» »

KKS > Triera > UPC > Telemach

KKS > Triera > UPC > Telemach

««
187 / 360
»»

MrStein ::

Vi pa imate visoko toleranco. :)

Sorodniki:
root@OpenWrt:~# uptime
 10:11:34 up 7 days, 23:19,  load average: 0.07, 0.03, 0.05

Moj ruter:
root@OpenWrt:~# uptime
 10:12:33 up 151 days, 13:57,  load average: 0.07, 0.03, 0.05


Na njem sta dva na žici:
- moj PC
- file server
Na brez žice (ne vsi istočasno, čeprav sem enkrat to tudi testiral):
- moj star PC
- laptop
- netbook
- dva android telefona
- sosedov laptop
- moj službeni laptop
- kaki sorodnik na obisku (netbook, smartphone)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

Spc ::

Imam Cisco EPC3212, deluje zelo stabilno z externim hlajenjem, seveda pa za routing skrbi server in ne router.

Je pa čudno, da ima EPC3925 tako hude probleme.
Mogoče se DHCPja ne marata ? Naj nekdo proba nastaviti statične ipje v lokalni mreži ?
 

markk1 ::

Tudi sam sem opazil EPC3925, da se kar sam od sebe resetira, sem prvo mislil, da je težava v liniji ampak koliko vidim je to res bug. ZELO neprijeten in nenavaden bug.

Spc ::

markk1 je izjavil:

Tudi sam sem opazil EPC3925, da se kar sam od sebe resetira, sem prvo mislil, da je težava v liniji ampak koliko vidim je to res bug. ZELO neprijeten in nenavaden bug.

Mogoče se pregreva ?
 

TheCableGuy ::

EPC3925 ima žal večje probleme s programsko opremo. Prvi programski popravek je bil že dan v omrežje in bi moral večino težav rešit. Pri več strankah pa so taiste težave še vedno prisotne in se jih aktivno odpravlja. Če ne prej, bi morale biti opravljene ob naslednjem popravku.

markk1 ::

kako se pa da preveriti ali si bil deležen te posodobitve s popravki ali ne?

Spc ::

markk1 je izjavil:

kako se pa da preveriti ali si bil deležen te posodobitve s popravki ali ne?

Pogledaš firmware na http://192.168.100.1 oziroma http://192.168.1.1 (odvisno od ipja).

Jaz imam ta firmware:
Firmware Name: e3200-ESIP-16-v302r125531-110127c.bin
Firmware Build Time: Jan 27 14:48:46 2011
 

Tilen ::

To maš nek star firmware gor :P

Current Software Revision: e3200-ESIP-16-v302r125561-120727c
Firmware Name: e3200-ESIP-16-v302r125561-120727c.bin
Firmware Build Time: Jul 27 21:22:03 2012
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

markk1 ::

mislim da sem jaz tudi takšen datum zasledil kot ga omenja tilen.

kljukec87 ::

Current Software Revision: epc3925-ESIP-16-v302r125573-130625c
Firmware Name: epc3925-ESIP-16-v302r125573-130625c.bin
Firmware Build Time: Jun 25 17:28:09 2013

Zgodovina sprememb…

Tilen ::

Kljukec87, ti imas ta bugast wifi modem. :P
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

EdoK ::

Mojstri, eno vprašanje. Kmalu imamo pri očetu eno družinsko zadevo in bi tam potreboval internet. Če vzamem svoj modem in ga nesem k njemu, bo zadeva delovala?
Oba sva na Telemachu MB, jaz Tabor on Rotovž. Oče ima samo TV in telefon, brez interneta. Jaz pa nimam paketnega prenosa na telefonu.

BorutK-73 ::

99% da ne bo delalo.

EdoK ::

Ne bom niti poiskusil modeme menjavat. Ugotovil sem, da se pri simobilu da zakupit dnevni internet (1 GB) za 1,5 eur. Puna kapa za enkraten dogodek.
Vprašanje pa vseeno puščam odprto.

Gladi ::

Ker gre za različen podsistem nebi delovalo.

Spc ::

EdoK je izjavil:

Mojstri, eno vprašanje. Kmalu imamo pri očetu eno družinsko zadevo in bi tam potreboval internet. Če vzamem svoj modem in ga nesem k njemu, bo zadeva delovala?
Oba sva na Telemachu MB, jaz Tabor on Rotovž. Oče ima samo TV in telefon, brez interneta. Jaz pa nimam paketnega prenosa na telefonu.

Ja, bo delovalo.
Vsaj jaz imam takšne izkušnje z prijateljem, ki je iz centra mesta.
 

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Spc ()

kljukec87 ::

@Tilen

je polno hroscov gor ja :) sicer pa dela kr stabilno glede na to da je napeljava odlicna
Channel 1: 48.0 dBmV
Channel 2: 48.7 dBmV

markk1 ::

Baje bi naj drug teden odpravli ta bug z reseteriranjem wifi modemov. Ne vem kako je možno, da take stvari gredo ven pred testiranjem :=)

Spc ::

Ima še kdo hud packet loss do telemachovega lokalnega gateway-a ?

http://xi-networks.net:8005/cgi-bin/smo...
 

telen ::

Danes mi tujina ne dela. Še komu ne dela? Lokacija Ljubljana - Vič.

boogie ::

Ljubljana-Koseze razen nekaterih strani celo jutro ni delalo. Sedaj OK

vofra ::

Imam tezavo s triera mail-om,

od petka do vceraj sem poslal 4 maile iz aaaa@triera.net
prejemniku bbbb@kompas.si in niti eden ni prisel do naslovnika.
Nisem dobil nobenega obvestila, da je karkoli narobe, prejemnik
je preveril spam folder, tudi nic. Slo je za rezervacije in
na sreco sem poklical, sicer bi lahko ostali doma.

Ko sem isti mail poslal iz gmail-a, je slo brez problema.

Kaksna ideja, kaj bi lahko bilo narobe?

Ajnstajn` ::

Pred dvema dnevoma sem naročil tročka košarkar XL pri telemachu.
Včeraj sem uporabljal internet za brskanje in je delovalo vse normalno, danes pa opazim, da mi vsake 20-30 min prekine linijo.
Imam modem EPC3925
in glede na zadnje prebrane poste, vidim da vas ima več probleme s tem modemom. Zanima me ali vam prekinja računalnike priključene direkt na modem ali samo wireless ?
Če probam zagnati kakšno igro me diskonekta vsake 20-30 min.
Ničesar , za kar rabim konstantno povezavo, ne morem delat, enostavno , kot da nebi imel interneta.

moj firmware :

Current Software Revision: epc3925-ESIP-16-v302r125573-130625c
Firmware Name: epc3925-ESIP-16-v302r125573-130625c.bin
Firmware Build Time: Jun 25 17:28:09 2013

Je kakšna informacija že, kdaj se bo naredil update za tale modem ?
//

Ajnstajn` ::

poklical sem na njihovo 080 22 88 in so mi povedali, da naj bi napaka bila odpravljena v ponedeljek.

Čisto možno je da moj modem ni patchan, ker so mi ga komaj namestili v sredo. zanima me, ali imate se enake probleme naprej ?
kljukec87, markk1 ??
//

boogie ::

meni ravno tako prekinja wi-fi povezavo vsake toliko časa. Opazim predvsem takrat, ko mi špila radio preko interneta. Dam jim še kak teden, v nasprotnem primeru grem k dugem ponudniku.

BroTheR ::

Še en lastnik EPC3925. Imam ga približno 2-3 tedna. Modem/router sicer deluje, vendar internet večkrat prekinja, včasih za 5 min, včasih za 20min, v skrajnem primeru pa dokler ga ne restartam. Opažam, da tudi wireless dela ekstremno počasi.

Current Software Revision: epc3925-ESIP-16-v302r125573-130625c
Firmware Name: epc3925-ESIP-16-v302r125573-130625c.bin
Firmware Build Time: Jun 25 17:28:09 2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BroTheR ()

andy2k13 ::

Meni se je EPC3925 samodejno rebootal vsakih 35 ur. Brez izjeme, odkar sem ga dobil. Nekje od začetka tedna se to ne dogaja več. Ta napaka je torej odpravljena. Drugih problemov trenutno nimam. Res pa je, da je na našem koncu omrežje perfektno:

Downstream Channels


Power Level: Signal to Noise Ratio:
Channel 1: 17.2 dBmV 43.9 dB
Channel 2: 16.9 dBmV 43.9 dB
Channel 3: 17.0 dBmV 44.6 dB
Channel 4: 17.2 dBmV 44.6 dB
Channel 5: 0.0 dBmV 0.0 dB
Channel 6: 0.0 dBmV 0.0 dB
Channel 7: 0.0 dBmV 0.0 dB
Channel 8: 0.0 dBmV 0.0 dB


Upstream Channels


Power Level:
Channel 1: 43.5 dBmV
Channel 2: 43.7 dBmV
Channel 3: 43.7 dBmV
Channel 4: 43.1 dBmV

Ajnstajn` ::

BroTheR je izjavil:

Še en lastnik EPC3925. Imam ga približno 2-3 tedna. Modem/router sicer deluje, vendar internet večkrat prekinja, včasih za 5 min, včasih za 20min, v skrajnem primeru pa dokler ga ne restartam. Opažam, da tudi wireless dela ekstremno počasi.

Current Software Revision: epc3925-ESIP-16-v302r125573-130625c
Firmware Name: epc3925-ESIP-16-v302r125573-130625c.bin
Firmware Build Time: Jun 25 17:28:09 2013


enako se dogaja meni, razen tega da tudi po resetiranju modema situacija ni kaj dosti drugačna.

andy2k13, kateri firmware imaš ?
meni so sporočili na 080 22 88, da naj bi napaka bila odpravljena v ponedeljek.
//

andy2k13 ::

Firmware je (presenetljivo) nespremenjen, vsaj tako je videt sodeč po verziji. Zdej, a so spremenil kako drugo nastavitev na modemu, morda kako nastavitev na CMTSu. Kdo bi vedu. Ampak tisto rebootanje brez razloga vsakih 35 ur so definitivno odpravl pri meni.

Bootloader Revision: 2.3.0_R1
Current Software Revision: epc3925-ESIP-16-v302r125573-130625c
Firmware Name: epc3925-ESIP-16-v302r125573-130625c.bin
Firmware Build Time: Jun 25 17:28:09 2013

Če ni težava z omrežjem, (mal opazujte SNR) bi lahko bil razlog vaših problemov, še zelo kratek NAT table v teh modelih ali pa pregrevanje. Kratek NAT pride do izraza pri kakšnih torrentih. Ko se zafila ponavadi internet crkne in sledi reboot ali pa je potrebno celo ročno resetirat modem. Wireless je pa baje itak notorično slab, ne verjamem da bo firmware update tle bistveno pomagu.

andy2k13 ::

Preverte še, če mate slučajno vklopljen Firewall pod Security-Firewall. Izklopte vse. Baje IP flood detection lahko povzroča probleme. Jest mam vse razen blokade pinganja off.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: andy2k13 ()

markk1 ::

še vedno se pojavijo omenjene težave, niso pa več tako pogoste. Sem preveril danes pa še je vedno firmware z datumom 25. jun. upam na čimprejšnjo nadgradnjo in odpravo buga

Ajnstajn` ::

Ajnstajn` je izjavil:

poklical sem na njihovo 080 22 88 in so mi povedali, da naj bi napaka bila odpravljena v ponedeljek.

Čisto možno je da moj modem ni patchan, ker so mi ga komaj namestili v sredo. zanima me, ali imate se enake probleme naprej ?
kljukec87, markk1 ??



trenutno sem online 6 dni in mi ni prekinilo niti enkrat. Sicer so rekli da me bodo poklicali ko bo napaka odpravljena ampak zaenkrat mi deluje.
Wireless imam izklučen na modemu.
//

Spc ::

Zakaj analogni tuji radiji ne delujejo na telemachu ?
Signal je 62dB ampak zvoka pa ni.
 

Miskoj ::

Živijo!
Včeraj so mi priklopili modem-mislim da je epc3925 v paketu Košarkar Mix L. Po mojem posredovanju so mi ga postavili v "bridge mode", ker je wireless na mojem WRT54GL neprimerno bolj zanesljiv, signal pa boljši. Zato sem hotu izklopit WIFI na Ciscotu, ampak me (ne vem iz katerega razloga) moj password ne spusti v nastavitve kljub temu, da je ime routerja ostalo takšno, kot sem ga nastavil. Zdej me samo zanima:
1. ali je možno, da se je ob nastavljanju v bridge način spremenilo geslo. Probal sem sicer tudi default prijavo (potrditev praznih okenc), pa ni šlo.
2. ali se bodo nastavitve bridge načina spremenile, če resetiram modem oz. ali se bo modem po resetiranju postavil na default vrednosti (torej prijava v nastavitve brez vpisa podatko, kot je bilo to ob inštalaciji)?
Hvala za pomoč!
B.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Miskoj ()

Ajnstajn` ::

Ajnstajn` je izjavil:

Ajnstajn` je izjavil:

poklical sem na njihovo 080 22 88 in so mi povedali, da naj bi napaka bila odpravljena v ponedeljek.

Čisto možno je da moj modem ni patchan, ker so mi ga komaj namestili v sredo. zanima me, ali imate se enake probleme naprej ?
kljukec87, markk1 ??



trenutno sem online 6 dni in mi ni prekinilo niti enkrat. Sicer so rekli da me bodo poklicali ko bo napaka odpravljena ampak zaenkrat mi deluje.
Wireless imam izklučen na modemu.


evo, od 13 oktobra, do vceraj mi ni prekinilo niti enkrat, modem je bil cel cas vzpostavlen, ampak je vceraj za moment zmanjkalo elektrike in se je modem resetiral. Od takrat naprej mi spet prekinja na vsako uro/pol ure, ne glede na to kolikokrat sem ze modem resetiral.
//

BorutK-73 ::

Izklopi ga za par minut.

Ajnstajn` ::

bom probal. hvala
//

Ajnstajn` ::

BorutK-73 je izjavil:

Izklopi ga za par minut.

sem probal in ni razlike, še vedno prekinja.

Danes mi je prekinilo ob
14:32
15:31
16:32

bom preveril, ali se bo zgodilo tudi ob 17:32.
//

MrStein ::

Mogoče ga je premik kazalcev zmedel. >:D
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Ajnstajn` ::

Zdaj sem prišel tako daleč, da sem ugotovil, da mi dejansko prekine vedno, ko se zgodi DHCP renewal!


in prekinilo mi je do sekunde točno ob 18:36:08
//

andy2k13 ::

Se pravi da Telemachov fix deluje zgolj do reseta modema? Sej si sploh ne upam probat.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: andy2k13 ()

Spc ::

Ajnstajn` je izjavil:

Zdaj sem prišel tako daleč, da sem ugotovil, da mi dejansko prekine vedno, ko se zgodi DHCP renewal!


in prekinilo mi je do sekunde točno ob 18:36:08

Ja, to je že stara finta z DHCP strežniki, sami problemi.
Rajši uporabi statični IP in rešil boš vse probleme.
 

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Spc ()

TechBeats ::

Pa res, meni tudi sedaj kaže ta lease samo na 1 dan. Od začetka je bilo na 1 mesec oz 1-2 tedna, če se ne motim.

In ja sem glihkar sprobal, samo to naredi kot ti je SPC predlagal in ne bo več tega lease expire.


Current Software Revision: epc3925-ESIP-16-v302r125573-130625c
Firmware Name: epc3925-ESIP-16-v302r125573-130625c.bin
Firmware Build Time: Jun 25 17:28:09 2013

Sicer pa nevem nisem nikoli opazil, da bi se mi modem resetiral oz vse crknilo (ni možnosti pregrevanja)., pa sem parkrat downloadal na povno (25bit, samo internet paket), je pa res da sem na netu samo večinoma popoldne in zvečer.

Prej sem imel Aris2.0? samo se hotel, da ima še wifi not.. Sedaj so mi pa zamenali za ta Cisco in dela ok za to kar ponuja.
AciD TriP

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: TechBeats ()

sestAplus ::

Eno simple vprašanje...selim se v drugo stanovanje, tu, kjer sem sedaj, imam naročen Telemachov trojček in ga bom imel še naprej...zanima me, ali mi bo v primeru, da vzamem TV z dekodirno kartico in ga nesem na drugo lokacijo, tam delovalo ali pa ponudnik zazna, da na tisti lokaciji ta storitev ni naročena in ne bo delalo...v prvem primeru bi na novi lokaciji seveda naročil samo internet, sicer pa paket...je pa (menda) oboje Telemach Tabor Maribor.
Hvala za odgovor, lp!

floyd1 ::

Serviser mi je enkrat za njihov STB rekel, da ne bo delalo, poskusil pa nisem.
Ko ti pridejo stvar priklopit, serviser pokliče sodelavca, mu pove naslov in serijsko št. STB-ja, tako da bo verjetno kar držalo.

Tero ::

Še komu zadnje čase youtube dela bolj slabo?
Včasih sem lahko gledal 1080p brez karšnegakoli štekanja, zadnje čase pa tako tako... 1080p več ne moreš life gledat.
Give a man a fish, he'll be fed for a day.
Teach a man to fish and he'll drown himself.

Tilen ::

Link?


Tole mi dela na 1080p bp.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

Tero ::

Hmja se pravim. Na nekaterih videjih dela vredu na nekaterih pa ne.
Recimo tega nikakor ne morem gledat v 1080p brez štekanja.

Give a man a fish, he'll be fed for a day.
Teach a man to fish and he'll drown himself.

Tilen ::

Meni deluje normalno, je pa res, da nisem takoj probal.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

psychoshorty ::

Danes narocil v telemachovi poslovalnici paket kosarkar mix xxl, kjer sem tudi vprasal, kako je glede modema, saj sem rekel, da bi rad imel 3212 model, kajti po navedbah marsikoga tukaj, ima 3925 probleme s nenehnim resetiranjem, kar pa seveda nocem. Studentek seveda ni znal nic povedat, rekel je le, da me bo njihov tehnik prej poklical -> preden pride prikljucit nov modem. Poklical bom se v Ljubljano, da vidim, ce lahko tam kaj dosezem, da mi tehnik ne prinese tisti kup plastike nenehno resetirajoc.
««
187 / 360
»»