» »

KKS > Triera > UPC > Telemach

KKS > Triera > UPC > Telemach

««
325 / 361
»»

gregor ::

Veron je izjavil:

Pa sej vsi delajo enako.
Pojdi tja, naredi novo naročnino na drugo ime, svoje skenslal. Finito.


to ne gre, ker je vse vezano na naslov, drugo ime ne igra vloge
je pa možno, da za 3 mesece odklopiš in nato lahko postaneš nov naročnik :)

če bi se meni dalo ukvarjat z vrtanjem po hiši in kopanju po dvorišču, bi že bil na t-2 ali telekom optiki
jašek z optiko je tik pred hišo...

LP

Daniel ::

Fsegula62 je izjavil:

Hm, še kdo danes izredno visok ping, delo preko SSH je nemogoče?



Jaz sem ravno v tem času opazil počasnejše odpiranje nekaterih tujih strani, kaj drugega pa ne.

Fsegula62 ::

Sedaj je ok, je bilo pa caa. eno uro nevzdržno in sem potem vse skupaj zapru dol.
FiLiPiNKO (Fsegula62) | IT storitve www.linkomp.si | LinKomp |
Kontakt Discord - FiLiPiNKO#7826 | Na voljo za pomoč vsem. |
" Zapomnite si geslo za Google račun in privarčujte 5€! :) "

suhi ::

Ker sem že povsem na koncu z živci, pišem še sem, če bo imel kdo kakšno uporabno idejo. S Telemachom imam podpisano pogodbo za priklop ADSL. Telekom je po mnogih kolobocijah vendarle dal dokončno zeleno luč za priklop 6.11.2019. Sem mislil, da bodo stvari končno stekle, a sem se očitno motil.

Do danes, 2 tedna kasneje, ni Telemach naredil popolnoma nič. Kličem v povprečju vsak drugi dan, klicni center docela neuporaben, agenti drugega kot 'posredovat dalje' itak ne morejo. Povratnega klica niti enega, ali sploh kakršnekoli povratne informacije s pristojnega oddelka. Edino, kar sem uspel izvedet je, da je bil nalog za priklop izdan tehniku pred kakim tednom ali več.

Naj omenim še, da se ta komedija vleče že od 6.9., ko je bila podpisana pogodba. Se pravi 2 meseca in pol že čakam na ta klinčev priklop, pa se jim tudi zdaj, ko končno lahko pridejo, kot kaže prav nikamor ne mudi. Kaj lahko uporabnik v tem primeru sploh nardi? Se da to kam prijavit, karkoli? Ne me narobe razumet, sem čisto nasprotje od človeka, ki bi namenoma iskal probleme, ampak trenutno se res počutim, kot da me, po domače povedano, jebejo v glavo.

M.B. ::

@Fsegula62 si probal modem restartat? Sem mel v petek ping okrog sekunde tujina pa pol sekunde lokalni kraj. SSH je bil popolnoma neuporabn. Potem sem se pa spomno pa restartal model. Pa je delalo normalno spet. Včeraj zvečer je ping spet narasto iz 10 na 80ms. Zjutraj sem opazo in ker je bilo malo nadležno sem restartal modem in je spet OK. Ni mi sicer jasno kaj ima modem s tem. Ker 90% časa dela čist normalno.

Nevem kaj bi bil razlog tega. Vem da včasih je bil problem število sočasnih povezav, da se je lahko nekak buffere zafilal na modemu.
Nekih torrentov doma nihče ne uporablja vsaj ne da bi vedo. Edino če jih Steam rabi za posodobitve.
Everyone started out as a newbie.
Sadly only a handful ever progress past that point.

_Sajmon_ ::

Hm, danes sem bil v eni poslovalnici, da bi zamenjal moj Silver paket na EON light, ampak, glej ga šmenta, očitno so ukinili opcijo 50Mb upload-a (nekoč je bila, še ne dolg nazaj, za 1 eur). Skratka iz 50/40 bi tako šel na 100/5, kar pa je manj uporabno zame. Klinc, ostajam tam kjer sem. Sem že upal, da bi z pol eura več kot plačujem sedaj, dobil 24 mesecev razširjene sheme in 100/50 internet.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: _Sajmon_ ()

mitko25 ::

Če imaš Telemachove storitvne na Telemachovi optiki, potem lahko naročiš 50 GB uploada za 1 eur.
Več info na:
https://telemach.si/Binary/12497/Cenik-...

Daniel ::

_Sajmon_ je izjavil:

Hm, danes sem bil v eni poslovalnici, da bi zamenjal moj Silver paket na EON light, ampak, glej ga šmenta, očitno so ukinili opcijo 50Mb upload-a (nekoč je bila, še ne dolg nazaj, za 1 eur). Skratka iz 50/40 bi tako šel na 100/5, kar pa je manj uporabno zame. Klinc, ostajam tam kjer sem. Sem že upal, da bi z pol eura več kot plačujem sedaj, dobil 24 mesecev razširjene sheme in 100/50 internet.


Opcija je v najnovejšem ceniku še zmeraj prisotna.

Sade ::

50 UL-a naj bi bil možen samo na EON PREMIUM-u..

yogy ::

In očitno samo na optiki z doplačilom za 1 EUR. Kaj pa za nas na kablu in obljube do konca jeseni. Zima je pred vrati, pa še vedno nič.
Pri nas pobirajo podpise za A1 optiko. Če bo zadeva realizirana in nam potegnejo optiko v blok grem takoj k njim.

Bakunin ::

yogy je izjavil:

pobirajo podpise za A1 optiko.


a to prav za A1 optiko ali optiko preko TS ? kateri del .SI ?

yogy ::

A1 optika, Celje

HappyPills ::

Lahko potrdim da so mi v poslovalnici ponudli 50% popusta za 12 mescev če se vežem za 24. In to na obstoječem Eon Premium paketu. Tako da ja se da.

seminal ::

Kje pa? Jutri morem tudi jaz it zagnjavit :)

Fsegula62 ::

Tellemach je danes izdal nov cenik za biznis storitve. Glede na to da je v najvišljem paketu upload še vedno žalostnih 15Mbps, očitno dviga hitrosti ne bomo doživeli v kratkem, kot je bilo obljubljeno do konca poletja, aja verjetno so prestavili na drugo leto. :D
FiLiPiNKO (Fsegula62) | IT storitve www.linkomp.si | LinKomp |
Kontakt Discord - FiLiPiNKO#7826 | Na voljo za pomoč vsem. |
" Zapomnite si geslo za Google račun in privarčujte 5€! :) "

yogy ::

Res je. Vprašanje kdaj bomo na kablu dočakali 50Mb upload-a

Fsegula62 ::

Še novi cenik za navadne uporabnike, nič ovečjem UL za 1x
FiLiPiNKO (Fsegula62) | IT storitve www.linkomp.si | LinKomp |
Kontakt Discord - FiLiPiNKO#7826 | Na voljo za pomoč vsem. |
" Zapomnite si geslo za Google račun in privarčujte 5€! :) "

Badwolff ::

Tale ubee pa lepo osvetljuje sobo.
Se da na kak način to zatemnit programsko? al ga bo treba fizično zatemnit? Je kaj narobe, če kar en trak čez nalepim?

Pa še eno noob vprašanje. ubee omogoča 2.4 in 5GHz (?) wlan. Kkao imate to nastavljeno? Vsaka mreža svoje ime in password. obe istega kot je po defultu? Kako naprava ve, na katero se prijavit? se splača s tem sploh ukvarjat?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Badwolff ()

Han ::

Lučke zakriješ s kartonom ali npr. črnim izolirnim trakom...

Najboljša opcija je UBEE v bridge načinu + lasten router. Sicer pa različen SSID in isto geslo. Naprave se praviloma priklopijo na 5 GHz, ko je signal dovolj dober, ko so dovolj blizu izvora signala...

starfotr ::

Zakaj pa različen SSID?

Vanquish ::

starfotr je izjavil:

Zakaj pa različen SSID?


jaz imam zato, ker ima ubee zanic wlan in nocem, da se bi mi povezovalo na njega

Han ::

Da imaš možnost izbire in da veš, na kateri frekvenci je naprava povezana...

Badwolff ::

OK, to sicer štekam.
Ampak, recimo, da mi toni neki noro pomembno.
Če pustim isti ssid in password, potem se naprava sama odloči, na kateri band se bo priključila, no tiste, ki sploh podpirajo oba. V oddaljenih sobah pa tko najbrž samo 2.4 ghz deluje?

MrStein ::

Če vpišeš oba SSID v napravo, se bo tudi "sama odločila" na katero se bo priklopila, tako da neke velike razlike tu ni.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

;-) ::

Meni se pod stock vedno ko grem iz obmocja 5ghz ne poveze vec nazaj ampak ostane na 2.4, isto redmi 7, isto iphone, isto galaxy s8. Se da kak to zrihtat, da bi se telefoni povezovali na 5ghz vedno ko je na voljo

AmokRun ::

Han je izjavil:

Lučke zakriješ s kartonom ali npr. črnim izolirnim trakom...

Najboljša opcija je UBEE v bridge načinu + lasten router. Sicer pa različen SSID in isto geslo. Naprave se praviloma priklopijo na 5 GHz, ko je signal dovolj dober, ko so dovolj blizu izvora signala...

Kako pa se da Ubee modem v bridge mode? Jaz nikjer ne najdem.
Ali pa je treba klicat na Telemach?

Fsegula62 ::

@AmokRun
Moras poklicat ja, in potem te 3. stopnja podpore poklice nazaj in uredita.
FiLiPiNKO (Fsegula62) | IT storitve www.linkomp.si | LinKomp |
Kontakt Discord - FiLiPiNKO#7826 | Na voljo za pomoč vsem. |
" Zapomnite si geslo za Google račun in privarčujte 5€! :) "

AmokRun ::

Ok. Hvala.

OttoParts ::

Vprašanje za uporabnike iz Maribora - ali tudi vam že ves dan meče internet "ven" - obupno visoka nihanja v pingu, izgube paketov?

Orias ::

AmokRun je izjavil:

Han je izjavil:

Lučke zakriješ s kartonom ali npr. črnim izolirnim trakom...

Najboljša opcija je UBEE v bridge načinu + lasten router. Sicer pa različen SSID in isto geslo. Naprave se praviloma priklopijo na 5 GHz, ko je signal dovolj dober, ko so dovolj blizu izvora signala...

Kako pa se da Ubee modem v bridge mode? Jaz nikjer ne najdem.
Ali pa je treba klicat na Telemach?


Sem pred časom malo raziskoval glede tega. Da se narediti preko GUI . Potrebuješ "administratorsko" geslo, ki je POtD in ga zgenerira generator.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Orias ()

mtosev ::

hitro vprašanje. ena gospa si želi, da bi trierino pošto dobivala direktno v gmail, jaz pa bi nastavil, da vso njeno pošto iz triere transfera v gmail. kak bi to najlažje dosegel? vem, da rabim to v gmailu nastaviti in dat not nastavitve od njenega trierinega accounta. kolk se spomnim, če dam prek imap-a vso pošto pobere iz serverja in pol več ni mailov na trierinemu strežniku. zdaj dostopa prek pošte preko thunderbirda. zdaj ne vem, če še hoče, da pride tudi kopija pošte v thunderbird ali ne. če si to želi kak naj to najlažje uredim? thx
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

alexz ::

a vam deluje TXT na eon stb-ju ? nam na telekom optiki namreč ne. tudi z daljincem od tv-ja ne dela.

probal sem pa na rtv kanalih

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: alexz ()

-JM- ::

Teletext (zaenkrat) deluje le preko koaks kabla...

hojnikb ::

A ve kdo v cem je fora? Hocem registrirat EON TV app na enem androidtv tv boxu... vpisem tisto kodo, ki jo app zgenerira, ampak mi javi samo "Prišlo je do napake. Prosimo, poskusite znova."
#brezpodpisa

Han ::

Kaos na Telesmehovem serverju. Pokliči podporo, da resetirajo...

hojnikb ::

aha, bi lahko ble težave na telemahu... sem mislu, da je mogoč problem pr moji škatli..
#brezpodpisa

offline55 ::

hojnikb je izjavil:

A ve kdo v cem je fora? Hocem registrirat EON TV app na enem androidtv tv boxu... vpisem tisto kodo, ki jo app zgenerira, ampak mi javi samo "Prišlo je do napake. Prosimo, poskusite znova."

Če se dobro spomnin... mislim da sem imel podoben problem, ko sem registriral EON TV app. Ko sem registracijo uporabil Telemach portal preko brskalnika mi je po večih poskusih javilo napako- nisem 100% če isto kot tebi... Vglaven sem za foro poskusil namestiti telemachovo aplikacijo na android telefon. V prvo sem uspel registrirati eon tv app. :)

Zgodovina sprememb…

hojnikb ::

heh, se kr bedna fora.. probam :)
#brezpodpisa

hojnikb ::

heh, gledam po appu pa nikjer opcije za dodat smart tv..
#brezpodpisa

offline55 ::

hojnikb je izjavil:

heh, gledam po appu pa nikjer opcije za dodat smart tv..

Malce je skrito seveda, ker Telemach :) V aplikacij na dnu izbereš "Televizija", potem približno na sredini ekrana so pri meni vidne v obliki teksta 3 opcije HBO GO, PREGLED, EON. Tapni na eon, nato takoj pod tem je "gumbek" na katerem piše EON multiscreen. Tapni na njega in izberi potem opcijo "EON Smart TV". No in zdaj bi se ti morala pokazati opcija "aktiviraj eon smart tv". :D

-JM- ::

Telemach bo skoraj vse programe odprl od 16.12.2019 do 15.01.2020

Orias ::

Kaj pa tisti, ki že imamo odprte vse programe ? Naj bi raje za 1 mesec dviginili hitrosti interneta, da bi potem cele praznike bili brez interneta, ko bi se jim omrežje sesulo.
Ta telemach je res postal podn od podna. Že celo leto prijavljam napako, da mi ne dela UNIFI. 9. septembra 2019 dobim od njih:

Pozdravljeni, prijavo smo posredovali na višjo tehnično službo, ki bo zadevo preverila in uredila v najkrajšem možnem času.
Takoj, ko prejmemo odgovor oziroma rešitev, vas obvestimo.
V primeru dodatnih vprašanj smo vam na razpolago.

Do danes še očitno ni ne odgovora in ne rešitve. Sej ne vem, kdo se tukaj norce dela.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Orias ()

MrStein ::

Orias je izjavil:


Ta telemach je res postal podn od podna.

Hmm, po tej temi (in na drugih forumih isto) sodeč, je podn že odkar obstaja.

Ampak ja, če bi hotel DVB-C, bi verjetno jaz tudi poskusil z njimi...
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Vanquish ::

Orias je izjavil:

Kaj pa tisti, ki že imamo odprte vse programe ? Naj bi raje za 1 mesec dviginili hitrosti interneta, da bi potem cele praznike bili brez interneta, ko bi se jim omrežje sesulo.
Ta telemach je res postal podn od podna. Že celo leto prijavljam napako, da mi ne dela UNIFI. 9. septembra 2019 dobim od njih:

Pozdravljeni, prijavo smo posredovali na višjo tehnično službo, ki bo zadevo preverila in uredila v najkrajšem možnem času.
Takoj, ko prejmemo odgovor oziroma rešitev, vas obvestimo.
V primeru dodatnih vprašanj smo vam na razpolago.

Do danes še očitno ni ne odgovora in ne rešitve. Sej ne vem, kdo se tukaj norce dela.


zacni zavracat racune

webmaher ::

je poden ampak konkurence je pa še bolj... internet mi šljaka konstantno over 450, DVB C tv pa tudi nič ne šteka le HD slika športnih kanalov pač ni na nivoju...

Tomay ::

Ima še kdo težave od zadnjega izpada 3 decembra? Lokacija Maribor center. Skoraj cel dan ni bilo neta. Po vzpostavitvi 4. decembra zjutraj pa smo na mail začeli dobivati zavrnjeno e-pošto, ki jo je nekdo pošiljal v našem imenu medtem, ko sploh ni bilo interneta. Zgleda, da so imeli vdor ali neko drugo piz ...

 Ping Telemach

Ping Telemach

Voodoo 4Ever

strom_15 ::

Novoletna televizijska čarovnija prihaja v vaš dom

Tudi letos nadaljujemo s svojo praznično tradicijo. V prazničnem času od 16. decembra do 15. januarja odklepamo izbrane programe in programske pakete, ki sicer niso vključeni v vaš trenutni paket.
V času promocijske akcije bo naročnikom dostopnih več kot 16.000 naslovov v Video klubu. Na voljo bo tudi privlačna vsebina programov iz paketa HBO Premium in dostop do storitev VOYO. Aktivirate ju na portalu Moj Telemach, prodajnih mestih Telemacha ali s klicem na 070 700 700. Za naročnike, ki imajo v svojem paketu že vključene vse programe oziroma dodatne programske pakete, smo v Video klubu pripravili poseben katalog z 10 privlačnimi filmi različnih žanrov.
Katalog Sence nad Balkanom 2 in paket Zadruga nista vključena v promocijsko akcijo.
Prazniki so čas, ki ga preživljamo z drugimi in ko v domovih zavlada družinsko vzdušje. Telemach bo tudi letos del decembrske čarovnije v vsakem domu. Želimo vam odlično zabavo in vesele praznike!

vir: https://telemach.si/Pomoc/Novosti-in-Ob...

SmeskoSnezak ::

A ve kdo zakaj traja eno vecnost da dobis kak email iz googla na triera elektronski naslov? In kako bi lahko to bilokak pohitril? Nastavitve so ze tak, da se vsako minuto preverja za novo elektronsko posto.
@ Pusti soncu v srce... @

strom_15 ::

Video klub bogatejši za katalog ABC Studios

Dobrih novic še kar ni konec. Ob novoletni promocijski akciji z odklenjenimi programi je v Video klub 16. decembra prispel tudi popolnoma nov katalog - ABC Studios.Gre za studio s sedežem na Manhattnu, ki zaposluje najboljše strokovnjake za ustvarjanje sodobnih televizijskih programov. Kot del podjetja Walt Disney ima ABC Studios dolgo zgodovino produkcije priljubljenih in nagrajenih televizijskih komedij in dram.
Med najbolj priljubljenimi je zagotovo serija Talenti v belem, dobitnica nagrad emmy in zlati globus. Serija spremlja stresna življenja zdravnikov, ki si po najboljših močeh prizadevajo uspeti v svetu medicinskih strokovnjakov, in gledalcem prinaša celo vrsto velikih zapletov. Poleg najbolj priljubljene zgodbe o specializantih in njihovih izkušenih mentorjih bodo v katalogu decembra na voljo še naslednje serije:
Ulov, Po sledi spomina, Pravi O'Nealovi, Pokvarjeno mesto, Fosterjevi in Šepet.
Uživajte v priljubljenih naslovih novega kataloga ABC Studios.

Po koncu novoletne promocijske akcije bo katalog ABC Studios na voljo naročnikom:
-EON Full,
-EON Premium,
-Total TV Premium,
-Gold Trojka EXTRA in
-Gold Trojka Premium,
naročniki ostalih paketov pa ga boste lahko dokupili kot dodaten paket za 4,90 EUR mesečno.

vir: https://telemach.si/a60740/Pomoc/Novost...

Fsegula62 ::

Dobra novica bo, ko dobimo userji na kablu višji upload, katerega čakamo zadnjih 5 let :D
FiLiPiNKO (Fsegula62) | IT storitve www.linkomp.si | LinKomp |
Kontakt Discord - FiLiPiNKO#7826 | Na voljo za pomoč vsem. |
" Zapomnite si geslo za Google račun in privarčujte 5€! :) "
««
325 / 361
»»