» »

KKS > Triera > UPC > Telemach

KKS > Triera > UPC > Telemach

««
333 / 361
»»

bombicar ::

Spremeni se programsko mesto in ne frekvenca programa.

Sproži ponovno iskanje kanalov, ko bo prišlo do spremembe. V kolikor ti ne zloži po novi shemi moraš spremeniti državo(Finska, Nemčija, Nizozemska, Slovenija, Velika Britanija). Pri nekaterih modelih TVja pa sploh ne zloži pravilno.

Nastavitve za ponovno hitro iskanje
Frekvenca: 434MHz
ID Območja: 501
Symbol: 6875 ali 8000 na nekaterih

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bombicar ()

Sade ::

Na EON-u končno VIASAT NATURE HD!!!!!! V D3-ju zaenkrat še sd verzija....

Veron ::

Če se ne spremeniti frekvenca kanala, potem bi morali ostati vsi kanali na istem mestu.
Če sprožim ponovno iskanje kanalov, mi bo pa celoten vrstni red zmešalo.

Kakorkoli, brezveze.
Če bi imel seznam kaj točno se je spremenilo, bi bilo veliko lažje. Ampak kot da je to neka nasina tajnost.

bombicar ::

Spremeni se samo lookup tabela in ne frekvence.

Tudi če ti dam številke frekvenc ne boš nič profitiru, ker ti bo namesto kar imas na 30 zbrisal kanal in ga nastavilo nekje drugje.
Na žalost pri taki drastični spremembi kot zdaj ne pomaga druga kot da spustiš vse spet čez in si na novo nastaviš.

Drugače pa to tako ni skrivnost... Večina philipsov, par samsungov in lg-jov ti pokaže frekvenco, ber, modulacijo, kakovost in moč signala. :D

BorutK-73 ::

Jaz samo skeniram nove frekvence. Problem je zvedeti katere frekvence so spreminjali.

andy2k13 ::

aborko ::

Zame ok, dokaj fer "podražitev". Npr: EON light: potrojitev uploada, +50% Dl, 1€ podražitev in 1€ popust na e-račun? ČE je to to, potem ne bom kritiziral podražitve...

6151 ::

se strinjam, končno zvišujejo upload na nekaj uporabnega na osnovnem paketu za "isto ceno"
3600 | 32GB | 6800 | 1+3TB

hojnikb ::

To velja tudi za obstoječe uporabnike? x3 upload je kr nice.
#brezpodpisa

Buggy ::

andy2k13 je izjavil:

Nobenga komentarja?

https://telemach.si/a62022/Pomoc/Novost...


...koncno so izpolnili obljubo. Lepo. Upam, da s tega naslova ne bo na omrezju dodatnih tezav in da bo tisti "do" res blizu obljubljenih stevilk.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Buggy ()

bombicar ::

8-) Večina FN bo že posodobljenih. Manjka samo še par krajov.

hojnikb ::

aha, torej tele hitrosti so imminent ? 8-)
#brezpodpisa

yogy ::

Končno večji upload :D. Zame "prva" fer podražitev.

infidel ::

Sem na najnižjem paketu EON light, pa tako hitrega DL in UL sploh ne potrebujem. Ne vem zakaj bi to potreboval? Pavšalno bi rekel, da tudi 95% ostalih uporabnikov tako hitrega interneta ne izrablja in ga ne potrebuje. Lepi nastavki za nadaljne podražitve v prihodnosti. Mic po mic.

Kekec ::

A mi na kabelskem internetu, bo tudi kaj imel od tega?

bombicar ::

Kekec je izjavil:

A mi na kabelskem internetu, bo tudi kaj imel od tega?


Bi že moral imeti. Če še nimaš ponovno zaženi modem.

GR2 ::

infidel je izjavil:

Sem na najnižjem paketu EON light, pa tako hitrega DL in UL sploh ne potrebujem. Ne vem zakaj bi to potreboval? Pavšalno bi rekel, da tudi 95% ostalih uporabnikov tako hitrega interneta ne izrablja in ga ne potrebuje. Lepi nastavki za nadaljne podražitve v prihodnosti. Mic po mic.

Cenejšega/počasnejšega paketa se jim pač ne splača dajat v ponudbo. Tehnologija gre naprej, ali rabiš ali ne.
Zame je 300/30 ravno idealno. Upload sploh, če so trije na isti liniji daš sedaj komot vsakemu 10 Mbps. Je že res dolgo kar je bil nazadnje upload samo 5-10x počasnejši, še v času 384-2000 Kbps uploada.

infidel ::

Ne splača se jim dat v ponudbo, tako je. To je tista srž in idealen izgovor za podražitve in po tej liniji hodimo že leta. Velika večina uporabnikov pa take hitrosti sploh ne potrebuje, jo sploh ne opazi, se je ne zaveda in je ne izrablja. Prodaja se samo številka, ki je višja od prejšnje in se sliši fajn. Zakaj bi povprečen uporabnik potreboval takšne hitrosti mi ni jasno. Doma bi moral imet piratski studio, da bi zbiral vse filme na planetu zemlja in to delil s preostalim svetom, imel 4K non-stop streaming iz domačega loga, delil net s tremi sosedi, ki net res veliko uporabljajo. Tu morda pride prav?

hojnikb ::

sj obstaja ponudba za tebe. Imaš bobov lte 200GB za 14e
https://www.bob.si/ponudba-bob/mobilni-...

10Mbit je pa ja dovolj?
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

XS!D3 ::

bombicar je izjavil:


Bi že moral imeti. Če še nimaš ponovno zaženi modem.

Pa res, ravnokar rebootnil pri žlahti na coaxu:
 speedtest

speedtest


Ni bad, glede na to, da nimajo opcije fibra :)

Kekec ::

bombicar je izjavil:

Kekec je izjavil:

A mi na kabelskem internetu, bo tudi kaj imel od tega?


Bi že moral imeti. Če še nimaš ponovno zaženi modem.


Jaz še vztrajam na GOLD Trojki Extra paketu, glede na obvestilo ne spadam noter.

bombicar ::

XS!D3 je izjavil:

bombicar je izjavil:


Bi že moral imeti. Če še nimaš ponovno zaženi modem.

Pa res, ravnokar rebootnil pri žlahti na coaxu:
Ni bad, glede na to, da nimajo opcije fibra :)


Test 29.8. preden smo začeli vklapljati po CMTS-jih. Speedtest preko wifi mesh sistema na 2-i sondi. 8-)
 spdtst

spdtst

bisi ::

Uf, aktualni biz net paketi (razen giga) se bodo podražili za 1 EUR + ddv in ohranili obstoječe hitrosti. Fenomenalna nadgradnja! :D Kdaj bo naslednja nadgradnja (saj ne potrebujemo višjega uploada, le plačali bi radi več za obstoječe hitrosti)? :))

webmaher ::

 Telemach speed

Telemach speed



ni slabo po 20 let starem kablu :)
aja, kabel kakopak ni polagal Telesmeh :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: webmaher ()

yoco ::

webmaher je izjavil:

 Telemach speed

Telemach speed



ni slabo po 20 let starem kablu :)
aja, kabel kakopak ni polagal Telesmeh :D

A to je coax? Pri meni je DL hitrost zvišana, upload je pa bolj švoh ;(

Buggy ::

A to je coax? Pri meni je DL hitrost zvišana, upload je pa bolj švoh


...tega sem se bal. Sprobam danes ...sem tudi na coax.

seminal ::

EON light, sem resetiral modem in šiba 150/15 :)

Veron ::

EON Light po resetu modema

Jarno ::

To pa je superca, se mi je že svetil dražji paket, pa bom kar z eon light shajal.
#65W!

Kekec ::

Vprašanje a EON box si deli isti internet ali ne? Se spomnem T2-ja ko je tisti IP TV štekal na polno, ko sem kake torrente pustil da vlečejo dol na polno.

fruc900 ::

XS!D3 ::

Kekec je izjavil:

Vprašanje a EON box si deli isti internet ali ne? Se spomnem T2-ja ko je tisti IP TV štekal na polno, ko sem kake torrente pustil da vlečejo dol na polno.

Ne glede na to, a si deli ali ne, če je poskrbljeno za QoS nima kaj štekat :)

Kekec ::

In kdo skrbi za QoS, Modem?

aborko ::

Zdej moram nek bolj spodoben AP kupit, zdej sem imel neko Xiaomi robo, ampak nima gigabit portov in je wifi vlekel le teh 100mbps, kar je bilo ok, ker je bil Telemachov DL ravno toliko. Kak predlog, mogoče Mi Router 4A?

alexz ::

na ts optiki ne bojo povišali hitrosti ?

floyd1 ::

Kekec je izjavil:

In kdo skrbi za QoS, Modem?

Router.

Buggy ::

Buggy je izjavil:

A to je coax? Pri meni je DL hitrost zvišana, upload je pa bolj švoh


...tega sem se bal. Sprobam danes ...sem tudi na coax.


bojazen zaenkrat odvec...EON premium na COAX

hojnikb ::

dobro sopa. eon full na epc3208 in 1043Nv5



je pa tole verjetno zadnje povecanje predn bo treba menjat modem.
#brezpodpisa

FeniksX ::



Zaenkrat še ni spemembe ... Delajo po mestih al kako? ...

FeniksX ::

Never mind ... simple modem restart, pa dela kot mora :)

bombicar ::

Kekec je izjavil:

Vprašanje a EON box si deli isti internet ali ne? Se spomnem T2-ja ko je tisti IP TV štekal na polno, ko sem kake torrente pustil da vlečejo dol na polno.


Obstajata 2 eon box modela.
Če imaš priključek za coax kabel imaš model hibrid in ti pri download-anju filmov pri živi sliki ne bo štekalo popolnoma nič. Vse ostale funkcije(CUTV, EPG, VOD, ...) gredo preko IP povezave tako da druge stvari logično štekajo takrat.

Če imaš samo možnost UTP kabla imaš pa model OTT in ti deluje živa slika kot druge stvari preko interneta.

hojnikb je izjavil:

dobro sopa. eon full na epc3208 in 1043Nv5



je pa tole verjetno zadnje povecanje predn bo treba menjat modem.


Tvoj podpira do 340Mbps DL :D

FeniksX je izjavil:


Zaenkrat še ni spemembe ... Delajo po mestih al kako? ...


Samo peščica FN še ni posodobljenih. Bodo tekom tega tedna. 8-)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bombicar ()

Kekec ::

bombicar je izjavil:



Obstajata 2 eon box modela.
Če imaš priključek za coax kabel imaš model hibrid in ti pri download-anju filmov pri živi sliki ne bo štekalo popolnoma nič. Vse ostale funkcije(CUTV, EPG, VOD, ...) gredo preko IP povezave tako da druge stvari logično štekajo takrat.

Če imaš samo možnost UTP kabla imaš pa model OTT in ti deluje živa slika kot druge stvari preko interneta.



Hvala točno to me je zanimalo.

hojnikb ::

bombicar je izjavil:

Kekec je izjavil:

Vprašanje a EON box si deli isti internet ali ne? Se spomnem T2-ja ko je tisti IP TV štekal na polno, ko sem kake torrente pustil da vlečejo dol na polno.


Obstajata 2 eon box modela.
Če imaš priključek za coax kabel imaš model hibrid in ti pri download-anju filmov pri živi sliki ne bo štekalo popolnoma nič. Vse ostale funkcije(CUTV, EPG, VOD, ...) gredo preko IP povezave tako da druge stvari logično štekajo takrat.

Če imaš samo možnost UTP kabla imaš pa model OTT in ti deluje živa slika kot druge stvari preko interneta.

hojnikb je izjavil:

dobro sopa. eon full na epc3208 in 1043Nv5



je pa tole verjetno zadnje povecanje predn bo treba menjat modem.


Tvoj podpira do 340Mbps DL :D

FeniksX je izjavil:


Zaenkrat še ni spemembe ... Delajo po mestih al kako? ...


Samo peščica FN še ni posodobljenih. Bodo tekom tega tedna. 8-)

a so ti nadomestki taksni, da podpirajo bridge mode in da vse ostale dela (eon box)?
Ker ce je tako, jim bo treba pocas zatezit, da ga menjajo.
#brezpodpisa

bombicar ::

hojnikb je izjavil:


a so ti nadomestki taksni, da podpirajo bridge mode in da vse ostale dela (eon box)?
Ker ce je tako, jim bo treba pocas zatezit, da ga menjajo.


Oba modela Ubee EVW32C in Technicolor CGA2121 podpirata bridge mode. Na zahtevo ti ga lahko omogoči serviser ali agent v KC. Za eon box ne rabiš nobenih posebnih nastavitev(vlanov, odprtih portov, itd..). Potrebuje samo internet in deluje.

P.S. Ko si enkrat izbereš možnost bridge načina ni več možno modema spraviti do routing načina. Se popolnoma zacikla in ti tudi factory reset ne pomaga, ker se config totalno pofura.

hojnikb ::

aha kul, samo da vem. Itk druga kot bridge nerabim, ker mam v kompleksu 4 druge routerje (seveda samo en, ki uporablja dejansko funkcijo routerja)...
#brezpodpisa

-JM- ::

bombicar je izjavil:

Kekec je izjavil:

Vprašanje a EON box si deli isti internet ali ne? Se spomnem T2-ja ko je tisti IP TV štekal na polno, ko sem kake torrente pustil da vlečejo dol na polno.


Obstajata 2 eon box modela.
Če imaš priključek za coax kabel imaš model hibrid in ti pri download-anju filmov pri živi sliki ne bo štekalo popolnoma nič. Vse ostale funkcije(CUTV, EPG, VOD, ...) gredo preko IP povezave tako da druge stvari logično štekajo takrat.

Če imaš samo možnost UTP kabla imaš pa model OTT in ti deluje živa slika kot druge stvari preko interneta.



Po moje je pri nas box isti (kaon 6020). Če imaš možnost priklopa Telemachovega koaksialca gre živa slika preko tega, če ne pa gre vse skupaj preko UTP kabla.
V Srbiji pa je box drugačen za OTT - SDOTT0202 / DV8519 (SDMC) ali CHOTT0102 (Changhong)..

XS!D3 ::

-JM- je izjavil:

bombicar je izjavil:

Kekec je izjavil:

Vprašanje a EON box si deli isti internet ali ne? Se spomnem T2-ja ko je tisti IP TV štekal na polno, ko sem kake torrente pustil da vlečejo dol na polno.


Obstajata 2 eon box modela.
Če imaš priključek za coax kabel imaš model hibrid in ti pri download-anju filmov pri živi sliki ne bo štekalo popolnoma nič. Vse ostale funkcije(CUTV, EPG, VOD, ...) gredo preko IP povezave tako da druge stvari logično štekajo takrat.

Če imaš samo možnost UTP kabla imaš pa model OTT in ti deluje živa slika kot druge stvari preko interneta.



Po moje je pri nas box isti (kaon 6020). Če imaš možnost priklopa Telemachovega koaksialca gre živa slika preko tega, če ne pa gre vse skupaj preko UTP kabla.
V Srbiji pa je box drugačen za OTT - SDOTT0202 / DV8519 (SDMC) ali CHOTT0102 (Changhong)..

Tudi pri nas dobiš za OTT SDMCja (recimo na telekomovi optiki ali če vzameš EON TV kot samostojen paket neodvisen od interneta). Kolikor sem bral po netu, so celo nekateri na coaxu v določenem obdobju dobili SDMCje. Od začetka pa itak SDMCja še ni bilo in so dajali samo Kaone tako na njihovem omrežju kot za OTT.

Ampak kolikor vem, ima EON promet še vedno drugačen QoS tag (vsaj nazadnje kar sem gledal v wiresharku) in ne bi smel štekat, če počneš druge stvari. Pa tudi teh 7Mb/s na boxu ali dveh ne bi smelo met nekega bistvenega efekte na preostale storitve, glede na to da je najmanjši paket 150Mb/s.

-JM- ::

Se pravi, po novem dobiš na Telekomovi optiki SDMC, ker sam imam na Telekomovi optiki Kaona ?

bombicar ::

-JM- je izjavil:

Se pravi, po novem dobiš na Telekomovi optiki SDMC, ker sam imam na Telekomovi optiki Kaona ?


Da. Lahko pokličeš in prosiš za zamenjavo. V tvojem primeru je potem tako ali tako poaktiviran kot OTT.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bombicar ()

-JM- ::

Pa je kaj boljši od Kaona, razen tega da ima WIFI ? Disk ima enako velik kolko vidim.
Ker po nekaj naloženih aplikacijah imam sedaj prostora samo še 360 MB. Obstaja kak poceni USB hub, ki deluje na Kaon boxu ?
««
333 / 361
»»