» »

KKS > Triera > UPC > Telemach

KKS > Triera > UPC > Telemach

««
309 / 361
»»

misek ::

Sem to idejo imel poleti, ko sem se preselil. Na žalost nisem našel soseda, ki bi bil za to. Škoda. Pa bi potreboval samo malo interneta. Še večji hec je pa v tem, da sosedi interneta sploh ne uporabljajo.

Veron ::

Smo mi še v času ADSL-a imeli na tak način, pa se ni izšlo najbolje. Na koncu bolje požret teh par eur in imeti lasten priključek.

MArkusPrimus ::

Pa na koncu ne bo več kablov, internet po zraku (mobilni) in IP TV. Vsebine na 1001 način...

MrStein ::

misso je izjavil:



Ali je kateri razmišljal da bi imel eno naročnino za 2 hiši ali dva stanovanja v bloku? Stem lahko kar malo poceniš te storitve.

Itak. Le da je to v našem okolju (naj sosedu...) težko izvedljivo.

Po drugi strani bo redko kdo priznal, da ima tako.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

starfotr ::

misso je izjavil:

Ali je kateri razmišljal, da bi imel eno naročnino za 2 hiši ali dva stanovanja v bloku? S tem lahko kar malo poceniš te storitve.


To se da narediti zelo ugodno in brez težav. 2 hiši lahko enostavno povežeš z optiko. 2 stanovanja pa se tudi da. Velikokrat so vertikale iste, tako, da ni teža, tudi, če je drugo nadstropje.

Če imaš IPTV, greš po UTP ali pa optiki, če imaš coax, lahko za TV z kartico za DVB-C urediš samo card sharing in ti dela CATV.

Joseph033 ::

Me prav zanima ali bomo kdaj dočakali,da bo telemach ponudil paket Eon,ki bo vseboval neomejeni internet preko LTE ter 2x Eon aplikacija za pametni televizor.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Joseph033 ()

Daniel ::

Prej boš dočakal pokojnino kot nekaj takega.

Veron ::

Nekje v temi je pisalo, pa ne najdem.

Ali Telemach LG TV Smart app EON dela tudi izven Telemach omrežja v Sloveniji?

Kekec ::

Na telefonu dela v tujini ali PC-u, tako da verjetno tudi na TV-u.

stara mama ::

Dimnik je izjavil:


Bedarije....paket več je še kako uporaben (unifi,eon vključeno) in ga primerjaj z hot mini

120 minut in 2GB proti 1500min in 3GB, ne se hecat no!
(nimamo povsod razširjen unifi)

Kekec je izjavil:

Na telefonu dela v tujini ali PC-u, tako da verjetno tudi na TV-u.

Izven evrope ne dela nič, preverjeno :)
Ekologija™ in Trajnost™

Zgodovina sprememb…

harvey ::

Joseph033 je izjavil:

Me prav zanima ali bomo kdaj dočakali,da bo telemach ponudil paket Eon,ki bo vseboval neomejeni internet preko LTE ter 2x Eon aplikacija za pametni televizor.

Neomejen prenos imaš v paketu NAJVEČ. Preko EON kot hibridni paket (net+TV+tel+mobile) se bomo pa načakali:D
Ar scáth a chéile a mhaireann na daoine.
------

Filipko ::

EON v USA deluje - preverjeno

chucki ::

Na hrvaškem tudi, preverjeno
AMD Ryzen 1700/NZXT Kraken X62/Asus ROG Crosshair VI hero/DDR4 16gb/SSD M.2
EVGA GTX 1080 Superclocked/SB Z/NZXT H440 case/ Asus ROG PG248Q
Samsung Q7FN65 + PS4 PRO + VR <3 + Nintendo Switch

Veron ::

Govorimo o EON za smart TV al phone/tablet verziji?

chucki ::

Na prenosniku sem gledal preko spleta
AMD Ryzen 1700/NZXT Kraken X62/Asus ROG Crosshair VI hero/DDR4 16gb/SSD M.2
EVGA GTX 1080 Superclocked/SB Z/NZXT H440 case/ Asus ROG PG248Q
Samsung Q7FN65 + PS4 PRO + VR <3 + Nintendo Switch

Veron ::

Je kdo sprobal smart TV app izven Telemach omrežja?

modelno1 ::

App za smart tv dela normalno.
Respect the bacteria! They are the only culture some people have.

MArkusPrimus ::

Imajo težave pogosto z obračunom. Baje so šli na avtomatiko SAP in so še problemi, vsaj slišal sem od enega. Moraš biti pozoren pri računih.

Han je izjavil:

Telesmeh si v vsakem primeru vzame cel mesec po prejemu odpovedi, predno te dejansko odklopi.

Veron ::

Evo včeraj odklopljeno, na njihovem papirju lepo piše odklop 21.1.2019 in storitve tudi ne delujejo več.

Orias ::

Telemach mi je že povišal hitrost na 300/12.

http://www.speedtest.net/result/7980508...

Izaso ::

Je že kdo primerjal in testiral Telemachovo mobilno blagajno z mobilno blagajno A1? Slednja baje sploh ne deluje v tem mesecu..

xidokok ::

MArkusPrimus je izjavil:

Imajo težave pogosto z obračunom. Baje so šli na avtomatiko SAP in so še problemi, vsaj slišal sem od enega. Moraš biti pozoren pri računih.

Han je izjavil:

Telesmeh si v vsakem primeru vzame cel mesec po prejemu odpovedi, predno te dejansko odklopi.


Drži, nimajo nadzora nad Sapom. Izdajajo račune vsepovprek, nato tožbe in izvržbe za že plačane ali nikoli naročene storitve. Katastrofa od operaterja. Storitve so sicer zadovoljive. Če imaš slučajno več storitev ti zaračunavajo vsepovprek. Ne šmirglajo te z reklamacijo in oni vidijo samo to kar je v Sapu in konec. Ne moreš jim nič dokazati, niti z potrdili o plačilu. Preprosto je pri njih drugače knjiženo. Meni so poslali dobropis za en račun, nato sledi šok in izvržba za ta isti račun. Pošljem njihovemu odvetniku dobropis in me čez čas pokliče, da je bila napaka in moram plačati še stroške izvržbe. Tega ni nikjer!

M.B. ::

Tržna inšpekcija?
Everyone started out as a newbie.
Sadly only a handful ever progress past that point.

PunkDude ::

A bi priporočali tale od Telemacha paket z neomejenim mobilnim internetom kot internet za doma z 4g modemom? A pade kaj hitrost s prekoračitvijo določenega številka podatkov? Hvala.
Iščem drugače nekaj najcenejšega za internet doma, Telekoma se losam februarja, predrago za tisto kar nudijo.

Veron ::

Sej piše, ko presežeš 100gb se zmanjša hitrost na 1mbps

M.B. ::

Druga možnost je HOT Wifi2GO 15EUR na mesec 200G vključeno za več je EUR 0,039 EUR* na nekaj. Pa ena možnost še "neomejeni" A1 domači net. Kjer je 200 GB neomejeno več pa se hitrost zmanjša na 2/1 MBit. Paketi so hitrosti 10/3, 20/5, 40/5 za 21 oz 31EUR.

Pač vedet morš kako porabo maš. Dandanes pri Netflixu in Youtube in EONu gre hitro preko 200GB. Sam imam 100-223GB na mesec downloada oz 119-270 vse skupaj, pa sta še 2 računalnika v gospodinjstvu, en ne porablja skoraj nič drugi pa twitch in Youtube gleda, tako da verjetno še več. Tako da sam bi mogoče skoz prišo s HOT in A1, Telemach pa ziher ne.
Everyone started out as a newbie.
Sadly only a handful ever progress past that point.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: M.B. ()

mumbo ::

Veron je izjavil:

Je kdo sprobal smart TV app izven Telemach omrežja?


EON deluje na vseh omrežjih, prodaja se tudi samostojno kot storitev televizije, ne glede na to kje ima oseba internet

prišel bo tudi prepaid paket enkrat kmalu

chucki ::

Kaksen imate singal na eon boxu? Meni kaze signal DVB : kakovost 70, jakost 30.... je to premalo? Ker mi kocka vsake toliko casa
AMD Ryzen 1700/NZXT Kraken X62/Asus ROG Crosshair VI hero/DDR4 16gb/SSD M.2
EVGA GTX 1080 Superclocked/SB Z/NZXT H440 case/ Asus ROG PG248Q
Samsung Q7FN65 + PS4 PRO + VR <3 + Nintendo Switch

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: chucki ()

Veron ::

Mi imamo sicer Coax kartice in piše, jakost 30, kakovost 100 ampak se pa sm pa ke zgodi, da HD kanal za 1s zakocka

bastadu ::

Jaz imamo oboje ponavadi blizu 100% pa tudi kdaj pa kdaj zakocka ...

Daniel ::

V bivšem omrežju Teleinga nam že vsaj dva dni vsakih nekaj minut sočasno za 30 sekund obenem zmanjka TVja (morda samo kodiranja) in interneta. Težave so tako na COAX in Optiki. Še dobro, da se hvalijo z izdatnimi vlaganji v omrežje...

mitko25 ::

Daniel zate.....
Zaradi nujnih vzdrževalnih del na omrežju digitalne televizije na območju bivšega Teleinga bodo med 5:00 ter 6:00 možni kratkotrajni izpadi digitalne televizije

Vir: telemach.si/Pomoc/Novosti-in-Obvestila#Obvestila

Daniel ::

Hvala, a to včeraj je bilo nekaj drugega, večjega. Sedaj že dela.

Veron ::

Ta Telemach je smešn. Po priklopu dobiš mail z anonimno anketo... 2dni kasneje me kličejo zakaj sm dal tako oceno kot sem... wtf?

SebaR ::

Še komu ne dela EON na računalniku? Ne samo da ne predvaja programov, seznama shranjenih programov ne prikazuje.
Povej ti to raje komu brez nog, da bo lahko skakljal po cesti...
:>

bastadu ::

Dela bp.

Klemen13 ::

Zanima me, kaksna je razlika v sliki pri Telemachovem boxu(D3, nimamo najnovejsega EON boxa) in pri njihovi kartici? Je opazna razlika ali se ne pozna? Gre se za 4k HDR tv.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Klemen13 ()

Daniel ::

Glede na to, da je vir slike isti ne vem kaj bi bilo drugače, da bi bila slika boljša ali slabša.

fopi ::

Pred kratkim so mi menjali kabelski modem v Cisco EPC3940L.
Takrat sem fizično izklopil WiFi na tem modemu, ker imam svoj ruter. Tudi v nastavitvah sem izklopil WiFi omrežje na tem modemu.
Nekaj dni nazaj sem opazil, da imam doma zelo močen signal WiFi Telemach in UniFi. Danes sem malo pogledal in glej ga zlomka, Telemach uporablja "moj" modem za svoj WiFi Telemach in UniFi. Po izklopu elektrike sta omrežji namreč izginili. Prav tako po ponovnem fizičnem izklopu WiFi (tipka na modemu). Poleg tega si lahko sam nastavim na tem modemu še svoj 2,4 in 5 GHz signal. Torej sklepam, da je ta modem mišljen kot uporabnikov WiFi ruter, poleg pa Telemach oddaja še svoji dve WiFi omrežji.
To se mi zdi malo posiljeno narobe.

Orias ::

Unifi in Telemach WIFI ne uporabljata tvoje pasovne širine. Vse je ločeno od tvoje povezave, tudi IP. V bistvu nima nihče, ki se poveže na tvoj modem ( omrežje UNIFI ali Telemach WIFI) dostopa do tvojega modema niti do tvojega lokalnega omrežja.

XS!D3 ::

Če imaš svoj router, je tako ali tako bolje zatežit, da ti dajo samo modem, kar teh all-in-one škatel ponavadi niso dejali v bridge modea.

m3k ::

fopi je izjavil:

...Telemach uporablja "moj" modem za svoj WiFi Telemach in UniFi...

on/off ;)

moj.telemach.si/internet/unifi
Mirko tipka na radirko ////

Akits ::

Če koga zanima ima Telemach sedaj samostojno tudi samo internet pakete (prej pogoj TV).


o NET Light do 100 / 10 Mbps 30,00€
o NET Full do 300 / 15 Mbps 45,00€
o NET Premium do 1 GB / 50 Mbps - 100,00€

webmaher ::

Lopovska ponudba pod pretvezo, da je vse tako kot mora biti :))
Dejte mal težit da bo že enX HBO OD v webenem HDju...4k in HDR itak lahko samo sanjamo :)

MrStein ::

Akits je izjavil:

Če koga zanima ima Telemach sedaj samostojno tudi samo internet pakete (prej pogoj TV).


o NET Light do 100 / 10 Mbps 30,00€
o NET Full do 300 / 15 Mbps 45,00€
o NET Premium do 1 GB / 50 Mbps - 100,00€

Preko koaksa ali optike?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

HappyPills ::

Sem jim pisal včeraj. Odgovor HBO:
"Neprestano si prizadevamo, da izboljšamo našo storitev in s tem tudi izboljšamo vašo izkušnjo s HBO GO. Storitev HBO GO, za enkrat, kot tudi veste, ne podpira 5.1 Dolby Digital zvočnega sistema. Prav tako, so video vsebine dostopne preko HBO GO največ do HD video kvalitete (odvisno od kvalitete internetne povezave in nativne rezolucije video vsebine).

V kolikor bomo nadgradili stereo zvočni sistem v 5.1 Digital Dolby in video kvaliteto iz HD v UHD, vas bomo ob tem obvestili preko novic in socialih omrežij."

Torej prek Google+ verjetno

MrStein ::

MrStein je izjavil:

Akits je izjavil:

Če koga zanima ima Telemach sedaj samostojno tudi samo internet pakete (prej pogoj TV).


o NET Light do 100 / 10 Mbps 30,00€
o NET Full do 300 / 15 Mbps 45,00€
o NET Premium do 1 GB / 50 Mbps - 100,00€

Preko koaksa ali optike?

Baje oboje, po isti ceni.
Vir: februarski cenik

Zveni konkurenčno.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

dejanslo ::

7ebeni Kapital za vsako spremembo rabi prisilo, medtem ko bi lahko kdaj tudi sam z zgodnjo spremembo in svojo inercijo krepil svojo moč and "everyone" would win. To je samo damage control, in sedaj lahko le upajo, da ni to little to late.
Čtivo odločevalcem, ker to niso napredne poslovne ideje; to je zabačenost našega managementa.
There`s More Than One Way To Do It

strom_15 ::

Akits je izjavil:

Če koga zanima ima Telemach sedaj samostojno tudi samo internet pakete (prej pogoj TV).


o NET Light do 100 / 10 Mbps 30,00€
o NET Full do 300 / 15 Mbps 45,00€
o NET Premium do 1 GB / 50 Mbps - 100,00€


Pri optiki, ni pogoj TV, le pri coax (ravno zaradi analogne sheme, ki jo ne morejo izključiti in rosto dostopne dig. tv). Saj bi uporabnik, ki bi na coax naročil le internet bi lahko brezplačno gledal analogno shemo in odklenjene dig. programe. Pri optiki je pa drugače.

MrStein ::

Vau, tistih 5 programov pa je res ful dodana vrednost.
Sploh sneg na analognih...
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()
««
309 / 361
»»