» »

KKS > Triera > UPC > Telemach

KKS > Triera > UPC > Telemach

««
322 / 361
»»

misek ::

Pozanimaj se kdo je podizvajalec in ga direktno kontaktiraj.

Han ::

V Celju priklopijo v nekaj dneh, največ enem tednu.

andy2k13 ::

ropo009 je izjavil:

Hi,

zanima me, kako dolgo ste čakali, da je Telemach uredil priklop interneta.

Priklopili naj bi samo modem za internet in telefon, TV je že (stari paket).
Sam čakam že več kot mesec, trikrat že bil tam pa še vedno nič. Izgovor vedno
da imajo gužvo, podizvajalci zasedeni, skratka počakajte.

lp.


Zgleda je res vse odvisno od lokacije. Pri nas je bil tehnik z opremo za nov prikljucek cca 5 ur po podpisu pogodbe v poslovalnici.

ropo009 ::

Lokacija je Maribor, sem želel kontakt podizvajalca a ga nisem dobil.

Tako da lahko samo čakam...

Han ::

Pritoži se na TELEsmeh...

delavec44 ::

V Kopru je drug dan že priklop.

Vedran ::

Ali je kdo uspel spravit 4K programa (Festival 4K, FTV 4K) na 4K televizijski aparat prek Conax kartice (brez EON box-a)?

SmeskoSnezak ::

Nujna pomoc:
rc.triera.net - kako spremeniti geslo, ki je tam za elektronsko posto ? ne najdem.
@ Pusti soncu v srce... @

vofra ::

probaj na http://www.triera.si/geslo.php

sprejme oz. uposteva pa samo 8 znakov

yogy ::

chucki je izjavil:

Kaj pa visji upload kot je bilo receno do konec poletja?


Mene tudi to zanima.
Očitno še ni konec poletja :D

hojnikb ::

mene tudi, bi prsu prav za home cloud>:D
#brezpodpisa

Buggy ::

Priklopljen. Dobil dejansko novega Ubee-ja. Ping ostal isti (Lj server 8ms) hitrosti do 500/15 so v mejah tolerance. Eon box priklopjen. Uveljavil sem se nov druzinski popusti za Mobi VEC pakete, za oba otroka in zeno in je se 2EUR manj. Zdej me pa mika da bi si umislil za 1EUR se 50Mbps uploada, samo ce bojo privzeto poveceval nima smisla. Kodo za aplikacijo EON pa koristim na kitajskem AndroidOS-u.

Se eno neumno vprasanje...a na Eon box lahko namestim KOdija?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Buggy ()

Vedran ::

Buggy,
Ali ti imaš FTTH priklop?
EON Upload 50 (50 Mbps upload-a za 1 EUR) je možen le na Telemach-ovem optičnem omrežju.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Vedran ()

Buggy ::

Na kablu sem. Sej ne vem ce obstaja. Ko sem se z gospodicno po telefonu, preden sem menjal paket pogovarjal o opcijah, mi je omenila to moznost...meni se je zdelo tudi prevec lepo da bi bilo res :(

webmaher ::

Imam Kodija na EON boxu in tudi Netflix (4kHDR) in HBOGO (1080HD) addon mi delata zaenkrat OK...

MrStein ::

50 Mbps upload ponujajo tudi na koaksialnem kablu.
Kako deluje, pa ne bi vedel...
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Vedran ::

Na koaksialnem kablu je možen dodatek 'Hitrejši NET do 1 Gbps/50 Mbps' in to stane 30 EUR na mesec,
toda potem ni možen statični IP naslov.

Cenik fiksnih storitev aktualnih paketov (veljavnost od 1.8.2019):
https://telemach.si/Binary/12497/Cenik-...
6. stran paketi na koaksialnem omrežju in dodatne storitve.
7. stran paketi na FTTH omrežju in dodatne storitve.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Vedran ()

Han ::

Prijatelj je imel nekaj časa zaradi "pomote" na koaksu Gold Trojka Extra 300/100 Mbps.

yogy ::

Upam da ponudijo tistih 50Mb uploada kot so obljubljali (do konca poletja)

krepki ::

Imam optiko od telekoma,ko sem oddal povpraševanje,sem dobil odgovor,da je na mojem naslovu nogoč telemach samo preko koaksialca.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: krepki ()

Han ::

Če imaš oboje, TELEsmeh vedno uporabi svoj kabel, ki je ponavadi koaks. Na optiki lahko imaš TS, A1 ali T2.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Han ()

krepki ::

Ja imam oboje,škoda,ker na koaksialca pa ne grem,sem imel slabe izkušnje pred leti še pred optiko,nedoseganje hitrosti interneta,kockanje zmrzovanje slike,potem odklenjeni programi,večinoma niso delovali,ker je nostop pisalo na tv,program je kodiran,čeprav je bil odklenjen.
Slab uploaud itd.

Han ::

Pojsni jim, mogoče pridejo pomerit in si premislijo...

chucki ::

yogy je izjavil:

Upam da ponudijo tistih 50Mb uploada kot so obljubljali (do konca poletja)


Jutri bo 4C zjutraj.... Poletja je ze zdavnaj konec :D
AMD Ryzen 1700/NZXT Kraken X62/Asus ROG Crosshair VI hero/DDR4 16gb/SSD M.2
EVGA GTX 1080 Superclocked/SB Z/NZXT H440 case/ Asus ROG PG248Q
Samsung Q7FN65 + PS4 PRO + VR <3 + Nintendo Switch

fopi ::

Mene zanima kako dela telemach na telekom optiki. A imas lahko od modema dalje koaksialne kable in gledas TV na conax kartico ali to ni mozno in gre samo na UTP?

Sem spraseval na telemachu pa me niso ravno prepricali da vejo kaj govorijo.

starfotr ::

UTP

fopi ::

starfotr je izjavil:

UTP


Torej samo UTP, koaksialc ni opcija?

fopi ::

Verjetno ce imas kabelsko imas napredne funkcije po netu, tv po koaksialcu.
Na optiki pa je vse na utp?

MadMen ::

fopi je izjavil:

Verjetno ce imas kabelsko imas napredne funkcije po netu, tv po koaksialcu.
Na optiki pa je vse na utp?

Kot so ti že povedali, preko na TS optiki gre vse preko interneta(razen izjem), na Telemach optiki pa gre TV v živo preko "koaxa"(ostale funkcije pa preko interneta).

ETI3n ::

Pa sej to ni res, zadeva stalno prekinja, slike ni, zvok je, pa spet jovo na novo, in to ze stalno od samega zacetka (Eon box),not funny.Kako se jih naj losam? Vse prekinitve imam zabelezene, jebe me le vezava 2 leti.Naj popusim penale, ali naj jim vrzem pod nos nedelovanje storitev, gnoji navadni.

Han ::

Prijavi motnje, naj pridejo pomerit signal, zamenjajo modem in EON box...

MrStein ::

Če se oni ne držijo pogodbe, se tebi tudi ni treba.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Bakunin ::

MrStein je izjavil:

Če se oni ne držijo pogodbe, se tebi tudi ni treba.


kar ni res in slednje ti lahko vsak pravno podkovan človek pove.

A bi se res rad spustil na njihov nivo ? :-/

Han je izjavil:

Prijavi motnje, naj pridejo pomerit signal, zamenjajo modem in EON box...


prijavljaj napake/motnje, dokler te ne bodo imeli dovolj in morda sami predlagali enostransko prekinitev pogodbe.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Bakunin ()

ropo009 ::

Hi,

danes so telemachovci končno priklopili modem (Ubee).

Modem bo nameščen vodoravno, ker je za navpično pozicijo previsok.
Zanima me, ali je ta modem lahko v ležečem položaju - zadaj je
namreč nalepka, kjer piše da ne sme biti položen. Bo kaj narobe
če bo namešen vodoravno (mogoče pregrevanje)?

Lp.

Han ::

Vsaj nogo namontiraj, da bo ležal postrani, da ne bo imel stika s podlago, ker se kar precej greje. Ali pa daj spodaj vsaj 1 cm visoke čepke.

;-) ::

Imam kabel od kks - sedaj telemach napeljan v hiso do omarice. Potem imam v vsako sobo kable ki so bili namenjeni za "kabelsko" in tiste vticnice.

Sedaj je vprasanje ali mi v omarici lahko zvezejo ta kabel ki pride v hiso (zelen cca cm debel) na tisto napeljavo po hisi, da ne rabim nove nadometne napeljave od omarice do tvja ker je po stenah v hisi najblizja pot 35m in si nenpredstavljam kako bo to potekalo po vseh hisi niti mi misel na to ni vsec.

V glavnem zanima me samo ce lahko modem in box povezemo na vticnici v blizini tvja ali bo potrebno od omarice do tvja utp kabel.

Zarad teh dilem sem se pred 4meseci odlocil za neo brezzicni ampak storitve ne delujejo, na reklamacije in rpijave napak ne odgovarjajo... zato sedlam na telemah. Odpadejo pa vse vrtanja zunanjih sten, nadometna napeljava itd. Zalostno da pri gradnji nismo vrgli se utp kablov noter niti nevem oz nisem bil pozoren zakaj delamo te stare kable za kabelsko tv izgleda da je bil elektricar starega foha.

No ce nam ta napeljava na telemach (ki ke v bistvu edini ponudnik pri nas) koristi potem so vsaj zacasno zmagali, ker res nebi rad vrtal v novo fasado zaradi zastarele tehnologije cez eno leto pa mogoce optika pride.

Han ::

V modem in box gre koaksialni kabel. Za EON ogled nazaj modem in box povežeš še z UTP kablom, TV in box pa s HDMI kablom.

;-) ::

Super potem imam lahko modem in eon kjerkoli imam vticnico z koaksialnim kablom, le ta dva med sabo morata biti povezana z utp.

Veron ::

krepki je izjavil:

Ja imam oboje,škoda,ker na koaksialca pa ne grem,sem imel slabe izkušnje pred leti še pred optiko,nedoseganje hitrosti interneta,kockanje zmrzovanje slike,potem odklenjeni programi,večinoma niso delovali,ker je nostop pisalo na tv,program je kodiran,čeprav je bil odklenjen.
Slab uploaud itd.

Oddaš povpraševanje, kjer naročiš da dopišejo "vzamem paket izključno preko TS optike".

In *magic*, priklopili te bodo na TS optiko.
Samo pogoj je treba postavit, ker drugače te na vsak način prepričujejo, da bolje coax.

MrStein ::

Bakunin je izjavil:

MrStein je izjavil:

Če se oni ne držijo pogodbe, se tebi tudi ni treba.


kar ni res in slednje ti lahko vsak pravno podkovan človek pove.

A bi se res rad spustil na njihov nivo ? :-/

Kadarkoli so mi samo delno izpolnili svoj del pogodbe, sem jaz enako.
In vsakič so komentirali zgolj: se opravičujemo

Če pa kdo rad meče svoj denar skozi okno, pa naj.

(zdaj razumem, zakaj vsak gleda kje bi državo (davki) ali soseda okol prinesel. Da ta denar potem vrže svojemu ISP :P)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

;-) ::

Vceraj narocil neo full, danes 9.00 dobim klic zdaj pa ze cujem da plezajo z avta:D

Odzivni pa so upam da bodo ko bo kaka napaka.

;-) ::

Tv dela, ogled nazaj dela, internet pici tocno deklarirano hitrost za eon full razen na tel. Na wifi mam 50mbps kar je vrjetno omejitev mrezne fona.

Odnos bi ocenil kot odlicen, vse je slo priklopit na hisno napeljavo, na kateri so tudi menjalni kable za svoje, ker bo baje manj odvisnikov ce bo kaj narobe.

Edino eon je dosti bolj nepregleden od nea. Ampak dela to je vazno!

Vedran ::

;-),

danes v prvem postu si napisal 'vceraj narocil neo full', NEO je ponudba Telekoma Slovenije in ne obstaja FULL paket.
V drugem postu si napisal 'hitrost za eon full', EON je ponudba Telemacha.
Predpostavljam da si povsod mislil na EON in Telemachovo storitev!?
Od kod pa si, ker nekateri pravijo da se dolgo čaka na priklop Telemach storitev?

;-) ::

Sem zamesal ja ker sem ze cisto nor od nea. EON full imam sedaj. Stajerska, med slov konjicami in slov.bistrico.

Tale wifi mi je samo hecen na redmi 7 dela kot pribito na 50mbps na galaxy s8 pa 150mbps na kompu se pribije na 100mbps.

Ceprav v testih za redmi note 7 pise da mora iti na 250mbps. Nevem al lahko kaj v nastavitvah pobrklam na fonu?

Prvo uro je bil eon neodziven, monterja sta rekla da posodablja naj pustim na miru in ne diram sedaj pa je ok.

Je spravil kdo popcorn na ta box brez kodija, ker v kodiju je nepregleden?

krepki ::

Veron je izjavil:

krepki je izjavil:

Ja imam oboje,škoda,ker na koaksialca pa ne grem,sem imel slabe izkušnje pred leti še pred optiko,nedoseganje hitrosti interneta,kockanje zmrzovanje slike,potem odklenjeni programi,večinoma niso delovali,ker je nostop pisalo na tv,program je kodiran,čeprav je bil odklenjen.
Slab uploaud itd.

Oddaš povpraševanje, kjer naročiš da dopišejo "vzamem paket izključno preko TS optike".

In *magic*, priklopili te bodo na TS optiko.
Samo pogoj je treba postavit, ker drugače te na vsak način prepričujejo, da bolje coax.

So mi po ponovnem popvpraševanju,dali pozitiven odgovor,da je na mojem naslovu možen priklop preko Telekom optike,seveda sem jim omenil,da na koaksialca ne grem,zdaj se moram samo še odločit.
Je kdo ki je prestopil z T-2,na Telemah in kako je zadovoljen z Telemahom na Telekom optiki,a zadeve delujejo tekoče,kot vidim nekateri imajo probleme z zatikanjem slike,nedoseganjem internetni hitrosti.
Drugo,kateri modem dobiš na Telekom optiki,box je verjetno EON za prvi tv,za drugi bi uporabil aplikacijo EON na adronoid boxu xiaomi mi box s,kakšna je razlika v kvaliteti na boxu in aplikaciji ali se programi oddajajo v mpeg2 ali mpeg4.

Han ::

;-) je izjavil:

Tale wifi mi je samo hecen na redmi 7 dela kot pribito na 50mbps na galaxy s8 pa 150mbps na kompu se pribije na 100mbps. Ceprav v testih za redmi note 7 pise da mora iti na 250mbps. Nevem al lahko kaj v nastavitvah pobrklam na fonu?
V modemu nastavi 2,4 GHz WiFi zgolj na Wireless N.

imarcel991 ::

Hitrosti preko Telekom optike so simetricne? Sicer na spletni strani od Telemacha nisem zasledil nic glede upload hitrosti.

harvey ::

imarcel991 je izjavil:

Hitrosti preko Telekom optike so simetricne? Sicer na spletni strani od Telemacha nisem zasledil nic glede upload hitrosti.

Dvomim, ker tudi pri t-2/T1 optiki nimaš simetrično, temveč max 100/20.
Ar scáth a chéile a mhaireann na daoine.
------

-JM- ::

krepki je izjavil:

Veron je izjavil:

krepki je izjavil:

Ja imam oboje,škoda,ker na koaksialca pa ne grem,sem imel slabe izkušnje pred leti še pred optiko,nedoseganje hitrosti interneta,kockanje zmrzovanje slike,potem odklenjeni programi,večinoma niso delovali,ker je nostop pisalo na tv,program je kodiran,čeprav je bil odklenjen.
Slab uploaud itd.

Oddaš povpraševanje, kjer naročiš da dopišejo "vzamem paket izključno preko TS optike".

In *magic*, priklopili te bodo na TS optiko.
Samo pogoj je treba postavit, ker drugače te na vsak način prepričujejo, da bolje coax.

So mi po ponovnem popvpraševanju,dali pozitiven odgovor,da je na mojem naslovu možen priklop preko Telekom optike,seveda sem jim omenil,da na koaksialca ne grem,zdaj se moram samo še odločit.
Je kdo ki je prestopil z T-2,na Telemah in kako je zadovoljen z Telemahom na Telekom optiki,a zadeve delujejo tekoče,kot vidim nekateri imajo probleme z zatikanjem slike,nedoseganjem internetni hitrosti.
Drugo,kateri modem dobiš na Telekom optiki,box je verjetno EON za prvi tv,za drugi bi uporabil aplikacijo EON na adronoid boxu xiaomi mi box s,kakšna je razlika v kvaliteti na boxu in aplikaciji ali se programi oddajajo v mpeg2 ali mpeg4.


Na Telekom optiki dobiš modem V60U, imam EON Light paket, kjer ravno tako dobiš EON box, čeprav to ni nikjer navedeno.
S sliko sem zadovoljen, max bitna hitrost je 7 MBs, kar je ravno na meji, zatikanja ni, le kanala Planet2 HD in Planet plus HD jim ne rata poštimati, vedno je problem le pri enem (izmenično :) ) Hitrost interneta imam izmerjeno trenutno 90/90, verjetno po pomoti, ker naj bi bilo 100/5

imarcel991 ::

"Paketi EON so na voljo na Telemachovem omrežju, optičnem omrežju nacionalnega operaterja in na območjih izbranih belih lis.
Internetna hitrost v paketih EON Light, EON Full in EON Premium, kjer širokopasovni dostop z bitnim tokom zagotavlja Telekom Slovenije d.d., je do 100 Mbps v paketu EON Light, do 200 Mbps v paketu EON Full in do 300 Mbps v paketu EON Premium."
Tole je edino kar sem zasledil
««
322 / 361
»»