» »

KKS > Triera > UPC > Telemach

KKS > Triera > UPC > Telemach

««
328 / 360
»»

starfotr ::

Kdaj je pa bila konkurenca na kablu? Po navadi je bila to neka lokalna firma ali zavod, ki je imel CATV v kraju. Potem je veliko večino teh pokupil zdajšnji Telemach. Torej, je že od pamtiveka monopol. Arnesa ne štejem kot konkurenco.

Kar ni kupil Telemach, sedaj kupujejo pri A1 in T-2. Tudi Telekom se je zanimal za CATV operaterja, na primer za Turnška.

lookout ::

https://www.t-2.net/t-2-coax-ponudba

Na katerem kabelskem omrežju? Zgleda da sploh nimajo te informacije na strani.

yogy ::

Tudi če je možno vzeti njihov najboljši paket (Oranžni diamant) na Telesmehovem kabelskem omrežju se mi po hitrem pregledu nekako ne zdijo konkurenčni (če primerjam z EON Premium).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: yogy ()

lookout ::

Pod "več informacij" pri t4 paketu prideš na stran z samo xdsl in ftth opcijama. Če spremeniš hitrost interneta ne pokaže neakcijske cene. Uh :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: lookout ()

seminal ::

Pa še na lightu so android tv ukinili... A sedaj če si na lightu pa imaš 1x andorid tv boš sedaj z marcem izgubil tole al kaj?

Vedran ::

Ali EON box (televizija v živo) dela brez povezave na internet?

Ali so na Telemach-ovem FTTH omrežju prek koaksialnega kabla dosegljivi na televiziji kateri programi (vsaj začetna shema) ali pa so vsi programi zaklenjeni in je ppotrebno imeti EON box ali navadni box ali kartico za v televizijo?

XS!D3 ::

Na hibridnem EON boxu (Kaon) dela live preko DVB-C brez povezave v splet.

Vsaj pri nasv LJ je na FTTH stanje z DVB-C kanali enako kot na coaxu, torej zaklenjeno vse razen SLO1/2.

lookout je izjavil:

https://www.t-2.net/t-2-coax-ponudba

Na katerem kabelskem omrežju? Zgleda da sploh nimajo te informacije na strani.

Predvidevam da, na tistih, ki jih je T-2 kupil nedolgo nazaj. Kolikor vem, nima nobene veze s Telemachom in njihovim omrežjem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: XS!D3 ()

Orias ::

Sem skor z stola padel :D Analize trga in interesov uporabnikov kažejo, da trenutne hitrosti več kot ustrezajo večjemu delu naših naročnikov in Vsem, ki potrebujejo znatno višje hitrosti pa omogočamo dodatne pakete, ki zadovoljujejo njihova pričakovanja in zahteve.

https://www.blog.uporabnastran.si/2020/...


V tujini na isti tehnologiji ponujajo ( docsis 3) do 50 Mbitov uploada.

yogy ::

Telesmeh pač. Počasi bom obupal nad njimi.

Fsegula62 ::

:)) Ne me hecat, kje pa so podatki analize ali mislijo to tiste ankete, ki jih na dve leti posiljajo po mailu. Nevem no tole je za bruhat kr neki ze postalo.
FiLiPiNKO (Fsegula62) | IT storitve www.linkomp.si | LinKomp |
Kontakt Discord - FiLiPiNKO#7826 | Na voljo za pomoč vsem. |
" Zapomnite si geslo za Google račun in privarčujte 5€! :) "

misek ::

Dejstvo je, da je veliki večini ljudi popolnoma vseeno za upload. Samo manjšini je vsaka vrednost premalo :)

webmaher ::

Telesmeh je ipak gladko numero Uno in moj prehod na optiko recimo Telekoma je oddaljen svetlobna leta :))
Malce sem jih podrezal in do konca meseca in dokler se bo dalo jih bom še glede pogajanja o ceni... zdaj so mi ponudili ob vezavi za 2 leti 25% popusta za prvih 6 mesecev... ker je že splošno znano, da pri pogajanjih dobiš vedno drugo "blondinko" z drugačnimi izhodišči se splača večX poiskusiti :D

Orias ::

Te podatke analiz, bi tudi jaz lahko videl. Seveda so mogli najdit izgovor, ker imajo omrežje za en k**c. In tudi med docsis 3.0 in 3.1 ni samo razlika v programski opremi. Če na docsis 3.0 tehnologiji ne moreš ponudit višjih hitrosti, jih tudi na docsis 3.1 ne boš mogel.
Za novo leto je kolega staršem kupil LCD TV, da bi lahko spremljali digitalne programe. Prej so spremljali samo analogne in smo vsi mislili, da imajo zanič TV, ker je slika bila vredu, zvok pa ne ( slišalo se je brnennje). Na novem LCDju popolnoma isto na analognih programih. Potem se odločijo še za internet. Pride tehnik priključi vse skupaj, seveda internet noče delati. Naslednji dan pridejo drugi mojstri in samo v omarico dodajo filter in vse deluje vredu. Tudi zvok na analognih programih je bil takoj vredu. Tukaj se pa potem zamisliš na kakšen način se rešujejo problemi. Namesto, da se najde povzročitelja motenj v omrežju, oni samo "flikajo" omrežje. Nikjer še nisem zasledil, da bi koga izključili iz omrežja, ker proizvaja motnje po celotnem segmentu.

Vsem, ki potrebujejo znatno višje hitrosti pa omogočamo dodatne pakete, ki zadovoljujejo njihova pričakovanja in zahteve.

In kje so ti dodatni paketi ? Če sem natanečn je samo na voljo paket 1000/50, če doplačaš 30 €.

webmaher ::

će ti kaj ni všeč pojdi tja kjer je boljše..simpl ko pasulj :D
Slovenija je za Srbe zlata jama in webe se jim kaj bi lahko in kaj ne ker konkurence praktično ni...

Orias ::

Ni tak simpl ko pasulj, če nimaš kam iti :D

MrStein ::

Orias je izjavil:


Za novo leto je kolega staršem kupil LCD TV, da bi lahko spremljali digitalne programe. Prej so spremljali samo analogne in smo vsi mislili, da imajo zanič TV, ker je slika bila vredu, zvok pa ne ( slišalo se je brnennje). Na novem LCDju popolnoma isto na analognih programih. Potem se odločijo še za internet. Pride tehnik priključi vse skupaj, seveda internet noče delati. Naslednji dan pridejo drugi mojstri in samo v omarico dodajo filter in vse deluje vredu. Tudi zvok na analognih programih je bil takoj vredu. Tukaj se pa potem zamisliš na kakšen način se rešujejo problemi.

Nauk: vse se da, če se hoče
Prej bi zatežili, prej bi popravili.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

webmaher ::

Orias je izjavil:

Ni tak simpl ko pasulj, če nimaš kam iti :D

itak, saj smo na isti valovni brez skrbi :)

alesp56 ::

Wau, pravkar dobil obvestilo po pošti, kjer reklamirajo prednosti! Torej, "zero" novosti/izboljšav ali zvišanja DL/UL, dvig naročnine in 100 € bon za nakup telefona iz redne ponudbe - ampak ne preko spleta. Neverjetni so, neverjetni.
in to je to...

strom_15 ::

Nove hitrosti nekaterih starih paketov: https://telemach.si/a61187/Pomoc/Novost...

misek ::

strom_15 je izjavil:

Nove hitrosti nekaterih starih paketov: https://telemach.si/a61187/Pomoc/Novost...

Zakon :D

Fsegula62 ::

Nič uporabnega za nas na coaxu + tudi na optiki so samo DL malo zvisal
FiLiPiNKO (Fsegula62) | IT storitve www.linkomp.si | LinKomp |
Kontakt Discord - FiLiPiNKO#7826 | Na voljo za pomoč vsem. |
" Zapomnite si geslo za Google račun in privarčujte 5€! :) "

webmaher ::

sem jih danes s5 poklical... hoteli so mojo davčno in sedaj štrikajo najboljšo ponudbo ta hip ... zvedel bom najkasneje do ju3 točno opoldne :D

BorutK-73 ::

Iz 50/1 mi bodo dvignali na 70/1 (silver2)?!:)) Dam pol DL za 5Mb uploada. Zgleda Telemach še ni slišal za cloud.

Zgodovina sprememb…

starfotr ::

Vedno je lažje dat nekaj, kar se ne rabi. Tisto kar se rabi, se mastno zaračunava.

To je vedno in povsod. Vedno ti dajo download, upload oz. simetrija se prodaja za velike denarje.

Fsegula62 ::

Saj to ja za tistih dodatnih 30€, ki jih želijo za 50Mbit uploada dobim dedicated server z i7 1tb diska 16GB rama in giga linijo z neomejenim prometom z garantirano hitrostjo vsaj 100/100, ki itak večino časa dela preko 600/600.
FiLiPiNKO (Fsegula62) | IT storitve www.linkomp.si | LinKomp |
Kontakt Discord - FiLiPiNKO#7826 | Na voljo za pomoč vsem. |
" Zapomnite si geslo za Google račun in privarčujte 5€! :) "

predi ::

Jaz mam tudi Silver 2 pa so mi še pred kratkim kot glavni razlog za to, da bi plačal evro več za EON light navajali "boljšo programsko shemo". No, zdaj mamo očitno enako shemo..

Nasploh so skrajno tečni. Nimam vezave že 5+ let in konstantno posiljujejo z "novo in boljšo" ponudbo pa še mobilno telefonijo bi mi podtaknili. Smo odstranili telefonsko iz naših osebnih podatkov pri njih, zdaj pa hodijo na vrata trkat. Karkoli..

fruc900 ::

Mene pa zanima, če EON Smart TV aplikacija deluje na android BOX-u ???

Veron ::

predi je izjavil:

Jaz mam tudi Silver 2 pa so mi še pred kratkim kot glavni razlog za to, da bi plačal evro več za EON light navajali "boljšo programsko shemo". No, zdaj mamo očitno enako shemo..

Nasploh so skrajno tečni. Nimam vezave že 5+ let in konstantno posiljujejo z "novo in boljšo" ponudbo pa še mobilno telefonijo bi mi podtaknili. Smo odstranili telefonsko iz naših osebnih podatkov pri njih, zdaj pa hodijo na vrata trkat. Karkoli..

Tega sem se tudi sam izredno naveličal. Pošlji mail na reklamacije, da želiš "Prepoved komercialnih klicev".

Težava je v tem, da nimajo ravno kontrole nad podizvajalci. Te pa so kot mrhovine, želijo čim več pogodb = večji prihodek. In naredijo vse, da ti podturijo pogodbo s svojo referenčno številko.

Daniel ::

fruc900 je izjavil:

Mene pa zanima, če EON Smart TV aplikacija deluje na android BOX-u ???

Deluje, ampak spodobno samo na dražjih AndroidTV boxih.

fruc900 ::

Hvala, aplikacijo pol kr v trgovini play snameš?

Fsegula62 ::

Fruc, DA
FiLiPiNKO (Fsegula62) | IT storitve www.linkomp.si | LinKomp |
Kontakt Discord - FiLiPiNKO#7826 | Na voljo za pomoč vsem. |
" Zapomnite si geslo za Google račun in privarčujte 5€! :) "

Daniel ::

Če boš imel navaden BOX potem jo boš moral sideloadat. Na AndroidTV boxih pa ne vem kako je, ali gre iz playa ali sideloadaš.

Fsegula62 ::

Se kdo tezave z zatikanjem Eom na LG smart tv? Prvic da je negledljivo totalno.
FiLiPiNKO (Fsegula62) | IT storitve www.linkomp.si | LinKomp |
Kontakt Discord - FiLiPiNKO#7826 | Na voljo za pomoč vsem. |
" Zapomnite si geslo za Google račun in privarčujte 5€! :) "

edi123 ::

70/1 paket. Kot da rabim še hitrejši download, dam polovico stran za boljši upload.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: edi123 ()

-JM- ::

Fsegula62 je izjavil:

Se kdo tezave z zatikanjem Eom na LG smart tv? Prvic da je negledljivo totalno.


Pojdi v nastavitve, sistem, ločljivost in probaj nastaviti ločljivost ki ustreza, tudi pri meni se zgodi, da kar samo preskoči na drugo in ko nastavim na 1080i je ok...

*TV* ::

Fsegula62 je izjavil:

Se kdo tezave z zatikanjem Eom na LG smart tv? Prvic da je negledljivo totalno.


Mam isti problem. Dva dni se zatika Eon na LG-ju, tak da je praktično negledljivo...Prej pa nikoli ni blo problemov.

webmaher ::

EON boxić ne zna obdržat resolucijo, kot ti želiš... sem jim že zdavnaj javil pa ne samo jaz pa revčki nič ne spacajo skupaj... sam sem dal box na star tv kjer je samo 1080 in potem stem ni problema... če imaš pa 4k ti pa ob vklopu vedno zbezlja na 4k ne glede na dejstvo, da imaš ti nastavljeno na 1080... in potem moraš v nastavitve EON app in še enkrat oznčiti in potrditi 1080 in je s5 mir do naslednjega vklopa...
Finta vsega tega pa je da EON boxić v večini primerov ne zna tako dobro upskalati na 4k kot televizor...

Fsegula62 ::

*TV* je izjavil:

Fsegula62 je izjavil:

Se kdo tezave z zatikanjem Eom na LG smart tv? Prvic da je negledljivo totalno.


Mam isti problem. Dva dni se zatika Eon na LG-ju, tak da je praktično negledljivo...Prej pa nikoli ni blo problemov.


Tudi sam nikoli resnih problemov, včeraj opazil da se enostavno ni dalo gledati, hitrost neta je bila ok preko 400dl in 10up. Upam da bo danes ko pridem domov kaj bolje
FiLiPiNKO (Fsegula62) | IT storitve www.linkomp.si | LinKomp |
Kontakt Discord - FiLiPiNKO#7826 | Na voljo za pomoč vsem. |
" Zapomnite si geslo za Google račun in privarčujte 5€! :) "

mujek ::

Ima še kdo težave z internetom?
Povezavo imam aktivno, vendar ne morem ničesar resolvat.
DNS strežnike (telemach, google, 4.4.4.4) lahko pingam vendar ne morem nič resolvati.
Vse mi deluje kot, da telemach blokira vse DNS strežnike.

Lokacija MB, center.

MadMen ::

Za začetek se priključi z kablom direktno na modem in preveri povezavo(no mogoče še prej preveri indikatorje na modemu, če je modem vzpostavljen z omrežjem).

Po čem pa sklepaš da Telemach blokira vse DNS strežnike? Torej če vpišeš v brskalniku https://91.236.1.130 se ti odpre slo-tech spletna stran? Če se ti ne, potem ni težava v DNSu.

flisko ::

preveri svoj ip na mxtool,lahko nda je blokiran

mujek ::

MadMen je izjavil:

Po čem pa sklepaš da Telemach blokira vse DNS strežnike? Torej če vpišeš v brskalniku https://91.236.1.130 se ti odpre slo-tech spletna stran? Če se ti ne, potem ni težava v DNSu.

Sklepam po tem, da lahko pingam DNS strežnik, na DNS storitev pa se ne morem povezati.
Težava je (bila) v DNS. Recimo VPN (na katerega se povezujem direktno prek IP) je deloval.

flisko je izjavil:

preveri svoj ip na mxtool,lahko nda je blokiran

Hvala za nasvet; preveril in nič ni blokirano.

yoco ::

Še komu na gorenjskem koncu TV kocka na vseh kanalih?

webmaher ::

meni ne, je pa res da ,mi IPTV liste čudno delujejo že drugi dan...kot da bi šlo za težave s prometom v tujino.... sem moje smart DNSje zamenjal z Googlovim pa isto sranje... DNSji od telesmeha so pa itak podn od podna...

Jarno ::

webmaher je izjavil:

meni ne, je pa res da ,mi IPTV liste čudno delujejo že drugi dan...kot da bi šlo za težave s prometom v tujino.... sem moje smart DNSje zamenjal z Googlovim pa isto sranje... DNSji od telesmeha so pa itak podn od podna...


Sam sem bolj kot ne zadovoljen s cloudflare DNS-ji.

"1.1.1.1"
"1.0.0.1"

Precej hitro resolvajo in "ponudniki" ne vohljajo.
#65W!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Jarno ()

webmaher ::

bom sprobal, hvala :-)

Jarno ::

Kakorkoli, sem naredil preizkus s programom za DNS benchmark glede na lokacijo, in pri meni je cloudflare 3x odzivnejši od google resolverjev.

https://www.grc.com/dns/benchmark.htm

Program je fajn zadeva, ker dobiš predstave o ponudbi in odzivnosti. :)
#65W!

S!lentHunter ::

Mogoče kdo ve iz prve roke, da ne kličem na Telemach je v paketu EON Light, EON Smart TV aplikacija brezplačna li je treba to dodatno plačati ?
AMD Ryzen 5 2600x,MSI 450 Tomahawk,Gigabyte RX580 8GB,16GB DDR4, SSD Samsung
Huawei

seminal ::

brezplačna :)

Vedran ::

Ali se kaj plačuje (enkratno ali mesečno), če pri priključitvi EON Premium paketa EON BOX in/ali D3 zamenjam za CONAX kartico? Pač EON BOX mi glih po vsem prebranem ne diši glih.

Ali je možno na Telemach FTTH omrežju namesto Genexis gateway-a, katerega se baje dobi, dobiti SFP modul katerega bi dal v svoj router?

In ali je mogoče pri Telemach-u dobiti podatke za uporabo lastnega domačega VOIP telefona?
««
328 / 360
»»