» »

KKS > Triera > UPC > Telemach

KKS > Triera > UPC > Telemach

««
164 / 361
»»

Pesimist ::

siol še ima kanale na kabelski. Za IPTV nevem.

V-i-p ::

NiKeC je izjavil:

Ta objava je laž. T-2 ima individualno pogodbo z Nemci, zato kot edini v Sloveniji legalno distribuirajo program.

Ko bomo videli, da je tole potrdil tudi AVM, bom pa verjel :).
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

Pesimist ::

Če je to res te siol tudi tu zavaja in ne samo pri reklamnih ponudbah za 1€.
Ker govorijo v imenu vseh ISP v Sloveniji. Očitno temu ni tako.

mayne ::

Upam da mislijo pri Telemachu v bližnji prihodnosti kaj povečati hitrosti, za 30€ na mesec za 13/1.5 je bolj tako en drek. Še posebej ko se menim z ljudmi iz UK in US in vidim da se je v zadnjih parih letih naredil velik napredek pri hitrostih, v SLO so pa praktično nič (T2 izvzet).

Spc ::

http://www.zurnal24.si/razlog-za-umik-n...

RTL je naslednji, ki bo odletel ?
8-O
 

Spc ::

Opa, pro 7 še dela.
3 linije se še vidijo !

 

JK007 ::

:)
....... www.kabelska.net .........

Pesimist ::

Spc je izjavil:

http://www.zurnal24.si/razlog-za-umik-n...

RTL je naslednji, ki bo odletel ?
8-O


Te odleti tudi moj TV ponudnik. Ze zdaj verjetno bo če ne vrnejo pro 7.

Spc ::

Pesimist je izjavil:

Spc je izjavil:

http://www.zurnal24.si/razlog-za-umik-n...

RTL je naslednji, ki bo odletel ?
8-O


Te odleti tudi moj TV ponudnik. Ze zdaj verjetno bo če ne vrnejo pro 7.

V Telemachu so za zurnal24.si dejali, da je pogodba med slovenskimi operaterji, Sazasom, izdajateljem RTL programov in programov VG Media prenehala, ker je Sazasu prenehalo dovoljenje za kolektivno upravljanje pravic avtorjev avdiovizualnih del, kot glavne osnove za sklenitev pogodbe.

Tak so rekli.
 

JK007 ::

Pravzaprav je problem z vsemi nemškimi programi !
....... www.kabelska.net .........

Pesimist ::

jaz ze preucujem satelit skoz dimnik v bloku in to dve nadstropji pol se pa pofcijem na slovenske ponudnike slike.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Pesimist ()

Pesimist ::

Baje ni sans za kanale. Vsi ki so jih ze izklopli nimajo namena se pogajat.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Pesimist ()

KernelPanic ::

Cakte malo, a s tem ne krsijo pogodbe ponudniki storitev? Ce sem placal doticni paket, v katerem je nabor programov, se ga ne sme menjati ...

SmeskoSnezak ::

Tudi mene to zanima... kaksen pravniski nasvet mogoce? Ne mislim placevat polne cene za paket, kjer gledam ravno te kanale najbolj.
@ Pusti soncu v srce... @

KuntaKinte ::

v pogodbi ,se mi zdi,piše,da mora ponudnik vsako spremembo objavit vsaj 30 dni prej,drugače lahko od pogodbe odstopiš,kar pa v tem primeru niso upoštevali

SmeskoSnezak ::

Necesa ne razumem.
Slovenski operaterji, člani Združenja kabelskih operaterjev Slovenije in operaterji IP televizije smo bili danes iz svojih programskih shem prisiljeni izključiti televizijske programe PRO 7, SAT 1 in Kabel 1, ki jih izdaja družba VG Media.
Kljub dolgotrajnim pogajanjem med operaterji in izdajateljem programov v enoletnem obdobju od dneva prenehanja veljavnosti predhodnih pogodb niso bile sklenjene nove licenčne pogodbe za kabelsko retransmisijo televizijskih programov VG Media, zaradi česar nadaljnje prenašanje teh programov v slovenskih kabelskih omrežjih ne bo več mogoče. Hvala za razumevanje.

Eno leto PO PRENEHANJU VELJAVNOSTI so se pogajali?!? Kaj pa so do takrat delali? Vsak pameten clovek bo se v casu veljavnosti pogodbe se poskusal dogovoriti za podalsanje, ne pa da ti prvo more prenehat pogodba, da se zacnes menit sploh o podalsanju. Zdi se mi, da so zanalasc to naredli!
@ Pusti soncu v srce... @

Spc ::

Pesimist je izjavil:

Baje ni sans za kanale. Vsi ki so jih ze izklopli nimajo namena se pogajat.

Jaz že lepo gledam vse kanale na satelitu, pa še HD programi so zastojn.
Naši ponudniki pa se naj je***o če bom uspel dekodirat zakodirane programe bom verjeno ukinil telemachovo diginalno tv, ker je več ne rabimo.
Zaenkrat mi je to ratalo z orf kanali drugi še pridejo na vrsto, tako da lahko tudi ORF HD gledam brez problemov.

:D
 

s1m0n ::

Vsaj meni najboljše programe so odstranli (Sat 1, Kabel 1, PRO7)
Sem bil tudi v telefonskem stiku s Telemach pa sem jih kar nekam poslal. Nič niso obvestili, govorli so mi, da bodo našli primerno zamenjavo sem jim odgovoril, da bom jaz tudi našel primerno zamenjavo za njih in odložil :) Nič se ne da zmenit z njimi, pa niti razloga ti ne povejo! Bi blo treba še slišat stran VG Media.

Kot zgleda ni bilo niti zanimanja za pogajanje z VG Media kar bi oni verjetno tudi odgovorili, če bi jih kontaktiral.

s1m0n ::

A kaj vse se potrebuje za Astro 19.2°E ? Mislim, da bi lahko spet gledal te tri nemške programe :)

Spc ::

s1m0n je izjavil:

A kaj vse se potrebuje za Astro 19.2°E ? Mislim, da bi lahko spet gledal te tri nemške programe :)

1. Satelitski Krožnik
2. LNB
3. Sprejemnik

Vse to te pride 60€.




Uradni odgovor VG Medije:

Vielen Dank für Ihre Email und Ihr Interesse an den von uns vertretenen deutschen Programmen.
Bereits seit 1999 lizensiert VG Media die Verbreitung von deutschen Sendern wie ProSieben, Sat.1 und kabel eins durch slowenische Kabelnetzbetreiber.


In 2010 haben slowenische Kabelnetzbetreiber wie Telemach, AMIS und weitere die Zahlung der vertraglich vereinbarten Lizenzgebühren eingestellt.

Seit nunmehr über einem Jahr verbreiten diese Kabelnetzbetreiber die Programmsignale der deutschen Sender ohne die entsprechende Nutzung zu vergüten.

Sie als Kunde müssen dennoch weiterhin monatliche Nutzungsentgelte für den Empfang der Programme zahlen.


Seit l?ngerer Zeit befindet sich VG Media in Verhandlungen mit Telemach und dem Verband Slowenischer Kabelnetzbetreiber ZKOS.

Leider sind die schwierigen Verhandlungen bislang zu keinem Ergebnis gekommen und vorerst gescheitert, da uns mitgeteilt wurde, dass eine 
Nachfrage nach deutschen Programmen in Slowenien nicht bestünde.

Wir bedauern sehr, dass sich die Kabelnetzbetreiber nun entschlossen haben, nach der jahrelangen (illegalen) Verbreitung der deutschen Sender 
die Nutzung vollst?ndig einzustellen.

Die Einstellung der Verbreitung ist in keinem Fall im Sinne der VG Media und der Sender, die sie vertritt.

VG Media hat Ihre Bereitschaft zur Fortsetzung der Verhandlungen durch neue Angebote und Zugest?ndnisse mehrfach signalisiert.
Eine Wiederaufnahme der Verhandlungen wurde jedoch vom Verband ZKOS und den Kabelnetzbetreibern bislang abgelehnt.

Wir empfehlen Ihnen, sich in dieser Angelegenheit an Ihren Kabelnetzbetreiber zu wenden und die Weiterverbreitung der deutschen Programme zu fordern.


Mit freundlichen Grüßen
Stephanie Weber

Dpl. Betriebswirtin (BA)

Account Manager Ausland

*********************************************************

VG Media

Gesellschaft zur Verwertung der Urheber- und

Leistungsschutzrechte von Medienunternehmen mbH

Eichhornstraße 3, D-10785 Berlin

Telefon: +49 (30) 20 90 22 15

Fax: +49 (30) 20 90 22 14

E-Mail: stephanie.weber@vgmedia.de

www.vgmedia.de

*********************************************************

Gesch?ftsführer: Markus Runde

Beiratsvorsitzender: Dr. Torsten Rossmann
Firmensitz: Berlin
HRB 84636 AG Berlin-Charlottenburg
USt.-ID.-Nr. DE225999462
St.-Nr. 29/013/02705
 

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Spc ()

s1m0n ::

No krožnik mam, LNB tudi pa sprejemnik vendar je to neoprativno že kakšnih 10 let :)

Spc ::

s1m0n je izjavil:

No krožnik mam, LNB tudi pa sprejemnik vendar je to neoprativno že kakšnih 10 let :)

No potem pa vbistvu ne rabiš nič dokupovat.
Pač sprejemnik mora biti DVB-S (MPEG-2).
 

s1m0n ::

@Spc, hvala za mail! Manjbolj me moti tole :)
...da uns mitgeteilt wurde, dass eine
Nachfrage nach deutschen Programmen in Slowenien nicht bestünde.


Koliko jaz vem je zanimanje za te 3 programe verjetno večje kot za katerega koli drugega tujega...

Nagi Bator ::

Ko sem se gledal TV sta, vsaj kar se mene tice, Sat1 ter Pro7 bila dva med bolj gledanimi.
Sicer pa toliko okoli obtozevanja drugih operaterjev piratskega prenasanja signala:
Wir bedauern sehr, dass sich die Kabelnetzbetreiber nun entschlossen haben, nach der jahrelangen (illegalen) Verbreitung der deutschen Sender die Nutzung vollst?ndig einzustellen.

s1m0n ::

Saj programi so super od filmov do serij tistim, ki pa nemško ne razumejo pa so naši TOP SHIT pa nevem kaj ko so par let za temi nemškimi s programom.
Meni je televizija brez teh treh postala brezvezna, nič pametnega proti večeru nobene poučne oddaje, reportaže tako kot na teh programih.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: s1m0n ()

Spc ::

ORF1 | HD preko satelita ( Astra 19.2°E )
MPEG-4 H.264 9,6-12,8mbit/s 50fps 1280x720p 448kbit/s AC-3 48KHz


 

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Spc ()

s1m0n ::

Kakšno opremo uporabljaš za sprejem?

Alexius Heristalski ::

Spc je izjavil:

ORF1 | HD preko satelita ( Astra 19.2°E )
MPEG-4 H.264 9,6-12,8mbit/s 50fps 1280x720p 448kbit/s AC-3 48KHz



Čez 10 ne gre nikoli, ne vem, kje si dobil te podatke. Tudi ne skače kaj dosti, skorajda CBR na 9M. Pa kodiran je. Na računalniku ga je enostavno odkodirati, kako je s sprejemniki, je pa vprašanje.
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

plavko61 ::

Zaradi mene lahko ukinejo vse drugo, celo jugovino, madžarijo, francarijo itd.
Če ne pridejo ti programi nazaj bom prekinil Digitalno TV.
Šmet saj ne moreš, ker pogojujejo internet z kabelskim TV, banda lopovska.
Bo potrebno še malo na varstvu potrošnikov povprašat?
Pri telekomu in njegovi ISDN-ADSL napizdanciji je Zveza potrošnikov delala čudeže...
Dvakrat preberi, nato pa blekni...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: plavko61 ()

Kebab ::

Spc je izjavil:

s1m0n je izjavil:

A kaj vse se potrebuje za Astro 19.2°E ? Mislim, da bi lahko spet gledal te tri nemške programe :)

1. Satelitski Krožnik
2. LNB
3. Sprejemnik

Vse to te pride 60€.


Kaj je LNB?

cholt45 ::

Tole, "sprejemnik" .

Še eno vprašanje glede satelitov, ker imam izkušnje samo z satelitom na eni televiziji.
Kaj bi rabil, da kanale predvajam na recimo 3-4 televizijah?
lp cholt

Edit: sem našel odgovor v svojem linku. To bo to ne?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: cholt45 ()

SmeskoSnezak ::

cholt45 je izjavil:

Tole, "sprejemnik" .

Še eno vprašanje glede satelitov, ker imam izkušnje samo z satelitom na eni televiziji.
Kaj bi rabil, da kanale predvajam na recimo 3-4 televizijah?
lp cholt

Edit: sem našel odgovor v svojem linku. To bo to ne?

Če najdeš to kje v kakšni trgovini, bi te prosil za link, saj bi me zanimal nakup.
@ Pusti soncu v srce... @

Spc ::

s1m0n je izjavil:

Kakšno opremo uporabljaš za sprejem?


DVB-S/S2:
100cm krožnik, Inverto ULTRA HD, Motor SG-2100A (USALS) ,TeVii S660 (USB), TeVii S464 (PCI), Windows Server 2003, DVB Viewer Pro, TransEdit (Scanner)

DVB-T / DVB-C:
Technisat CableStar Combo HD CI (z conax kartico), Windows Server 2003, DVB Viewer Pro, TransEdit (Scanner)

http://www.tevii.com
http://www.dvbviewer.tv
http://www.inverto.tv/

Alexius Heristalski je izjavil:


Čez 10 ne gre nikoli, ne vem, kje si dobil te podatke. Tudi ne skače kaj dosti, skorajda CBR na 9M. Pa kodiran je. Na računalniku ga je enostavno odkodirati, kako je s sprejemniki, je pa vprašanje.

Ja imaš prav, zgleda da ko kanal prestavim na orf1 ali orf2 hd mi skoči na 12 potem pa takoj pade.

Kebab je izjavil:


Kaj je LNB?

LNB oz. Low Noise Block je vbistvu antena v kateri pridejo vsi signali, ki se odbijejo iz satelitskega krožnika.
 

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Spc ()

Spc ::

TeVii Kartice so zelo dobre v tem, da so bazirane na Montage M88DS3000/2 – Advanced DVB-S/S2 Demodulatorju, ki podpira blind scan satelitov.


http://www.montage-tech.com/Product_DS3...

• DSP features

- Symbol rate sweeping
- I/Q impairment cancellation
- Automatic spectrum inversion
- Adaptive equalizer for RF reflection removal
- Roll-off factor automatic identification
- Fast blind scan
- High performance on-chip micro-controller
- Multi-error monitor
- Accurate SNR estimation
- Multi-lock indicators
- Clipping rate reporter
- DC removal
- Automatic frequency correction
- Fast timing loop acquisition
- Robust frame synchronization scheme
- Phase noise indicator
- Fast system recovery from fading or other abnormal conditions
- Co-channel interference cancellation
- Constellation monitor
 

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Spc ()

s1m0n ::

Spc, a se da kje pri nas kupit te TeVii kartice ?

Spc ::

s1m0n je izjavil:

Spc, a se da kje pri nas kupit te TeVii kartice ?

Pri nas niti ne vejo kaj TeVii je (žal).
Na nemškem ebayu imaš 660ko za 56€.
 

JK007 ::

Jutri pridejo ti trije TV programi nazaj !
....... www.kabelska.net .........

Spc ::

JK007 je izjavil:

Jutri pridejo ti trije TV programi nazaj !

Jih več ne rabim, mam satelitsko.

:D
 

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Spc ()

Tilen ::

JK007 je izjavil:

Jutri pridejo ti trije TV programi nazaj !


Vir? Kako to? Je bil dosežen dogovor?
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Spc ::

Rajko: Mi na Siolu jih imamo še vedno ;)
11 minutes ago · Like

Zanimivo.
Ravnokar mi je prijatelj potrdil, da jih na siolu še vedno imajo, jih sploh baje niso izgubili.
Torej samo telemach nam nagaja ?
 

Pesimist ::

Ni res. Siol jih je zgubo pravtako. Danes zjutraj še jih ni bilo nazaj.
Samo preko PCja so doseglivi.

Spc ::

Pesimist je izjavil:

Ni res. Siol jih je zgubo pravtako. Danes zjutraj še jih ni bilo nazaj.
Samo preko PCja so doseglivi.

hmm potem pa nevem zakaj mi govori, da jih ima. Mogoče preko pcja ?
 

s1m0n ::

JK007 je izjavil:

Jutri pridejo ti trije TV programi nazaj !


Vir ?

V-i-p ::

Drži. Programi bodo predvidoma jutri nazaj. Če pokličeš na 080 22 88 vidiš, da je obvestilo o izklopu programov že umaknjeno, saj je bil danes dosežen dogovor z VG Medio.
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

s1m0n ::

No, če to drži pol tak super :) Ne bo potrebno vlagat v satelitski sprejem :)

SmeskoSnezak ::

Men se sam zdi, da so se telepokovci vstrasli izgube dobicka na kratki in dolgi rok pa so se koncno zmenli z VG Medio za neko pogodbo. Kot sem ze napiso in vprasal. Kaj res mislite, da so se eno leto pogajali?!? Ziher majo tak manj izgube kot pa ce potrosniki naenkrat prestopijo drugam in na satelitsko.
@ Pusti soncu v srce... @

Reycis ::

Meni je smesno, da VG media sploh zahteva placilo za nekaj, kar je sicer v Sloveniji ze prosto dostopno.

JK007 ::

Majk, ni to tak enostavno !
....... www.kabelska.net .........

Spc ::

V-i-p je izjavil:

vidiš, da je obvestilo o izklopu programov že umaknjeno, saj je bil danes dosežen dogovor z VG Medio.


To pa ravno ne drži.
Screenshot:


Torej obvestilo je še vedno, vsaj na digitalni tv.
 

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Spc ()

Pesimist ::

verjetno je mislil obvestilo na tehnični pomoči.

Bote srečni da mate sposobnega ISP.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Pesimist ()
««
164 / 361
»»