Uradno trenutno noben paket tega ne omogoča.
Kaj pa je potem tole v EON Full paketu?
EON Smart TV
Registrirana na toliko napravah: 1/2

gregor ::

DarwiN je izjavil:

Kaj pa CONAX kartice, Gregor? Teh lahko imaš 3 na televizorjih s koaksialnim priključkom.


Nimam coax kabla kjer je nova TV.

misek je izjavil:

Daniel je izjavil:

misek je izjavil:

Moraš imeti pravi paket, ki omogoča 2 smart TV aplikaciji.
Uradno trenutno noben paket tega ne omogoča.
Kaj pa je potem tole v EON Full paketu?
EON Smart TV
Registrirana na toliko napravah: 1/2



Jaz imam EON TV Premium paket.

V moj Telemach mi piše "registrirana na 1/1 naprav."
Reg

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gregor ()

gregor ::

-----

Kaj je res mogoče, da je leta 2023 (ne 2000) možno imeti samo eden EON Smart TV app?

-----

Kaj pa to da uporabim od drugih oseb podatke? Vam je to kaj znano?


-----

Kako vi rešujete, če imate npr. 4 TV?

Hvala!

DarwiN ::

Novi TV: EON SMART TV aplikacija
Stari TV št.1: EON BOX
Stari TV št.2: CONAX modul
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Anney ::

Lahko uporabiš od drugega, če ne koristi, kamot.

Rešujemo na črno, dokler si telemach ne pride gor, da je to brezveze, naj odklenejo na xy naprav pa mir.
Obstajata samo dva načina kako živeti svoje življenje:
Prvi pravi, da nič ni čudež, drugi pa, da vse je čudež.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Anney ()

Badwolff ::

Skor sigurno se da zment, da vrneš box in dobiš še en app.

Anney ::

Zakaj bi, če lahko uporabiš app od kogarkoli, ki ima telemach storitev. Sami tako želijo.

Fora je tudi, da če iz lokacije kjer je premuim paket (vsi programi), prenesš box na lokacijo s srednjim ali malim paketom, imaš na tej lokaciji vse programe, ker je vezano na box.
Obstajata samo dva načina kako živeti svoje življenje:
Prvi pravi, da nič ni čudež, drugi pa, da vse je čudež.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Anney ()

gregor ::

DarwiN je izjavil:

Novi TV: EON SMART TV aplikacija
Stari TV št.1: EON BOX
Stari TV št.2: CONAX modul


to je ena rešitev, samo ni optimalna
kaj če imam conax modul, kaj potem deljujejo pametne funkcije kot ogled za 7 dni nazaj, prikaz info o programih...?

Anney je izjavil:

Lahko uporabiš od drugega, če ne koristi, kamot.

Rešujemo na črno, dokler si telemach ne pride gor, da je to brezveze, naj odklenejo na xy naprav pa mir.


Kako to naredim? Ni mi jasno.
Ker EON SMART TV app ne zahteva nobene registracije, samo 6 mestno kodo ven vrže, ki jo moram vpisat v moj telemach oz poklicati na telemach podporo.

Badwolff je izjavil:

Skor sigurno se da zment, da vrneš box in dobiš še en app.


Lahko še 1x kličem podporo, zadnjič sem klical za TV, morda je bolje če pokličem splošno podporo, za naročnine...?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gregor ()

misek ::

gregor je izjavil:

Kako to naredim? Ni mi jasno.
Ker EON SMART TV app ne zahteva nobene registracije, samo 6 mestno kodo ven vrže, ki jo moram vpisat v moj telemach oz poklicati na telemach podporo.
To kodo poveš enemu znancu, ki tudi ima Telemach, pa ne uporablja smart tv aplikacije. In on jo vnese v moj telemach.

gregor ::

OK, sedaj razumem.
Se pravi, da mora ta osebva imet tudi moj telemach. Ker če pokličem na njihovo podporo, bo verjetno čudno izpadlo.

----

Ta politika je čisto mimo, kaj se sploh gredo, to je otroški vrtec. :))

Da v letu 2023 ne moremo imeti neomejeno število SMART TV app, glede na to, da so vse TV sedaj SMART. In coax kabli se več ne vlečejo po hišah...

Res zelo žalostno.

Morda čas za zamenjavo operaterja. Ima kateri drug operater to bolje urejeno?

Hvala vsem.

LP

voltaren ::

gregor je izjavil:

Ta politika je čisto mimo, kaj se sploh gredo, to je otroški vrtec. :))

Da v letu 2023 ne moremo imeti neomejeno število SMART TV app, glede na to, da so vse TV sedaj SMART. In coax kabli se več ne vlečejo po hišah...

Res zelo žalostno.

Morda čas za zamenjavo operaterja. Ima kateri drug operater to bolje urejeno?


Mislis, da bi v takem primeru (po tvoje) imel operater kaj dosti vec kot enega narocnika na TV? :)

misek ::

voltaren je izjavil:

Mislis, da bi v takem primeru (po tvoje) imel operater kaj dosti vec kot enega narocnika na TV? :)
Saj verjetno lahko zakleneš dostop na modem? Torej bi dostop deloval samo iz enega naročniškega dostopa.

Ali je možno imeti 2 naročniški razmerji na enem naslovu?

BorutK-73 ::

gregor je izjavil:

kaj če imam conax modul, kaj potem deljujejo pametne funkcije kot ogled za 7 dni nazaj, prikaz info o programih...?

Info deluje, samo ni tekoč kot na smart tv. Ogleda nazaj NI! Lahko pa snemaš na usb disk

Zgodovina sprememb…

starfotr ::

Lahko si pa vzpostaviš svoj lasten Card sharing @ Wikipedia

Han ::

Na eno conax kartico je načeloma en dostop do EON aplikacije. Pozanimaj se, če z dokupom kartice, ki je sicer ne boš uporabil, dobiš dodaten EON za Smart TV. To je včasih stalo 5 eur/mesec.

gregor ::

Hvala za vaše odgovore.

Včeraj sem znova poizkusil če bom imel kaj sreče. :) Sem klical na splošne informacije, namesto na tehnično podporo.
Zelo prijazna gospda. Zopet je registrirala nov EON SMART TV, vendar ista zgodba kot zadnjič, potem je vrglo ven EON BOX, zato je zopet lahko brisala nov TV.

Je rekla naj email napišem in to bom tudi naredil, vendar ne pričakujem rešitve.

Verjetno bom moral k kakšnemu drugemu operaterju. Imajo to zadevo kaj bolje urejeno? Več možnih prikopov preko SMART TV aplikacije?

EDIT:
Še to, imam conax kartico, ki je ne uporabljam. Bi lahko to bil problem. Če je npr. vrnem nazaj?

Hvala

LP

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gregor ()

MadMen ::

Gregor, kot ti je bilo povedano, lahko uporabiš aplikacijo samo na 1x TV. Klici na številko ne bodo rešili težave, ker je zadeva rešena sistemsko in vezana na tvoj paket. Conax kartica pa tukaj ne igra nobene vloge... ali spremeniš paket na EON premium, ali pa naroči nov EON box in si uredi inštalacijo do TV-ja.

Han ::

Mi nimamo EON škatle, pač pa 2 conax kartici. Zato lahko na obeh TV 'furamo' tudi EON aplikacijo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Han ()

gregor ::

MadMen je izjavil:

Gregor, kot ti je bilo povedano, lahko uporabiš aplikacijo samo na 1x TV. Klici na številko ne bodo rešili težave, ker je zadeva rešena sistemsko in vezana na tvoj paket. Conax kartica pa tukaj ne igra nobene vloge... ali spremeniš paket na EON premium, ali pa naroči nov EON box in si uredi inštalacijo do TV-ja.


Že imam EON Premium paket.
80 EUR za eno SMART TV aplikacijo, hvala lepa. :'(
Da si uredim inštalacijo coax kabla, moram celo bajto prekopati, TV je v drugem nadstropju...

Han je izjavil:

Mi nimamo EON škatle, pač pa 2 conax kartici. Zato lahko na obeh TV 'furamo' tudi EON aplikacijo.


to je v skaldu s tem, da bi jaz očitno tudi lahko imel dva TV z EON SMART TV, če ne bi imel še EON BOX, tega mi vrže ven, takoj kot mi uredijo drugo SMART TV
rešiteve je, da dam stran EON BOX in uporabim conax kartico, samo potem izgubim pametne funkcije, časovni preskok itd...

LP

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gregor ()

andy2k13 ::

Rukn EON app na telefone (max 5) in pac casti na tv, ce mas potrebo po gledanju za nazaj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: andy2k13 ()

delavec44 ::

Saj eni EON boxi rabijo samo ethernet kabel. Zahtevaj takega, na optiki jih dajejo.

Ali pa pač naročiš dodaten box in njegovo licenco uporabiš za smart tv.

Veron ::

Žalost, da Telemach ne ponuja možnosti dodatne Smart TV applikacije proti doplačilu (namesto boxa. magari za isto ceno kot box).
Bi tudi sam raje videl 2x Smart TV app, kakor 1x box + 1x smart tv.

gregor ::

Ja, velika žalost.
Ampak jokanje tukaj na forumu žal ne pomaga. :)

Razumel bi, da bi bili v letu 2005, sedaj pa smo v letu 2023, ko so vsi TV trgovini z TIZEN, WEBOS, ANDROID in ostlimi OS...

EON BOX lahko dobiš dodaten, EON SMART TV app pa ne... ;(

To imajo res zelo slabo urejeno.

-----

To še nisem slišal, da EON BOX lahko uporablja samo mrežni kabbel. Jaz vem samo za hibridno varianto, coax + mreža.

Hvala

LP

Sined9 ::

Zdravo. Kdo vama je rekel, da ne moreš zakupiti dod app licence? Seveda da se da..
Pokliči na klicni center, naj ti pošljejo aneks za dodaten box v podpis in aktivirajo dummy box. Tako ti bo v portalu moj.telemach potem omogočeno aktivirati kodo iz tvja.

gregor ::

če te prav razumem, če dobim EON BOX in ga vržem v omaro, lahko namesto njega uporabim EON SMART TV app?

Sined9 ::

Ne. V tem primeru ti licenco vzame box in nisi nic naredil.
Telemach ti na pogodbi doda dodaten eon box, vendar v ozadju aktivira dummy opremo(virtualno, navidezno, ki ne pobere licence). Ko ti to uredijo, boš imel prosto licenco v portalu in jo boš lahko dodal na tv.

Badwolff ::

Js bi se na tvojem mestu po služil obiska v enem večjem centru ali pa kakega emaila. Po mojih izkušnjah niso tako rigidni. Je pa seveda vedno odvisno od tega, na koga naletiš. Pač velika firma.

gregor ::

zanimivo, pa si prepričan, da to deluje, verjetno bo kar izziv to speljati skozi pri telemachu, jim razložiti kaj bi rad dosegel :D
morda veš koliko pride dodaten box?

Sined9 ::

5 eur z ddv. Da se, vendar moraš na pravo osebo naletiti, ki razume kako deluje sistem aktivacij v ozadju :)

gregor ::

Badwolff je izjavil:

Js bi se na tvojem mestu po služil obiska v enem večjem centru ali pa kakega emaila. Po mojih izkušnjah niso tako rigidni. Je pa seveda vedno odvisno od tega, na koga naletiš. Pač velika firma.


sva istih misli

bom šel v center, če tam ne uspem, pa email oz telefon ;)

Sined9 je izjavil:

5 eur z ddv. Da se, vendar moraš na pravo osebo naletiti, ki razume kako deluje sistem aktivacij v ozadju :)


ok, razumem :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gregor ()

DarwiN ::

Po mojih izkušnjah so preko emaila dostopni večji mojstri. Sem želel četrto CONAX kartico in je ženska po telefonu trdila, da tega 100% ne nudijo in da je max. število 3, jaz pa ji odgovarjam, da sem že imel 4 kartice v preteklosti. :)

No preko maila so takoj vedeli, kako se stvari streže.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DarwiN ()

gregor ::

Hvala za info. :)

LP

delavec44 ::

gregor je izjavil:

Ja, velika žalost.
Ampak jokanje tukaj na forumu žal ne pomaga. :)

Razumel bi, da bi bili v letu 2005, sedaj pa smo v letu 2023, ko so vsi TV trgovini z TIZEN, WEBOS, ANDROID in ostlimi OS...

EON BOX lahko dobiš dodaten, EON SMART TV app pa ne... ;(

To imajo res zelo slabo urejeno.

-----

To še nisem slišal, da EON BOX lahko uporablja samo mrežni kabbel. Jaz vem samo za hibridno varianto, coax + mreža.

Hvala

LP


Zgleda zelo podobno ampak je drug model. Na optiki jih imajo, tam ni nikjer koaks.

Daniel ::

Če lepo prosiš, ga dobiš tudi na COAX omrežju. Stvar dogovora z serviserjem (monterjem).

Vanquish ::

delavec44 je izjavil:


Zgleda zelo podobno ampak je drug model. Na optiki jih imajo, tam ni nikjer koaks.


ne cist na pamet. Nekateri na optiki imamo na modemu tudi koaks izhod in normalno povezavo kot vsi na kablskem.

Daniel ::

Oboje je pravilno, tako, da ni na pamet. Na optiki dobiš IP box in Coax izhod na modemu za Conax varianto. Lahko pa tudi na kabelskem dobiš IP box, če si vztrajen.

shweegl ::

Pozdravljeni,

imam eon premium OTT, torej 1 smart tv app in 1 box.
Na smart tv appu (tv imam povezan prek wifija) vse deluje brezhibno.
Pri eon boxu pa slika zatika (recimo nekajkrat v pol ure). Box je povezan prek ethernet kabla direktno v router.
Za internetno povezavo imam A1 LTE router (4G). Tudi pri hitrosti nad 100mbits se mi dostikrat zatika slika.
Naredil sem speedtest na eon boxu in več kot tja do 50mbit ne pride..
Ima kdo podobne težave? Kakšna rešitev?
Človek bi si mislil, da bo na telemachovi lastni opremi dejansko delovalo vse tako kot bi moralo, pa temu izgleda ni tako.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: shweegl ()

Daniel ::

EON na mobilnem omrežju se nekako ne obnese najbolje. Tudi sam imam take izkušnje, ko ga koristim na dopustu. Vsake toliko enostavno ponovno predvaja zadnjih par sekund.

shweegl ::

Daniel je izjavil:

EON na mobilnem omrežju se nekako ne obnese najbolje. Tudi sam imam take izkušnje, ko ga koristim na dopustu. Vsake toliko enostavno ponovno predvaja zadnjih par sekund.


Točno to! Ampak začuda mi vse deluje perfektno na smart tv appu. Videl sem tudi, da je možno prelisičiti box, da omogoči wifi omrežje. Mogoče bi bilo tako bolje? mogoče?

strom_15 ::

Telemach s 1.8.2023 draži svoje nekatere pakete (tako fiksne kakor mobilne):

https://telemach.si/spremembe/spremembe...

Daniel ::

Torej Tidal gre stran pri premium shemi, če prav razumem. Ostali paketi pa dobijo še podražitev.

PrimozR ::

Fajn, pa ravno sem se navadil Tidala (ga imam konektanega v Plex...)

hojnikb ::

Sn ze kolebu če bi šel iz Spotify-a na Tidal, k je free... Guess not :D
#brezpodpisa

strom_15 ::

Zanimivo poročilo AKOS-a o internetu (tako fiksnem kakor mobilnem):

https://www.akos-rs.si/fileadmin/user_u...

Najbolj je pa zanimiv ta podatek (v dokumentu na strani: 19): Maksimalna izmerjena hitrost na fiksnih omrežjih je bila 9,176 Gb/s (Telemach), maksimalna hitrost izmerjena na 5G omrežju pa 1,426 Gb/s (Telemach). (merjeno na www.akostest.net).

MrStein ::

Je se še komu v nedeljo zatikal zvok na TV kanalih?
Ne ves čas ampak tak, enkrat na uro, potem pa traja 10 sekund, včasih tudi celo minuto.
Takrat je zvok tak drdrajoč, kot da vsaka druga sekunda manjka.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

starfotr ::

strom_15 je izjavil:

Zanimivo poročilo AKOS-a o internetu (tako fiksnem kakor mobilnem):

https://www.akos-rs.si/fileadmin/user_u...

Najbolj je pa zanimiv ta podatek (v dokumentu na strani: 19): Maksimalna izmerjena hitrost na fiksnih omrežjih je bila 9,176 Gb/s (Telemach), maksimalna hitrost izmerjena na 5G omrežju pa 1,426 Gb/s (Telemach). (merjeno na www.akostest.net).


Še bolj zanimiva je naslednja nebuloza:

Nov Splošni akt določa tudi obveznost ponudnikov storitev, da ne glede na
dostopovno tehnologijo in naročniški paket, uporabniku brezplačno zagotavljajo vsaj en
edinstven javni dinamični IPv4 naslov, ki se s strani ponudnika ne sme spremeniti znotraj
obdobja krajšega od 30 dni (gl. šesti odstavek 5. člena Splošnega akt


Namesto, da bi zapovedali, da morajo vsem dati na voljo možnost /48 na IPv6, uvajajo da mora vsak dobit IPv4. Katastrofa.

https://www.akos-rs.si/telekomunikacije...
««
355 / 361
»»