» »

KKS > Triera > UPC > Telemach

KKS > Triera > UPC > Telemach

««
336 / 361
»»

Fsegula62 ::

LapD je izjavil:

Telemach je najbolje kontaktirati preko Facebook sporočila, tam vedno dobim odgovor v max 1 uri.


So me blokirali nekaj let nazaj, ker sem jim napisal, da so nesposobni na ZS, ker niso v treh letih odpravili napake, ki je ob vsakem slabem vremenu naredila downtime po celi vasi, ker je bila potrebna menjava kabla ki ga kasneje tudi menjali, sedaj zadnje 14 dni pa so enaki problemi kot takrat.

webmaher ::

točno tako...to sem jih tudi jaz opozoril, da naj ne zavajajo z 2, če je samo ENA...jaz čakam odgovor prek mejla...vse kar bo prej kot v 48 urah bo zgleda čudež... revčki niso v stanju dodati EPG za SK 4K, ki je sicer razočaranje oz. beda kamorkoli se obrneš... sami neki brezvezni posnetki...

P.S. imate smolo ker so zgleda vse delali oni...pri nas 20 let star kabel vse dela v nulo :-)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: webmaher ()

andy2k13 ::

Fsegula62 je izjavil:

Danes mi je Telemach menjal Ubee EVW327N modem za Technicolor CGA2121. Seveda je tako ta kot prejšnji v bridge načinu. Na spletu nisem našel navodil za ta modem, ima morda kdo v glavi kakšno bi bilo uporabniško ime in geslo za dostop? Kljub temu da je v bridge, enako kot ubee ima dostop do web vmesnika, kjer sem lahko prej spremljal kakovost signala tukaj pa mi ne uspe priti notri.

**vsa logična privzeta gesla sem že poizkusil
* In ja lahko bi pisal na mail za navodila samo bom prej star ratal preden odpišejo.


Kaj je bil pa sploh razlog menjave? A nista oba modema 24/8 DOCSIS 3.0.

Fsegula62 ::

Razlog menjave? Nisem čist prepričan, a internet (zaenkrat) sedaj dela dosti bolje, tako da je pri meni namen dosežen.

Vedran ::

Ali je možno pri novogradnji bloka doseči kak dogovor s Telemach-om da namesto FTTH GPON priključka se dobi FTTH P2P priključek?

Likalnik ::

Fsegula62 je izjavil:

Danes mi je Telemach menjal Ubee EVW327N modem za Technicolor CGA2121. Seveda je tako ta kot prejšnji v bridge načinu. Na spletu nisem našel navodil za ta modem, ima morda kdo v glavi kakšno bi bilo uporabniško ime in geslo za dostop? Kljub temu da je v bridge, enako kot ubee ima dostop do web vmesnika, kjer sem lahko prej spremljal kakovost signala tukaj pa mi ne uspe priti notri.

**vsa logična privzeta gesla sem že poizkusil
* In ja lahko bi pisal na mail za navodila samo bom prej star ratal preden odpišejo.


Meni so tudi menjali modem...ta novi je bele barve in bolj debel? če še rabiš ti lahko jaz pogledam up in geslo...popoldne, ko pridem iz službe
P.S, saj up in geslo je napisano tudi na samem modemu...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Likalnik ()

Fsegula62 ::

Da, drži bel in debel za 3 ubeeje, spodaj je napisano samo geslo za Wifi, ki je 20 mestno ne vem kdo je mel pamet za to, ampak tako koristim bridge mode in me to ne interesuje. Bi pa prosil, če ga morda najdeš :)

Buggy ::

kaj pa je bil razlog menjave...tezave z modemom ali kaj tretjega?

Fsegula62 ::

Izguba paketov do prvega gatewaya iz 75% sem sedaj prišel na 35%

Buggy ::

hmm...zanimivo. TNX!

webmaher ::

po 65urah in 2 minutah je prek mejla prišel odgovor, da je EPG končno prisoten tudi v SK 4K strimu :))
Zdaj si bom vzel čas za pameten odgovor :-)

jumpy ::

XS!D3 je izjavil:

Jaz gledam preko DVB-C tunerja vgrajenega v TV. V EON SmartTV appu pa zaenkrat ni 4K kanalov.

Ampak preko DVB-C ne moreš gledati 4K kanalov, ali?
Jaz jih namreč ne morem. Pri meni je bil tehnik, ki je sam klical na njihovo podporo in prejel pojasnilo, da 4K ne gre preko DVB-C. Lahko prosim kdo potrdi, da gleda 4K preko DVB-C in Conax kartice?

Daniel ::

Dela normalno. Še enkrat poskeniraj kanale.

jumpy ::

Sem, izpiše se mi "Šifriran signal". (TV je Samsung Q90R.)

Daniel ::

Meni dela normalno. V odgovor tistemu pojasnilu jim lahko pošlješ njihovo objavo, v kateri piše, da bo SK 4K delal s Conaxom.

https://telemach.si/Pomoc/Novosti-in-Ob...

*program SK 4k je viden v EON hybrid boxih in preko D3cam modulov ob ustreznem TV sprejemniku, ki podpira 4k/uhd

Očitno nekateri na pomoči zopet ne vedo kaj sploh imajo v ponudbi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Daniel ()

jumpy ::

Huh, trikrat sem že dal iskanje kanalov - najde mi 4K, predvajati pa noče.

Problem v:
- kartici
- CI modulu
- TV sprejemniku
- Telemachu?

Imaš Conax kartico ali D3cam modul?

Daniel ::

Kartico. Dela BP a imam samo en 4K sprejemnik (Ne TVja). Poskusi dati kartico v drug tv za kakšno urico ali dve, če imaš možnost, morda se ni posodobila.

prescott ::

Kaksna je razlika med d3cam in conax?

Fsegula62 ::

D3cam
Poleg TV-ja imaš dodatni vmesnik, ki ti omogoča snemanje oddaj, ogled nazaj, deluje običajno počasneje od Conaxa in za gledanje TV-ja "potrebuješ" dva daljinca.

Conax
Deluje hitreje, kartico vstaviš v svoj tv in nimaš zgornjih funkcij

Daniel ::

D3cam je pravzaprav modul za Conax kartico, ki pa kartice ne rabi, ker ima vse že vgrajeno. Potem so pa še D3 boxi, ki so omenjeni zgoraj in pa navadni moduli, ki jih lahko kupiš sam in vanje vstaviš conax kartico.

XS!D3 ::

Fsegula62 je izjavil:

D3cam
Poleg TV-ja imaš dodatni vmesnik, ki ti omogoča snemanje oddaj, ogled nazaj, deluje običajno počasneje od Conaxa in za gledanje TV-ja "potrebuješ" dva daljinca.

NE bo držalo. D3Cam je conax modul....

prescott ::

XS!D3 je izjavil:

Fsegula62 je izjavil:

D3cam
Poleg TV-ja imaš dodatni vmesnik, ki ti omogoča snemanje oddaj, ogled nazaj, deluje običajno počasneje od Conaxa in za gledanje TV-ja "potrebuješ" dva daljinca.

NE bo držalo. D3Cam je conax modul....

Torej ce imam obicno conax kartico, je d3cam upgrade ?

Fsegula62 je izjavil:

D3cam
Poleg TV-ja imaš dodatni vmesnik, ki ti omogoča snemanje oddaj, ogled nazaj, deluje običajno počasneje od Conaxa in za gledanje TV-ja "potrebuješ" dva daljinca.

Mislis "receiver" z locenim napajanjem?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: prescott ()

XS!D3 ::

prescott je izjavil:


Torej ce imam obicno conax kartico, je d3cam upgrade ?

Če imaš sedaj conax kartico, imaš poleg tega še conax modul, kamor to kartico vtakneš in vse skupaj v TV. D3Cam ima vse skupaj integrirano, ampak funkcionalno ni razlike.

Z vidika funckionalnosti je upgrade EON SmartTV app ali box (najboljše EON, čeprav še vedno dajejo tudi stari D3 box, ki ima malo bolj lesen vmesnik in bolj omejen ogled za nazaj), ker pridobiš VOD, ogled za nazaj, itd..

Han ::

Kvaliteta slike je prek DVB-C (conax kartice) še vedno nekoliko boljša. EON in ogled nazaj v tem primeru uporabljaš prek TV aplikacije.

techfreak :) ::

Je kdo primerjal bitrate med DVB-C in spletnim EON oz. aplikacijo? Sicer cisto verjamem da bi na DVB-C znala biti boljsa slika.

webmaher ::

toliko boljša, da je še vedno zanič kar se športa tiče... za ostala sranja je pa čist OK...
Pri EONčku je max 7 in DVBC okoli 12 ... pri športnih pa 8 kar je recimo od oka vsaj 4 premalo...
Hebeni SK 4K ima neverjetnih 16 kar je daleč od 48 ... to so vrednosti, ki bi bile potrebne za žogobrc, ki je
najbolh gledan šport in tudi glede bitov bolj zahteven...
In ko smo že pri SK 4K sploh ni nič športa v živo...med tednom nič in tudi včeraj nič pa danes glej čudo
ob 17.30 bo Chelsea - Liverpool... aleluja Telesmeh :))

Vedran ::

Ali lahko kdo napiše kak bitrate ima konkurenca (Telekom Slovenije, T-2, A1) za SD, HD in 4K programe?
Da lahko tudi mi navadni uporabniki primerjamo ponudbo operaterjev.

strom_15 ::

Vedran je izjavil:

Ali lahko kdo napiše kak bitrate ima konkurenca (Telekom Slovenije, T-2, A1) za SD, HD in 4K programe?
Da lahko tudi mi navadni uporabniki primerjamo ponudbo operaterjev.


Ni vse v bitrate, važno je tudi kodek, ki je uporabljen

Vedran ::

Ok, ali lahko potem nekdo napiše še katere kodeke zraven bitrate-a ima konkurenca?

Badwolff ::

Na telemach je slika fuzbal zelo solidna. Včeraj sem mal gledal 4k fuzbal, Arsenal vs Fulham, pa je slika kar občutno boljša, en tak 3d pridih dobi.

webmaher ::

seveda je slika občutno boljša... tako sliko skoraj lahko dobiš z 720p in 12,5Mb/s... v glavnem nas nategujejo če komu še ni kaj jasno....
Zgoraj sem govoril v glavnem o h.266 kodeku kar v večini uporablja Telemach...in za svoje hebene SKje bi moral šibat vsaj 12,5 vkolikor ima seveda VIR kot se zagre... ostali ponudniki pa niso nič boljši... Arenci na T 2 sta skromnih 6,5Mb/s s h.264... če bi bil kodek h.265 in če je vir OK potem bi bilo tako kot mora biti...
In potem imaš cel kup gusarjev, ki to dela boljše :))
Ajd zdaj pa Chelsea - Liverpool z bitno 16Mb/s h.265 gledat, ker to je edina tekma tega tedna v 4K...Hvala ti Telesmeh :))

Badwolff ::

Če prav zastopim, ti Telemach omogoča gledat fuzbal v daleč najvišji kvaliteti. Res da ta teden samo eno tekmo v živo. Domnevam, da se ne splača dajat keša, ker najbrž neki stane, za tekme midtable ekip. Mogoče pa sčasoma, če bo to gledalo več kot 10 ljudi. Res Telesmeh. ;)

prescott ::

webmaher je izjavil:

seveda je slika občutno boljša... tako sliko skoraj lahko dobiš z 720p in 12,5Mb/s... v glavnem nas nategujejo če komu še ni kaj jasno....
Zgoraj sem govoril v glavnem o h.266 kodeku kar v večini uporablja Telemach...in za svoje hebene SKje bi moral šibat vsaj 12,5 vkolikor ima seveda VIR kot se zagre... ostali ponudniki pa niso nič boljši... Arenci na T 2 sta skromnih 6,5Mb/s s h.264... če bi bil kodek h.265 in če je vir OK potem bi bilo tako kot mora biti...
In potem imaš cel kup gusarjev, ki to dela boljše :))
Ajd zdaj pa Chelsea - Liverpool z bitno 16Mb/s h.265 gledat, ker to je edina tekma tega tedna v 4K...Hvala ti Telesmeh :))

Torej lahko potrdis da si gledal chelsea-liverpool live na sk 4k?

webmaher ::

najprej opravičilo saj sem se zatipkal:
Zgoraj sem govoril v glavnem o h.266 kodeku kar v večini uporablja Telemach
Seveda pravilen kodek je h.264....h.265 je prisoten pri kanalu SK 4K... h.266 je pa bližnjedaljna bodočnost...

Ja zmago mojega Liverpoola sem videl v 4K ... in to že drugo v 4K :)
@Badwolff imaš prav seveda stane... problem so pa še Srbi, ki imajo Formulo 1 pa Moto GP v 4K zakupljen samo za Srbijo in ker je SK 4K kanal enoten za vse področje oz. države je to pač pri nas zatemnjeno oz. se pojavi obvestilo o avtorskih...
IN če se potem še termin pokriva jasno da od fuzbala nema ništa :))
Ampak namesto kretenskega ponavljanja enih in istih tekem, ki prav nobenga ne zanimajo, bi lahko recimo brez težave kazali upscalan ATP in WTA iz Rima ... ampak kaj češ, Telesmeh nas nikoli ne razočara :D

Veron ::

XS!D3 je izjavil:

Noben EON paket nikoli ni imel več kot 1 licence za SmartTV- Če gledaš na portalu so pa mogoče celo odpravili bug, kjer ti je boxe štel kot neizkoriščene licence za SmartTV (čeprav se izkoriščene za EON box) in ti je pisalo 1/2 npr 1/1, če si imel 1 SmartTV in 1 EON box.

Prej je na moj.telemach pisalo EON smart tv app 1/2 s tem, da imamo že EON box. In tudi gumb za dodajanje nove smart tv licence je bil aktiven (v uporabi samo 1 smart tv app)

prescott ::

webmaher je izjavil:

najprej opravičilo saj sem se zatipkal:
Zgoraj sem govoril v glavnem o h.266 kodeku kar v večini uporablja Telemach
Seveda pravilen kodek je h.264....h.265 je prisoten pri kanalu SK 4K... h.266 je pa bližnjedaljna bodočnost...

Ja zmago mojega Liverpoola sem videl v 4K ... in to že drugo v 4K :)
@Badwolff imaš prav seveda stane... problem so pa še Srbi, ki imajo Formulo 1 pa Moto GP v 4K zakupljen samo za Srbijo in ker je SK 4K kanal enoten za vse področje oz. države je to pač pri nas zatemnjeno oz. se pojavi obvestilo o avtorskih...
IN če se potem še termin pokriva jasno da od fuzbala nema ništa :))
Ampak namesto kretenskega ponavljanja enih in istih tekem, ki prav nobenga ne zanimajo, bi lahko recimo brez težave kazali upscalan ATP in WTA iz Rima ... ampak kaj češ, Telesmeh nas nikoli ne razočara :D

Evo, sedaj pa imam dokaz, ce seveda govoris resnico. Mislim da mene telemach fopa: pred dnevi klical na tehnicno kjer gospod rece da ima sliko, jaz pa crno in zato me naroci in poslje majstra. Ta majster zatrdi, da je crna vedno, kadar nic ne predvajajo, in itak nikoli nic ne predvajajo. Torej jaz imam ze 1 teden CRNO sliko na SK 4K v mariboru, nikoli se nisem videl karkoli drugega, tudi vceraj chelsea-liverpool.

Kaj naj storim?

XS!D3 ::

Jaz še nisem imel črne slike, kar sem probaval. Tudi če je bilo zatemnjeno, sem videl statično sliko z obvestilo o zatemnitivi (isto kot na drugih kanalih ki jih morajo zatemnit).

webmaher ::

@prescott a nismo že zapisali, da ima Telesmeh več ločenih omrežij in da v vaših koncih sploh še niso dodali SK 4K...tudi frekvence kanalov zato niso popolnoma enake... klicat se pa skoraj več ne splača, ker tamo vedo da nič ne vedo..prevezat te pa ponavadi itak nečejo..edino fajn je ko na Tehnični pomoči dobiš žensko in se lepo nasmeješ... zadnjič sem ji komaj dopovedal, da ni EPGja na SK 4K ona pa da je...in potem pravi samo moment bom šla nekaj preverit...ni je bilo vsaj 5 minut in ko je prišla sem ji takoj rekel, da se mi prav smili ker je crknilo dvigalo in je morala peš v 100to nadstropje... potem sva se pa smejala kako minuto in za piko na i dodam... vidite to se pa zgodi, če človeka pustite preveč čakat in mu gredo razne traparije po glavi :))

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: webmaher ()

mortal ::

prescott je izjavil:

webmaher je izjavil:

najprej opravičilo saj sem se zatipkal:
Zgoraj sem govoril v glavnem o h.266 kodeku kar v večini uporablja Telemach
Seveda pravilen kodek je h.264....h.265 je prisoten pri kanalu SK 4K... h.266 je pa bližnjedaljna bodočnost...

Ja zmago mojega Liverpoola sem videl v 4K ... in to že drugo v 4K :)
@Badwolff imaš prav seveda stane... problem so pa še Srbi, ki imajo Formulo 1 pa Moto GP v 4K zakupljen samo za Srbijo in ker je SK 4K kanal enoten za vse področje oz. države je to pač pri nas zatemnjeno oz. se pojavi obvestilo o avtorskih...
IN če se potem še termin pokriva jasno da od fuzbala nema ništa :))
Ampak namesto kretenskega ponavljanja enih in istih tekem, ki prav nobenga ne zanimajo, bi lahko recimo brez težave kazali upscalan ATP in WTA iz Rima ... ampak kaj češ, Telesmeh nas nikoli ne razočara :D

Evo, sedaj pa imam dokaz, ce seveda govoris resnico. Mislim da mene telemach fopa: pred dnevi klical na tehnicno kjer gospod rece da ima sliko, jaz pa crno in zato me naroci in poslje majstra. Ta majster zatrdi, da je crna vedno, kadar nic ne predvajajo, in itak nikoli nic ne predvajajo. Torej jaz imam ze 1 teden CRNO sliko na SK 4K v mariboru, nikoli se nisem videl karkoli drugega, tudi vceraj chelsea-liverpool.

Kaj naj storim?


Enak postopek sem dal jaz skozi. Očitno ne vedo, da v MB še nimajo SK 4K.

webmaher ::

vi Štajerci ste krivi, da je samo po 1 tekma na teden... preveč se vas bojijo, ker ste še brez in zato praktično sploh nič ni :))

TeMpL ::

prescott je izjavil:

Dela komu v Mariboru na Eon boxu ali conax SK 4K?

ja meni..

Vanquish ::

TeMpL je izjavil:

prescott je izjavil:

Dela komu v Mariboru na Eon boxu ali conax SK 4K?

ja meni..


meni pise, da ne dela zaradi tehnicnih tezav.

lubej1 ::

Eon smart box, ali morda veste kako slike na telefonu (google photo app.) prikažem na TV preko chromecast vgrajenega v eon box?

Poizkusil sem vse mogoče, vendar mi slik ne uspe prikazati na TV.

Hvala

LP

XS!D3 ::

lubej1 je izjavil:

Eon smart box, ali morda veste kako slike na telefonu (google photo app.) prikažem na TV preko chromecast vgrajenega v eon box?

Poizkusil sem vse mogoče, vendar mi slik ne uspe prikazati na TV.

Hvala

LP

Kje se zatakne? Meni dela normalno, če v zgornjem desnom kotu Google Photos aplikacije na telefonu kliknem na Chromecast gumb in izberem (ker imam več chromecast capable naprav) EON box.

BorutK-73 ::

Na obeh napravah moraš biti prijavljen z istim google računom.

lubej1 ::

Imam Xiaomi Mi8.

Na tel in tudi boxu sem prijavljen z istim google računom.
V google photo na tel nimam Chromecast ikone.

Tudi na Youtube nimam Chromecast ikone. Ta se pojavi šele ko odprem YT na boxu in tel.
YT pa sem moral na boxu z tel povezati preko kode.

Sem že tudi ponastavil EON box, vendar ne pomaga.

LP

alexz ::

a komu delajo kanali na mestih 746 - 749 in 835 - 846 ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: alexz ()

prescott ::

prescott je izjavil:

Dela komu v Mariboru na Eon boxu ali conax SK 4K?

Torej dokazal sem potrpezljivost.... Sedaj pa mi prosim priporocajte kaj naj storim.

Bil sem v leclerc MB in imajo se d3 receiver + conax, kjer gospa rece da jim nekaj ne dela (wtf?) in da se nimajo posodobljenih programov blabla, naj grem raje v drugo poslovalnico. Ok, grem v planet tus MB in isto crna slika "gospod poklicite na centralo in recite da ste z agentom potrdili da imama oba crno sliko."

Torej, ker ze mineva 2. teden odkar sem poklical in mi zatrdili preko telefona + tehnik ki je prisel na dom, da crna slika pomeni da 100% ni prenosa / kanal ne oddaja. Zakaj bi storil ponovno isto in bil delezen enakega okoli prinesenega tretmaja?

Prosim za nasvet.

webmaher ::

spokaj drugam ali pa se zmeni za popust... če pa poznaš kakega odvetnika, ki dela zastonj jih pa toži :)

prescott ::

Cudezno zacelo delat ter kazat pravo sliko, ko ni dovoljenj!

SK HDji naenkrat zgledajo 480p upscale :)) (pretiravam, 720p...)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: prescott ()
««
336 / 361
»»