» »

KKS > Triera > UPC > Telemach

KKS > Triera > UPC > Telemach

««
350 / 360
»»

Daniel ::

Mene so enkrat klicali za pogodbo na nekem drugem naslovu kjer skrbim za internet in živijo starejši. Izrecno sem povedal, da želim pred podpisom česarkoli preveriti pogodbo in naj jo pač poštar dostavi in jo bomo potem poslali nazaj. Mine par dni, poštar prinese, penzionist podpiše kar mu pomoli pod nos in je bila pogodba sklenjena. K sreči sem šel preverit kaj so sploh poslali. Bi razumel, če ne bi izrecno zahteval, da pošljejo da preverim.

yoco ::

Oba z očetom imava Telemach mobilno naročnino. Jaz imam starega samsunga on xiaomi redmi 9t. Meni dela vse ok, njemu pa zadnje par dni vedno kaže zraven signala R. Ko vklopi podatke nikoli ne more dobiti 4G. Je kaj na mobitelu, da ne izbere Telemach omrežja?

Kekec ::

Poskusi ga ročno.

yoco ::

yoco je izjavil:

Oba z očetom imava Telemach mobilno naročnino. Jaz imam starega samsunga on xiaomi redmi 9t. Meni dela vse ok, njemu pa zadnje par dni vedno kaže zraven signala R. Ko vklopi podatke nikoli ne more dobiti 4G. Je kaj na mobitelu, da ne izbere Telemach omrežja?

Kot da bi me Telemach slišal, po pol ure ko sem napisal sporočilo, se vse vrne kot je bilo prej! :O

strom_15 ::

Telemach s 1.7.2022 draži pakete in v nekaterih paketih dodaja Voyo.

https://telemach.si/obvestilo-o-spremem...

Fsegula62 ::

strom_15 je izjavil:

Telemach s 1.7.2022 draži pakete in v nekaterih paketih dodaja Voyo.

https://telemach.si/obvestilo-o-spremem...


:))
"Paketu EON Premium se bo cena dvignila za 2,90 EUR z DDV."

Drago bomo plačali to giga linijo :D

Han ::

In če hočeš "gratis" Voyo, se moraš vezat ali podaljšat vezavo. ;(

gregor ::

Pozdravljeni

Morda prej nisem bil pozoren, ampak na kabelskem modemu je sedaj mrežni kabel ki gre na TV, osvetljen rdeče.
Torej namesto zelene osvetlitve, kot je na drugih portih, je ta sedaj rdeče obarvan.

Ali je to vredu oz. je čas za menjavo modema, klic na Telemach?

Hvala

LP

alexz ::

pokliči na tm sej te nič ne stane

PrimozR ::

Načeloma barva lučk na ethernet portu kaže hirost linka po kablu, če se ne motim.

gregor ::

ok, hvala, pokličem na TM in preverim
LP

Sc0ut ::

Je kdo na Telemach Eon Light na Telekomovi optiki? Morali bi že povečati hitrost na 200 Mbps, pa še kar ni.
1231 v3, Z97 A, 16GB ram 1600mhz, 3070 RTX, HX850

alexz ::

ja mi in tudi nam še niso dvignili hitrosti. na moj telemach na levi strani piše 200/40 na desni pa 100/20. sem jih v nedeljo kontaktiral preko chata so rekli da bojo pri njih preverili vendar do sedaj še niso zrihtali.

mitko25 ::

Od včeraj dalje je naročnikom Premium paketa dostopen Voyo v videoteki.

webmaher ::

še vedno se pa ne moreš prijaviti v Voyo app, ker kode niso uspeli dodati v vmesniku in bodo to storili do konca junija...Telesmeh kako ćemo lako ćemo :))
Ja v videoteki je pa tko kt pr HBO Max nešto ima ali nema sve :D

Han ::

Voyo bi lahko rešili tako, da bi lahko še naprej uporabljali Voyo aplikacijo...

PrimozR ::

Saj jo lahko.

mitko25 ::

Na EON Boxu lahko namestis VOYO aplikacijo in ob prvem zagonu ti jo samodejno zažene, ne rabiš nobene kode nikamor vnašat...Drugo je pri ostalih android Boxih in SMART TV-jih.

Han ::

Nimam EON boxa, le Smart TV s Conax kartico.

alexz ::

tudi na smart tv dela voyo https://voyo.si/vsebine/faq

webmaher ::

dela ja, če maš kodo...

PrimozR ::

Na EON boxu brez kode. Preverjeno.

Tero ::

Kaj eon box dela lahko brez kabelskega signala? Da samo ethernet kabel stekas not?
Pa če je odgovor da, kaj lahko škatlo odneses kam pa priklopis na kaki cisto drugi ISP? V mojem primeru na hrvaškem?

Je kdo probal?
Give a man a fish, he'll be fed for a day.
Teach a man to fish and he'll drown himself.

misek ::

1) Da. Vendar ne deluje live tv ampak moraš malo previti nazaj, da začne predvajati.
2) Še nisem preizkusil. Teoretično bi morda delovalo, praktično pa ...

Daniel ::

Tero je izjavil:

Kaj eon box dela lahko brez kabelskega signala? Da samo ethernet kabel stekas not?
Pa če je odgovor da, kaj lahko škatlo odneses kam pa priklopis na kaki cisto drugi ISP? V mojem primeru na hrvaškem?

Je kdo probal?


OTP box (ta, ki ima samo LAN konektor) dela BP povsod po EU, ne smeš pa tega v tujih omrežjih uporabljati več kot 50% časa. Vsaj po pogojih uporabe ne. Sicer se doslej ni še nihče pritožil, da so ga sankcionirali ampak možnost pa imajo v splošnih pogojih, če bi želeli. Najbolj ziher varianta je stalni VPN v domače omrežje preko dveh usmerjevalnikov, ampak tisto vzame kar nekaj dodatnih EUR.

Če ga boš nesel s sabo zgolj na dopust ne bo nihče kompliciral.

Tero ::

Ker ti v paketu pripadajo 3-je. Bi samo enega imel na vikendu na hrvaskem. Torej moram pac probat?
Drugac bi se moral se igrat z nekim wifi--> ethernet bridgom... hmmm pa še VPN.
Internet(wifi) je drugac tam od enega poznanega soseda ki nam je dal brezplčano v uporabo.
Give a man a fish, he'll be fed for a day.
Teach a man to fish and he'll drown himself.

Daniel ::

3 EON boxe boš zelo težko dobil. Še jaz sem komaj prišel do dveh. Če imaš optiko doma imaš zelo verjetno box, ki ima samo LAN priključek.

Kako pa ga nameravaš priklopiti, glede na to, da imajo BOXi onemogočen WiFi? Sicer obstaja nek bypass ampak se s tem nisem ukvarjal, da bi testiral.

Tero ::

Torej ni mogoče moje želje uresničit?

Čeprav sem tu malo offtopic da napišem kaj bi sploh rad:
Starša imata vikend na morju na hrvaškem. Občasno bi rada gledala TV in to večinoma slovenske programe. Nočeta plačevat dodatnega stroška za isp na vikendu ker itak nevem če je sploh kaj možno razen mobilno pa sevada nista niti en mesec na leto tam. Nočeta uporabljat (ne znata) telefona tablice laptopa... Ampak hočeta vklopit (star ni smart) TV in gledat programe. Wifi imamo od bližnjega soseda ki nam je dovolil uporabo in dal geslo.

Je možno kaj naredit?
Give a man a fish, he'll be fed for a day.
Teach a man to fish and he'll drown himself.

Anney ::

Najceneje te pride, da kupiš en android player na katerega namestiš EON aplikacijo in predvajaš preko neta. Ima vsaj TV hdmi?

Nekaj podobno temu, glej da je android in da ima google play, s katerega dodaš aplikacijo EON.
https://www.mimovrste.com/predvajalniki...
https://www.mimovrste.com/predvajalniki...

https://play.google.com/store/apps/deta...

Kakšna hitros je pa za to potrebna se pa pozanimaj in preveri.
Obstajata samo dva načina kako živeti svoje življenje:
Prvi pravi, da nič ni čudež, drugi pa, da vse je čudež.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Anney ()

Daniel ::

Chromecast TV, če ima tv HDMI, gor pa aktivirana licenca za SmartTV za EON. Za en mesec gledanja na leto ne bo nobenega problema. Priklopiš ga na sosedov Wifi in gledaš. Zaželjeno je vsaj 8 Mbit za kolikor toliko spodobno delovanje.

PrimozR ::

Chromecast with Google TV*

Navaden Chromecast ni dovolj.

Daniel ::

PrimozR je izjavil:

Chromecast with Google TV*

Navaden Chromecast ni dovolj.


Če v google vržeš Chromecast TV bojo praktično vsi zadetki pravilni.

Znida ::

EON Android TV app deluje povsod po EU brez problema, pa tudi izven EU ce ste povezani v EU preko VPN aplikacije na Android TV boxu. Stestirano vsaj v 5. drzavah na vec kontinentih.

ruski76 ::

Daniel je izjavil:

3 EON boxe boš zelo težko dobil. Še jaz sem komaj prišel do dveh. Če imaš optiko doma imaš zelo verjetno box, ki ima samo LAN priključek.

Kako pa ga nameravaš priklopiti, glede na to, da imajo BOXi onemogočen WiFi? Sicer obstaja nek bypass ampak se s tem nisem ukvarjal, da bi testiral.


Zakaj bi bilo tezko dobiti 3 eon box-e?
Imam 3 eon box-e in se 2 eon smarttv dostopa - se pravi na 5ih androidTV napravah (s tem ne mislim mobilni eon / chromecast!) - in dela vse BP.
Vse 3 eon box-e imam povezane preko LAN-a, in svoja 2 android box-a tudi. Pac kupis in priklopis se en switch ...
Morda je tezava dobit vse to zato, ker (po mojih osebnih izkusnjah z njimi) niti sami ne poznajo svojega sistema/ponudbe
(KOMAJ sem jim dopovedal da zelim 5x androidTV, saj so mi ves cas odgovarjali, da saj imam 5x eon preko gsm/chromecast-a ... Zaposlene pri TM precej muci razlikovanje med android eon dostopom ter androidTV eon dostopom)

Daniel ::

Ker je tudi prodajna ponudba nastavljena tako, da lahko dobiš največ 2 EON boxa na priključek, dokler še vlečejo stari D3 s sabo. Morda če doplačaš 5 eur mesečno lahko dobiš še enega.

2 licenci za smart tv pa imaš samo, če si prej imel Gold Trojko Premium, tam so nekaterim ostali dve licenci, vsi ostali imamo samo eno in je ni možno dokupiti.

ruski76 ::

Daniel je izjavil:

Ker je tudi prodajna ponudba nastavljena tako, da lahko dobiš največ 2 EON boxa na priključek, dokler še vlečejo stari D3 s sabo. Morda če doplačaš 5 eur mesečno lahko dobiš še enega.

2 licenci za smart tv pa imaš samo, če si prej imel Gold Trojko Premium, tam so nekaterim ostali dve licenci, vsi ostali imamo samo eno in je ni možno dokupiti.


Na (opticni) prikljucek dobis lahko zagotovo dobis vsaj 3 eon box-e - jaz sem jih, pa nisem nic posebnega ...
D3 ne rabis imeti/vzeti, saj ga "zamenjas" za eon box. Ce si pripravljen placati zanj 5e/mes, je pa nekaj drugega (nekateri so ga dobili tudi zastonj) ...
Preden sem sel na "EON premium" sem pa imel LIGHT paket (nobenega EON dostopa, nobenega Gold Premium), pa vendar imam sedaj tudi 2 smartTV licenci.
Tako da pri tvojih trditvah nekaj ne bo drzalo ...
Oziroma kot sem ze omenil - najvecja tezava je, da telemachovci sploh ne vedo kaj imajo v ponudbi in kaj ne, drugace ne bi bilo toliko kontradiktornih si informacij med nami uporabniki.

Daniel ::

Zelo zanimivo. Pri teh licencah je pa tako, da sem dostikrat spraševal na telemach, če bi lahko dobil še kakšno in je zmeraj bila reakcija, da bi si raje dali odrezati nogo kot pa ponuditi še eno licenco. V uradni ponudbi je ni, niti je na portalu dodatno ni možno aktivirati. Očitno imaš pač srečo, da so te spregledali.

DarwiN ::

Marsikaj se da zmenit.. Mi imamo denimo 4 conax kartice, čeprav je uradno omejeno na 3. :)
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

PrimozR ::

A ni en EON box zastonj, drugi pa že 5 € na mesec? Če kot drugi box vzameš D3 je pa zastonj (na koaksialcu sicer, na optiki je verjetno z razlogom drugače).

hojnikb ::

nekaj časa so mel akcijo da si se enga dobil gratis..
#brezpodpisa

Vedran ::

V obdobju trajanja akcije BREZPLAČEN EON SMART BOX V PAKETU EON PREMIUM Telemach novim naročnikom, ki sklenejo naročniško razmerje za paket EON Premium s 24 mesečno vezavo in obstoječim naročnikom, ki spremenijo obstoječi paket na paket EON Premium s 24 mesečno vezavo, nudi 100% popust na redno ceno mesečne naročnine za drugi sprejemnik EON SMART BOX, ki nadomešča sprejemnik D3 kot drugi privzeti sprejemnik. 100% popust na redno ceno mesečne naročnine za sprejemnik EON SMART BOX velja za drugi sprejemnik za čas trajanja naročniškega razmerja EON Premium.

Daniel ::

DarwiN je izjavil:

Marsikaj se da zmenit.. Mi imamo denimo 4 conax kartice, čeprav je uradno omejeno na 3. :)


Vem, imam tudi sam dva EON boxa, 2 kartici in 1 licenco za SmartTV. Ampak tega sam s klicem nisem mogel urediti, sem jim pa napisal na FB in so me potem klicali in mi ponudili to opcijo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Daniel ()

psychoshorty ::

Pozdrav,

so kaj spreminjali programske sheme v paketih? Pri Eon Light je prej bil Cinestar 1 in 2, zdaj ga vec ni (nam je komaj danes padlo v oci). Je to kje bilo najavljeno?

yoco ::

A mi lahko nekdo razloži kaj točno pomeni 1EUR mesečna naročnina pri telefonu Samsung S22 5G?

Imam Še Več paket, brez vezave. A če kupim ta telefon plačam samo 1EUR naročnine?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: yoco ()

Fsegula62 ::

yoco je izjavil:

A mi lahko nekdo razloži kaj točno pomeni 1EUR mesečna naročnina pri telefonu Samsung S22 5G?

Imam Še Več paket, brez vezave. A če kupim ta telefon plačam samo 1EUR naročnine?




Mesečna cena
ŠE VEČ

Akcijska cena prve 3 mesecev 1.00 €
Redna cena 17.89 €
Obrok za naprave 31.00 €


Mesečna cena
NAJVEČ

Akcijska cena prvih 6 mesecev 1.00 €
Redna cena 21.90 €
Obrok za napravo 29.00 €
FiLiPiNKO (Fsegula62) | IT storitve www.linkomp.si | LinKomp |
Kontakt Discord - FiLiPiNKO#7826 | Na voljo za pomoč vsem. |
" Zapomnite si geslo za Google račun in privarčujte 5€! :) "

yoco ::

Fsegula62 je izjavil:

yoco je izjavil:

A mi lahko nekdo razloži kaj točno pomeni 1EUR mesečna naročnina pri telefonu Samsung S22 5G?

Imam Še Več paket, brez vezave. A če kupim ta telefon plačam samo 1EUR naročnine?




Mesečna cena
ŠE VEČ

Akcijska cena prve 3 mesecev 1.00 €
Redna cena 17.89 €
Obrok za naprave 31.00 €


Mesečna cena
NAJVEČ

Akcijska cena prvih 6 mesecev 1.00 €
Redna cena 21.90 €
Obrok za napravo 29.00 €

Hvala! Kje pa si to našel?

alexz ::

psychoshorty je izjavil:

Pozdrav,

so kaj spreminjali programske sheme v paketih? Pri Eon Light je prej bil Cinestar 1 in 2, zdaj ga vec ni (nam je komaj danes padlo v oci). Je to kje bilo najavljeno?

oba kanala bi naj še vedno bila v začetni shemi https://telemach.si/pomoc/dokumenti-in-...

mi imamo osnovno shemo tako da ne morem preverit

Fsegula62 ::

yoco je izjavil:

Fsegula62 je izjavil:

yoco je izjavil:

A mi lahko nekdo razloži kaj točno pomeni 1EUR mesečna naročnina pri telefonu Samsung S22 5G?

Imam Še Več paket, brez vezave. A če kupim ta telefon plačam samo 1EUR naročnine?




Mesečna cena
ŠE VEČ

Akcijska cena prve 3 mesecev 1.00 €
Redna cena 17.89 €
Obrok za naprave 31.00 €


Mesečna cena
NAJVEČ

Akcijska cena prvih 6 mesecev 1.00 €
Redna cena 21.90 €
Obrok za napravo 29.00 €

Hvala! Kje pa si to našel?


Drobni tisk, ko daš v košarico
FiLiPiNKO (Fsegula62) | IT storitve www.linkomp.si | LinKomp |
Kontakt Discord - FiLiPiNKO#7826 | Na voljo za pomoč vsem. |
" Zapomnite si geslo za Google račun in privarčujte 5€! :) "

Mitja17 ::

Od vceraj je mozno na novem portalu telemach registrirati android naprave in smart app za VOYO

www.telemach.si

gregyk ::

Mitja17 je izjavil:

Od vceraj je mozno na novem portalu telemach registrirati android naprave in smart app za VOYO

www.telemach.si


Kje? Jaz te opcije be najdem...
««
350 / 360
»»