» »

KKS > Triera > UPC > Telemach

KKS > Triera > UPC > Telemach

««
314 / 360
»»

strom_15 ::

SloSlayer je izjavil:

Kaj se je zgodilo z uploadom na Telemachovih paketih? 5 mbps uploada na optiki v letu 2019? Več uploada sem imel pred 7 leti. Trenutno sem na Gold nekaj z 50/50 za 40EUR na mesec, vendar mi neprestano po telefonu težijo naj menjam... Ni šans, da grem na 5mbps.


Se popolnoma strinjam s teboj. Sam imam njihov Gold trojka Extra 200/150 mbps in mi ne pade na pamet da bi menjal za eon pakete, čeprav lahko na njihovi optiki (kar jaz imam) naročiš 50 mbps dodatni 1 €, vendar menim, da je v današnjih časih na optiki vse kar je manj od 100 mbps v uploadu nesmisel. Ni vse v downloadu! Jaz bom imel ta paket toliko časa, kolikor ga bo pač možno imeti. Če me bodo pa prisili v menjavo paketa grem pa na T-2 (imam tudi njihovo optiko - oba sta vklekla istočasno svojo optiko do doma).

starfotr ::

Po moje jih malo baše. Imajo namreč GPON optiko in upload je samo 1/2 downloada. Zato omenitev uploada na novih paketih.

MrStein ::

Internet do 150/10 Mbps

To meni ne zgleda kot 1/2 downloada.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

starfotr ::

Imeli so simetrične pakete ali vsaj približno simetrične, kot je Gold trojka Extra 200/150. Če imaš download na GPON liniji 2,5 G in upload 1,2 G in se to deli na 32, 64 ali ne vem koliko imajo razmerje na telemachu, potem ne moreš prodajat preveč uploada, ker te zabaše.

Sade ::

starfotr je izjavil:

Po moje jih malo baše. Imajo namreč GPON optiko in upload je samo 1/2 downloada. Zato omenitev uploada na novih paketih.



Čist nič ne baše.. vsi strari paketi ki so simetricni ( bili 15/150) zdej so mal download dvignal 200/150 , dela itak cel cas in to še na Wio fi ju malo cez poglej mal poste , ki sem jih objalu na paketu 150/150 sem mel skor priblizn 175/156 in to na WI FI-ju na njihovi opremi.... Ne tak ko t-2 , telekom its... ko mors se bol svoj wifi rihtat ce hoces met brzino..... tile novi paketi so pa seveda bedarija , ker so isti n a coaxu in na optiki.... BEDARIJA.. So se na komerciali v beogradu ocitno tko spomnal,. ker ostali v united grupi nikol tut na optiki niso mel simetričnih paketov , edino v sloveniji jih mamo ( v starih paketih)

Seveda pa itak vsi sedaj polagajo samo se GPON... Tudi OPEVANA leta "EDINA PRAVA OPTIKA/t-2/ sedaj pa tut oni polagajop samo se gpon....

starfotr je izjavil:

Imeli so simetrične pakete ali vsaj približno simetrične, kot je Gold trojka Extra 200/150. Če imaš download na GPON liniji 2,5 G in upload 1,2 G in se to deli na 32, 64 ali ne vem koliko imajo razmerje na telemachu, potem ne moreš prodajat preveč uploada, ker te zabaše.

Ne vem če kjue drggje isto.. sam vem da v celju itak ko so polagal kable dal not fuul rezerve mislim da jih pride za recimo pri nas cca 210 maksimalno moznih narocnikov ( stanovanj) , je blo 32 fibrov, tko da ce bi kje bil problem , bi pac preprsoto jih dal na en fiber samo 8 ce bi vse razbili na enako.... oz. se manj, ce bi blo kje problematicno.... ker je tok fibra v rezervi ( vsaj v celu no)....

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Sade ()

starfotr ::

"Edina prava optika" že res, da sedaj dela gpon, vendar topologijo imajo pa še vedno P2P, vsa optika se zaključi v centrali in nič se na terenu ne deli. Na žalost vsi delajo gpon, vendar to ni tema pogovora za tole temo o telemachu.

hojnikb ::

se kirmu ne dela tv/internet na celjskem
koncu..?
#brezpodpisa

Kekec ::

meni deluje vse

mit3k ::

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mit3k ()

hojnikb ::

Kekec je izjavil:

meni deluje vse

je stvar oživela okol 18.00
#brezpodpisa

delfinus ::

mit3k je izjavil:


Jao, a je se sploh kaksna normalna hitrost? 150/10 kot najnizja hitrost, ki jo je mogoce imeti. DLjam tu pa tam, ampak taksne hitrosti ne potrebujem. Zakaj bi jo? Posledicno pa gremo s cenami v nebo. Se leto pa bomo pri paketih, skupaj s TV in mobi na €100 mesecno.

lp, d.

mit3k ::

Očitno nas je preveč skenslalo tv pakete in so lepo podražili. Oderuhi!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mit3k ()

MrStein ::

Čakaj, te pakete (samo internet) so komaj letos ven dali, pa so že podražili?

Heh, očitno res:

MrStein je izjavil:

MrStein je izjavil:

Akits je izjavil:

Če koga zanima ima Telemach sedaj samostojno tudi samo internet pakete (prej pogoj TV).


o NET Light do 100 / 10 Mbps 30,00€
o NET Full do 300 / 15 Mbps 45,00€
o NET Premium do 1 GB / 50 Mbps - 100,00€

Preko koaksa ali optike?

Baje oboje, po isti ceni.
Vir: februarski cenik

Zveni konkurenčno.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

stara mama ::

Jp, odiranje na veliko, prave konkurence pa ni.

grimisbackyo ::

500/15, shut up and take my money! Upam da bodo takšne hitrosti v tem letu tudi pri GOLD Trojka paketih, ampak so ravno Februarja dvignili hitrost.
Jaz pa dl-am in ul-am skoraj 24/7. In lahko rečem da se 200 downloada pozna precej napram 100, ker imam 100 na šihtu in se čaka že pri 500 MB datotekah. 500 bi bilo še bolje, ampak tukaj ni take nuje.
15 uploada bi se pa tudi zelo poznalo, ker zdaj 6 je res že za časom.

Sem na privat AirDC++ hubu, tako da dobro vem kakšne hitrosti ima folk po svetu. In 20-50 uploada je že kar standard in to je zame uporabno, ali pa vsaj 10-15, kar je manj takoj disconnectam. Imajo pa nekje še vedno 1-3Mbps, Anglija, Južna Afrika, Izrael. Švedska in Nizozemska so pa vsi na 1-2 Gbps, ne vem ali imajo do doma tolk al samo do serverja.

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: Truga ()

strom_15 ::

yoco ::

strom_15 je izjavil:

https://telemach.si/a50037/Pomoc/Novost...

Eon Premium, upload še vedno isti?

webmaher ::

Ima še kdo težavo in mu gre prek kabla namesto obljubljenih 500 samo 355Mb/s :))

andy2k13 ::

webmaher je izjavil:

Ima še kdo težavo in mu gre prek kabla namesto obljubljenih 500 samo 355Mb/s :))


Nov modem rabiš.

stara mama ::

Pri Telemachu znova razveseljujemo svoje uporabnike, saj smo v priljubljenih paketih EON ob nespremenjeni ceni še povišali internetno hitrost!

*Facepalm*

Han ::

Kakšne modeme imajo danes v ponudbi? Je za Cisco ECP3208 na voljo ustrezna alternativa, torej zgolj modem, brez funkcij routerja?

Veron ::

Pri Telemachu znova razveseljujemo svoje uporabnike, saj smo v priljubljenih paketih EON ob nespremenjeni ceni še povišali internetno hitrost!

To je samo trenutno. Podražitev bo par mesecev kasneje.

alesp56 ::

Hey guys. Imam EON Premium paket, še vedno uporabljam Cisco EPC 3208 (Moje omrežje furajo Mikrotikov router in access pointi). Pred tem sem imel srednji paket (pozabil sem kako se je že imenoval), hitrost je bila takšna kot so jo oglaševali 150/4, brez težav. Ko sem prešel na EON Premium, se hitrost navzdol praktično ni spremenila, max kar sem do sedaj zasledil je nekje 175/15 (Oglaševana 300/15), zdej bi pa kao naj bilo 500/15. Nikoli. ? Preden se kdo loti komentirat infrastrukturo, just don't, vse sem poskusil. Coax je ok, lan je ok, testiral sem x različnih načinov downloada, preko kablov, preko AC wlan networka, direktno na routerju, direktno na modemu, torrenti, speedtesti, multiple downloadi, na Macu, na Winsih, skratka praktično vse. Telemach pravi, da je vse ok in ne vidi nobenih problemov. Kaj je še za nardit?
Menjava modema? Lahko menjam za gateway (Če se ne motim je v uporabi Ubee? Še kaj drugega?) in kljub temu obdržim bridge mode (Rabim zaradi VPN-ja in drugih zadev, ki jih furam na networku)? Hvala.
in to je to...

MrStein ::

Če Telemach trdi, da je vse OK, jih vprašaj, kako lahko to ti preveriš oziroma vidiš na lastne oči. Katera spletna stran oziroma download? Kateri tool/protokol?
Naj pride tehnik k tebi, priklopi svoj laptop in demonstrira, da je OK.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

voltaren ::

alesp56 je izjavil:

Hey guys. Imam EON Premium paket, še vedno uporabljam Cisco EPC 3208 (Moje omrežje furajo Mikrotikov router in access pointi). Pred tem sem imel srednji paket (pozabil sem kako se je že imenoval), hitrost je bila takšna kot so jo oglaševali 150/4, brez težav. Ko sem prešel na EON Premium, se hitrost navzdol praktično ni spremenila, max kar sem do sedaj zasledil je nekje 175/15 (Oglaševana 300/15), zdej bi pa kao naj bilo 500/15. Nikoli. ? Preden se kdo loti komentirat infrastrukturo, just don't, vse sem poskusil. Coax je ok, lan je ok, testiral sem x različnih načinov downloada, preko kablov, preko AC wlan networka, direktno na routerju, direktno na modemu, torrenti, speedtesti, multiple downloadi, na Macu, na Winsih, skratka praktično vse. Telemach pravi, da je vse ok in ne vidi nobenih problemov. Kaj je še za nardit?
Menjava modema? Lahko menjam za gateway (Če se ne motim je v uporabi Ubee? Še kaj drugega?) in kljub temu obdržim bridge mode (Rabim zaradi VPN-ja in drugih zadev, ki jih furam na networku)? Hvala.


Modem EPC 3208 se lahko poveze na max. 8 downstream kanalov kar je teoreticno max. hitrost 400 Mbps, prakticno pa nekaj manj.
Na tem modemu niti teoreticno ne mores doseci 500 Mbps.

Han ::

Hmm, na Gold Trojka Extra je DL deklariranih 200 Mbps prek tega Ciscota.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Han ()

imi ::

Sam imam ta model (3208) in na Gold Trojka Premium z lahkoto dosežem 300 Mbps.

alesp56 ::

Verjetno bom res še enkrat poklical tja in prosil za obisk tehnika, da pride preverit kako in kaj. Ne gre se mi tolk za download, ki ga je že zdej dovolj za moje potrebe (paket sem menjal zgolj zaradi uploada), kot se mi gre za princip in firbec do kam dejansko lahko gremo v naši vasi. Če že plačujemo...
in to je to...

mitko25 ::

Tehnik včeraj zamenjal modem, prešel iz EPC 3212 na UBEE.

Rezultat:

Anney ::

Zakaj forsirajo takšne hitrosti: Odgovor je preprost, download je zastonj, upload morajo vsi distributerji interneta plačati. Zato skoraj nikjer (razen izjem) ni 1:1. Lahko imaš samo plačal boš sam.
Obstajata samo dva načina kako živeti svoje življenje:
Prvi pravi, da nič ni čudež, drugi pa, da vse je čudež.

starfotr ::

What? Nič ni zastonj. Je samo politika podjetij, da ne bi izkoristili uploada za serverje in torrente.

grimisbackyo ::

Jaz bi bil kar zadovoljen s tem kar je postal mitko25.
Sicer se bom spet ponavljal, ampak danes mi je eden v 12 urah uploadal 70GB z 20Mbps linijo. Ampak to lahko pustiš čez noč, tako da so te hitrosti 15-20Mbps že povsem dovolj.
Downloadal sem pa na šihtu celi 2 uri s samo 100Mbps, doma bi imel v eni uri. Tako da jaz bi rekel da je spodobna hitrost 200/20, kar je več pa toliko bolje, več kot 500/50 pa sam že res skoraj ne bi rabil.
Vsekakor pa linija ne rabi biti simetrična.

starfotr ::

Jaz imam pa tudi veliko uploada, prometa je cca. 60:40, tako, da simetričen net je za moje potrebe boljša izbira.

webmaher ::

a @mitko25 je prvi srečnež z novim modemom :)
jaz sem tehnika imel obljubljenega za danes pa ni bilo nič :|
Opažam zadnje čase čudno stvar, da mi zvečer webeni HBOGO, katerga max hitrost je webeno neverjetnih 3,5Mb/s zašteka medtem, ko mi istočasno dva 4k HDR Netflix strima delata OK... in test brzine pokaže vedno 200 in več...
Ti HBO kmetavzarji so mi takoj po Novem letu zagotovili, da so testi v zaključni fazi kar se tiče HD preko Telemach HBO OD ... lažnivci pokvarjeni... ko se jim ponudiš za pomoč te pa gladko odwebejo :))

chucki ::

UBEE so meni dali prvi dan, ko je bilo mozno narociti eon premium ;)
AMD Ryzen 1700/NZXT Kraken X62/Asus ROG Crosshair VI hero/DDR4 16gb/SSD M.2
EVGA GTX 1080 Superclocked/SB Z/NZXT H440 case/ Asus ROG PG248Q
Samsung Q7FN65 + PS4 PRO + VR <3 + Nintendo Switch

alesp56 ::

A Ubee ti lahko nastavijo v bridge mode? Pač rajši trpim slabši download kot pa to, da ne morem uporabljat svojega VPN-ja ;)
in to je to...

hojnikb ::

a telemach je zgleda ojačal hitrosti ? :) Vidim da je srednji paket pršu iz 150 na 250 :D
#brezpodpisa

Han ::

Samo download.

hojnikb ::

vidim ja... klasika EPC3208 je verjetno še dobra za to ?
#brezpodpisa

MadMen ::

alesp56 je izjavil:

A Ubee ti lahko nastavijo v bridge mode? Pač rajši trpim slabši download kot pa to, da ne morem uporabljat svojega VPN-ja ;)

Se da.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: MadMen ()

webmaher ::

ima še kdo zatemnjen Eurosport 2 ko je Motokros???
A barabini pri Eurosportu znajo samo kasirat od vsakega naročnika pravice pa ko ih webe :))

flier ::

Tudi pri Telekomu je bilo zatemnjeno, enako kot med prejsnjo MX dirko.

hojnikb ::

še ma kdo težave z prekinjanjem ogleda za nazaj na EON škatli?
#brezpodpisa

webmaher ::

@hojnikb itak, tudi če je kak dan OK ni hudič da drug dan ne bo...
Zatemnjeno je bilo tudi pri T-2...bom probal ju3 dobiti kake info od srbskega Eurosporta... to se vsekakor ne bi smelo dogajat saj bi morala imeti vsa vsebina zakupljene pravice... barabini eurosportski oz. Discoveryski :))

Alexius Heristalski ::

Mogoče je Šport TV kupil ekskluzivne pravice za Slovenijo.
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

HappyPills ::

MadMen je izjavil:

alesp56 je izjavil:

A Ubee ti lahko nastavijo v bridge mode? Pač rajši trpim slabši download kot pa to, da ne morem uporabljat svojega VPN-ja ;)

Se da.


Sporoči kako, na tech pomoči pravijo da se ne da. V nastavitvah te opcije ni

MadMen ::

Očitno si dobil napačne info... sam kot uporabnik tega ne moreš, lahko pa na Telemachu to uredijo. Pošlji mail na tehnicna.podpora@telemach.si pa ti bodo odgovorili ko bo urejeno.

webmaher ::

Čakam že skoraj teden dni na to Ubee čudo, da bo brzina končno pola giga :))
Ker imam kakopak svoj ruter in nočem glede tega absolutno nič spreminjati me zanima, če bo zamenjava sprožila kakšne neželjene učinke :D
Danes se mi je nadgradil EON boksić na 3.2.3... prva stvar, ki sem jo opazil, da so končnoooooooooooo HBO OD začel šibat v HD... vse kar so dodali maja naj bi bilo v HD ostalo še ne.... Upal sem, da bo EONček imel tudi profile za vsaj 3 uporabnike pa nič od tega... dobil sem blontno hudo prijazno TV svetovalko, ki mi je na pripombo, da Netflix to omogoča odgovorila, da je Netflix plačljiv EONček pa brezplačen :))
Nisem se hotel zaplesti v podrobnejšo debato zato sem prešel na HBO OD in kdaj bo vse v HD... Gospod malo počakajte grem preverit...po 5 minutah Gospod pri nas je vse v HD... ne bo držalo, lahko prosim preverite serijo Gentleman Jack... ja Gospod samo trenutek.... po 5 minutah, ja Gospod imate popolnoma prav in ja ne morem vam zagotoviti, kdaj bo vse ... :))

HappyPills ::

Ja sem pisal, za 1x še čakam da se kaj zgodi.

miqro ::

Imamo telemachov paket, ki bi naj imel hitrost 500/15, ko pa merim na speedtest.net, pa dobim max 80/15 (upload ok, download pa ful premal).

Kaj bi lahko bil vzrok? Je mogoce lahko kriv modem? Trenutno imamo MODEM+ROUTER HGWEPC3928S CISCO

PS Prej, ko bi moral download bit 300mbps, je bil isto okrog 80mbps.
««
314 / 360
»»