» »

KKS > Triera > UPC > Telemach

KKS > Triera > UPC > Telemach

««
354 / 360
»»

Ijus ::

a da dobi tak modem?

men je serviser povedal da če bom hotel met polno hitrost prek wifija da bom moral na svojo roko jit kupovat uno wifi enoto ki se poveže na kabelski modem.
in pol da ga dam v bridge. zdej ne vem kaj al kabelski modem al uno wifi enoto.

no kakor koli že... jaz sem šel iz firbca prejle gledat na svoj ubee modem... in tudi nisem našel bridge opcije.

sej dejansko ne vem čemu služi ta opcija/nastavitev. sem pa mtosev-u podal link da pogleda kako pride do settingsov za svoj ubee modem.
pač nima. kot si ti hojnikb rekel zgleda mora bit tak modem. mene ne sprašujte nimam kaj preveč pojma o tem.

ps/edit: kar se tiče externih povezav nisem nikoli imel kaj preveč pojma
Corpse & Mrhovina, Inc.
https://soundcloud.com/rising-night-wave
https://soundcloud.com/extus

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Ijus ()

MrStein ::

Ponekod lahko Bridge mode naravo samo operater, uporabnik pa ne. Najbolje vprašati podporo.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Han ::

UBEE lahko nastavi v 'bridge mode' samo operater. Ko je v tem načinu, ga ne moreš več upravljat, ker so vse funkcije nedostopne, tudi WiFi, zato moraš nanj priklopit svoj router.

wired ::

Pokličeš na tehnično podporo in prosiš za bridge mode. Rešeno v par minutah.

hojnikb ::

bridge mode je drug firmware na ubeejih, ki ga lohk da gor sam operater... Tko da brezveze iskat bridge način, ker ga nebote našl...
#brezpodpisa

starfotr ::

Ijus je izjavil:

a da dobi tak modem?

men je serviser povedal da če bom hotel met polno hitrost prek wifija da bom moral na svojo roko jit kupovat uno wifi enoto ki se poveže na kabelski modem.
in pol da ga dam v bridge. zdej ne vem kaj al kabelski modem al uno wifi enoto.

no kakor koli že... jaz sem šel iz firbca prejle gledat na svoj ubee modem... in tudi nisem našel bridge opcije.

sej dejansko ne vem čemu služi ta opcija/nastavitev. sem pa mtosev-u podal link da pogleda kako pride do settingsov za svoj ubee modem.
pač nima. kot si ti hojnikb rekel zgleda mora bit tak modem. mene ne sprašujte nimam kaj preveč pojma o tem.

ps/edit: kar se tiče externih povezav nisem nikoli imel kaj preveč pojma


Pač naročiš neko firmo, ko se s tem ukvarja bolj profesionalno in ti naredi/nastavi delujoč in hiter wifi.

mtosev ::

Han je izjavil:

UBEE lahko nastavi v 'bridge mode' samo operater. Ko je v tem načinu, ga ne moreš več upravljat, ker so vse funkcije nedostopne, tudi WiFi, zato moraš nanj priklopit svoj router.

Sedaj imam svoj router gor priklopljen. Bo net hitrejši, če prosim, da ga dajo v bridge mode? So kakšne prednosti?
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

yogy ::

Internet definitivno ne bo hitrejši. Če ne veš kakšne prednosti prinaša svoj router (ne govorim o tistih, ki jih kupiš v vsaki računalniški trgovini) ampak bolj resne naprave z lastnim operacijskim sistemom, kot npr. pfsense, opensense, openwrt, untangle ipd., potem raje nič gor ne priklapljaj. Če pa govoriš o wifi dostopni točki, pa spet odvisno kaj kupiš in se zna poznat na kakovosti wifi signala in posledično hitrosti na brezžičnih napravah.

Ijus ::

jaz sem tole se spomnil pogledat

https://www.google.com/search?q=what+ar...

če prav zastopim bi moral mtosev dokupit en dodaten wifi komponentić (ne vem kako se točno temu reče) ki bi ga preko kabla priklopil na njegov ubee kabelslki modem ki ima wifi modul že vgrajen in bi dal oba ta wifija v bridge in bi zadeva delala hitreje. je tako ali ni?
Corpse & Mrhovina, Inc.
https://soundcloud.com/rising-night-wave
https://soundcloud.com/extus

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Ijus ()

yogy ::

Tu dejansko govori, da ena naprava prevzame vlogo routerja z wifi-jem druga pa postane wifi dostopna točka (access point) s katero podaljšaš wifi signal. Če sta oba routerja v router mode-u imaš lahko probleme pri dostopu v internet in/ali lokalnem omrežju (na enem nastaviš nekaj in ne deluje, ker nisi nastavil tudi na drugem). Z wifi dostopno točko si podaljšaš wifi signal ali pa jo uporabiš, če router nima vgrajenega wifi modula. Tile komercialni imajo skoraj vsi wifi modul vgrajen.

Han ::

Za malce bolj resno delo je UBEE modem/router smiselno nastavit v bridge in nanj priklopit zmogljivejši WiFi router, ki bo zagotavljal bistveno večji domet in z lahkoto usmerjal promet.

mtosev ::

Wifi na ubee sem izklopil, ker ne rabim.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Ijus ::

kva je atm z telemachovim spletnim poštnim odjemalcem al serverjem?
men sploh nič ne dela. kliknem na bookmarked thumbnail v chromu pa kr nč. kr suče se un krogec u tri perovske.
Corpse & Mrhovina, Inc.
https://soundcloud.com/rising-night-wave
https://soundcloud.com/extus

Yossarian ::

Ijus je izjavil:

kva je atm z telemachovim spletnim poštnim odjemalcem al serverjem?
men sploh nič ne dela. kliknem na bookmarked thumbnail v chromu pa kr nč. kr suče se un krogec u tri perovske.


Tudi meni že nekaj dni ne dela v redu dela ne - ne morem pošiljat pošte, prejemam jo pa lahko.
Nikoli se ne prepiraj z idiotom, ker te bo potegnil
dol na svoj nivo in te premagal s svojimi izkušnjami.

Ijus ::

pr men že celi dan neki dela ne dela. ne more se odločit.
f** živlene!
Corpse & Mrhovina, Inc.
https://soundcloud.com/rising-night-wave
https://soundcloud.com/extus

predi ::

Res so asi, ni kaj. Pošljejo snail mail, da mi bodo prvega maja na silo spremenili paket iz Silver 2 v EON Light, pa še danes vse po starem. Pa kdo bi takšno govedo jemal resno? Mogoče po tem, ko bom zahteval N dni po ceni starega paketa za tekoči mesec (ne po ceni novega s popustom).

chucki ::

Resetiri modem
AMD Ryzen 1700/NZXT Kraken X62/Asus ROG Crosshair VI hero/DDR4 16gb/SSD M.2
EVGA GTX 1080 Superclocked/SB Z/NZXT H440 case/ Asus ROG PG248Q
Samsung Q7FN65 + PS4 PRO + VR <3 + Nintendo Switch

Han ::

Jaz sem bil včeraj nekaj časa na 3/2 Mbps namesto na 600+/100+. SpeedTest je mislil, da sem na T-2. Po 5 minutnem odklopu z napajanja je UBEE prišel k sebi. :P

predi ::

chucki je izjavil:

Resetiri modem
Nope. Ni zaleglo. Enostavno so pozabili. Na moj telemach ali karkoli je še vedno naveden Silver 2 paket, ne pusti se mi prijavit na eon.tv, ipd. Šalabajzerija pač.

predi ::

predi je izjavil:

chucki je izjavil:

Resetiri modem
Nope. Ni zaleglo. Enostavno so pozabili. Na moj telemach ali karkoli je še vedno naveden Silver 2 paket, ne pusti se mi prijavit na eon.tv, ipd. Šalabajzerija pač.
Kontaktiral support. "Sprememba še ni urejena, bo tekom meseca. Gre za večje število strank in bo trajalo dlje." V isti sapi so mi ponudili vezavo za dve leti (standard popust), ker to pa lahko naredijo takoj. Pa kdo je tu nor?


Kje zgoraj piše, da z menjavami začnejo 1.5. in da se bo moja zgodila nekje tekom meseca?

strom_15 ::

Uporabniki Telemacha boste lahko na Sportklubu do leta 2027 uživali v nogometnih tekmah UEFA Lige prvakov, UEFA Evropske lige in UEFA Konferenčne lige

S ponosom sporočamo, da si je vrhunski športni program Sportklub, ki ga imamo pri Telemachu v vseh svojih programskih shemah, zagotovil pravice za prenose nogometnih tekem UEFA Lige prvakov, UEFA Evropske lige in UEFA Konferenčne lige do leta 2027.

Podaljšanje pogodbe med UEFA in United Media, vodilnim medijskim podjetjem v jugovzhodni Evropi, zagotavlja Sportklubu tudi pravice za prenos finala UEFA Lige prvakov, UEFA Superpokala in UEFA Mladinske lige. Ta pogodba podaljšuje plodno partnerstvo, ki se je začelo leta 2012.

Od sezone 2024/25 bodo sistemi tekmovanja v UEFA Ligi prvakov, UEFA Evropski ligi in UEFA Konferenčni ligi prenovljeni, saj bo v skupinskem delu igralo po 36 ekip, po osem najboljših pa si bo zagotovilo uvrstitev v izločilne boje. Ta vznemirljiva sprememba pomeni, da bodo lahko gledalci Sportkluba uživali v še bolj ekskluzivnih tekmah, kar še utrjuje njegov položaj najboljšega športnega programa v Sloveniji.

"Navdušeni smo, da lahko nadaljujemo uspešno sodelovanje z United Media in našim gledalcem še dodatna tri leta nudimo najboljše iz evropskih klubskih nogometnih tekmovanj," je dejal Adrian Ježina, predsednik poslovodstva družbe Telemach Slovenija, ter dodal: "V Telemachu verjamemo, da ima šport ključno vlogo v našem vsakdanjem življenju, zato smo zavezani, da svojim strankam zagotovimo najboljše športne vsebine, ki so na voljo. Ponosni smo, da našim uporabnikom nudimo Sportklub v vseh naših fiksnih in mobilnih paketih, tako da je dostopen čim večjemu številu ljubiteljev športa. S spremembami, ki prihajajo v prihajajočih sezonah, bodo tekmovanja UEFA še bolj vznemirljiva in komaj čakamo, da našim gledalcem ponudimo še več ekskluzivnih tekem in še naprej utrjujemo položaj Sportkluba kot vrhunskega športnega programa v Sloveniji."

Telemachovi uporabniki lahko Sportklub spremljate v vseh fiksnih paketih EON in mobilnih paketih VEČ ter tako uživate v priljubljenih športnih vsebinah kjerkoli in kadarkoli. Poleg tekmovanj UEFA se lahko gledalci Sportkluba veselite tudi tekem slovenske nogometne Prve lige Telemach, ostalih domačih športnih tekmovanj, dirk Formule 1, FIBA svetovnega prvenstva v košarki, Evrolige ter tudi teniških turnirjev ATP in WTA, Davisovega pokala in Wimbledona.

vir: https://telemach.si/novosti/novosti-hom...

delavec44 ::

Naj ga dajo opcijsko za 5€, da lahko izberem cenejši paket brez tega sranja.

xseki ::

Opa, opa. Bravo Telemach!

Badwolff ::

Sam sem ukinil TV. Že tko nismo gledali skoraj ničesar, razen športa, pol nam ga pa še tako razdrobijo med ponudniki.

Sedaj imam Kodi+the crew in gledam bistveno več športa kot prej.

xseki ::

Zdaj se je situacija malo spremenila ja... Res me zanima kako naročniki Telemacha spremljate angleško, špansko in ostale lige? So to spletni streami? Kodi? Deljen račun Xplore tv, NEO, t2vgo od sorodikov/prijateljev?

Daniel ::

Ne spremljamo športa... Tudi sam bi podprl predlog, da naj dajo šport v ločen paket in znižajo ceno ostalim.

Badwolff ::

xseki je izjavil:

Zdaj se je situacija malo spremenila ja... Res me zanima kako naročniki Telemacha spremljate angleško, špansko in ostale lige? So to spletni streami? Kodi? Deljen račun Xplore tv, NEO, t2vgo od sorodikov/prijateljev?


Kodi ma vse, v super kvaliteti (večinoma), laufa na tv, dosti boljši komentatorji.
Edin težko skačeš med dvema tekmama hkrat.

yoco ::

Badwolff je izjavil:

xseki je izjavil:

Zdaj se je situacija malo spremenila ja... Res me zanima kako naročniki Telemacha spremljate angleško, špansko in ostale lige? So to spletni streami? Kodi? Deljen račun Xplore tv, NEO, t2vgo od sorodikov/prijateljev?


Kodi ma vse, v super kvaliteti (večinoma), laufa na tv, dosti boljši komentatorji.
Edin težko skačeš med dvema tekmama hkrat.

A imaš lahko na Kodiju dva addona? Npr. Balkan in The Crew?

Badwolff ::

lah jih maš kokr češ pomojem, sam ima the crew, selen in še enga, ampak uporabljam skoraj samo the crew.

yoco ::

Kako pa potem izbereš kateri addon ti odpre? Jaz ko odprem Kodi mi direkt odpre Balkan addon.

Yossarian ::

A že obstaja Balkan addon za novejši Kodi? Sam imam 20.1.
Nikoli se ne prepiraj z idiotom, ker te bo potegnil
dol na svoj nivo in te premagal s svojimi izkušnjami.

o0o0o0o0o0 ::

Badwolff ::

yoco je izjavil:

Kako pa potem izbereš kateri addon ti odpre? Jaz ko odprem Kodi mi direkt odpre Balkan addon.


Nimaš menija addons, favorites, music, TV... Na levi? Najbrž imaš kaj skin. Sam sem iz tega menija zmetal vse razen addons in favs. Pod add on izberem Add in, na katerem kaj iščem, potem ko najdem, recimo serijo, pa dam pod favorite.

Takole imam



Daddylive in mad titans naj bi bila dedicated za šport ampak men dela the crew dosti bolje.

yoco ::

Hm... jaz ko odprem kodi mi takoj zažene Balkan addon. Tako mi pokaže.
 kodi

kodi

Badwolff ::

Pa ne morš tam v spodnjem meniju it na addons in izbrat druzga?

Yossarian ::

o0o0o0o0o0 je izjavil:

Obstaja ja. source https://robinhoodtv.com/robinhood

Hvala. Je kje kak link, kako se to inštalira?
Nikoli se ne prepiraj z idiotom, ker te bo potegnil
dol na svoj nivo in te premagal s svojimi izkušnjami.

mimii ::

Pozdravljeni,

Doma imam ubee telemachov modem kabelska. In sicer problem je sledec. Ko sem na bilo katerem telefonu povezan za wifi signal nima veze 2.4 GHz ali 5.0 GHz mi za vsako odpre karkoli iscem neko cudno stran. Da bo bolj razvidno kaj mislim na linku prilagam video. Ce wifi izkljucim in vklopim mobilne me normalno poveze na tisto stran ki jo iscem. Kaj bi bilo to ?
Modem sem resetiral ne pomaga. Drugace tudi wifi kar dostikrat mece ven itd...

Link do videoposnetka: https://gofile.io/d/4W4kuw

Hvala za vse informacije

Daniel ::

Torej neodvisno od telefona? Tudi če poskusi kak kolega se zgodi isto?

mimii ::

Ja neodvisno od telefona.

PrimozR ::

Zgleda kot en 'DNS virus'?

o0o0o0o0o0 ::

Yossarian je izjavil:

o0o0o0o0o0 je izjavil:

Obstaja ja. source https://robinhoodtv.com/robinhood

Hvala. Je kje kak link, kako se to inštalira?


https://amkokodi.com/Balkan-Dzo/details...

Yossarian ::

Hvala.
Nikoli se ne prepiraj z idiotom, ker te bo potegnil
dol na svoj nivo in te premagal s svojimi izkušnjami.

sososlo ::

Od telemacha imam modem Technicolor CGA212, prav tako imam še en enak modem, ki sem ga dobil. Kako ta drugi modem nastaviti, da bo deloval samo kot router? Ali lahko Telemach-ov modem sam prestavim v bridge ali morem klicati podporo. Bo to potem delovalo, kot sem si zamislil?
Hvala

Daniel ::

Ne, s to kolobocijo ne boš naredil nič. Nabavi namenski router. Za bridge moraš klicati.

SebaR ::

Še komu naključno izginjajo programi iz seznama prikljubljenih na EON box, da jih je potem potrebno ponovno dodati?
Povej ti to raje komu brez nog, da bo lahko skakljal po cesti...
:>

yoco ::

A vam streami na twitch.tv delajo? Meni kaže error 2000 pri kar nekaj streamerjih!

Daniel ::

Daj nek link, pa pogledamo.

yoco ::

Daniel je izjavil:

Daj nek link, pa pogledamo.

očitno je dober del evrope imelo težave, nisem bil edini :)

BorutK-73 ::

Enako imel težave z UK streamerji, iz zda ali litve je delalo normalno

gregor ::

lepo prosim za vašo pomoč

do sedaj smo imeli doma smart TV z EON SMART TV app in pa TV z EON BOX.

nabavili smo nov pametni TV

včeraj zjutraj pokličem na telemach, da jim povem kodo za EON SMART TV APP, gospa doda v sistem in zadeva lepo deluje

zvečer vklopimo TV, ki ima EON BOX in javi napako, da je že max. število naprav registriranih, nekaj podobnega

kličem znova na telemach in mi gospod pove, da lahko imam samo eden EON SMART TV, za ostalo pa EON BOXe
če želim uporabljati EON BOX, mi mora brisat eden EON SMART TV APP, in to je tudi storil

poleg tega mi še pove, da če želim dodaten prikop na EON SMART TV, da lahko edino uporabim podatke od sorodnikov, prijateljev, sodelavcev..., ki ne uporabljajo EON SMART TV APP.

ali je to res, vam je to kaj poznano?
je res, da v letu 2023 lahko imam samo eden TV na katerem teče EON SMART TV?
kaj je to z uporabo podatkov od drugih telemach uporabnikov?

vse skupaj se mi zdi ZELO, ZELO čudno

prosim, če mi malo osvetlite to zadevo, očitno sem padel iz lune ;(

problem je še ta, da v sobi kjer je novi TV, nimam coax kabla in sploh ne morem uporabiti EON BOX

hvala

LP
««
354 / 360
»»