» »

KKS > Triera > UPC > Telemach

KKS > Triera > UPC > Telemach

««
317 / 360
»»

ETI3n ::

HappyPills je izjavil:

Super. To bodo pa res kr spodobni paketi že pol.

To je žalost, standard bi že bil okoli 300mbitov ali več.

alexz ::

vinkop je izjavil:

zanimivo da nima sportklub vec pravic....v srbiji jih ima se....sej je pa vseeno saj itak telemach noce vkljuciti 4K vsebine na EON-u....


sportklub bo prenašal wimbledon

Wimbledon, ki ga boste lahko spremljali na kanalih Sportkluba, se začne 1. julija.


http://sportklub.si/Tenis/ATP/a69456-No...

webmaher ::

barabini..v nikakvi HD kvaliteti... torej bo ta 4k Eurosport samo za tiste, ki bodo plačali extra...

vinkop ::

po dobrem mesecu uporabe EON-a izven telemach omrezja nisem prevec zadovoljen. manjkajo 4K vsebine, kanali kadar so na voljo, manjka AMC HD, SCI-FI HD, Fight Channel HD ter SK4,5 in 6 HD..., EPG ni povsod v angleskem jeziku, vecinoma je na srbohrvaskem in serije, nanizanke nimajo belezenja katera je sezona in katera je epizoda....v videoklubu je v HBO OD 80% vsebine v SD, pickbox na internetu ima povsem drugo vsebino kot v videoklubu....in na splosno slike v HD so pri hitrejsih kadrov popacene, neostre...nisem pod vezavo in verjetno ne bom vec dolgo placeval to povrsnost....

webmaher ::

saj kvaliteta slike pri nobenem ponudniku ni taka kot bi morala biti... DVB C pri Telesmehu je pač zaenkrat višek...

Sade ::

vinkop je izjavil:

po dobrem mesecu uporabe EON-a izven telemach omrezja nisem prevec zadovoljen. manjkajo 4K vsebine, kanali kadar so na voljo, manjka AMC HD, SCI-FI HD, Fight Channel HD ter SK4,5 in 6 HD..., EPG ni povsod v angleskem jeziku, vecinoma je na srbohrvaskem in serije, nanizanke nimajo belezenja katera je sezona in katera je epizoda....v videoklubu je v HBO OD 80% vsebine v SD, pickbox na internetu ima povsem drugo vsebino kot v videoklubu....in na splosno slike v HD so pri hitrejsih kadrov popacene, neostre...nisem pod vezavo in verjetno ne bom vec dolgo placeval to povrsnost....


Za HDO OD se boš pa mogu obrnat na HBO!!!!!!!

webmaher ::

na HBO in Telesmeh sem se jaz obrnil že davnega leta gospodovega in šele pred kratkim (od 1. maja dalje) so začeli dodajati mislim, da, vse vsebine v HD kvaliteti...4k, HDR ter Dolby Vision je za njih zaenkrat znanstvena fantastika :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: webmaher ()

MadMen ::

Jah pejd pa h konkorenci če telemach ne zadosti tvojin potrebam...it's a free country.

vinkop ::

za 30€ bi lahko bilo vse top, brez pomankljivosti? se ti ne zdi? se nelegalni ponudniki imajo epg bolje postiman...

offline55 ::

Ali ima kdo problem s Download hitrostjo, ko je prešaltal na EON paket (kabelska)? Trenutno dve hiši imamo ta problem. Večino časa nekaj blokira hitrost pri http prenosih. Torrent pa šiba na polno. Imam eon light paket (100/5). Povezava je stabilna, ne prekinja, reset ne pomaga. Nekaj so resetirali na daljavo, ampak nič ne pomaga. Zdaj še čakam na tehnika.

Še screenshot:

XS!D3 ::

Nevem v kakšnem vrstnem redu si to testiral, ampak na screenshotu je videt da torrent aktivno vleče cca 80Mb/s in da je speedtest pokazal cca 20Mb/s, kar je skupaj ravno 100Mb/s. Razen, če se torrent prej ugasnil....

offline55 ::

:) to bi bilo neumno. Testi so opravljeni ločeno. Prvi speedtest, drugi - z wget prenašal iso datoteko s slo. strežnika, tretji pa torrent prenos.
Če se kdo razume v kabelsko - a so te vrednosti ok? Po telefonu so mi rekli, da je signal dober. Ta razlika v hitrosti mi nikakor ne gre v glavo. Res pa je da nimam pojma, kako deluje kabelska tehnologija :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: offline55 ()

alesp56 ::

Še komu drugemu moj.telemach portal nalaga do nezavesti in potem izpljune error, da ne uspe naložiti računov? Dogaja se tako na spletu kot v mobilni aplikaciji. Nalaganje tega portala je vedno ekstremno počasno (Vsaj za moj račun). :D
in to je to...

Han ::

Srbija... sending request to www.facebook.com... po eni minuti se je Moj TELEsmeh naložil.

misek ::

alesp56 je izjavil:

Še komu drugemu moj.telemach portal nalaga do nezavesti in potem izpljune error, da ne uspe naložiti računov?
Meni samo pravi Strežniška napaka s 500 HTTP kodo.

webmaher ::

na Zapadu ništa novo :))
Tako je že na veke vekov amen :))

Je pa danes se končno prikazala 500-ica :)

maverick25 ::

webmaher je izjavil:

nimaš za burek :)

Rezultat merjenja
Pritočna hitrost 487.92 Mbps
Odtočna hitrost 14.68 Mbps
Ping 6 ms


zakaj te pa ta AKOS zanima?


Kako pa imaš ti naštimano domače omrežje za take hitrosti? kot sem zasledil iz prejšnih postov imaš EPC v bridge mode, kaj imaš pa zatem?

maverick25 ::

V glavnem meni na Ubee Ubee EVW327N nikakor ne uspe doseči nove hitrosti 500 mbps, samo na kabel.... na 2.4 GHZ imam hitrost v bližini modema 45 mbps, na 5 ghz pa tam do 90 mbps...mi je pa ene par dni usekalo na 5 GHZ tja do 300 in 400 mbps potem pa spet nazaj na stare tirnice...tko da me resnično zanima uni, ki imate visoke hitrost preko WIFI-ja kako imate naštimano routerje...

Fsegula62 ::

maverick25 je izjavil:

V glavnem meni na Ubee Ubee EVW327N nikakor ne uspe doseči nove hitrosti 500 mbps, samo na kabel.... na 2.4 GHZ imam hitrost v bližini modema 45 mbps, na 5 ghz pa tam do 90 mbps...mi je pa ene par dni usekalo na 5 GHZ tja do 300 in 400 mbps potem pa spet nazaj na stare tirnice...tko da me resnično zanima uni, ki imate visoke hitrost preko WIFI-ja kako imate naštimano routerje...



Mikrotik RB4011iGS+5HacQ2HnD-IN, z disablanim 2.4G 480Mbps/15 na 5G z enablanim 2.4 in 5G pa borih 120Mbps na 5G, imajo neki bug, ki ga v pol leta se niso odpravl, da bi delalo z polno hitrostjo, ce imas oboje vklopljeno.
FiLiPiNKO (Fsegula62) | IT storitve www.linkomp.si | LinKomp |
Kontakt Discord - FiLiPiNKO#7826 | Na voljo za pomoč vsem. |
" Zapomnite si geslo za Google račun in privarčujte 5€! :) "

XS!D3 ::

maverick25 je izjavil:

V glavnem meni na Ubee Ubee EVW327N nikakor ne uspe doseči nove hitrosti 500 mbps, samo na kabel.... na 2.4 GHZ imam hitrost v bližini modema 45 mbps, na 5 ghz pa tam do 90 mbps...mi je pa ene par dni usekalo na 5 GHZ tja do 300 in 400 mbps potem pa spet nazaj na stare tirnice...tko da me resnično zanima uni, ki imate visoke hitrost preko WIFI-ja kako imate naštimano routerje...

Routing pri WiFiju itak ni bottleneck ampak sam WiFI. Na 2.4GHz pozabi.

Jaz z UniFi UAP AC Pro access pointom na nezasedenem 80MHz kanalu in 802.11ac 3x3 MIMO spravim tja do 600Mb/s realno čez, večinoma pa tam nekje 300-400Mb/s. Na najbolj problemtičnih delih flata tam 150-250Mb/s. Seveda mora oprema na obeh koncih to podpirati, pa dovolj access pointov rabiš, da pokriješ željeno obmbočje s kvalitetnim 5GHz signalom. V mojem primeru sta dva dovolj.

webmaher ::

maverick25 je izjavil:



Kako pa imaš ti naštimano domače omrežje za take hitrosti? kot sem zasledil iz prejšnih postov imaš EPC v bridge mode, kaj imaš pa zatem?


Ubi ubija :)
Imam Asusa RT-N56U, ki ga ne diram sploh... žično priklopljeni 4PCji, 2TVja, 2 android škatlici in vse špila u nulo... Brezžično s prenosnikom kaj dosti ne uporabljam, tulifončki pa tut delajo ... :)

P.S. na Ubiju mam seveda brezžično izklopljeno...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: webmaher ()

crniangeo ::

dons kaj težav s telemachom in latenco ? :)
Convictions are more dangerous foes of truth than lies.

webmaher ::



ravnokar padli rekordi v vseh 3 kategorijah :)

hojnikb ::

3ms na coaxu?
#brezpodpisa

maverick25 ::

webmaher je izjavil:



ravnokar padli rekordi v vseh 3 kategorijah :)


webmaher pa povej kako imaš to ti povezano domače omrežje?? Ali imaš samo svoj router Asus in to je to?

webmaher ::

ja, tako je... pa seveda switch... in software v Asusu je original in sploh ne pomnim, da bi kadarkoli povzročal kakšne težave... v glavnem odkar so mi na Level 3 spedenal zadevo (potreboval sem 2 klica) vse skupaj deluje odlično... ping konstantno med 3-5ms, odtočna 15Mb in več ter pritočna nad 400 tudi pri običajnih obremenitvah :)
Morda je vzrok tako dobrega delovanja tudi dejstvo, da, ko so mi priklapljali Ubeeja ta nikakor ni hotel normalno delovati pa so mi potem spedenal signal na najbolj optimalno raven...
V glavnem zdaj je prestop h Telekomovi optiki za nekaj časa preložen... bo pa verjetno vsekakor potreben, da bom imel možnost dobre izbire in ugodne cene za nove naročnike :))

MrStein ::

hojnikb je izjavil:

3ms na coaxu?

A ni bil 4 ms že v starih časih?

(odvisno seveda od "do kam/česa")
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

offline55 ::

Pred kratkim sem spraševal, če komu zavira download hitrost po prehodu na Eon paket...
No sedaj se je našel vzrok za to. Torej za info, če bo kdo imel podobne težave - ko se vklopi eon paket, se na modemu vklopijo dodatni kanali/frekvence (več kanalov, večje možne hitrosti) - "channel bonding". Ker pa je blizu mene pod zemljo poškodovan kabel, so bile ravno te dodatne frekvence prizadete. Kar je pomenilo, da modem ni zmogel izpljuniti polne hitrosti, ko je želel uporabiti te frekvence. ;)

MrStein ::

MrStein je izjavil:

hojnikb je izjavil:

3ms na coaxu?

A ni bil 4 ms že v starih časih?

Ja, bilo je:

Spc je izjavil:

No, naj POHVALIM TRIERO .. pred 2. tednoma so gateway-i non-stop odpovedovali sedaj pa so kot zgleda zamenjali hardware na gateway-ih :)):

Pinging 213.161.8.1 with 32 bytes of data:

Reply from 213.161.8.1: bytes=32 time=4ms TTL=254
Reply from 213.161.8.1: bytes=32 time=4ms TTL=254
Reply from 213.161.8.1: bytes=32 time=4ms TTL=254
Reply from 213.161.8.1: bytes=32 time=5ms TTL=254

Ping statistics for 213.161.8.1:
Packets: Sent = 4, Received = 4, Lost = 0 (0% loss),
Approximate round trip times in milli-seconds:
Minimum = 4ms, Maximum = 5ms, Average = 4ms

Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

yogy ::

strom_15 je izjavil:

Baje bodo do konca poleti dvignili tudi upload hitrosti:

http://www.blog.uporabnastran.si/2019/0...


A to pomeni, da bo najhitrejši paket po novem 500/50???
Če bo tako bom pa kr zadovoljen, seveda če bo kakovost storitev res konstantna.

A kdo ve, če se statičen IP še vedno doplačuje?

HappyPills ::

Da se doplačuje 1€

strom_15 ::

Telemach ponovno razveseljuje svoje naročnike:

https://telemach.si/a50219/Pomoc/Novost...

BorutK-73 ::

Hvala strom15:)

hojnikb ::

kdaj se pa lahko pričakuje dvig uploada ?:)

MrStein je izjavil:

MrStein je izjavil:

hojnikb je izjavil:

3ms na coaxu?

A ni bil 4 ms že v starih časih?

Ja, bilo je:

Spc je izjavil:

No, naj POHVALIM TRIERO .. pred 2. tednoma so gateway-i non-stop odpovedovali sedaj pa so kot zgleda zamenjali hardware na gateway-ih :)):

Pinging 213.161.8.1 with 32 bytes of data:

Reply from 213.161.8.1: bytes=32 time=4ms TTL=254
Reply from 213.161.8.1: bytes=32 time=4ms TTL=254
Reply from 213.161.8.1: bytes=32 time=4ms TTL=254
Reply from 213.161.8.1: bytes=32 time=5ms TTL=254

Ping statistics for 213.161.8.1:
Packets: Sent = 4, Received = 4, Lost = 0 (0% loss),
Approximate round trip times in milli-seconds:
Minimum = 4ms, Maximum = 5ms, Average = 4ms


zanimivo, pri seb še še nisn vidu pod 6ms, običajno niha okol 7ms, včasih z starejšim routerjem pa starim omrežjem je blo okol 9-10ms.
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

maverick25 ::

Pri meni je pa na Ubee ping konstatno nekje med 10 do 12 ms......res ne vem zakaj se Telemahovci ne potrudijo in zagotovijo primerno opremo....

mitko25 ::

Pri meni na Ubee pa med 7 in 8.. Mogoče je pa odvisno od tvoje interne inštalacije?

hojnikb ::

interna inštalacija, splitterji, kvaliteta in stanje opreme do prvega vozlišča....
#brezpodpisa

webmaher ::

jaz sem pred zamenjavo modema imel med 7-10... po zamenjavvi konstantno med 3-4ms
Edina razlika od prej je nov modem in nekoliko močnejši signal...
Evo ravnokar padel pritočni in odtočni rekord :)


maverick25 ::

hojnikb je izjavil:

interna inštalacija, splitterji, kvaliteta in stanje opreme do prvega vozlišča....


Ne vem če bi to imelo kaj vpliva, ker imam novogradnjo, torej oprema je bila postavljena pred skoraj 2 leti...

webmaher je izjavil:

jaz sem pred zamenjavo modema imel med 7-10... po zamenjavvi konstantno med 3-4ms
Edina razlika od prej je nov modem in nekoliko močnejši signal...
Evo ravnokar padel pritočni in odtočni rekord :)




kaj si pa imel prej za en modem?? Kako pridem do level 3 tehnika, da se nastavijo zadeve optimalno?

Zgodovina sprememb…

webmaher ::

modem nima veze...
Pokliči tehnično in jim razloži problem... če 500 ne dosežeš vsaj 1X na dan bodo nekaj morali ukreniti :)

maverick25 ::

Sem že večkrat klical kako leto nazaj ko sem imel hitrsot 150 mbps....pa vedno je bila ena in ista pesem, da na WIFI ne moreš doseči takih hitrosti in da lahko dosežem samo povezavo na kabel....

andy2k13 ::

Ne se zanašat na Speedtest številke, ko gre za ping. Odpri konzolo in sam pingi. Garanatiram, de average ne bo pod 5ms.

Xserces ::

 Toliko o realnem pingu... haha

Toliko o realnem pingu... haha



Mi pa tale aplikacija od speedtesta malo laže pri uploudu. Je razlika med net in appom od 7-12 Mbps razlike

Intel i5-3570k @4.7GHz|MSI GTX 970 4G|MSI Z77 MPower|
G. Skill 8 GB 1600MHz|Corsair AX750|Seagate Barracuda 2TB|NZXT Gamma|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Xserces ()

yogy ::

A tebi so že vklopili višji upload?

Xserces ::

Imam ga ze cca 1 mesc
Intel i5-3570k @4.7GHz|MSI GTX 970 4G|MSI Z77 MPower|
G. Skill 8 GB 1600MHz|Corsair AX750|Seagate Barracuda 2TB|NZXT Gamma|

yogy ::

Super :)

XS!D3 ::

maverick25 je izjavil:

Sem že večkrat klical kako leto nazaj ko sem imel hitrsot 150 mbps....pa vedno je bila ena in ista pesem, da na WIFI ne moreš doseči takih hitrosti in da lahko dosežem samo povezavo na kabel....

Če govoriš o WiFiju, potem je itak WiFi ozko grlo in predvsem en kup dejavnikov, ki vpliva na troughput v danem trenutku, zato ti ga tudi noben ne bo garantiral. Pa tudi pri latenci boš hitro zraven dobil še kakšno milisekundo/dve/tri.

Seveda se da tudi preko wifija brez problema dosečt 150Mb/s in več, ampak smo to že neštetokrat predebatirali.

maverick25 ::

Sej ne rečem da bodim občasno visoko hitrost prek WIFI-ja, ampak poudarek je občasno, drugače je v večini primerov hitrost v bližini routerja na 5ghz band med 85 - 120 mbps, na 2ghz pa 45 mbps, tu če spremenim frekvenzo iz 20 MHZ na 40 MHZ dobim malo višje potem na 80- 90 mbps sam pa potem ni tolk stabilna povezava...torej vseeno bi pričakoval hitrost preko wifi-ja da se giblje nekje med 400 in 500 mbps, ne pa jadnih 85 mbps....

Še rezultati na aplikaciji speedtest preko telefona na 5ghz band:

Download: 290 Mbps
Upload: 14,7 Mbps
Ping: 9 ms
Connection Type: Wi-Fi
Server: Ljubljana

XS!D3 ::

maverick25 je izjavil:

Sej ne rečem da bodim občasno visoko hitrost prek WIFI-ja, ampak poudarek je občasno, drugače je v večini primerov hitrost v bližini routerja na 5ghz band med 85 - 120 mbps, na 2ghz pa 45 mbps, tu če spremenim frekvenzo iz 20 MHZ na 40 MHZ dobim malo višje potem na 80- 90 mbps sam pa potem ni tolk stabilna povezava...torej vseeno bi pričakoval hitrost preko wifi-ja da se giblje nekje med 400 in 500 mbps, ne pa jadnih 85 mbps....

Še rezultati na aplikaciji speedtest preko telefona na 5ghz band:

Download: 290 Mbps
Upload: 14,7 Mbps
Ping: 9 ms
Connection Type: Wi-Fi
Server: Ljubljana

Še enkrat, na 2.4 GHz pozabi med 400-500Mb/s, je ni čudežne opreme, ker enostavno nimaš dovolj frekvenčnega prostora na voljo (že s 40MHz širino kanala - ne frekvenco - imaš probleme in zasedaš 2/3 spektra, ki je na voljo za sve možno 2.4GHz naprave v okolici in kot si sam opazil to ni najboljša ideja) in čisto preveč drugih motilcev (od sosednih WiFije do brezžičnih tipkovnic, mišk, babyphonov, BT naprav, mikrovalovk in ostalega sranja).

Na 5GHz so take hitrosti doable (in jih sam z Ubiquiti APji tudi dosegam - pa še to seveda ne povsod, večinoma tam 250-350Mb/s) ampak spet samo z ustrezno opremo na obeh straneh (tako AP kot klient), uporabo dovolj širokih, ne preveč zasedenih ter pravilno razporejenih kanalov in predvsem pravilno postavitvijo zadostnega števila APjev, da pokriješ celotno območje s kvalitetnim 5GHz signalov. Čudežne škatlice, ki jo boš postavil v en kot in ti bi po celi bajti delal WiFi 500Mb/s pač ni.

Pričakovat, da ti bo šel ISP postavljat proper WiFi sistem doma kot del paketa, ki stane par 10€ na mesec, pa tudi ni realno. In vrjamem, da tudi nihče ne oglašuje, da boš takšne hitrosti dosegal na WiFiju. Načeloma ti zagotovijo opremo, ki ti omogoča obljubljene hitrosti (pa še tu so definirana odstopanja koliko procentov max hitrosti ti morajo zagotavljat koliko časa) preko kabla. Taista oprema ti omogoča tudi WiFi, ne pa nujno tudi WiFi pri maksilmalnih hitrostih paketa. Čeprav kolegi, ki so uporabljajo njihovo opremo na optiki, vem da so brez problema dosegali tudi 300Mb/s (kolikor so takrat imeli paket) na WiFi z njihovim all-in-one gatewayom. Seveda znotraj enega prostora, skozi stene (sploh železobetonske) pa 5GHz dokaj slabo penetrira in rabiš, kot sem že omenil, več APje (ki ti jih ISP spet ne bo dal, vsaj zastonj ne). Kako dela Ubee, nimam pojma, ampak da bo povsod letelo 500Mb/s ni za pričakov. kar lahko narediš je, da probaš poiskat in nastavit čimbolj nezasedn 80MHz kanal in preverit ostale nastavitve. Pa seveda poskrbret za ustrezen HW na klient strani.

Veron ::

Lahko kdo predlaga kak wifi ruter (lahko tudi mesh, ker rabim 2, vsako nadstropje svojega). Ker trenutno 2.4 itq ne zmorejo več k 50-60.
Bilo bi super, če bi vsaj v isti sobi kot ruter dosegal 500/50.

Rang cca 200eur (toliko pride soliden mesh sistem, trenutno 2x tp-link isti ssid pa dela čisto ok)
««
317 / 360
»»