» »

KKS > Triera > UPC > Telemach

KKS > Triera > UPC > Telemach

««
316 / 360
»»

mitko25 ::

webmaher je izjavil:

tebi se je pa očitno nekaj zmešalo :)
Slika preko DVB C (EON box ali CAM) je neprimerno boljša kot preko EON IPTV... resnično ne vem kaj ti dogaja :))



Tudi sam sem bolj zadovoljen na EON SMART TV (SAMSUNG) kot pa pri EON BOX. Box nenehno neki šteka, trza pri vseh aplikacijah, EON, Youtube, Plex itd, kar predpisujem slabemu čipsetu oz slabemu hardwearu. Imam pa tudi Nvidia Shield, na kateremu nepredstavljivo bolje tečejo vse prej naštete aplikacije. Kar se pa kvalitete slike tiče, pa imajo vsake oči svojega malarja ;).

webmaher ::

no prišel težko pričakovani Ubee, ki je nepotrebno razvlekel zadevo na skoraj 2 uri... pomenjali smo vse delilnike, kable, vtičnice, kontakte, dvignili nivo signala v omarici na koncu pa ugotovili, da je bilo nekaj hudo narobe z napajalnikom... kakorkoli že, zadeva je bila rešena, postavljena v bridge in šiba skoraj 500Mb/s :)

Badwolff ::

Se da na eonu na kak način ugotoviti, kateri del neke nadaljevanke je na sporedu?

Jarno ::

Še moja zgodba s Telemachom. Speedtest kaže 100Mbit, ping 6-8ms, vse zgleda OK (kabel), pri spletnih igrah pa disconecti na 5 min, posebno v večernem času.
Pokličem in se dogovorim za novi modem v bridge načinu, priklopim router in voila, cel dan niti enega DC-ja.
Omenjam, če bi kdo imel podobne težave s Cisco modemi.
#65W!

webmaher ::

Badwolff je izjavil:

Se da na eonu na kak način ugotoviti, kateri del neke nadaljevanke je na sporedu?

mislim, da je tole vse kar vidiš od EPgja... https://epg.telemach.si/
Če me spomin ne vara in če se časi niso spremenili ga tudi osvežujejo bolj slabo...

Orias ::

Ali vam dela e-posta (webmail.t-1.si) ? Napiše samo: DATABASE ERROR: CONNECTION FAILED! Unable to connect to the database!
Please contact your server-administrator.
Danes, mi je znanec prinesel EON box. Omenjal mi je pač, da se mu več ne prižge ( večkrat mu je prej zmrznil). Sumim, da mu nagaja napajalnik. Nameravam ta eon box sprobat in bi ga priključil pri sebi doma ? Ali je lahko kaj narobe ? Ker se bojim, da nebi potem imel jaz ali kolega kakšnih problemov ?

Jaz imam trenutno EON aplikacijo nameščeno na RPI 3 in mi deluje zadovoljivo. Pri HD programih mi edino občasno šteka. Ko bom imel malce več časa, bom poizkusil usposobit EON še na LattePandi. Tu pa mislim, da bi moral HD normalno delovati.

hojnikb ::

same here. Očitno se je baza sesula.
#brezpodpisa

Malcolm_Y ::

Glede na to, kaki telebani so pri Telemahu, me ne bi čudilo, če je kdo shekal bazo in zdaj bere naše mejle.

webmaher ::

Telesmeh v vsej svoji veličini, kaj čmo, tradicija je tradicija :))
Meni je potem od srede zvečer nekje okoli 19 pa do četrtka 17.30 hitrost padla krepko saj več kot 333 ni šlo... dopoldne, ko sem jih klical me je ven vrglo po pol ure čakanja potem jih pa ni bilo moč več priklicat... No in probam tam nekje okoli 17.30... čeprav vedno izberem 32 in bi moral takoj dobiti tehnično za internet, vedno najprej dobim prijazno blondinko, ki ne more nikoli nič rešiti in me vedno preveže in vedno zahteva moje osebne podatke, kar bi bilo sicer OK, če jih ne bi potem s5 moral ponoviti resnično pravi tehnični podpori... naslednjič najbolje naredim, da jo povabim na "Kraj zločina" da se na lastne oči prepriča kaj in kako :))
No in ko povem kaj in kako tehnik nekaj preveri in pravi, da je to za Level 3 in me preveže :)
Ponovim vso štorijo še stoprvič in pridemo do resetiranja modema, ter napotka, če do danes ne bo bolje potem sledi seveda ponovni klic... no na srečo, je od sedaj, ko to pišem vse OK, brzina konstantno nad 480Mb/s, ping vedno med 3-5ms in upload 15 in več :)
Zdaj za meritve uporabljam kar lepo Ookla Speedtest programček, ker preko brskalnikov lahko prihaja do večjih odstopanj, kar sem se prepričal kar na lastne oči...
Zanimivo je, da preko Telekoma dobim absolutno najslabšo brzino, ki odstopa vedno od 30-60% ... predvidevam, da sta Telemach in Telekom hudo skregana...
In še ena zanimivost, da sem največji upload dobil preko strežnika italijanskega Telekoma v Padovi in je šlo do neverjetnih 37Mb/s :)

mitko25 ::

Poskusi stestirat linijo na https://www.akostest.net/

Moja je....

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mitko25 ()

mitko25 ::

 image

image

webmaher ::

nimaš za burek :)

Rezultat merjenja
Pritočna hitrost 487.92 Mbps
Odtočna hitrost 14.68 Mbps
Ping 6 ms


zakaj te pa ta AKOS zanima?

webmaher ::

lej tole je pa prek programčka

Han ::

Nas že 1 mesec ignorirajo, prej so pa vsak teden klicali, če bi menjali paket. ;((

Xserces ::

Ima še kdo problem da se mu povezava usuje oziroma pade na cca 10x manj ko ima prizgan torrent? (qtorrent ne downloada nič samo uplouda)
Torrent izklopljen
 ...

...


Torrent vklopljen
 ...

...



Imam pa telemach optiko 500/15 na innboxu g67 in pa monter mi je rinu 100mbit switch vmes... še zdaj nevem zakaj. Ta rač je direktno na modem.

Povezava dejansko počepne ko je prizgan torrent... Povezave v qtorrentu imam omejene na minimalno in ne pomaga nic. Ideje?
Intel i5-3570k @4.7GHz|MSI GTX 970 4G|MSI Z77 MPower|
G. Skill 8 GB 1600MHz|Corsair AX750|Seagate Barracuda 2TB|NZXT Gamma|

MrStein ::

Xserces je izjavil:

(qtorrent ne downloada nič samo uplouda)

Koliko uploada? Če je na max, je to to. Zmanjšaj malo. Recimo za 30%.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Xserces ::

Sem zmanšal... imam limit na 1mbit oziroma sem dal na 600kb/s in je podobno... malo več spusti čez. cca 150-250 mbit/s. Do 500 je še dolga.
Pa še eno vprašanje. Je možno da zaradi uplouda prekinja tudi ogled za nazaj? Ali to šiba čez coax?
Intel i5-3570k @4.7GHz|MSI GTX 970 4G|MSI Z77 MPower|
G. Skill 8 GB 1600MHz|Corsair AX750|Seagate Barracuda 2TB|NZXT Gamma|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Xserces ()

Xserces ::

Imajo pa tudi malo hecno narjeno... na innboxu se neda menjat tip porta (data, trunk) kot je bilo to mozno na telekomu. Port 1,2 sta net 3,4 pa sta tv oziroma net za D3 komunikator. EON komunikator pa na 3,4 ne dela. Zato so dali vmes switch. Moti me edino to da so dali na 500 mbit linijo 100mbit switch... Bravo naši!
Intel i5-3570k @4.7GHz|MSI GTX 970 4G|MSI Z77 MPower|
G. Skill 8 GB 1600MHz|Corsair AX750|Seagate Barracuda 2TB|NZXT Gamma|

Yossarian ::

Kje v splošnih pogojih je določeno, kaj se zgodi v primeru, da Telemach nekaj časa dovaja precej nižjo internetno povezavo od dogovorjene?
Nikoli se ne prepiraj z idiotom, ker te bo potegnil
dol na svoj nivo in te premagal s svojimi izkušnjami.

Xserces ::

Imam še eno vprašanje... Sem nov pri telemachu namreč. Innbox g67 ima v specifikacijah napisan 2.4/5GHz. Je to vklopljeno po defaultu ali je treba 5GHz vklopit ročno? V nastavitvah modema nikakor ne najdem ne duha ne sluha o 5 GHz.
Intel i5-3570k @4.7GHz|MSI GTX 970 4G|MSI Z77 MPower|
G. Skill 8 GB 1600MHz|Corsair AX750|Seagate Barracuda 2TB|NZXT Gamma|

mitko25 ::

Webmaher...

jaz sem zadovoljen s svojimi meritvami.

Periferija, koaks, preko Ubee modema in dveh routerjev ;)

Xserces ::

So smešni pri telemachu mal. Sem klical na tehnicno pomoc in povem da imam naroceno 500 mbps linijo switch so mi dali 100 mbit in mojster reče če ni dovolj da morm kupit svojga. Ves hec je pa to da innbox g67 ima samo 2 "net" porta. Torej oni mislijo da bojo uporabniki imel samo 1 rač in 1 tv(eon)?
Intel i5-3570k @4.7GHz|MSI GTX 970 4G|MSI Z77 MPower|
G. Skill 8 GB 1600MHz|Corsair AX750|Seagate Barracuda 2TB|NZXT Gamma|

korenje3 ::

telemach odnos - ženska v supernovi pravkar zavrnila stranko, ki je hotela odklop storitev, češ da ima neko drugo stranko za naslednjih 15 minut. medtem ko ni bilo nobene osebe tam.
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

Xserces ::

Torej malo sem testiral Download / Upload in gre nekako tako...

Down / Up
520 mb/s / 0 kb/s
490 / 100
460 / 200
450 / 300
420 / 400
390 / 500
.
.
.

300 / 750

in tako dalje... Občutno preveč uploud efektira download se vam ne zdi?
Intel i5-3570k @4.7GHz|MSI GTX 970 4G|MSI Z77 MPower|
G. Skill 8 GB 1600MHz|Corsair AX750|Seagate Barracuda 2TB|NZXT Gamma|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Xserces ()

webmaher ::

mitko25 je izjavil:

Webmaher...

jaz sem zadovoljen s svojimi meritvami.

Periferija, koaks, preko Ubee modema in dveh routerjev ;)


Potem sva vsaj 2 :)
Level 3 je zakon :))

HappyPills ::

Xserces je izjavil:

So smešni pri telemachu mal. Sem klical na tehnicno pomoc in povem da imam naroceno 500 mbps linijo switch so mi dali 100 mbit in mojster reče če ni dovolj da morm kupit svojga. Ves hec je pa to da innbox g67 ima samo 2 "net" porta. Torej oni mislijo da bojo uporabniki imel samo 1 rač in 1 tv(eon)?


No ja. Lokalno omrežje je tvoje. In ja načeloma je to dovolj. Kupi si proper 1gb switch ali pa AP pa boš mel mir. Jaz imam doma: router, 2x switch vezano na 2x patch panel v dveh omarah po nadstropjih in potem še 3x AP za wifi da sem zadovoljen, menda mi ne bo tega rihtal Telemach :)

Xserces ::

Ne rihtal... če so že v štartu dali oni vmes switch (imaš naročeno 500 mbs povezavo oni pa ti dajo vmes 100 mbit switch). ni logike... Switch sem že naročil ampak to niti ni težava s katero se ubadam zdele. Težava je v downloadu ko je aktivn uploud.
Intel i5-3570k @4.7GHz|MSI GTX 970 4G|MSI Z77 MPower|
G. Skill 8 GB 1600MHz|Corsair AX750|Seagate Barracuda 2TB|NZXT Gamma|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Xserces ()

hojnikb ::

omeji stevilo povezav v torrent programu. pa nastavit kaksen QoS ce ga ma router tut ne skodi
#brezpodpisa

MrStein ::

Xserces je izjavil:

Torej malo sem testiral Download / Upload in gre nekako tako...

Down / Up
520 mb/s / 0 kb/s
490 / 100
460 / 200
450 / 300
420 / 400
390 / 500
.
.
.

300 / 750

in tako dalje... Občutno preveč uploud efektira download se vam ne zdi?


Download zahteva nekje 2% (odvisno od razmer, ampak tu nekje) uploada.

Ta upload imaš bittorrent?
Probaj še z "navadnim" upload-om. (ali pa v BT omeji število povezav na 1)


Sicer pa: prva stvar, ki jo napreden uporabnik naredi je, da vrže skozi okno ruter (včasih tudi modem) ponudnika in namesti svoje. Ker taprvi so ponavadi zanič. Žal.

Mogoče pa se javi kdo, ki ima isto opremo kot ti, za primerjavo. (lahko tudi drugi torrent program probaš, nikoli ne veš...)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Xserces ::

Je isto tudi če uploudam na google drive (1 povezava) in vlečem z serverja (1 povezava). Uploud mi dejansko umori download. Sedaj moram kupit nek router oziroma najprej si ga bom sposodil če bo kej razlike.
Intel i5-3570k @4.7GHz|MSI GTX 970 4G|MSI Z77 MPower|
G. Skill 8 GB 1600MHz|Corsair AX750|Seagate Barracuda 2TB|NZXT Gamma|

Fsegula62 ::

Ekola, pe ena potrditev.
Kloniran IP naslov na nov modem ic EPC-JA in nastavljen bridge način ;) Prej max 280 sredi noči, zdaj v najbolj obremenjenih urah 450 Mbps ;)

 Net

Net

FiLiPiNKO (Fsegula62) | IT storitve www.linkomp.si | LinKomp |
Kontakt Discord - FiLiPiNKO#7826 | Na voljo za pomoč vsem. |
" Zapomnite si geslo za Google račun in privarčujte 5€! :) "

EdoK ::

Z novim prenosnikom sem ugotovil, da če imam nastavljen network na DHCP, mi router vedno dodeli nek externi IP in ne lokalnega (192....). Mreža deluje samo če manualno skonfiguriram nastavitve (Telemach + MacBook Pro). Nikoli nisem zahteval da router deluje v bridgu. WTF?

SmeskoSnezak ::

Preveri in posodobi mrezni adapter gonilnike. Marsikdaj je v tem tezava. Kot drugo pa poskusi najti moznost, da prvo dobis DHCP, ce pa DHCP ne dodeli dobrega IP-ja, da ti skoci na staticnega, ki si ga ti dodelil. V Win je to Alternative (drug tab) pri IP-jih.
@ Pusti soncu v srce... @

EdoK ::

SmeskoSnezak je izjavil:

Preveri in posodobi mrezni adapter gonilnike. Marsikdaj je v tem tezava. Kot drugo pa poskusi najti moznost, da prvo dobis DHCP, ce pa DHCP ne dodeli dobrega IP-ja, da ti skoci na staticnega, ki si ga ti dodelil. V Win je to Alternative (drug tab) pri IP-jih.

Heh, na macih ni gonilnikov kot na pcih.

SmeskoSnezak ::

Ja ni gonilnikov, potem pa je programska oprema. Nekaj ze bo za boljso podporo strojni opremi.
@ Pusti soncu v srce... @

MrStein ::

EdoK:
- resetiraj ruter
- restiraj PC (ja vem, ampak vseeno)
- poglej, kaj točno gre po mreži (glede DHCP paketov)

Druge naprave delajo OK?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

EdoK ::

Danes sem preveril delovanje (renew DHPC Lease) in sedaj dela kot mora, tudi na stacionarnem računalniku. Je pa bilo wierd, ker ni delal kabel in ne wifi. Naj tako ostane.

webmaher ::

Kot vidim bo Eurosport 4K prenašal tudi Wimbledon od 1.7. dalje....

vinkop ::

zanimivo da nima sportklub vec pravic....v srbiji jih ima se....sej je pa vseeno saj itak telemach noce vkljuciti 4K vsebine na EON-u....

mitko25 ::

Kk noče.. Eurosport 4K (programsko mesto 232) je že bil za tenis Roland Garrosa, sedaj bo še za Wimbledon. V shemi imaš pa še FTV 4K (programsko mesto 454) in Festival 4K (programsko mesto 545). 4K programi delujejo samo na EON Boxu in preko Conax kartice.

vinkop ::

to pomeni samo za kablase potem...ali gre tudi izven telemach omrezja? recimo amc kanal ze ne dela izven telemachovega omrezja...vsaj pri meni ga ni na EON Smart Tv...

Daniel ::

Ne delajo izven Telemach omrežja.

XS!D3 ::

vinkop je izjavil:

to pomeni samo za kablase potem...ali gre tudi izven telemach omrezja? recimo amc kanal ze ne dela izven telemachovega omrezja...vsaj pri meni ga ni na EON Smart Tv...

AMC meni brez problema deluje na Smart TVju kot tudi iz browserja na laptopu (eon.tv). Kaj je pri tebi problem, bomo pa težko na forumu ugotovili.

vinkop ::

res bi rad vedel zakaj nimam amc programa? mogoce je tu na forumu kak mojster in bi lahko razlozil zakaj so razlike med narocniki?

XS!D3 ::

vinkop je izjavil:

res bi rad vedel zakaj nimam amc programa? mogoce je tu na forumu kak mojster in bi lahko razlozil zakaj so razlike med narocniki?

In kaj so ti rekli na supportu? Na forumu res težko kaj več kot samo ugibamo.

strom_15 ::

Baje bodo do konca poleti dvignili tudi upload hitrosti:

http://www.blog.uporabnastran.si/2019/0...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: strom_15 ()

HappyPills ::

Super. To bodo pa res kr spodobni paketi že pol.

s1m0n ::

Zdaj se mi je že 2x zgodilo, da je internet bil čisto neuporaben (Ping v višave, download na podn).
Kar je pomagalo je izklop/vklop modema. Kaj bi ga lahko modem jezil? (Cisco 3212)

hojnikb ::

hmm, več uploada... not bad :)
#brezpodpisa

chucki ::

zdej bom lahk pingu kolega, ce bom imel 50mbit upload :D
AMD Ryzen 1700/NZXT Kraken X62/Asus ROG Crosshair VI hero/DDR4 16gb/SSD M.2
EVGA GTX 1080 Superclocked/SB Z/NZXT H440 case/ Asus ROG PG248Q
Samsung Q7FN65 + PS4 PRO + VR <3 + Nintendo Switch
««
316 / 360
»»