» »

KKS > Triera > UPC > Telemach

KKS > Triera > UPC > Telemach

««
343 / 360
»»

XS!D3 ::

Veron je izjavil:

Ni najnovejši, WebOS 3.5.
No ja, tako malo se gleda TV, ni nevem kako moteče tiste 2-3h ko se kaj pogleda na TVju v celem tednu.

Ravno na WebOS 3.5 sem imel probleme, koleg pravi, da na novejšem TVju z WebOS 5.0 nima težav.... Sam sem nakoncu obupal in pristal na boxu, čeprav sem se ga branil.

misek ::

A omogoča EON škatla predvajanje videa iz domače mreže ali pa kar iz interneta? Recimo iz kakšne m3u8 liste.

XS!D3 ::

EON škata je full blow (certificiran) Android TV box, tako da lahko počneš več ali manj vse kar lahko na drugih Android TV škatlah (recimo inštaliraš Kodi in predvajaš kar ti paše). Edino Netflix certifikacije pa recimo nima, tako da uradno ne dela.

misek ::

Hvala za info. Bo treba nekje eno stakniti in se malo poigrati.

Btw: Menda je celo možno zagnati CoreELEC iz USB ključka, saj bootloader ni zaklenjen.

MrStein ::

Bom tu napisal...

Med pogovorom naročnika Telekom in Telemach (oba mobilna) je zvok na aparatu Telekom zelo slab. Velja če sta oba v tujini ali oba v Sloveniji.

Sicer (klici na druge številke) je zvok ok, tako da ni problem zvočnika ali podobno. A je to kaki problem med tema ponudnikoma?

Enako je namreč pri skoraj vsakem klicu med tema dvema, ne gre za enkraten dogodek.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

-JM- ::

misek je izjavil:

Hvala za info. Bo treba nekje eno stakniti in se malo poigrati.

Btw: Menda je celo možno zagnati CoreELEC iz USB ključka, saj bootloader ni zaklenjen.


To je možno samo na OTT verziji boxa (SDMC), ki ima Amlogic procesor, na Kaon-u to ni mogoče...

kronik ::

;-) je izjavil:

Telemach kliče okoli T-2 uporabnike in govori da se bo T-2 enormno podražil :D Tega še svet ni videl.


Podobno je T2 delal v MB, so govorili folku, da se kabelska ukinija, v resnici se je samo prodajala Telemachu.

webmaher ::

Kot vidim je danes slika tudi na Eurosport 4K... ker očitno uporabljajo HDR oz. HLG je vse sprano in presvetljeno in nikakor ne morem nastaviti vsaj približno OK... Očitno je televizor Sony XE 9005 kupljen leta 2018 (model 2017) odslužil svojemu namenu... tudi slika na SK 4K kjer sedaj začuda prenašajo tudi kak dvoboj iz Wimbledona ni nič posebnega oz. je zARadi premajhne bitne pa morda še kaj slika neostra...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: webmaher ()

mtosev ::

Še komu na območju Maribora ni signala na kabelskem tvju? Vsi programi javijo no signal
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

strom_15 ::

Telemach končno izklaplja analogno tehnologijo.

Opustitev analogne tehnologije

V Telemachu si prizadevamo zagotavljati najboljšo uporabniško izkušnjo, zato nenehno nadgrajujemo svoje storitve in sledimo tehnološkim trendom.

Analogna tehnologija, ki je temelj storitev televizije KTV paketov ne omogoča naprednih funkcionalnosti, zato se že nekaj let usmerjamo na digitalno. Z namenom omogočanja višjih internetnih hitrosti in še več digitalnih televizijskih programov smo se odločili, da analogno tehnologijo, po območjih, postopoma opustimo.

Na spodaj napisanih območjih bo dne 17. 8. 2021 in 19. 8. 2021 prišlo do dokončnega izklopa analognega signala.

Žalec
Beltinci
Ljutomer
Ostala območja bomo objavili postopoma, glede na predvidene izklope.

V določenih kabelskih sistemih je še manj kot 10 naročnikov KTV paketov. Vsi naročniki bodo tudi pisno obveščeni najmanj 30 dni pred izklopom analognega signala.

Telemach d.o.o.

vir: https://telemach.si/opustitev-analogne-...

Fsegula62 ::

Morda pa bo sedaj v EON Premium končno vsaj 100Mbps uploada in kakšno ms nižji ping :))

yogy ::

Fsegula62 je izjavil:

Morda pa bo sedaj v EON Premium končno vsaj 100Mbps uploada in kakšno ms nižji ping :))


Iz tvojih ust v Telemach-ova ušesa ;)

misek ::

Ali morda kdo ve ali je akcija za EON 0.00 € mesec Po 6 mesecih redna cena samo za nove naročnike ali tudi obstoječe (recimo iz trenutnega trojček silver)?

strom_15 ::

misek je izjavil:

Ali morda kdo ve ali je akcija za EON 0.00 € mesec Po 6 mesecih redna cena samo za nove naročnike ali tudi obstoječe (recimo iz trenutnega trojček silver)?


Samo za nove naročnike - lepo piše, da imajo obstoječi uporabniki možnost le ugodnosti, da pol leta plačujejo enako ceno, kot do sedanji paket.

Fsegula62 ::

Itak bo sedaj pol folka jokalo po tiho doma, ko jim tist dodatn "šverc" tv ne bo več lovil nobenega kanala :D. In bodo ljudje man smetili linije, upam da se bo globalno kaj poznalo.

hojnikb ::

Še komu ne dela vseskup celjski konec?
#brezpodpisa

Fsegula62 ::

hojnikb je izjavil:

Še komu ne dela vseskup celjski konec?


Velenje dela, vsaj dokler ne bo malo bolj zagrmelo. :))

Fsegula62 ::

Verjetno bo tole vzrok

Na spodaj napisanih območjih bo dne 17. 8. 2021 in 19. 8. 2021 prišlo do dokončnega izklopa analognega signala.

Žalec
Beltinci
Ljutomer
Ostala območja bomo objavili postopoma, glede na predvidene izklope.

strom_15 ::

Fsegula62 je izjavil:

Verjetno bo tole vzrok

Na spodaj napisanih območjih bo dne 17. 8. 2021 in 19. 8. 2021 prišlo do dokončnega izklopa analognega signala.

Žalec
Beltinci
Ljutomer
Ostala območja bomo objavili postopoma, glede na predvidene izklope.


To govori o izklopu analogne Tv in še to drugi mesec

Orias ::

Vsaj v pravo smer so začeli delati... .

BorutK-73 ::

Če koga zanima, je možno imeti 4 kartice za TV-je na eno naročnino. Odvisno kako dolgo si naročnik.

Zgodovina sprememb…

Mitja17 ::

V EON Smart TV APP so dodali programa SK 4K in EUROSPORT 4K. Zaenkart jih v drugi APP (za telefone, tablice in racunalnike) še ni videti.

Fsegula62 ::

Mitja17 je izjavil:

V EON Smart TV APP so dodali programa SK 4K in EUROSPORT 4K. Zaenkart jih v drugi APP (za telefone, tablice in racunalnike) še ni videti.


Izjemno, na routerju kaze bitrate 913.2 kbps :)) Ta njihov 4k ni niti za pravi 720p

mitko25 ::

Upam, da se hecaš malo. Pri meni oba programa greta čez 30 Mbps.

webmaher ::

nekdo se resno heca ali pa se Telesmeh dela norca... preko DVBC je SK 4K jebeno skromnih 16 in Eurosport 4K 20Mb/s... da bi bilo na vsaj nekem nivoju bi rabili minimalno 40...

starfotr ::

Tu se vidi, kakšna beda je IPTV in GPON. Imaš splitter za 32 uporabnikov, vsak gleda nek FHD ali 4k program in je pol kapacitet že porabljenih.

Nekaj jih še gleda kaj preko internta in je pipica zapolnjena.

hojnikb ::

ce bi bil xgs-pon, nebi blo problemov
#brezpodpisa

strom_15 ::

hojnikb je izjavil:

ce bi bil xgs-pon, nebi blo problemov


Baje ga bo Telemach v prihodnosti uporabljal (nekaj že nadgrajujejo omrežje na xgs-pon.

XS!D3 ::

starfotr je izjavil:

Tu se vidi, kakšna beda je IPTV in GPON. Imaš splitter za 32 uporabnikov, vsak gleda nek FHD ali 4k program in je pol kapacitet že porabljenih.

Nekaj jih še gleda kaj preko internta in je pipica zapolnjena.

Sej ne da bi zagovarjal GPON ampak ti vseeno matematika tukaj ne špila. Tudi če imaš res 32 uporabnikov na eni veji, unicast IPTV in če vsi hkrati gledajo 4K pri optimističnih 20Mb/s to ni polovica od 2.5Gb/s DL….

starfotr ::

Glede na to, da je kao minimalno 40 M sprejemljivo, potem matematika dela ...

hojnikb ::

40MBpsx32 še vedno ni 2.5Gbit
#brezpodpisa

starfotr ::

in je pol kapacitet že porabljenih

hojnikb ::

assuming da vsi dejansko kurijo 40Mbpit

Bojo mogl delat peering znotraj noda, tko da če gledajo vsi košarko, se ne kuri ves badwdith :D
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

Malcolm_Y ::

Prosim za pomoĨ - v Telemachov Ubee evw32c sem vtaknil USB disk z razliĨnimi datotekami, slikami, filmi. Kako (in ali sploh) dostopam do USB diska preko raĨunalnika?

Hvala!

UPDATE: mi je uspelo, preko telefona - VLC - network že najde, samo s PC-jem še moram potelovaditi.

Zgodovina sprememb…

widj3098dj32 ::

Malcolm_Y je izjavil:

Prosim za pomoĨ - v Telemachov Ubee evw32c sem vtaknil USB disk z razliĨnimi datotekami, slikami, filmi. Kako (in ali sploh) dostopam do USB diska preko raĨunalnika?

Hvala!

UPDATE: mi je uspelo, preko telefona - VLC - network že najde, samo s PC-jem še moram potelovaditi.


Ce gre za Windows, ter ta router zna sammo SMB1.0, si moras client podporo spet vklopiti: https://www.tachytelic.net/2019/09/wind...

Malcolm_Y ::

Preko FTP je šlo, samo pravi IP sem moral poiskati.

Netrunner ::

Ugotovil sem da je na naš naslov končno prišla optika od telemacha. Gledam na njihovi strani in ne morem izbrskati kakšna je razlika med mojim obstoječim paketorm "Eon Light" preko kabelske in istim paketom preko optike ???

Mi zna kdo povedati kakšne imam pakete na optiki?? Zanima me predvsem hitrost interneta in kakšne naprave dobim.
Doing nothing is very hard to do... you never know when you're finished.

hojnikb ::

paketi na optiki so isti kot na kablski. Ni razlik.
#brezpodpisa

Netrunner ::

Kaj ni razlike v hitrosti interneta ?? Kaj nista bila uplaod in download na optiki ponavadi enaka?
Doing nothing is very hard to do... you never know when you're finished.

Ijus ::

eon light ima 150/15 internet. med tem ko ima optika isto. torej 150/15. za paket eon light.

https://telemach.si/eon-paketi/paketi-i...
Corpse & Mrhovina, Inc.
https://soundcloud.com/rising-night-wave
https://soundcloud.com/extus

Netrunner ::

Pa se splača preiti iz kabla na optiko ?? Kakšna je dejanska razlika?
Doing nothing is very hard to do... you never know when you're finished.

Ijus ::

kokr vidiš ni. glede ponudbe telemacha.
pri kabelskemu internetu je lahkost in prednost k tebi: zelo velika hitrost. med tem ko je hitrost od tebe fizično omejena glede na tehnologijo kabelskega interneta.
optika kakor jaz osebno vem tega problema nima.

so bili včasih paketi X/X. ne pa X/Y. to kar si ti vprašal.

poglej kako imajo drugi ponudbo optičnih hitrosti interneta v svojih paketih.
telekom, a1, t-2,...

poglej kako je pri drugih ISP-jih.
Corpse & Mrhovina, Inc.
https://soundcloud.com/rising-night-wave
https://soundcloud.com/extus

Netrunner ::

Nevem če imam opcijo drugega ponudnika ker je kable po bloku vlekel telemach in so njihova last. Bom pa jutri malo poklical, da vidim če mi znajo obrazložit.
Doing nothing is very hard to do... you never know when you're finished.

Han ::

Če gledaš TV prek koaksa brez EON škatle, je kvaliteta slike načeloma boljša.

Netrunner ::

Tv gledam preko aplikacije na računalniku. Ne uporabljam priloženih škatel in eon box-a nočem imeti.
Doing nothing is very hard to do... you never know when you're finished.

Badwolff ::

Netrunner je izjavil:

. Ne uporabljam priloženih škatel in eon box-a nočem imeti.


Kaj pa je razlog?

Netrunner ::

Imam prikopljen HTPC na TV in delam vse preko njega. Nič nimam proti škatlam, tečno mi je prekljapljat med enim in drugim. Tisti eon box pa ne nudi nič kar bi potreboval in se ne mora kosat z obstoječim računalnikom.
Doing nothing is very hard to do... you never know when you're finished.

hojnikb ::

prednost je predvsem v pingu (optika ma naceloma nizje zakastnitve) pa bolj future proof za hitrosti v prihodnosti. Iz coaxa se tut nebo dalo vec stisnat čudezov na neki tocki (tako kot se prakticno ne da na dsl). Ce te nic ne stane, upgrejdaj.
#brezpodpisa

Yossarian ::

Če preko podatkovnega interneta (omrežje LTE) na EON-u gledam en film, dolg cca 2 uri, koliko GB bom potrošil?
Nikoli se ne prepiraj z idiotom, ker te bo potegnil
dol na svoj nivo in te premagal s svojimi izkušnjami.

strom_15 ::

Yossarian je izjavil:

Če preko podatkovnega interneta (omrežje LTE) na EON-u gledam en film, dolg cca 2 uri, koliko GB bom potrošil?


Približno 4GB
««
343 / 360
»»