» »

KKS > Triera > UPC > Telemach

KKS > Triera > UPC > Telemach

««
334 / 361
»»

strom_15 ::

Telemach že drugič prejel certifikat za najboljše mobilno in fiksno omrežje

vir: https://telemach.si/a62040/Pomoc/Novost...

Xserces ::

So malo tud hitrosti dvignili... malenkost ampak bolš kot nič.
Intel i5-3570k @4.7GHz|MSI GTX 970 4G|MSI Z77 MPower|
G. Skill 8 GB 1600MHz|Corsair AX750|Seagate Barracuda 2TB|NZXT Gamma|

bombicar ::

-JM- je izjavil:

Pa je kaj boljši od Kaona, razen tega da ima WIFI ? Disk ima enako velik kolko vidim.
Ker po nekaj naloženih aplikacijah imam sedaj prostora samo še 360 MB. Obstaja kak poceni USB hub, ki deluje na Kaon boxu ?


Malenkost bol odziven je kot pa kaon, s tem da izgubiš možnost teleteksta(Če imaš slucajno od kod drugje še aktivno kabelsko). WiFi je disablan potem ko se ti poupdejta.

Za usb pa ne vem. Pogledaj malo na ceneje.si

Filipko ::

Višji Upload je najboljša zadeva pri tej minimalni podražitvi. Če nimaš e-računa si ga urediš pa si na istem s ceno.

MrStein ::

1:10 sicer še vedno meji na "katastrofalno", ampak boljše kot prej...
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

bombicar ::

MrStein je izjavil:

1:10 sicer še vedno meji na "katastrofalno", ampak boljše kot prej...


Če bi razumel kako deluje HFC/docsis bi vedel zakaj je temu tako.

"Katastrofalno" - Se zavedaš da je to eno izmed boljših docsis 3.0 omrežij na svetu? V ameriki na docsis 3.1 nekateri ISP-ji nimajo takih uploadov kot pa tu. :))

hojnikb ::

no, ce smo posteni, teoreticni maksimum na 3.0 je 200Mbit.
#brezpodpisa

;-) ::

296Mbps/29,3Mbps fajn so ustimali, že prej nisem rabil več kot je bilo...le ne strinjam se s podražitvijo ker je enostranska.

webmaher ::

kakšna podražitev neki... 1 euro gor in 1 euro dol, ker cenim naravo in je vse tako kot mora biti in je bilo oziroma je, stem da imam zdaj namesto 500/15 kar 600/60 in to za 55 ojrov :D

Badwolff ::

Pri meni še vedno 480/15.

webmaher ::

izklopi modem iz elektrike počakej kako minuto vklopi nazaj in začni vriskati...aja merki če maš kake hude sosede ura je že malce pozna :D

MrStein ::

bombicar je izjavil:

MrStein je izjavil:

1:10 sicer še vedno meji na "katastrofalno", ampak boljše kot prej...


Če bi razumel kako deluje HFC/docsis bi vedel zakaj je temu tako.

"Katastrofalno" - Se zavedaš da je to eno izmed boljših docsis 3.0 omrežij na svetu? V ameriki na docsis 3.1 nekateri ISP-ji nimajo takih uploadov kot pa tu. :))

Pišem z 100/100 linije.

Ja, Docsis je katastrofalen. Kaj zdaj?
(sicer kot omenjeno, bi šlo več tudi)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

andy2k13 ::

hojnikb je izjavil:

no, ce smo posteni, teoreticni maksimum na 3.0 je 200Mbit.


Teh 200Mbit si deli večje število naročnikov na istem vozlišču.

MrStein ::

Saj download tudi.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

hojnikb ::

andy2k13 je izjavil:

hojnikb je izjavil:

no, ce smo posteni, teoreticni maksimum na 3.0 je 200Mbit.


Teh 200Mbit si deli večje število naročnikov na istem vozlišču.

To je tut res :D
No, mogoče se bo ta strop dvignu, k bo 4.0
#brezpodpisa

bombicar ::

MrStein je izjavil:

Saj download tudi.

Ampak downloada je trenutno cca 1.6-1.8Gbps na en FN. Uploada pa cca 220-280Mbps kjer je vključenih 8 frekvenc z US modulacijo 64qam.

Ne moreš met simetrije na docsis 3.0 ker to že po defaultu modem sploh ne podpira bondanja po več kot 8 US frekvenc.

Fajn da maš 100/100. Men je sicer bol važn kot končni uporabnik da mi vleče torrente z 600Mbps, ker se gre za mene in hočm čimprej pogledat kakšen film.

Za upload pa že 1000x supply & demand. Ker velika večina ne uporablja tudi ni smisla da vložiš trenutno 30-100 miljonov v omrežje ampak ga porabiš nekje drugje.

Bi blo zanimivo vidt kak traffic log za 1 mesec od nekoga ki pravi da mu 50Mbps upload-a ni dovolj.

hojnikb ::

v zadnjih 6 letih mam 20TB uploada (proti 30TB downloada). In to samo na enem torrent clientu :)
Zdej k mam še svoj cloud, je pa verjetno še več porabljenga uploada. Škoda sicer, ker openwrt ne beleži statistike prometa (se pobriše po restartu).
Ni pa to tipičen usecase uporabnikov, to je pa res.
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

Buggy ::

Ni pa to tipičen usecase uporabnikov, to je pa res.


...je in ni. U/D ratio vsak gleda da ima spodoben. Pol imas pa se polno Twitch in YT gamerjev, ki spilajo zgolj na tak nacin, da istocasno tudi stremajo.
Se moji tamali tole dokaj redno uporabljajo. Sam tudi kdaj pa kdaj uploadam kaj iz kamere ali pa rekordinga iz simracinga.
Zdej ko nas pa vse vec dela tudi od doma pa upload pride za sluzbene/solske namene tudi zelo prav.

Vedran ::

Pogodbo za EON Premium FTTH sem podpisal januarja letos, mesečna cena je na začetku bila 61 EUR, marca so paket podražili na 64 EUR, zdaj pa ga spet dražijo na 65 EUR. V malo več kot pol leta že druga podražitev, mislim da to res ni pošteno do uporabnikov.

Do zdaj sem imel hitrost 500/50 Mbps (doplačeval sem 1 EUR na mesec za dodatek 'Upload50').
Ali bo po novem tudi za 1EUR kak dodatek za višjo hitrost upload-a (primer: 'Upload100' ali 'Upload120')?

XS!D3 ::

Vklopiš e-račun in odpoveš dodaten upload (če ne bo itak avtomatsko), pa boš za 600/60 plačeval manj kot prej za 500/50 .

Badwolff ::

webmaher je izjavil:

izklopi modem iz elektrike počakej kako minuto vklopi nazaj in začni vriskati...aja merki če maš kake hude sosede ura je že malce pozna :D


Danes 495/58 na telefonu

MrStein ::

bombicar je izjavil:

MrStein je izjavil:

Saj download tudi.

Ampak downloada je trenutno cca 1.6-1.8Gbps na en FN. Uploada pa cca 220-280Mbps kjer je vključenih 8 frekvenc z US modulacijo 64qam.

Ne moreš met simetrije na docsis 3.0

Saj je noben ni predlagal.

EON Premium: 600/60

Torej lahko dajo tretjino dostopnega bandwith-a za download. Ne morejo pa enako za upload ( 280/3 = 93 ) ?
Čeprav uploada "noben ne rabi", torej niti zaseden ne bi bil?
Sorry, tu ni logike. (enako kot prej ni bilo logike, ko je en razlagal, da upload nad 20 Mbps ni mogoč...)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

bombicar ::

MrStein je izjavil:

bombicar je izjavil:

MrStein je izjavil:

Saj download tudi.

Ampak downloada je trenutno cca 1.6-1.8Gbps na en FN. Uploada pa cca 220-280Mbps kjer je vključenih 8 frekvenc z US modulacijo 64qam.

Ne moreš met simetrije na docsis 3.0

Saj je noben ni predlagal.

EON Premium: 600/60

Torej lahko dajo tretjino dostopnega bandwith-a za download. Ne morejo pa enako za upload ( 280/3 = 93 ) ?
Čeprav uploada "noben ne rabi", torej niti zaseden ne bi bil?
Sorry, tu ni logike. (enako kot prej ni bilo logike, ko je en razlagal, da upload nad 20 Mbps ni mogoč...)


Nism reku da "noben ne rabi". Rabi ga itak vsak tut če sam 1 request naredi. Postavi 100 navadnih uporabnikov pred 2 računalnika.
1. ima 100/10
2. ima 100/100
Pa rečmo da je pri obeh requestih na 24ur isti delay, isti route, ista velikost responsa,... Kulk od teh ljudi misliš da bo opazil razliko?

Večji problem maš ko so doma dva/tri otroci, žena pa bog ne daj še kake žlahta ko zija iptv in ti vse počepne zato ker nimaš dovolj download-a. Če imaš ti web hosting, seedbox-e, cloud backup, itd... ne spadaš v skupino normalnega userja in ti paketi tudi niso nareti za take ljudi kot si ti, jaz in še kakšen slotechovc.

Drugače pa sej so paketi z 100Mbps upload-a.
NET Premium - 1000/100
1Gbps GIGA Paket - 1000/100
BIZ NET Giga - 1000/100
BIZ DUO Giga - 1000/100

24 urna obremenjenost 1 node-a z več kot 300 userji... Sam presodi kaj je ljudem na temu node-u bolj "važno" ;)

hojnikb ::

na enem nodu 300 userjov?!
#brezpodpisa

MrStein ::

No, torej smo ugotovili da ponuditi večji upload ni sploh noben problem.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Buggy ::

Ugotovili smo zgolj, da se spet mal prevec pametnega delas. Testiraj se ŠĐĆž ce dela.

bombicar ::

MrStein je izjavil:

No, torej smo ugotovili da ponuditi večji upload ni sploh noben problem.

Ni sam zakaj bi ga če ga itak 99.8% ljudi ne uporabi? Dodaš kot addon in zaračunaš end userju.

hojnikb je izjavil:

na enem nodu 300 userjov?!

Jih je tudi po 400/500 ali pa samo 40. Odvisno od zahtevnosti.

hojnikb ::

In teh 500 folka si deli 1600Mbit prepustnost? In velik delež teh ma zdej 300 ali celo 600mbit ....

No wonder...
#brezpodpisa

XS!D3 ::

Malo dvomim, da ima večina ljudi največje pakete, prej manjšina. Sicer pa če bi vedel kakšen kapacitete so na voljo proti drugim omrežjem, bi te verjetno kap. Kar valda par 100k rezidenčnih userjev rabi najmanaj par Tb/s ne? Dokler so kapacitete pravilno dimenzionirane, zadeva špila in glede na to, da v zadnjih 20ih letih na Telemachu nisem imel problemov z doseganjem obljubljenih hitrosti, bi rekel da jim kar gre.

Sicer pa ustanoviš svoj ISP in potegneš za vsakega userja svoj 10Gb/s link do vsakega serverja na svetu, če misliš da se tako dela....

hojnikb ::

ok stekam, da se kapacitete ne dimenzionirajo 100% glede na userje. Ampak tut ce majo vsi samo 150mbit paket je to od 500tih dovolj da jih samo 10 vlece torrente dol in je kapaciteta dosezena. No verjetno ma telemach ze postiman QoS da to spila, ampak still. Da stvari v prspektivo.
#brezpodpisa

techfreak :) ::

Precej bolj kot torrenti so sedaj relevantne pretocne storitve kot so Netflix/HBO/Youtube/itd. Ce upostevamo 10 Mbit/s (kar je 4,5 GB/uro) to pomeni da jih lahko samo 160 hkrati gleda video vsebine.

v zadnjih 20ih letih na Telemachu nisem imel problemov z doseganjem obljubljenih hitrosti, bi rekel da jim kar gre
Se strinjam. Po izkusnjah sem pri 500 Mbit paketu imel vedno nad 450 Mbit glede na speedtest.

alexz ::

v shemo so dodali RTL Kockica

na mestih 746 - 749 so kanali z imeni Posavje 1, Posavje 2...

na mestih od 835 - 846 so kanali z imeni Primorska 1, Primorska 2...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: alexz ()

bombicar ::

hojnikb je izjavil:

In teh 500 folka si deli 1600Mbit prepustnost? In velik delež teh ma zdej 300 ali celo 600mbit ....

No wonder...


Ja sam morš razumet da teh 400/500 ljudi ko so na skupni liniji jih 3/4 v tistem času ni "online" oz. uporabljajo le 5% ali pa 10% svojega paketa zaradi preprostega brskanja po spletu, instagramu, facebooku, itd. in zato ubistvu to laufa. Sej če zdaj začnejo vsi spet delat od doma bo verjetno treba hitro posegmentirat to linijo...

hojnikb ::

a drgač lahko čekneš kolk userjov je na nodu, če ti šiknem lokacijo ? :\
#brezpodpisa

-JM- ::

alexz je izjavil:

v shemo so dodali RTL Kockica

na mestih 746 - 749 so kanali z imeni Posavje 1, Posavje 2...

na mestih od 835 - 846 so kanali z imeni Primorska 1, Primorska 2...


IN po novem je Sportklub 4 tudi v HD !

yoco ::

Kako naj poiščem SK4 HD? Na starem mestu mi kanal sprekoči.

-JM- ::

yoco je izjavil:

Kako naj poiščem SK4 HD? Na starem mestu mi kanal sprekoči.


Če imaš EON in imaš nastavljen svoj seznam programov, pa ga ne vidiš oz. ne dela. Pojdi v meni in podmeni ''VSI'' pa ga dodaj v svoj seznam.

yoco ::

-JM- je izjavil:

yoco je izjavil:

Kako naj poiščem SK4 HD? Na starem mestu mi kanal sprekoči.


Če imaš EON in imaš nastavljen svoj seznam programov, pa ga ne vidiš oz. ne dela. Pojdi v meni in podmeni ''VSI'' pa ga dodaj v svoj seznam.

Nimam, imam conax kartico. Se da ročno poiskat? Ne bi rad zagnal celotno iskanje, da mi ne zbriše kanalov, ki sem jih sam premaknil.

-JM- ::

Verjetno ni druge rešitve kot da ponovno poskeniraš kanale, ker Telemach očitni nima nikjer objavljenih DVB-C frekvenc pa verjetno ti manjka še kakšen kanal. Preveri če imaš vse: https://telemach.si/Binary/12297

bombicar ::

Če si na območju kjer je že aktivna eon shema potem je na frekvenci 346MHz 256qam. Kanal z programsko številko 204.

aborko ::

Je še kdo dobil račun 22,62€ namesto 19,90 za Eon light (akcija 12 mesecev -50%). Pod opisom ni nobene dodatne porabe, samo EON light paket.

Jarno ::

Najbolje bi bilo, da pokličeš Telemach za pojasnilo. Dodaten 1€ naj bi pri paketih računali šele s 1.10..
Kot zanimivost, če znova potrdiš vezavo, lahko dobiš manjši popust, odklenjeno polno programsko shemo itd.
-50% za 12 mesecev verjetno ne več.
#65W!

Daniel ::

Jaz sem še na Extra Optiki in bi menjal na EON premium vendar nočem žrtvovati 150 Mbit uploada. Zakaj ni nobene pametne opcije za doplačilo višjih hitrosti na optiki? Imam 6 kamer, občasno se gleda tudi tv preko interneta iz domače na oddaljeno lokacijo in se mi zdi 60 Mbit precej omejujoče, ko zadevo malo bolj zafilaš. Sicer imam res bolj specifičen tip uporabe interneta in dostikrat ne uporabljamo praktično nič od te hitrosti vendar ko jo rabim, bi želel, da mi je na voljo vsaj enaka kot sedaj in ne več kot polovico manjša.

Badwolff ::

Eon ti deluje povsod, tako da en problem manj

Daniel ::

Badwolff je izjavil:

Eon ti deluje povsod, tako da en problem manj


Ne streamam si EONa ampak navaden DVB-C. Višja kvaliteta slike.

mitko25 ::

Je še kdo dobil obvestilo od Telemacha, da bo 15.09.2020 velika nadgradnja vseh boxov in EON aplikacij na televiziji?

-JM- ::

Saj to nadgradnjo na android 9 lahko že sedaj naložite, eon aplikacija pa se potem posodobi samodejno

mitko25 ::

In kaj je novega na tej posodobitvi?

bombicar ::

mitko25 je izjavil:

In kaj je novega na tej posodobitvi?


"Izboljšana odzivnost", "lažje uparjanje daljinca",...
Kr neki IMO.

Buggy ::

...pa za volume indikator, se je prestavil od spodaj na desno stran :)
««
334 / 361
»»