» »

KKS > Triera > UPC > Telemach

KKS > Triera > UPC > Telemach

««
323 / 361
»»

XS!D3 ::

imarcel991 je izjavil:

"Paketi EON so na voljo na Telemachovem omrežju, optičnem omrežju nacionalnega operaterja in na območjih izbranih belih lis.
Internetna hitrost v paketih EON Light, EON Full in EON Premium, kjer širokopasovni dostop z bitnim tokom zagotavlja Telekom Slovenije d.d., je do 100 Mbps v paketu EON Light, do 200 Mbps v paketu EON Full in do 300 Mbps v paketu EON Premium."
Tole je edino kar sem zasledil

Če na njihovi spletni kliknem na EON paketi, na sredini piše za vsak paket Internet do X/Y Mbps (in niso simetrične hitrosti). Edino kar je še razbrat iz teksta zgoraj, da so max hitrosti na Telekomovi optiki dodatno omejene na 100, 200 oz. 300Mbps. Predvidevam, da ima potem srednji paket za uporabnike Telekomove optike 200/10 namesto 250/10. Pa kolikor vidim je tistih 1€ doplačila za 50Mb/s uploada možnih samo na Telemachovem omrežju.

Drugače pa delovanja na Telekomovi optiki ne morem komentirat. Imam Telemachovo lastno optiko in dela BP, tudi z EONom sem zadovoljen (na primarnem TVju imam SmartTV app + DVB-C s Conaxom, v spalnici pa EON box na starejšem TVju).

Z EON TV so bile sicer baje na začetku težave na Telekomovi optiki (se je nekaj folka precej pritoževalo tudi na tem forumu), vendar so to, kolikor vem, rešili z zakupom dodatne pasovne širine, in od takrat naj bi špilalo (vsaj tako sem slišal od parih userjev).

Gr8t ::

V razvitih državah je 1000/50 na koaksialcu, 10 uploada na optiki je res lol.
zmaugy 23.8.2019:
Ne verjamem, da je razlog za vožnjo nad omejitvami iskanje prihrankov na času.
Glavni razlog je dolgčas in nesvoboda vožnje za počasnelami.

XS!D3 ::

Gr8t je izjavil:

V razvitih državah je 1000/50 na koaksialcu, 10 uploada na optiki je res lol.

Tudi pri nas je 1000/50 na koaksialcu :)

;-) ::

Han je izjavil:

;-) je izjavil:

Tale wifi mi je samo hecen na redmi 7 dela kot pribito na 50mbps na galaxy s8 pa 150mbps na kompu se pribije na 100mbps. Ceprav v testih za redmi note 7 pise da mora iti na 250mbps. Nevem al lahko kaj v nastavitvah pobrklam na fonu?
V modemu nastavi 2,4 GHz WiFi zgolj na Wireless N.


Malo sem se igral na 5mhz nastavitvah in prestavo kanal itd v glavnem ne spoznam se kaj sem prebral na netu in zdaj je boljse:
https://ibb.co/Jj1Fs9N

Na kablu leti 250/10, ping pa je tud na wifi vcasih (vecino dneva) neverjeten 3-5ms.

MrStein ::

Kaj je na tem pingu neverjetnega?
A si prej ima šabajzerski priklop, kjer je bil večji ? ;)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

;-) ::

Ja. Nazadnje ko sem bil na starem kabelskem kablu je blo vse skupaj porazno.

Fsegula62 ::

Malo zamujajo

"Do konca poletja, pa naj bi podjetje zagotovilo še hitrejši prenos podatkov od uporabnika (upload) in sicer iz 5 na 10 Mbps za uporabnike EON Lite, iz 10 na 20 Mbps za uporabnike EON Full in iz 15 na 50 Mbps za uporabnike paketa EON Premium.

Telemach pa prav tako načrtuje še nadgradnjo iz kableskega sistema DOCSIS 3.0 na DOCSIS 3.1 kaj kmalu. Tukaj naj bi šlo samo za zamenjavo modemov, saj je obstoječe omrežje že sposobno te nadgradnje, je za Uporabno stran pojasnil predsednik poslovodstva Telemacha, Adrian Ježina."
FiLiPiNKO (Fsegula62) | IT storitve www.linkomp.si | LinKomp |
Kontakt Discord - FiLiPiNKO#7826 | Na voljo za pomoč vsem. |
" Zapomnite si geslo za Google račun in privarčujte 5€! :) "

hojnikb ::

odlicno, zadnji cas da se upload malo ojaca.
#brezpodpisa

andy2k13 ::

To bo korencek, palca bo pa dodatnih 3-5 EUR na narocnino :D

Fsegula62 ::

Upam, da bo tole čim prej, nad optiko smo že obupal, 3 leta nazaj položili vse kable, a aktivnega priključka nima nobeden. Čeprav me že vse skupaj malo skrbi, glede na to, da je že konec poletja upam da niso mislili naslednje leto na dvig.
FiLiPiNKO (Fsegula62) | IT storitve www.linkomp.si | LinKomp |
Kontakt Discord - FiLiPiNKO#7826 | Na voljo za pomoč vsem. |
" Zapomnite si geslo za Google račun in privarčujte 5€! :) "

yogy ::

Enako tudi pri nas. Nič od optike.
Upam, da res povečajo upload na teh 50Mbps čim prej.

Fsegula62 ::

Ja res, že od samega zacetka je ta upload ozko grlo vsega tega. Bo pa verjetno smešno, ker 90% uporabnikov ne bo zahtevalo novega modema, ker se telemach tako ne bo sam spomnil kot sedaj ko so dvignili DL nazadnje in se jim prve dni na podpori niti sanjalo kaj bi bil razlog, da zahtevas nov modem, ces da so strai ok. :D. Me pa zanima tisti, ki sedaj placujete 50mb ul, kateri modem imate?
FiLiPiNKO (Fsegula62) | IT storitve www.linkomp.si | LinKomp |
Kontakt Discord - FiLiPiNKO#7826 | Na voljo za pomoč vsem. |
" Zapomnite si geslo za Google račun in privarčujte 5€! :) "

strom_15 ::

Akcija Eon paketov za nove in obstoječe naročnike:

https://telemach.si/Binary/12555/

predi ::

Ta akcija velja samo za specifične obstoječe naročnike, in sicer tiste, ki sklenejo novo naročniško pogodbo za fiksne storitve. Ne za tiste, ki želijo podaljšat/preoblikovat obstoječo. Da ne bo kdo v luft skakal ob tej neizmerni dobroti Telemacha.

100mib je izjavil:

Han je izjavil:

Včeraj sem na glavnem celjskem TELEsmeh "šalterju" izvedel, da velja AKCIJA -50% za EON paket za zgolj tiste obstoječe naročnike, ki imajo le mobilno telefonijo, torej še nimajo stacionarnega priključka. Očitno je to najnovejša pogruntavščina, kako se izogniti POSEBNIM POGOJEM AKCIJE oziroma NATEGNITI (beri ODGNATI) obstoječega naročnika starega Gold paketa. ;((


"Akcija velja za nove in obstoječe naročnike, ki v akcijskem obdobju sklenejo novo naročniško razmerje za paket fiksnih storitev EON TROJČEK iz aktualne ponudbe, ob pogoju vezave novega naročniškega razmerja za obdobje 24 mesecev."

"Pojem »obstoječi naročniki« za potrebe teh Posebnih pogojev pomeni naročnike na koaksialnem ali optičnem priključku (odjemnem mestu) Telemacha (tudi na območjih OŠO ter na optičnih povezavah družbe Telekom Slovenija d.d.) in Total priključku."

Kdo je tukaj nor?
Boljše vprašanje bi bilo, kdo ima koga za norca.

Han ::

Potlej naj jasno definirajo SPECIFIČNEGA OBSTOJEČEGA naročnika, ne pa da vsak po svoje palamudi...

misek ::

Tole je zanimiva zadeva. Se že dolgo sprašujem zakaj se na tem področju ničesar ne spremeni!

Vezava za oba
Naj jo spoštuje tudi moj telekomunikacijski operater!
https://www.zps.si/index.php/peticija/9...

MrStein ::

Zahtevam, da telekomunikacijski operaterji v času vezave spoštujejo vse pogodbeno dogovorjene pogoje, vključno s ceno.


Hmm, a ni že po osnovnih zakonih tako, da moraš spoštovati pogodbe, ki jih podpišeš?

So se zgolj nerodno izrazili?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

misek ::

Cena in obseg storitev se ne spoštujeta.

Kekec ::

V čemu je štos da na enem setupboxu lahko gledam za nazaj kanale na drugem pa ne, ki je načeloma boljši in isti kanal?

MadMen ::

Naprej povej katero opremo imaš, javlja kakšno napako, na katerem kanalu...

XS!D3 ::

Kekec je izjavil:

V čemu je štos da na enem setupboxu lahko gledam za nazaj kanale na drugem pa ne, ki je načeloma boljši in isti kanal?

Glede na to, da nisi napisal niti za katere boxe gre niti kako in kam so priklopljeni, ti bo težko kdorkoli karkoli pametnega odgovoril. Na Kaon EON boxu mora delat ogleda za nazaj na vseh kanalih (razen enega ali dveh 4K kanalov). Starih D3 boxov je pa malo morje, nekateri na kabelski podpirajo ogled za nazaj z vgrajenim modemom, na drugih rabiš poleg coaxa še UTP (na optiki v vsakem primeru), tretji sploh ne podpirajo, itd..

Kekec ::

Se strinjam premalo informacij:
Imam cicsco CISCO 4682DVB na temu ne dela ogled za nazaj določenih kanalov napriemr BRIO

potem pa imam še CISCO PDS 3121 na tem pa dela.

Ni nobene napake enostavno ne ponudi možnosti za ogled nazaj (Glej od začetka)

hvala za info.

Liniss ::

Kako je zdej s temi Telemach družinskim paketom in popusti? Ali res gledajo samo stalni naslov vseh v gospodinjstvu ali samo sorodstveno razmerje? Prihranek ni majhen na 4 člane.

LapD ::

Gledajo stalni naslov, če že koristiš popust zaradi fiksnih storitev pri telemachu, se oba popusta ne bosta seštela. Pa še dvoletna vezava je pri družinskem paketu. Ni tako dober deal, razen če imaš res 4 člane na paketu največ.
web&motion designer

Fsegula62 ::

Danes točno ob polnoči se mi je nadgradil firmware na UBEE EVW32C, kljub bridge načinu :D, se nam končno obeta dvig uploada :D? Se je zgodilo še pri komu, ker je nadgradnja z rebootom trajala 12 min tako da ne vem kaj so počeli.
FiLiPiNKO (Fsegula62) | IT storitve www.linkomp.si | LinKomp |
Kontakt Discord - FiLiPiNKO#7826 | Na voljo za pomoč vsem. |
" Zapomnite si geslo za Google račun in privarčujte 5€! :) "

;-) ::

jaz nisem nic opazil, kako ves da se je updatal kero verzijo mas zdaj gor

Fsegula62 ::

Ti preverim ko pridem domov. Najlazje bos pa videl pri uptime na modemu, ce se je kaj dogajalo tudi pri tebi ta cas.
FiLiPiNKO (Fsegula62) | IT storitve www.linkomp.si | LinKomp |
Kontakt Discord - FiLiPiNKO#7826 | Na voljo za pomoč vsem. |
" Zapomnite si geslo za Google račun in privarčujte 5€! :) "

;-) ::

Aha ne uptime imam 26dni zgleda odkar so priklopli.

Le_on ::

Pozdravljeni.
Po praznikih mi pridejo priklopit EON prek coax. Potreboval bi nasvet glede interneta. Kako dobra je pokritost wifi z njihovim modemom in ali deluje na obeh frekvencah? - smo v več etažni hiši. Bi bilo bolje priklopit lasten router (Asus rt-ac68u)? Box kot berem ne deluje prek wifi - je izvedljiv priklop z utp prek wifi ojačevalca? Če nudi njihov modem dobro pokritost z wifi sem razmišljal, da bi sedanjega Asusa uporabil za ojačitev signala v zgornjem nadstropju in kot dostopno točko za box. Hvala za pomoč in nasvete.

hojnikb ::

powerline uporabi, bo najlažje in najbol sigurno.
#brezpodpisa

MadMen ::

hojnikb je izjavil:

powerline uporabi, bo najlažje in najbol sigurno.

Zelo sigurno in zanesljivo /s

Le_on ::

MadMen je izjavil:

hojnikb je izjavil:

powerline uporabi, bo najlažje in najbol sigurno.

Zelo sigurno in zanesljivo /s

Pa mora biti v istem tokokrogu, al to nima veze?

hojnikb ::

MadMen je izjavil:

hojnikb je izjavil:

powerline uporabi, bo najlažje in najbol sigurno.

Zelo sigurno in zanesljivo /s

precej boljš kot čarjenje z wifijem.
#brezpodpisa

starfotr ::

Potegni kabel, jebeš powerline in wifi.

hojnikb ::

Le_on je izjavil:

MadMen je izjavil:

hojnikb je izjavil:

powerline uporabi, bo najlažje in najbol sigurno.

Zelo sigurno in zanesljivo /s

Pa mora biti v istem tokokrogu, al to nima veze?

fino je da je na isti fazi, ampak tudi čez gre, z nižjo hitrostjo. More bit pa seveda na istem števcu.
Ie, če je to v isti bajti, ni problem

starfotr je izjavil:

Potegni kabel, jebeš powerline in wifi.

če je opcija, sigurno top.
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

Le_on ::

hojnikb je izjavil:

Le_on je izjavil:

MadMen je izjavil:

hojnikb je izjavil:

powerline uporabi, bo najlažje in najbol sigurno.

Zelo sigurno in zanesljivo /s

Pa mora biti v istem tokokrogu, al to nima veze?

fino je da je na isti fazi, ampak tudi čez gre, z nižjo hitrostjo. More bit pa seveda na istem števcu.
Ie, če je to v isti bajti, ni problem

starfotr je izjavil:

Potegni kabel, jebeš powerline in wifi.

če je opcija, sigurno top.


Starfotr: Verjemi, da če bi lahko (brez, da preštemam pol bajte), bi bila to prva izbira ;)
Hojnikb : Hvala za info.

Kako se pa obnese wifi od modema? Bi bil zmogljivejši omenjeni Asus, ki ga imam?

;-) ::

Jaz imam na njohobem 2.4 in 5g wifi loceno in kanale nastavljene da ne pokriva sosedovih in mi lepo deluje po vseh 17 arih parcele.

BorutK-73 ::

Če imaš svoj router, vzami samo modem. Pokritost bo imho ista, boš pa imel več kontrole nad omrežjem.

Zgodovina sprememb…

zerdoner ::

Zdravo

Ima kdo težave z njihovi modemom/roterjem z slabo wifi hitrostjo. Sam imam njihov model EVW32C in mi snema torrente in ostale zadeve z največ 5mb/s. Imam pa paket 150/4mbps. Imam pa prenosni računalnik Asus in wifi usb. Odaljen od routerja sem dobre 3m in imam polni signal.
Zadeva preko wifija deluje precej slabo. Če pa priklopim računalnik na kabl pa deluje super. Tudi če povežem telefon na wifi router imam podobno hitrost preko speedtesta (40mbps).

LP

yogy ::

Glede na hitrost speedtesta (telefon na wifi) so hitrosti, ki jih dosežeš pri DL torrentov popolnoma OK. Pri žični povezavi, če je povezava konstantna (150Mbps) bi ti torrente vleklo z hitrostjo 18,75 MB/s.
Poguglaj npr. difference between megabits and megabytes (razlika med megabiti in megabajti).

MrStein ::

40 mbps je kar ubogo, jaz imam staro 802.11n300 opremo in mi gre z 60-90 Mbit/s. Čez steno.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

zerdoner ::

mi je jasno da glede na speedtest DL kot je treba. Ampak že speedtest je 40mbps prepočasen. Če dam zadevo na kebel gre na okoli 160-180mbps. Zato me pa muči takšna razlika med wifijem in kablom. Sploh ker imam računalnik oddaljen dobre 3m od routerja v odprtem prostoru.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: zerdoner ()

yogy ::

Nabavi si wifi router (po možnosti ac), seveda če ti ni predrago ali pa nekaj rabljenega. Glej samo, da ti potem modem dajo v bridge mode. Očitno je njihova oprema za en k.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: yogy ()

zerdoner ::

yogy ::

Če bi kupoval zase bi glede na teste budget routerjev vzel tega
Seveda pa tudi tvoj izbor ni slab.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: yogy ()

MrStein ::

Jaz bi:
- počakal komentar nekoga, ki ima enak ruter
- kontaktiral Telemach: če ponujajo WiFi, naj dela vsaj približno
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Han ::

Za začetek UBEE modem/router nastavi tako, da bo imel vklopljen samo 2,4 GHz (N standard). Če ne bo bolje, zamenjaj WiFi USB ključ/anteno za npr. Archer T2U Plus. Če tudi po tem ne bo bolje, na modem (v LAN 1) priklopi svoj router, npr. Archer C6, in pri Telemachu zahtevaj, da preklopijo UBEE v bridge način.

zerdoner ::

Sem nastavil router kot si napisal. Izklopil sem še požani zid. Imam vklopljenega v win. Zadeva se je malo izboljšala in sedaj speedtest pokaže 50mbps. Bom še poskusu zamenjati wifi ključek, da vidim, če bo kaj pomagalo. Skrajni primer je potem nakup routerja.

Vedran ::

Ali ima kdo prav Telemach-ovo optiko, zanima me kateri modem ali modem/router je dobil?
In če mu je Telemach uspel to napravo spravit v 'bridge mode'?

Xserces ::

InnboxG67 in imam v bridgu
Intel i5-3570k @4.7GHz|MSI GTX 970 4G|MSI Z77 MPower|
G. Skill 8 GB 1600MHz|Corsair AX750|Seagate Barracuda 2TB|NZXT Gamma|
««
323 / 361
»»