» »

KKS > Triera > UPC > Telemach

KKS > Triera > UPC > Telemach

««
335 / 361
»»

andyy ::

...pa KONČNO so popravili HDMI Audio Passthrough (recimo, da imaš AV receiver s surround sistemom)! Se pravi, ta box je sedaj uporaben tudi za predvajanje poljubnih vsebin s prostorskim zvokom (DTS, DTS-HD HR, DD+,...), recimo prek Kodi/VLC/Plex aplikacij. Žal pa še vedno ne podpira HD Audio Passthrough (lossless) (DTS-HD MA, Dolby TrueHD, DTS:X ipd.). Bolj malo je Android TV box-ov na trgu, ki to podpirajo (npr. Xiaomi Mi Box iz 2016 in Nvidia Shield)...

strom_15 ::

Športne vsebine sedaj tudi v 4K

vir: https://telemach.si/a62087/Pomoc/Novost...

Han ::

Glede na to, da je bil SK v HD pravzaprav SD zmazek, bo 4K mogoče gledljiv na FHD TV. :P

Badwolff ::

Pa arena?

TeMpL ::

kako usosobit delovanje mikrofona na daljincu po nagradnji ?!

webmaher ::

juhuhuhu..od sedaj dalje je Telesmeh pri meni ratal s5 Telemach 8-)
Najboljši v Sloveniji najmanj do jeseni 2021... potem se bodo karte premešale :D
V soboto torej Premiership in moj Liverpool v 4K proti povratniku s tradicijo :D

laibachnsk ::

Na kateri frekvenci je pa SK HD?

webmaher ::

tudi jaz ga nisem našel...bomo še raziskal...še nekaj je na 186 samo ni imena ...

Sade ::

ko se sprašujete na t-2 forumu...

SK 4K je na frekvenci 186 Mhz, Spc je verjetn skeniru frekvenco , ko je na sporedu FORMULA 1 , za katero pa nimajo pravic v SLOVENIJI in je program tačas blokiran, zato pa je bil service ID verjetno,

Lp

webmaher ::

nimaš prav, beri t2 forum še naprej, meni pa povej kako ročno poskenirati na hebenem Sony 9005XE :D

Sade ::

lej nared sken še enkrat , lahka , da če mate že eon shemo je na drugi frekvenci.. ker v Celu ( bivpi Turnšek) še ni prešla shema iz D3 V Eon, po skoraj vseh drugih regijah pa že , poskeniri še enkrat 186 Mhz!

XS!D3 ::

Pri meni v LJ (optika) je 4K SK (programsko mesto 211) na 514MHz 6877kS/s 256 QAM.

Badwolff ::

V Lj je SK4K že na EON Boxu, ni pa na EON appu. A sploh bo? Mi pa ravnokar piše, da vsebina, ki se predvaja, nima pravic za predvajanje v Sloveniji.

Kaj pa je fora. SK HD?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Badwolff ()

webmaher ::

OČitno bomo tega deležni večX saj SBB nima zakupljenih pravic za Formulo 1 pa verjetno še kaj...Bomo pa zato v miru gledali La Ligo in Premiership v 4K :D

ledd ::

Me lahko kdo popravi prosim. Bodo SK 4K program lahko gledali le tisti, ki imajo prav "njihovo" eon smart tv box napravo, ostali, ki imajo kupljeno android tv box, ki ni "njihova" pa ne bodo morali gledati SK 4K programa v shemi? Mogoče kdo kaj ve o tem?

XS!D3 ::

Jaz gledam preko DVB-C tunerja vgrajenega v TV. V EON SmartTV appu pa zaenkrat ni 4K kanalov.

webmaher ::

KOt kaže bo to šlo samo preko DVB C... torej EON Box ali pa Conax kartica v televizorju...
Itak kot kaže smo letos obsojeni samo na nekaj tekem tedensko La Lige in Premiershipa... za Formulo 1 ni pravic, drugega pametnega pa itak ni...

P.S. evo tole najdu na njihovi strani tko je vse jasno ko je beli dan :-)

*program SK 4k je viden v EON hybrid boxih in preko D3cam modulov ob ustreznem TV sprejemniku, ki podpira 4k/uhd

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: webmaher ()

laibachnsk ::

XS!D3 je izjavil:

Pri meni v LJ (optika) je 4K SK (programsko mesto 211) na 514MHz 6877kS/s 256 QAM.


Hvala za frekvenco za 4k sk to dela na eon shemi v Lj. A lahko pogledaš prosim še za sk hd?, na kateri je frekvenci?

webmaher ::

pokukej na 538MHz :)

laibachnsk ::

probal sem 538Mhz in ne najde SK HD, najde mi samo HBO 1,2,3 in Cinemax 1,2......

XS!D3 ::

laibachnsk je izjavil:

XS!D3 je izjavil:

Pri meni v LJ (optika) je 4K SK (programsko mesto 211) na 514MHz 6877kS/s 256 QAM.


Hvala za frekvenco za 4k sk to dela na eon shemi v Lj. A lahko pogledaš prosim še za sk hd?, na kateri je frekvenci?

Moj TV pravi da je na 474MHz.

laibachnsk ::

XS!D3 je izjavil:

laibachnsk je izjavil:

XS!D3 je izjavil:

Pri meni v LJ (optika) je 4K SK (programsko mesto 211) na 514MHz 6877kS/s 256 QAM.


Hvala za frekvenco za 4k sk to dela na eon shemi v Lj. A lahko pogledaš prosim še za sk hd?, na kateri je frekvenci?

Moj TV pravi da je na 474MHz.



Hvala! To je prava frekvenca, nahaja se na kanalu 200. Thanx!

webmaher ::

Očitno imajo več različnih neodvisnih con...kar je recimo dobro, če nekje prekinejo kak kabel, drugje o tem nič ne vejo :D

SaulGoodman ::

Vam dela SK 4K preko conax kartice ? tehnične težave je to to ne bo nič prenosa ta krog ?

Orias ::

Končno smo dočakal višji upload. Tak, da bom le presaltal na EON.
Se kaj razmišlja tudi o kakem IPv6 ?

webmaher ::

Obvestilo je zato, ker nič ni na sporedu ali pa ni avtorskih za Slovenijo, kot je to v primeru Formule 1...Spored pravi, da do četrka zaenkrat ni nič...Za Premiership kaže, da bodo prenašali samo tekme v soboto in nedeljo, za La ligo pa ne vem...Liga prvakov verjetno ena tekma v torek in ena v sredo... kaj drugega pa ni na obzorju... ko primerjaš isto tekmo na SK 1 in na SK 4K izgleda kot bi primerjal SD proti HD :D
HD je res komaj znosen in s5 jim valovijo nogometne črte, kot bi gledal VHS :))
A kaj bi to v primerjavi z 2/3 Slovenije, ki ne more gledat nič od Premiershipa in La lige, od Lige prvakov pa bodo lahko pogledali po 1 tekmo na Kanalu A :))

s1m0n ::

Kako je kaj s prehodom iz starega Gold paketa na EON?
Ter kako je, če določenih stvari ne potrebuješ, ki so v trenutnem paketu EON, ali pa jih v trenutnem paketu ni?
Ker sedaj imamo razširjeno programsko shemo, ki pa je sedaj komaj pri paketu Premium, ki je seveda tudi dražji od trenutnega Gold paketa.

Je kdo naredil to menjavo iz Gold Trojke Extra na kak ta nov EON pa ima izkušnje? Dve leti od sklenitve sta seveda že mimo.

A se, da odjavit pa kot nov naročnik sklenit pogodbo (seveda na drugega družinskega člana) in s tem izkoristit 1 leto polovične cene?

strom_15 ::

Lahko naročiš npr. EON Full in doplačaš 3€ za razširjeno shemo.

Han ::

s1m0n je izjavil:

A se, da odjavit pa kot nov naročnik sklenit pogodbo (seveda na drugega družinskega člana) in s tem izkoristit 1 leto polovične cene?
Pred enim letom je šlo, a ne povsod, le v določenih poslovalnicah...

mortal ::

s1m0n je izjavil:

A se, da odjavit pa kot nov naročnik sklenit pogodbo (seveda na drugega družinskega člana) in s tem izkoristit 1 leto polovične cene?


Nov družinski član vzame paket s popustom. Čez par dni odjaviš staro naročnino in problem rešen. Tako sem naredil jaz.

techfreak :) ::

Torej v vmesnem casu imas dva modema in dvojne EON/D3 sprejemnike?

mortal ::

Tako je. Stari modem sem izklopil, ko se je tehnik najavil priklopit novega, da ne bi bilo nepotrebnih vprašanj. :).

SebaR ::

s1m0n je izjavil:

Kako je kaj s prehodom iz starega Gold paketa na EON?
Ter kako je, če določenih stvari ne potrebuješ, ki so v trenutnem paketu EON, ali pa jih v trenutnem paketu ni?
Ker sedaj imamo razširjeno programsko shemo, ki pa je sedaj komaj pri paketu Premium, ki je seveda tudi dražji od trenutnega Gold paketa.

Je kdo naredil to menjavo iz Gold Trojke Extra na kak ta nov EON pa ima izkušnje? Dve leti od sklenitve sta seveda že mimo.

A se, da odjavit pa kot nov naročnik sklenit pogodbo (seveda na drugega družinskega člana) in s tem izkoristit 1 leto polovične cene?


Pri nas sem točno to naredil in izbral EON Full, mislim da nismo dobili polovičnega popusta nekaj pa ga je vseeno bilo (3 mesece?). Deluje bolje čeprav ob višjih hitrostih imam težave s slabo povezljivostjo infrastrukture v hiši in bom moral modem prestaviti bližje razdelilcu. Dodatnih programov nihče ne pogreša, poleg tega pa EON aplikacijo izkoriščamo na polno.
Povej ti to raje komu brez nog, da bo lahko skakljal po cesti...
:>

andy2k13 ::

s1m0n je izjavil:

A se, da odjavit pa kot nov naročnik sklenit pogodbo (seveda na drugega družinskega člana) in s tem izkoristit 1 leto polovične cene?


Dal se je. Potem so spremenil posebne pogoje akcije in na novo definiral 'novo naročniško razmerje'. Zdej je zadeva vezana na odjemno mesto in ne več na ime naročnika.

Pojem »novo naročniško razmerje« za potrebe teh Posebnih
pogojev pomeni naročniško razmerje za storitve na odjemnem
mestu, na katerem še nikoli niso bile priključene fiksne storitve
Telemacha, oziroma na katerem je bilo naročniško razmerje
za fiksne storitve Telemacha odpovedano pred več kot tremi
meseci.

Za primerjavo:

Pojem >>novi naročniki<< za potrebe teh Posebnih pogojev pomeni
naročnike, za katere je omogočeno sklepanje fiksnih paketov
EON TROJČEK, ki še nikoli niso bili priključeni na fiksne storitve
Telemach, in naročnike, ki so na obstoječem kabelskem, optičnem
ali Total priključku naročniško pogodbo s Telemachom prekinili
pred več kot tremi meseci.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: andy2k13 ()

prescott ::

Dela komu v Mariboru na Eon boxu ali conax SK 4K?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: prescott ()

Tero ::

Se komu ne dela kabelska v Mariboru?
Give a man a fish, he'll be fed for a day.
Teach a man to fish and he'll drown himself.

mujek ::

Tero je izjavil:

Se komu ne dela kabelska v Mariboru?

Rotovž dela (internet, ostalo nimam).

floyd1 ::

Tero je izjavil:

Se komu ne dela kabelska v Mariboru?

Na Taboru (Schreinerjev trg) je elektro menjaval en večji trafo. Mi smo bli od 7.00 do ca. 16.30 brez štroma. Tako da tudi Telemachove omarice tu niso imele napajanja.

Xserces ::

Ima mogoče še kdo problem dodat novo napravo na mojtelemach? Nikakor nemorm dodat naprave za eon prek neta. Ni opcije "dodaj napravo"
Intel i5-3570k @4.7GHz|MSI GTX 970 4G|MSI Z77 MPower|
G. Skill 8 GB 1600MHz|Corsair AX750|Seagate Barracuda 2TB|NZXT Gamma|

-JM- ::

Ti se samo prijavi, če še nisi prekoračil števila naprav, bi jo moralo avtomatsko dodati...

Xserces ::

Nemorem ker mi ponudi kodo ki jo moram vnesti. Ampak opcije za vnos na netu ni. Klical support in so samo rekli da so predali problem naprej in da pokličejo nazaj. 1 tedn nazaj... Prekoračil nisem ker imam 3/5. torej še 2 frej placa.
Intel i5-3570k @4.7GHz|MSI GTX 970 4G|MSI Z77 MPower|
G. Skill 8 GB 1600MHz|Corsair AX750|Seagate Barracuda 2TB|NZXT Gamma|

XS!D3 ::

Xserces je izjavil:

Nemorem ker mi ponudi kodo ki jo moram vnesti. Ampak opcije za vnos na netu ni. Klical support in so samo rekli da so predali problem naprej in da pokličejo nazaj. 1 tedn nazaj... Prekoračil nisem ker imam 3/5. torej še 2 frej placa.

Narobe gledaš. Kolikor vem, noben paket nima možnosti 5 Smart TV naprav. Ponavadi imaš 5 mobilnih naprav, ki pa se aktivitajo z uporabniškim imenom in geslom. Za SmartTV, ki se aktivira preko OTP je limit ločen (če ima tvoj paket vključeno vrjetno 1 ali 2 napravi).

Xserces ::

Na splosno ni nobenga knofa za dodat. Naprave eon tv 1/2
Eon 3/5
Intel i5-3570k @4.7GHz|MSI GTX 970 4G|MSI Z77 MPower|
G. Skill 8 GB 1600MHz|Corsair AX750|Seagate Barracuda 2TB|NZXT Gamma|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Xserces ()

XS!D3 ::

Če klikneš na NAPRAVE -> TELEVIZIJA in odskrolaš dol nimaš sekcije Aktivacija aplikacije EON Smart TV, kjer je polje z vnos OTP kode in gumb potrdi?

Xserces ::

Ne...

In zdaj mi pise naprave 0/0... Zanimivo. S tem da vidim 1 box
Intel i5-3570k @4.7GHz|MSI GTX 970 4G|MSI Z77 MPower|
G. Skill 8 GB 1600MHz|Corsair AX750|Seagate Barracuda 2TB|NZXT Gamma|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Xserces ()

Fsegula62 ::

Danes mi je Telemach menjal Ubee EVW327N modem za Technicolor CGA2121. Seveda je tako ta kot prejšnji v bridge načinu. Na spletu nisem našel navodil za ta modem, ima morda kdo v glavi kakšno bi bilo uporabniško ime in geslo za dostop? Kljub temu da je v bridge, enako kot ubee ima dostop do web vmesnika, kjer sem lahko prej spremljal kakovost signala tukaj pa mi ne uspe priti notri.

**vsa logična privzeta gesla sem že poizkusil
* In ja lahko bi pisal na mail za navodila samo bom prej star ratal preden odpišejo.

LapD ::

Telemach je najbolje kontaktirati preko Facebook sporočila, tam vedno dobim odgovor v max 1 uri.
web&motion designer

Veron ::

Če slučajno kdo še ni opazil, ampak Telemach je potihoma zmanjšal število licenc za Smart TV app na EON Full.
Prej 2, sedaj max 1.

Daniel ::

A ni bila zmeraj zgolj ena licenca? Sicer pa ne vem kaj so tako škrti s temi licencami, T2 ima to dosti bolje urejeno.

XS!D3 ::

Noben EON paket nikoli ni imel več kot 1 licence za SmartTV- Če gledaš na portalu so pa mogoče celo odpravili bug, kjer ti je boxe štel kot neizkoriščene licence za SmartTV (čeprav se izkoriščene za EON box) in ti je pisalo 1/2 npr 1/1, če si imel 1 SmartTV in 1 EON box.
««
335 / 361
»»