» »

KKS > Triera > UPC > Telemach

KKS > Triera > UPC > Telemach

««
318 / 360
»»

XS!D3 ::

Veron je izjavil:

Lahko kdo predlaga kak wifi ruter (lahko tudi mesh, ker rabim 2, vsako nadstropje svojega). Ker trenutno 2.4 itq ne zmorejo več k 50-60.
Bilo bi super, če bi vsaj v isti sobi kot ruter dosegal 500/50.

Rang cca 200eur (toliko pride soliden mesh sistem, trenutno 2x tp-link isti ssid pa dela čisto ok)

Router bo vrjetno dovolj en, kar se pa dostopnih točk tiče, sem jaz še najbolj za Ubiquiti opremo, ker za ne preveč denarja dobiš proper opremo. Je pa res da pride do izraza šele v kombinaciji z njihovim kontrolerjem (meni ni problem, ker ga laufam na hostu, ki itak laufa 24/7 za NAS in ostale stvari). Mesh nekako ni smiselen, če le imaš možnost vse skupaj povezat s kablom. Je pa res, da večina teh "mesh" sistemov podpira tudi žične uplinke in na koncu dobiš nekaj podobnega kot UniFi controller + APji. Najboljše da pogledaš še kakšno sosednjo WiFi temo.

100mib ::

Ali je slučajno kdo aktiviral HBO Premium preko portala moj telemach, zdaj ko je promocijsko brezplačno do konca avgusta?

ge ::

100mib je izjavil:

Ali je slučajno kdo aktiviral HBO Premium preko portala moj telemach, zdaj ko je promocijsko brezplačno do konca avgusta?


Jaz NE, ker mi portal ne dovoli.
;((
Ge

Han ::

Je. V roku 10 minut so bili kanali odklenjeni.

100mib ::

Sprašujem zato, ker sem tudi sam aktiviral hbo premium brezplačen paket (moj telemach -> nadzorna) in kljub temu, da je pisalo, da bodo programi odklenjeni čez 10min niso bili. Postopek sem ponovil večkrat v parih dneh in nazadnje klical na support, kjer so mi paket ročno aktivirali, seveda sem izrecno povedal da se gre za promocijski vklop. Paket je sedaj aktiviran, ampak me skrbi, ker piše na portalu dodatni paketi "11,5EUR", da se sedaj paket zaračunava. Ali lahko kdo, ki je aktiviral promo paket preveri pri sebi, če mu piše enako na portalu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 100mib ()

Han ::

Meni piše za dodatne pakete 0 eur.

V preteklosti se je tam pojavljal znesek paketa, a tega potem na položnici za čas promocije ni bilo.

Tomay ::

Ve kdo zakaj tiščijo vse uporabnike s coaxa na stb. Odkar so prevzeli teleing dela kabelska za k.
Zdaj plačujem 23€ prek stb z brezžičnim internetom pa naj bi bilo 19€ (Paket mini) pa še wifi naj bi bil zraven.

Ima kdo info v čem je finta in če to dejansko deluje. In kakšen internet je tu zraven?
Voodoo 4Ever

hojnikb ::

Sj njihov eon box še vedno deluje preko coaxa (hibridna zadeva, za nazaj gre preko interneta).... Ali kaj si mislil?
#brezpodpisa

BorutK-73 ::

100mib je izjavil:

Ali je slučajno kdo aktiviral HBO Premium preko portala moj telemach, zdaj ko je promocijsko brezplačno do konca avgusta?

Aktiviral prvi dan in delalo po 5 minutah.

delfinus ::

Ali ima kdo spisek vseh frekvenc, vkljucno s QAM za vse programe Telemacha oz. me usmeri do vira? Tale stran mislim, da ni vec updejtana (zadnji update 24.08.2018): http://www.kabelska.net/viewtopic.php?t...

lp, D.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: delfinus ()

Tomay ::

hojnikb je izjavil:

Sj njihov eon box še vedno deluje preko coaxa (hibridna zadeva, za nazaj gre preko interneta).... Ali kaj si mislil?


Saj tehnologija delovanja mi je jasna. Samo glede na to, da kabelska že zdaj "šteka" ali bo tv prek kabelskega interneta boljša.

Pa tega mini paketa nikjer ne najdem.
Voodoo 4Ever

hojnikb ::

Če ti live tv šteka, bi blo smiselno pogledat napeljavo doma (oz. do omarce). Včasih je lahko kakšen slab spoj/splitter kriv za marsikater problem.
#brezpodpisa

Veron ::

Ima mogoče kdo informacijo na kakšen način deluje Telemach na Telekom optiki?
Kaoksialc od optične doze naprej al kako drugače?

Daniel ::

Tomay je izjavil:

hojnikb je izjavil:

Sj njihov eon box še vedno deluje preko coaxa (hibridna zadeva, za nazaj gre preko interneta).... Ali kaj si mislil?


Saj tehnologija delovanja mi je jasna. Samo glede na to, da kabelska že zdaj "šteka" ali bo tv prek kabelskega interneta boljša.

Pa tega mini paketa nikjer ne najdem.


Če ti kabelska šteka vsekakor najprej poglej kable in spoje po stanovanju, ker tudi meni na optiki zašteka, če preveč gor obesim ali pa imam slabe spoje na delilnikih. Dejansko moram imeti ojačevalec za optika/coax pretvornikom, da mi dela TV na vseh sprejemnikih (6) in vseh frekvencah, drugače so bile višje frekvence v temi.

Mini paket je bil takratna ponudba za Teleing naročnike in ga med redno ponudbo ne boš našel.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Daniel ()

-JM- ::

Veron je izjavil:

Ima mogoče kdo informacijo na kakšen način deluje Telemach na Telekom optiki?
Kaoksialc od optične doze naprej al kako drugače?


Optika direktno do modema (dobiš innbox u60v), iz tega modema pa mrežni kabel na EON BOX, Z BOXA pa HDMI na TV...

Xserces ::

Coaxa ni?
Intel i5-3570k @4.7GHz|MSI GTX 970 4G|MSI Z77 MPower|
G. Skill 8 GB 1600MHz|Corsair AX750|Seagate Barracuda 2TB|NZXT Gamma|

-JM- ::

Na telekom optiki ne

Xserces ::

Zanimivo... nism vedu tega. Kakšni sploh so paketi na TK optiki pri telemachu?
Intel i5-3570k @4.7GHz|MSI GTX 970 4G|MSI Z77 MPower|
G. Skill 8 GB 1600MHz|Corsair AX750|Seagate Barracuda 2TB|NZXT Gamma|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Xserces ()

strom_15 ::

Xserces je izjavil:

Zanimivo... nism vedu tega. Kakšni sploh so paketi na TK optiki pri telemachu?


Enaki kakor na Telemachovi, le hitrosti so malo nižje. Več si lahko najdeš na spletni strani Telemacha.

-JM- ::

Pa se to je zanimivo, da tudi pri eon light paketu dobis eon box ce imas telekom optiko:)

Xserces ::

In kako to da prek TK optike ne rabijo coaxa prek svoje pa?
Intel i5-3570k @4.7GHz|MSI GTX 970 4G|MSI Z77 MPower|
G. Skill 8 GB 1600MHz|Corsair AX750|Seagate Barracuda 2TB|NZXT Gamma|

webmaher ::

verjetno šibajo samo IPTV z max 7Mb/s kar je seveda nikakvo za gledanje športa predvsem fuzbala :))

XS!D3 ::

Daniel je izjavil:

Tomay je izjavil:

hojnikb je izjavil:

Sj njihov eon box še vedno deluje preko coaxa (hibridna zadeva, za nazaj gre preko interneta).... Ali kaj si mislil?


Saj tehnologija delovanja mi je jasna. Samo glede na to, da kabelska že zdaj "šteka" ali bo tv prek kabelskega interneta boljša.

Pa tega mini paketa nikjer ne najdem.


Če ti kabelska šteka vsekakor najprej poglej kable in spoje po stanovanju, ker tudi meni na optiki zašteka, če preveč gor obesim ali pa imam slabe spoje na delilnikih. Dejansko moram imeti ojačevalec za optika/coax pretvornikom, da mi dela TV na vseh sprejemnikih (6) in vseh frekvencah, drugače so bile višje frekvence v temi.

Mini paket je bil takratna ponudba za Teleing naročnike in ga med redno ponudbo ne boš našel.

Tole moreš met nekaj hudo naorbe z inštalcijo, da moraš met ojačevalec za tistim RF konverterjem. Ponavadi ti dušilec signala montirajo takoj za komverter....

Tomay ::

Ni problem v napeljavi. Dopoldne programi delujejo b.p. po 8 uri pa polovico programov kocka ali pa ni signala.
Zanimivo, da pop tv dela hd bolje kot sd.
Voodoo 4Ever

Alexius Heristalski ::

Poleti isto kot pozimi?
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

-JM- ::

webmaher je izjavil:

verjetno šibajo samo IPTV z max 7Mb/s kar je seveda nikakvo za gledanje športa predvsem fuzbala :))


Slika je na HD kanalih čisto OK, sicer res za malenkost slabša kot na (Telekom) kabelski.
Pri športnih prenosih moraš gledati res precej blizu da opaziš razliko.

Daniel ::

XS!D3 je izjavil:

Daniel je izjavil:

Tomay je izjavil:

hojnikb je izjavil:

Sj njihov eon box še vedno deluje preko coaxa (hibridna zadeva, za nazaj gre preko interneta).... Ali kaj si mislil?


Saj tehnologija delovanja mi je jasna. Samo glede na to, da kabelska že zdaj "šteka" ali bo tv prek kabelskega interneta boljša.

Pa tega mini paketa nikjer ne najdem.


Če ti kabelska šteka vsekakor najprej poglej kable in spoje po stanovanju, ker tudi meni na optiki zašteka, če preveč gor obesim ali pa imam slabe spoje na delilnikih. Dejansko moram imeti ojačevalec za optika/coax pretvornikom, da mi dela TV na vseh sprejemnikih (6) in vseh frekvencah, drugače so bile višje frekvence v temi.

Mini paket je bil takratna ponudba za Teleing naročnike in ga med redno ponudbo ne boš našel.

Tole moreš met nekaj hudo naorbe z inštalcijo, da moraš met ojačevalec za tistim RF konverterjem. Ponavadi ti dušilec signala montirajo takoj za komverter....


Nič ni narobe na instalaciji, najprej gre iz pretvornika na ojačevalec, potem iz ojačevalca na 8 vejni delilnik (prvo slabljenje) in potem je sta na dveh vejah tega delilnika še dodatna delilnika (drugo slabljenje). Pretvornik daje po navodilih za uporabo signala za 4 - 5 sprejemnikov, se pa dobi tudi močnejši, če ga operater naroči z modemom.

Tomay je izjavil:

Ni problem v napeljavi. Dopoldne programi delujejo b.p. po 8 uri pa polovico programov kocka ali pa ni signala.
Zanimivo, da pop tv dela hd bolje kot sd.


Po stari shemi je POP HD na 322 MHZ, navaden pa na 418 MHZ in praviloma nižja kot je frekvenca manj je izgub signala. Če so vsi spoji OK, ni nič drugega kot to, da se zvečer vsi nabašejo pred televizorje in imate prevelik padec signala, nič drugega.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Daniel ()

Buggy ::

Morda kdo ve kaj je sedaj s tem obljubljenim dvigom upload hitrosti na coaxu?

Kot berem eni ze imajo visji upload. A to zaradi kaksnih testnih namenov ali se je potrebno kej pofockat?

Imam se Gold extra trojko in mi je smesno da placujem 57€ za 200/6 med tem ko v novem EON paketu za 4€ vec dobim 500/15 ali za 6€ manj 250/10.

Predvidevam da se bodo takrat ko/ce bodo uradno dvignili upload spremenili tudi obstojeci paketi....spekuliram da 30.8. Ve morda kdo kaj vec.
TNX

Gr8t ::

Buggy je izjavil:

Imam se Gold extra trojko in mi je smesno da placujem 57€ za 200/6 med tem ko v novem EON paketu za 4€ vec dobim 500/15 ali za 6€ manj 250/10.

Meni je tudi smešno. Ampak še vedno do sedaj so znali prisiliti da greš na nov paket, mislim da tudi sedaj ne bo druge izbire in ne verjamem da bodo še kaj poviševali hitrost starim paketom.

HappyPills ::

Zakaj pa ne zamenjate paketa?

Buggy ::

Ker predvidevam da bodo z 30.8, ko se konca trenutna akcija tudi novi paketi...vem pa ne, zato sprasujem. Sem tudi klical na podporo, pa seveda zaradi ocitnih razlogov kaj vec ne smejo povedati, med vrsticam pa je bilo zaznati da povecanje bo in to tudi za stare pakete.
Tukaj je morda kaksen z insiderskimi informacijami, pa bi znal kaj vec namigniti, paket pa se bo vsekakor zamenjal.
Kolebam med sedaj ali pa cez dober mesec ali dva, ker dejansko se mi gre izkljucno za upload in ne ...alternative nimam.

HappyPills ::

Sej za menjavo se nič ne vežeš, jaz vedno menjam ko pride nov paket. In vse kar sem dozdaj dosegel je da plačujem zmeraj manj in imam vedno več :).

Han ::

Da plačuješ zmeraj manj, moraš menjat obstoječi paket za cenejšega, ki ima praviloma bolj okleščeno TV shemo. Torej vsaj v tem pogledu nimaš zmeraj več.

Tisti, ki so še na starem Gold Trojka Extra z dvema Conax karticama, lahko ta paket menjajo le za dražji EON Premium, če želijo obdržati obe kartici brez doplačila in vse sedaj odklenjene (HD) TV kanale...

HappyPills ::

Mene je prej gold trojka premium pršla 69€, Eon premium me pa pride 61€ tko da ja kot sem rekel več in plačujem manj.

webmaher ::

tudi jaz, sploh ni slabo za Telesmeh :))

Orias ::

HappyPills je izjavil:

Zakaj pa ne zamenjate paketa?


... ker ne mislim plačati 50 € za priklop in prekonfiguracijo priključka.
Imam drugače gold trojko premium. Pred meseci so nam dvignili upload iz 6 Mbitov na 12 Mbitov.

HappyPills ::

Nič ne košta prehod. Nikoli nisem plačal teh 50€! Lahk pa še pokličeš pa vprašaš oz. pošleš mail za vsak slučaj, sam sem 100% da ni tega zneska za prehod.

Han ::

V času vezave plačaš.

HappyPills ::

Jst sem enkrat v vezavi menjal brez težav. Naj pa za ziher pošle jim mail.

starboi ::

Orias je izjavil:

HappyPills je izjavil:

Zakaj pa ne zamenjate paketa?


... ker ne mislim plačati 50 € za priklop in prekonfiguracijo priključka.
Imam drugače gold trojko premium. Pred meseci so nam dvignili upload iz 6 Mbitov na 12 Mbitov.


Kar je čisto zavajanje uporabnikov na tem portalu. Sem vezan pri Telemachu že več kot desetletje in ob tem sem velikokrat menjal pakete ( pred kratkim iz Gold Trojke na Eon paket ) in mi niso še nikoli zaračunali 50€ pri menjavi bilokaterega paketa. Bi lepo prosil, če se že enkrat nehajo širiti takšne in podobne neresnice.

hdx ::

To je email ki so ga meni poslali:

V primeru prehoda iz paketa GOLD TROJKA EXTRA:

- Na paket EON LIGHT: se zaračuna priklop in prekonfiguracija priključka v višini 50,00 EUR, ob 24 mesečni vezani prejmete brezplačno razširjeno shemo za 12 mescev

- Na paket EON FULL: se zaračuna priklop in prekonfiguracija priključka v višini 50,00 EUR, ob 24 mesečni vezani prejmete brezplačno razširjeno shemo za 12 mescev

- Na paket EON Premium: prehod je brezplačen ob vezavi za 24 mescev prvih 12 mescev plačujete staro ceno paketa, v vašem primeru je to cena GOLD TROJKA EXTRA.

andy2k13 ::

Blo bi mal smesno, ce bi zaracunaval 50 EUR ob prehodu na DRAZJI paket od sedanjega. Zdrava kmecka pamet pa to.

webmaher ::

resnično ne vem da bi kdaj nekomu zaračunali, če gre na dražji ali pa na novi najdražji paket... svašta :)

delfinus ::

Gold Trojka Extra > od EON Light in EON Full po programski shemi. Zategadelj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: delfinus ()

Tac20 ::

Imam izkušnjo, da je take zadeve, čeprav je več dela, bolje it urejat na njihov center, oz. te točke ko imajo po trgovskih centrih, tam malo jokaš, in se da marsikaj urediti... To mi je svetoval prav njihov tehnik.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tac20 ()

Veron ::

Ima kdo že višji upload? Razen enega uporabnika.

HappyPills ::

Nope. Pomoje bodo to na velko objavli, ko bo live.

Orias ::

starboi, piše tudi v ceniku naslednje:
Velja za naročnike paketov Gold trojka Extra, Gold trojka Extra Optika, Gold trojka Premium in Gold trojka Premium Optika ob prehodu na pakete EON Light, EON Light Optika, EON Full, EON Full Optika, EON Premium in EON Premium Optika. Priklop in prekonfiguracija priključka vključuje prihod tehnika, nadgraditev inštalacije (UTP kabel), namestitev sprejemnika EON SMART BOX ter vzpostavitev dvosmerne komunikacije.

In potem je to neresnica... .
Jaz bi rad samo prešel iz paketa Gold Trojka premium na EON Premium in brez vezave. Pač bi plačeval 61 € na mesec.

HappyPills ::

Sej pravim jaz sem točno to storil brez plačila tega.

Anney ::

Pozdravljeni, nabavil sem si predplačniško kartico net2go, kako preverim stanje količine preostalih podatkov? Dnevna omejitev je 3GB. Imam jo v telefonu kot drugo sim kartico.
Obstajata samo dva načina kako živeti svoje življenje:
Prvi pravi, da nič ni čudež, drugi pa, da vse je čudež.
««
318 / 360
»»