» »

KKS > Triera > UPC > Telemach

KKS > Triera > UPC > Telemach

««
344 / 361
»»

Yossarian ::

strom_15 je izjavil:

Yossarian je izjavil:

Če preko podatkovnega interneta (omrežje LTE) na EON-u gledam en film, dolg cca 2 uri, koliko GB bom potrošil?


Približno 4GB


Aha, hvala.
Nikoli se ne prepiraj z idiotom, ker te bo potegnil
dol na svoj nivo in te premagal s svojimi izkušnjami.

strom_15 ::

Yossarian je izjavil:

strom_15 je izjavil:

Yossarian je izjavil:

Če preko podatkovnega interneta (omrežje LTE) na EON-u gledam en film, dolg cca 2 uri, koliko GB bom potrošil?


Približno 4GB


Aha, hvala.


No odvisno kakšno kakovost si izbereš (to je za visoko kakovost na EON).

Yossarian ::

Nastavitve so sledeče:

Kakovost videa =

- WiFi = samodejna

- Mobilno omrežje = Srednja (do 500 MB/uro.

Ali to pomeni, da mi bo v eni uri pokurilo samo 500 MB?
Nikoli se ne prepiraj z idiotom, ker te bo potegnil
dol na svoj nivo in te premagal s svojimi izkušnjami.

strom_15 ::

Naj bi bilo ampak točno boš videl po porabi.

Yossarian ::

OK, hvala, saj tudi če bo 4 GB, je sprejemljivo, vsaj pri paketu ŠE VEČ.
Nikoli se ne prepiraj z idiotom, ker te bo potegnil
dol na svoj nivo in te premagal s svojimi izkušnjami.

alexz ::

Netrunner je izjavil:

Kaj ni razlike v hitrosti interneta ?? Kaj nista bila uplaod in download na optiki ponavadi enaka?

ja pri starih paketih so hitrosti bile simetrične

hitrosti za vse pakete lahko vidimo tukaj

Priloga k naročniški pogodbi za fiksne storitve: Hitrosti dostopa do interneta (vsi paketi) (veljavno od 24. 2. 2021)

https://telemach.si/wp-content/uploads/...

Vedran ::

Kateri modem (gateway) se dobi od Telemach-a na GPON optičnem omrežju?

strom_15 ::

Vedran je izjavil:

Kateri modem (gateway) se dobi od Telemach-a na GPON optičnem omrežju?


Jaz imam njihovo GPON optiko in imam Innbox G69.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: strom_15 ()

Vedran ::

Ja, za Telemach GPON omrežje me zanima.
Kako pa imaš povezano televizijo?
Saj EON Premium ima en EON Smart Box in en D3 sprejemnik.
Ta Iskratel Innbox G69 nima COAX izhoda!?

strom_15 ::

Vedran je izjavil:

Ja, za Telemach GPON omrežje me zanima.
Kako pa imaš povezano televizijo?
Saj EON Premium ima en EON Smart Box in en D3 sprejemnik.
Ta Iskratel Innbox G69 nima COAX izhoda!?


Ta Innbox G69 ima CATV izhod.

meho7 ::

Od kdaj so 4k kanali na EON TV appu? A ni blo receno da potrebujes EON Box za 4k programe?

XS!D3 ::

meho7 je izjavil:

Od kdaj so 4k kanali na EON TV appu? A ni blo receno da potrebujes EON Box za 4k programe?

Si rabil hibriden box ja, dokler niso dodali 4K tudi na OTT.

Mitja17 je izjavil:

V EON Smart TV APP so dodali programa SK 4K in EUROSPORT 4K. Zaenkart jih v drugi APP (za telefone, tablice in racunalnike) še ni videti.

webmaher ::

in na tem hebenem Eurosportu 4K je zaradi HLGja slika hebeno zanič... na Sony Android TVju in DVBC signalu sicer tv avtomatsko preklopi in se izpiše HDR ampak slika je katastrofa in ko preklopiš na obični Eurosport HD je kot noč in dan... in hebeni tv ne omogoča ročnega nastavljanja da bi ta nesrečni HLG izklopil...med OI so to naredili kar pri Telesmehu in je bila slika čisto OK za teh hebenih 20Mb/s po koncu OI pa so s5 vklopili... na SOS klicih pojma nimajo in z vsakim novim glasom slišiš novo verzijo ob katerih se lahko samo smejiš... na koncu ti celo hočejo naprtititi tehnika na dom in ko te pokliče mu razložiš zadevo in ker si imel srečo, da je skapiral kaj mu govoriš se ti na koncu zahavali za pojasnila in dejstvu, da mu ne bo treba zastonj hodit...
Slika preko EON TV android aplikacije je za kanček boljša menda se tu uporablja celo 30Mb/s ampak to ni to...
Pisal tudi Discovery štabu u Beograd i dobio odgovor neka kontaktiram svog operatera i ako je problem kod Eurosporta, neka jave... vse že po znanem sistemu kako ćemo, lako ćemo, jebiga :))

P.S. slika na SK 4K je za teh skromnih 16Mb/s solidna...

Badwolff ::

ni kej, zahebano :))

-JM- ::

webmaher je izjavil:

in na tem hebenem Eurosportu 4K je zaradi HLGja slika hebeno zanič... na Sony Android TVju in DVBC signalu sicer tv avtomatsko preklopi in se izpiše HDR ampak slika je katastrofa in ko preklopiš na obični Eurosport HD je kot noč in dan... in hebeni tv ne omogoča ročnega nastavljanja da bi ta nesrečni HLG izklopil...med OI so to naredili kar pri Telesmehu in je bila slika čisto OK za teh hebenih 20Mb/s po koncu OI pa so s5 vklopili... na SOS klicih pojma nimajo in z vsakim novim glasom slišiš novo verzijo ob katerih se lahko samo smejiš... na koncu ti celo hočejo naprtititi tehnika na dom in ko te pokliče mu razložiš zadevo in ker si imel srečo, da je skapiral kaj mu govoriš se ti na koncu zahavali za pojasnila in dejstvu, da mu ne bo treba zastonj hodit...
Slika preko EON TV android aplikacije je za kanček boljša menda se tu uporablja celo 30Mb/s ampak to ni to...
Pisal tudi Discovery štabu u Beograd i dobio odgovor neka kontaktiram svog operatera i ako je problem kod Eurosporta, neka jave... vse že po znanem sistemu kako ćemo, lako ćemo, jebiga :))

P.S. slika na SK 4K je za teh skromnih 16Mb/s solidna...


Saj na T2 ni nič boljša slika, tam še trzne vsakih 5 sekund, ne vem zakaj je sploh namenjen ta HLG ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: -JM- ()

PacificBlue ::

A Telemach pa spet povisuje kolicino podatkov in draži storitev(za 1 euro)-paket še več.

misek ::

Tudi samo za Več. In to kar s 1.9.? Z danes na jutri? Je prej bilo poslano kakšno obvestilo?

Aha, 1.10. bodo zvišali ceno. Torej še imam čas, da grem vstran. A zaračunajo stroške prekinitve razmerja? V tem primeru verjetno ne?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: misek ()

misek ::

Našel:
V 30 dneh od objave obvestila o spremembah imajo naročniki-potrošniki, druge osebe pa v kolikor ravnajo v skladu s 129. členom ZEKom-1, v skladu z določili 2. odst. 129. člena ZEKom-1 pravico brez odpovednega roka, brez plačila stroškov prekinitve naročniškega razmerja in brez pogodbene kazni odstopiti od naročniške pogodbe, če se s predlaganimi spremembami ne strinjajo.
In na kakšen način se razmerje prekine, če se številka prenese recimo na HOT? Je potrebno od koga kaj posebej pisno zahtevati?

Han ::

Pri VEČ podražitev utemeljujejo z neomejenimi klici znotraj EU, povečano količino podatkov (5 GB namesto 3 v SLO in 5,5 v EU) ter seveda 5G omrežjem. :P

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Han ()

hojnikb ::

5g, ki dela z like 5 useless telefoni
#brezpodpisa

Badwolff ::

Se pravi +5€ za celo družino. 2x več (1.5) in 2x še več.. .

XS!D3 ::

PacificBlue je izjavil:

A Telemach pa spet povisuje kolicino podatkov in draži storitev(za 1 euro)-paket še več.

Ne, kje to gledaš? Kolikor vidm cena za ŠE VEČ ostaja ista, se pa poveča prenos podatkov iz 60 na 80GB. Razlika je edino pri družinskih popustih za 3 ali več člane, tam bo popust 0,5€ manjši, popust za 2 člana in tiste kombinacije s fix kot tudi osnovna cena, naj bi bile iste kot sedaj.

Za 1€ podraži samo paket VEČ, bo pa imel namesto 120min klicev v ostala omrežja, le teh neomejeno in 5GB namesto 3GB prenosa podatkov v Slo.

MrStein ::

misek je izjavil:

Našel:
V 30 dneh od objave obvestila o spremembah imajo naročniki-potrošniki, druge osebe pa v kolikor ravnajo v skladu s 129. členom ZEKom-1, v skladu z določili 2. odst. 129. člena ZEKom-1 pravico brez odpovednega roka, brez plačila stroškov prekinitve naročniškega razmerja in brez pogodbene kazni odstopiti od naročniške pogodbe, če se s predlaganimi spremembami ne strinjajo.
In na kakšen način se razmerje prekine, če se številka prenese recimo na HOT? Je potrebno od koga kaj posebej pisno zahtevati?

Lahko enako kot brez prenosa številke.

Najprej prenesi številko, potem pa prekini (enako kot če prenosa sploh ne bi delal).
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

PacificBlue ::

XS!D3 je izjavil:

PacificBlue je izjavil:

A Telemach pa spet povisuje kolicino podatkov in draži storitev(za 1 euro)-paket še več.

Ne, kje to gledaš? Kolikor vidm cena za ŠE VEČ ostaja ista, se pa poveča prenos podatkov iz 60 na 80GB. Razlika je edino pri družinskih popustih za 3 ali več člane, tam bo popust 0,5€ manjši, popust za 2 člana in tiste kombinacije s fix kot tudi osnovna cena, naj bi bile iste kot sedaj.

Za 1€ podraži samo paket VEČ, bo pa imel namesto 120min klicev v ostala omrežja, le teh neomejeno in 5GB namesto 3GB prenosa podatkov v Slo.


Sem dobil SMS, kopiram:

S 1.9.2021 bomo v vašem mobilnem paketu ŠE VEČ povečali količino prenosa podatkov v Sloveniji s 60 GB na 80 GB mesečno in mu dodali še 5G hitrosti. Obveščamo tudi, da, s 1.10.2021, stopi v veljavo nov cenik mobilnih storitev, ki prinaša zvišanje vaše mesečne naročnine za 1 €. Za vas smo pripravili tudi dodatne informacije, ki jih najdete na: https://bit.ly/3gpwnq4. Vaš Telemach

XS!D3 ::

Potem imaš verjetno popust za družino (4 čani), ki bo sedaj manjši?

PacificBlue ::

Drži, sem zdaj pogledal, ko si dal link:

Cena naročniškega paketa ŠE VEČ se podraži znotraj družinske ponudbe za 0,5 EUR z DDV (3 člani) ter za 1 EUR z DDV (4 člani).

Orias ::

Pa 5G je na voljo... . Če deluje tako kot 4G, ga sploh ne pogrešam.

hojnikb ::

sj ni nič druga kot sw upgrade obstojecih 4g+ oddajnikov
#brezpodpisa

yogy ::

Na Hrvaškem Telemach gradi optično omrežje za prihodnost (10GB). Link
Mi znamo biti na vrsti 5-10 let :)):D

Fsegula62 ::

yogy je izjavil:

Na Hrvaškem Telemach gradi optično omrežje za prihodnost (10GB). Link
Mi znamo biti na vrsti 5-10 let :)):D


Ah kje, pri nam bodo coax overclockal na 10/10GB, kaki novi kabli :)

hojnikb ::

sj 10gbit na coaxu je cisto feasable zadeva.
#brezpodpisa

mtosev ::

Od kdaj je Telemach sploh na voljo na HR?
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Fsegula62 ::

mtosev je izjavil:

Od kdaj je Telemach sploh na voljo na HR?


3.11.2020
United Group renames Tele2 Croatia to Telemach Hrvatska with investment of EUR 230 mln

Vir: https://united.group/united-group-renam...

knap ::

Dober dan

Prosim bodite tako prijazni in mi povejte, za katere TV obstaja EON TV AP.
Ali ima Telemach TV APP samo za Android in Google TV, torej samo Sony in Philips oz. so podprti tudi drugi TV, kot npr. Samsung (Tizen), LT (WebOS) itd.

Torej, če bi se rad znebil EON TV BOX, kateri TV moram nabaviti?
Še to, kako deluje EON TV APP, so kakšne večje težave?

Hvala za vaše odgovore.

LP

MadMen ::

Malo googla ne škodi.

BorutK-73 ::

EON tv app za WebOS dela bp

knap ::

Hvala obema za odgovor.

Sem iskal, pa nisem našel tega podatka.

Torej imajo APP za WebOS, Google TV (Android TV), Tizen. Super!

Najbolj me je zanimal LG z WebOS, verjetno bom nabavil OLED. :)

Hvala

LP

Veron ::

BorutK-73 je izjavil:

EON tv app za WebOS dela bp

Če imaš webos4+ (novejši TVji).

webos 3.x se dogaja občasno, da se slika za nekaj sekund ustavi. Telemach o tem seveda nič neve.

Fsegula62 ::

Meni že veš čas, trenutno imam webOS 05.40.09 deluje brez ene same prekinite, razen ko crkne net. Imam pa animacije na osnovno, je pa "previjanje" vsebin zelo laggy od kar so dodali predogled, ki je sicer zelo uporaben.

misek ::

Prenesel sem mobilno številko na drugega operaterja vendar mi je na položnici za mesec september vseeno zaračunana prekinitev naročniškega razmerja v vrednosti 10 €. Kako je s tem? Glede na to, da sem prekinil razmerje zaradi zvišanja cene, mi tega ne bi smeli zaračunati?

Veron ::

Pri Telemachu jim moraš to speficično napisat, ne razumejo "default" :)

gregor ::

Na pilotu od EON TV BOX, mi utripa zelena lučka. Morda veste kaj to pomeni?
Hvala
LP

misek ::

gregor je izjavil:

Na pilotu od EON TV BOX, mi utripa zelena lučka. Morda veste kaj to pomeni?
To?
2. DALJINSKI UPRAVLJALNIK
TV/STB – gumb za preklop iz načina upravljanja sprejemnika v način za upravljanje
televizorja in obratno. V načinu za upravljanje televizorja se vklopi zeleni indikator,
v načinu upravljanja sprejemnika pa gori modri indikator.

gregor ::

To ni to.

Lučka, ki utripa je desno od zgoraj naštetih dveh indikatorjev.

Je večja, zanimivo pa je to, da začne utripati ko premikam daljinca.

Morda slabe baterije. Preverim jutri.

LP

misek ::

Potem pa to?
NAVODILA ZA PRIKLOP SPREJEMNIKA EON SMART BOX
Indikator za obvestila – prižgan zelen indikator pomeni, da je na daljinskem
upravljalniku vklopljen mikrofon, utripajoč zelen indikator pa pomeni, da daljinski
upravljalnik ni seznanjen s sprejemnikom in deluje v načinu IR.

Povezati moraš preko BT pa ne bo več utripala.

gregor ::

Hvala za odgovor.
Zadeva rešena.
LP

maverick25 ::

Zdej vas imam pa dosti telemachovci....v zadnjih 3 tednih mi ne dela wifi povezava tko kot bi morala....torej praktično vsi applovi produkt8 se mi ne povezejo na wifi..no pa da ni sam apple kriv...je problem tudi tv in sicer ogled nazaj, enostavno prevečkrat črna slika ali pa javljanje napake in to pri paketu EON premium kjer bi moralo delovati bp pa žal ne kot da bi imel internet 1 Mbps ali nižje skratka katastrofa....odgovor. Tehnikov pa seveda imate ful preveč naprav na wifi in bilo bolje dodatni router....in ja če je manj kot 10 naprav na wifi-ju problem potem Telemach enostavno ne ponujajte internetnih storitev če niste temu kos....resnično tole sranje od telemach mi počasi najeda pa sem bil vrsto let zadovoljen uporabnik

Anney ::

Sam imam na wifiju, 7 naprav, luči, robot, foni, kamere, pa prav tako včasih opazim, da ni povezave z internetom, traja par min pa pride nazaj, zdaj pa ali je modem kriv ali kaj drugega, nisem se poglabljal, zadeve špilajo ko jih rabim, razen telefon včasih mrkne na 2,4mhz, na 5mhz dela, pa ni gužve na kanalih.
Obstajata samo dva načina kako živeti svoje življenje:
Prvi pravi, da nič ni čudež, drugi pa, da vse je čudež.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Anney ()

Fsegula62 ::

Rešitev za oba @maverick25 in @Anney je lasni usmerjevalnik (router) in bridge mode za njihov modem. Telemacha ne zanima na žalost s kakšno hitrostjo deluje WiFi in kako stabilen je. Bi najraje imeli da bi telefon s kablom povezal najbrž.

strom_15 ::

Telemachu Certifikat za odličnost uporabniške izkušnje 2021

vir: https://telemach.si/telemachu-certifika...
««
344 / 361
»»