» »

KKS > Triera > UPC > Telemach

KKS > Triera > UPC > Telemach

««
327 / 360
»»

Veron ::

Očitno še, vsaj tale švoh in poceni HW podpira (+ poznam zadeve že od nekdaj).
Kar PPTP preko dd-wrt, mi ni ravno pomembna "varnost" :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Veron ()

Daniel ::

Potem boš na drugi strani zagotovo rabil router in tako konfiguracijo, da bo šel ves promet skozi vpn. Jaz se za take primere poslužujem Android Boxa in OpenVPN. Je še najenostavneje. Doma server laufa na RPI ali Odroidu, večina teh malih napravic pa podpira vsaj OpenVPN ali Wireguard. Ena zanimiva opcija je tudi ZeroTier ampak ga moram še malo raziskati.

XS!D3 ::

Poceni varjanta za hiter Site2Site VPN je kak Mikrotik hEX S ali hAP AC2, če rabiš še WiFi.

Veron ::

Ne želim nobenih dodatnih "tv boxov", zato S2S VPN ideja preko 2 poceni ruterjev zgolj za VPN. Wifi in ostalo je ločeno, ker ne želim da gre preko VPN :)

Razn če bi bil kak "pametn" ruter, ki bi lahko VPN promet usmeril zgolj na določen port?

Daniel ::

Mikrotik omogoča marsikaj ampak boš doktoriral preden boš uspel nastaviti.

XS!D3 ::

Veron je izjavil:

Razn če bi bil kak "pametn" ruter, ki bi lahko VPN promet usmeril zgolj na določen port?

Pomoje bo še najlažje ločit glede na IP naprave, lahko pa tudi na določenem portu dodeljuješ drug obseg naslovov, če hočeš (oziroma v nekaterih primermarih dejansko markiraš tudi glede na port). V Linuxu ne bi smel bit problem to nastavit z ločeno usmerjevalno tabelo (posledično tudi na večini alternativnih fw ala OpenWRT ne). Na Mikrotiku ravno tako ni problem. Moreš pa v vsakem primeru vedet kaj delaš.

Daniel ::

Telemachu trenutno ne dela večina storitev na področju celotne države. MRK.

M.B. ::

Meni v mb TV dela normalno. Interneta pa ni že 45 minut. Saj ne da bi ga rabi za službo. Ne vem kaj delajo zadnji teden. Ni bilo večera ko nebi vsaj enkrat za par minut ga zmanjkalo.
Everyone started out as a newbie.
Sadly only a handful ever progress past that point.

BorutK-73 ::

Cela slovenija ima izpad, tudi mobilni internet nagaja. Enkrat sem jih dobil na 080, potem pa nič več, kr takoj vrže ven.

s1m0n ::

Pri nas dela trenutno vse, brez večjih težav.

Steinkauz ::

Baje samo optika. Je pa že od 11ih down.

T-h-o-r ::

Steinkauz je izjavil:

Baje samo optika. Je pa že od 11ih down.

tudi mobilno lol
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

Daniel ::

In tudi coax je bil down. Sedaj že dela.

XS!D3 ::

Pri meni je bila optika down cca 15min, coax na druge lokaciji sploh ne, ravno tako sem mel ves čas mobilni net. Sem pa opazil po twitterju/forumu, da so imeli malo večje težave.

MrStein ::

A imajo, kje spletno stran s stanjem omrežja? Napovedani in nenapovedani izpadi? Kot drugi ISP?

Večina ima na dnu glavne spletne strani, na telemach pa ne najdem.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

XS!D3 ::

Jaz vidim obvestilo na prvi strani, dlje pa nisem raziskoval.

starfotr ::

Veron je izjavil:

Očitno še, vsaj tale švoh in poceni HW podpira (+ poznam zadeve že od nekdaj).
Kar PPTP preko dd-wrt, mi ni ravno pomembna "varnost" :)


Ne seri s PPTP v letu 2020. Imaš openVPN ali pa npr. IPSec L2TP s PSK.

M.B. ::

Jaz sem opazo obvestilo ko je internet nazaj prišo prej 2x gledan na njihovi strani obvestila pa ob 11 in pol dvanajstih še nič ni blo. Po uri pa pol ko je pa prišo nazaj je pa lepo pisalo da imajo težave. Važno da so ažurni :D

Dobro da nimam še mobilnega paketa preko njih, bi lahko s službo zaključo danes.
Everyone started out as a newbie.
Sadly only a handful ever progress past that point.

;-) ::

Je ze kdo bral za kakopremembo splosnih pogojev gre?

Sade ::

ANIMAL PLANET ostaja v shemi do nadaljnega ( tudi po 03.02)

BorutK-73 ::

HRT2 so dali v balkanski paket:)). Butalci.

harvey ::

BorutK-73 je izjavil:

HRT2 so dali v balkanski paket:)). Butalci.

Bo pa v februarju Mediaset:D Sicer pa tole balinaje shem razumejo samo oni.

Telemach bo 3. februarja svoje digitalne programske sheme obogatil s štirimi novimi programi. Med njimi bo tudi en, ki bo prvič v Sloveniji na voljo pri Telemachu. HD Cinestar TV 2, Home & Garden TV, Tržič TV (Hokej TV) in Mediaset Italia bodo tako s februarjem v vaš dom prinesli še več zabave in druženja.
Ar scáth a chéile a mhaireann na daoine.
------

nergac ::

Z izločitvijo HTV 2 iz enih iz osnovnih shem so si pri Telemachu prislužili črno piko, ki jo več ni možno izbrisati.
Pa sploh ne gledam TV, se je pa HTV 2 videl v Sloveniji že "od nekdaj".
Me je pa že prej motilo, da so se vedno prodajali kot prijazni do "Balkan uporabnikov", Hrvaška pa ni bila vključena.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: Dimnik ()

rok_p ::

a je kakšna alternativa za kabelskega operaterja? da se ga zamenja? ker mi gre ta telemach že konkretno na živce
rok

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: rok_p ()

MrStein ::

A1, Telekom, T-2...

(preko optike ali telefonskega kabla, preko koaksialca težko)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Fsegula62 ::

rok_p je izjavil:

a je kakšna alternativa za kabelskega operaterja? da se ga zamenja? ker mi gre ta telemach že konkretno na živce

Mislim da je Telesmeh pokupil 99% vseh v Sloveniji, na katerem območju pa živiš oz. katerem kraju?
FiLiPiNKO (Fsegula62) | IT storitve www.linkomp.si | LinKomp |
Kontakt Discord - FiLiPiNKO#7826 | Na voljo za pomoč vsem. |
" Zapomnite si geslo za Google račun in privarčujte 5€! :) "

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Fsegula62 ()

Xserces ::

Je kdo že pisal na telemach zaradi konfiguracije portov lan1,2,3,4 (video/net/trunk)? Namreč sem dobil odgovor da se to ne da spreminjat na Innbox g67. Pri telekomu innbox v60 si to komot spremenil.
Intel i5-3570k @4.7GHz|MSI GTX 970 4G|MSI Z77 MPower|
G. Skill 8 GB 1600MHz|Corsair AX750|Seagate Barracuda 2TB|NZXT Gamma|

hojnikb ::

Je že na vidiku kak dvih uploada?
#brezpodpisa

Buggy ::

hojnikb je izjavil:

Je že na vidiku kak dvih uploada?


konec poletja ....leta 202x :D

hojnikb ::

heh, do takrat bo že rune optika pršla do nas :))
#brezpodpisa

Buggy ::

... tega bi se mogoce lahko celo kdo od pravnih akrobatov malo lotil. Zaradi te obljube je bilo ponovno podaljsan paket ali pa je pretehtalo pri odlocitvi za prehod na EON, ker to je bil lani njihov statement, da bo predvidoma konec poletja dvig uploada na koaksialcu. vec kot ocitno gre za zavajanje. Poletja in jeseni je konec tudi zima se koncuje :S
https://www.blog.uporabnastran.si/2019/...

MrStein ::

Je kdo odpovedal zaradi tega? Ne? Potem ni razloga, da bi za 1 bit povečali upload.

Supply and demand. Osnove.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Buggy ::

ti si v mestu in imas alternative jaz je zal nimam

MrStein ::

Imaš.

LTE
začasna odpoved televiziji
"na črno"
itd...
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Buggy ::

in vse te opcije bodo mojo trenutno izkusnjo samo se izboljsale kaj ne?

MrStein ::

Si zadovoljen s trenutno situacijo? DA NE
Če ne, si pripravljen kaj narediti ? DA NE
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Buggy ::

So obljubljali upload hitrosti? DA NE
Smo upraviceni obljubjeno tudi pricakovati? DA NE

Moram zato odpovedati narocnino in bom s tem dosegel tocno kaj? 500/15 z 7ms pingom do serverja zamenjam takoj za 100/100 7ms. Kaj od tvojih opcij mi ponuja slednje. Hvala!

webmaher ::

kam boš pa šel če pa ni konkurence :))
Je kdo pri Telekomu in lahko iz prve roke pove kakšno bitno uporabljalo za Eurosport 4k....
SEm jih klical pa se ženski tut sanjalo ni o bitnih čeprav je bla zlo prjazna :D
Ko pa sem klical Telesmeh pa za1X nimajo nobenga plana o Eurosportu 4k ali pa Sportklubu 4k, ki ga Srbi že nekaj časa veselo gledajo in ugotavljajo, da je slika nič posebnega, ker so jo stisnili bolj kot limono :)
Eurosport 4k že nekaj časa oddaja redni program in verjetno mora ponudnik dodatno odpreti denarnico in s5 bo en kup pregovarjanja namesto, da bi ga odwebali iz vseh shem, pravice za zanimive športne prenose pa bi kupili sami... itak je Eurosport že nekaj časa čisto drugorazredni športni kanal...

MrStein ::

Buggy je izjavil:

...

Če že na DA/NE vprašanje na forumu ne moreš odgovoriti, potem dejanskih problemov tudi ne boš rešil...

(Kaj pa pričakuješ? Vilo s čarobno palico?)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Dzanko ::

Ima kdo njihov Genexis DRG 7860 na OŠO optiki in mu je uspelo nastavit portforwarding? Želel bi odpret zunanji port 81 in 3000 za IP kamero (za dostop preko telefona), ampak mi nikakor ne uspe. Pred tem sem imel Telekomov modem, kjer je zadeva delovala. Vsak namig in pomoč sta dobrodošla.

yogy ::

MrStein je izjavil:

Buggy je izjavil:

...

Če že na DA/NE vprašanje na forumu ne moreš odgovoriti, potem dejanskih problemov tudi ne boš rešil...

(Kaj pa pričakuješ? Vilo s čarobno palico?)


Kaj pa bo rešil z vprašanji, ki si mu jih zastavil? NE, s situacijo ni zadovoljen, DA, pripravljen je nekaj narediti. Lahko do onemoglosti gnjavi operaterja, da poviša obljubljeni upload, ki mu bo v nedogled odgovarjal, da imajo to v načrtu, zgodilo se pa bo leta 202X. Mogoče mu rata odpovedati naročniško razmerje na ta račun ampak, kaj pridobi, verjetno več zgubi. V tej naši ljubljeni domovini je obljube začeti tudi izpolnjevati, ne pa "zavajati" kupce. Tukaj ni vprašanje kaj bo naredil uporabnik ampak kaj bo ponudnik storil za njega saj za storitve plačuje in upravičeno pričakuje, da ponudnik/operater izpolnjuje svoje obveznosti/obljube, tako kot operater pričakuje od uporabnika (da plačuje mesečne položnice za ponujene storitve).
In ne vem kaj si mislil s tem stavkom "Potem ni razloga, da bi za 1 bit povečali upload". Razlika med npr. 15 Mb/s (mega bitov-bit na sekundo) in 50 Mb/s je precejšnja. Pri hitrosti 15 Mb/s lahko teoretično nekdo od tebe vleče datoteko s hitrostjo 1,875 MB/s (mega bajtov-byte), pri hitrosti 50 Mb/s pa s hitrostjo 6,25 MB/s. Posledično to pomeni, da je razlika več kot 3 kratna v hitrosti.
Človek se je pač obrnil na uporabnike foruma, če je kakšen update glede na obljubljene hitrosti uploada s strani operaterja.

XS!D3 ::

A pa je blo kje uradno objavljeno, ali se vse te obljube nanašajo na zapis iz tistega bloga?

Buggy ::

MrStein je izjavil:

Buggy je izjavil:

...

Če že na DA/NE vprašanje na forumu ne moreš odgovoriti, potem dejanskih problemov tudi ne boš rešil...

(Kaj pa pričakuješ? Vilo s čarobno palico?)


po vsej verjetnosti si ze windows masine v kot postavil ti ki ne tarnas in samo resujes probleme :D

yogy ::

XS!D3 je izjavil:

A pa je blo kje uradno objavljeno, ali se vse te obljube nanašajo na zapis iz tistega bloga?


Na hitro sem našel tale članek. Gre za novinarja, ki je že nekaj časa na sceni in predvidevam, da si ni stvari izmislil, saj v članku povzema izjave Telemachovega predstavnika.
Na novice iz nekega bloga se tudi jaz ne bi veliko zanašal. Sem pa takrat zasledil podoben članek tudi na drugi spletni strani ampak ne vem več kje.

MrStein ::

yogy je izjavil:

DA, pripravljen je nekaj narediti

Super. Zgoraj ima nekaj predlogov. Lahko pa še kdo druge napiše.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Fsegula62 ::

Še nekaj časa očitno ne bo višjega UPLOADA, danes so na stran objavili nov cenik, ki začne veljati šele 1.3 in notri ni ne duha ne sluha o kakšni spremembi glede uploada.

Cenik fiksnih storitev aktualnih paketov (veljavno od 1. 3.2020)
FiLiPiNKO (Fsegula62) | IT storitve www.linkomp.si | LinKomp |
Kontakt Discord - FiLiPiNKO#7826 | Na voljo za pomoč vsem. |
" Zapomnite si geslo za Google račun in privarčujte 5€! :) "

Han ::

Spet dražijo... EON Premium gre gor za 3 eur.

Fsegula62 ::

Pa res, sploh opazil nisem... Svašta in kaj dobimo novega za to? Par yugo in xxx kanalov verjetno ali pa nič.
FiLiPiNKO (Fsegula62) | IT storitve www.linkomp.si | LinKomp |
Kontakt Discord - FiLiPiNKO#7826 | Na voljo za pomoč vsem. |
" Zapomnite si geslo za Google račun in privarčujte 5€! :) "

Han ::

Pa nekaj dobrih angleško govorečih kanalov bodo izklopili.

Fsegula62 ::

Ma zdaj ko so skoraj vse kabelske operaterje pokupli se lohka hecajo, nimajo konkurence.
FiLiPiNKO (Fsegula62) | IT storitve www.linkomp.si | LinKomp |
Kontakt Discord - FiLiPiNKO#7826 | Na voljo za pomoč vsem. |
" Zapomnite si geslo za Google račun in privarčujte 5€! :) "
««
327 / 360
»»